Pravopisné chybyNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:910
Počet zobrazení:11 508

Děláte občas pravopisné chyby? A opravujete chyby ostatních? Je tady další krátké video od Normana...

Přepis titulků

Jestli mám nějakou silnou stránku, je to pravopis. ŠPATNĚ! PRAVOPISNÉ CHYBY Lidi, co píšou správně a nedělají chyby, tě rádi ztrapňujou tím, že čtou a opravujou to, cos napsal. Polívka... se nepíše s "f". Guláš...

Tys napsal guláš s pěti "š"! guláššššš Ještě že existuje počítačová klávesnice. Vždycky, když udělám chybu, používám stejnou výmluvu. Ale ne, to je asi jen překlep. Což ti neprojde, když píšeš perem. Ale ne, to se mi jen přepsalo pero. Lidem, co píšou s chybami, se můžou všichni posmívat a nic se neděje, ALE s jedinou výjimkou, kdy je absolutně zakázáno se smát.

Jé, vždyť je to samá hrubka! Ty neumíš psát, chlape? No. To je proto, že jsem dyslektik. Promiň.

To jsem nechtěl. Hluboce soucítím s tebou i tvojí rodinou. Jsem dyslektik. Už jsem to slyšel tolikrát, že se mi zdá, že jsou dyslektici úplně všichni. Už s tou dyslexií přestaňte. Mám pocit, že dyslexií se můžeš ohánět úplně všude a projde to. To ani neuzvedneš poličku? Nech toho!

Jsem dyslektik, jasný? Zvláštní je, že slovo "dyslexie", které znamená nemoc týkající se pravopisu, je samo jedním z nejtěžších na pravopis. Ti lidi v životě nemohli napsat svoji nemoc správně. Dizlecksyje Zatímco třeba AIDS je mnohem snazší. To jen...

Já chyby občas dělám, ale aspoň u složitějších slov. Ale musím něco říct k jedné chybě, kterou vidíme každou chvíli. Je to tahle: jak to de? Proboha, už se to jednou naučte. "Jak to jde" se píše s "j". A je to.

Stačí se to naučit jednou za život a pak už nic nemusíte. A nebo jazyk v SMSkách. Někteří píšou jazykem SMSek nejen v SMSkách, ale i v normálním životě. Představte si, že by to dělali všichni. Za pár let by to byl bordel. Prezident... republiky... François Hollande se údajně...

dnes ráno... posadil... do svého prezidentského křesla ZA CHVILI JSME Z5 SE SES3HEM NEJDULEZITEJSICH ZPRAF. a tisku... potvrdil: Musíme še3t. Tato věta... se možná... jednoho dne zařadí... mezi kultovní, a možná... taky ne, a možná bude... středně kultovní. Když si konečně zapamatuju, jak se píše nějaké slovo, není to proto, že jsem se to naučil z knihy, ale mám vždycky nějakou trapnou mnemotechnickou pomůcku.

"Vítejte" se píše s měkkým "i"? Jo. Á... Pán je sečtělý. Ale ne. To jen, že mám doma rohožku "vítejte". Aha. A jen tak náhodou...

nemáš doma rohožku s nápisem "popřípadě"? POPŘÍPADĚ Ne. Dobře. A když píšu s chybami a nejsem dyslektik, tak jsem co? Tak jsi prostě blbej. Super. Na mé facebookové stránce "Norman fait des vidéos" je vás čím dál víc, díky za to.

PŘIHLAS SE K ODBJERU Překlad: LaBleue www.videacesky.cz

Komentáře (60)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ano, je spousta lidí, kteří se na dyslexii nebo dysortografii vymlouvají, ale je i spousta těch, kteří jí trpí a ti mají opravdu problémy. Nejhorší je, když potom vidím jak takovému člověku nadávají, že je blbej atd. a přitom je to chytrej člověk, kterej má skutečně jen špatný pravopis. Nic ve zlém, ale posuzovat inteligenci člověka jen podle toho, jestli má dobrý pravopis, je ubohost.

305

Odpovědět

"Sa va" by určitě byla schopná napsat polovina naší francouzštiny. Po dvou letech jsou schopní psát 'Qui' místo 'Oui'. Říkám si co je špatně:)

251

Odpovědět

Neví někdo název toho, co se hraje ke konci videa?

