Před kamerou: Jennifer Lawrence

Thumbnail play