200

Odpovědět

Les Craneurs - Comme La Nuit Hait Le Jour
https://www.youtube.com/watch?v=vZNvM-BQwok

180

Odpovědět

Supr video, mě zjistili dyslexii nebo dysgrafii, mám v tom trochu zmatek, ale i tak se snažím psát správně a daří se mi to až na výjímky. A taky by mě zajímalo, můžu psát s chybami a nebýt dyslektik nebo dysgrafik nebo něco jiného?

209

Odpovědět

Nesympatický mladík, stejně jako Zlopán......

1875

Odpovědět


Odpovědět

Co se vlastně stalo se Zlosynem, vyrostl? (Nemyšleno jako hate, normální otázka).

191

Odpovědět

+ass.ass.inlevel up

203

Odpovědět

Zase ten francouz ...

1838

Odpovědět

On je naprosto boží ! :D
Já se snažim psát bez chyb, třeba si to ještě jednou projedu, abych pak nebyla za debila a nemusela číst opravy.. Sama ale v duchu opravuju pravopisné chyby svých přátel, když si píšeme.. :D Na tom přeci není nic špatnýho.

233

Odpovědět

Taky jsem dyslektik, ale když se podívám na YouTube do komentářů uvědomím si, jak dobře na tom ještě jsem :)

202

Odpovědět

I když není můj mateřská jazyk angličtina, tak me i přesto neskutečně se*e když lidi používají místo you - u, are - r, your - ur, you are - ur, ... nebo co je ještě horší, když pletou their s they´re. A pak napíšou, že to je stejně jedno, že to je to samé ... jak kdyby bylo to samé catastrophy a cat ass trophy.

226

Odpovědět

to máš pravdu ale s tím "you – u, are – r, your – ur, you are – ur" píšu i já :D .. jinak to když si pletou their s they're tak to mě taky docela štve :) no a catastrophy a cat ass trophy je drsné :D

192

Odpovědět

Všema dis krávovinama očividně trpí každý cikán. Zřejmě špatný genetický materiál.

1835

Odpovědět

Co takhle naučit se neházet všechny do jednoho pytle? Když si pročtu nějaké české fórum, kde polovina Čechů píše pravopisně špatně, tak to přece neznamená, že "Všema dis krávovinama očividně trpí každý Čech. Zřejmě špatný genetický materiál.".

201

Odpovědět

Mne pravopysne chibi a tvrdki nevadia ak ide len o roshovor s neiakim kamaradom na fejsbuku, pripadňe kommment pod videjom. Ale čo mi naozaj vadí, je to, keď sa chyba objaví napríklad v reklamnom letáku alebo článku. Proste niečo, čo idem verejne publikovať pre širokú verejnosť a viem, že si to veľa ľudí prečita. To nedávno sa mi dostala do rúk taká rarita. Leták z miestneho papierníctva na školské potreby, kde bolo napísané "tekuté midlo". Ukázal som to otcovi a povedal: "Tak je to tekuté mydlo, preto mäkké i"

2012

Odpovědět

Já toho Francouze prostě miluju! :) chci umět francouzsky!

194

Odpovědět

spomenul som si na jedného borca, ktorý sa snažil študovať na strojníckej fakulte a profesorke na deskriptívnej geometrii, pri odovzdávaní zadania odpovedal na otázku, prečo má jeho zadanie takú hroznú grafickú úpravu, že je dysgrafik. Takmer tam dostala infarkt.

201

Odpovědět

Chci jména a data (stačí jméno profesorky).

193

Odpovědět

+x125nejdem písať mená, stačí keď napíšem že sa to stalo v Žiline

201

Odpovědět

oktavcova ? :D

10

Odpovědět

Pěkné video, já chodím na jedno sběratelské fórum a jeho nejdůležitější moderátor by za pravopisnou chybu byl schopný vraždit.
Zatím jen posílá výhružné zprávy a maže komentáře klidně za zapomenutou čárku ve větě, nebo i za jedno nespisovné slovo v komentáři s 20 větami.

183

Odpovědět

Tak v takovém případe se už dá použít termín "grammar nazi" :D

191

Odpovědět

+masterbruteSběratelské fórum, moderátor posílá výhružné zprávy. Nejmenuje se ten moderátor Sheldon Cooper že ne ? :D Mnohé by to vysvětlovalo ... ;)

204

Odpovědět

amk.to/images/articles/original/itsnotitsnew-1366137487.gif :D

185
Další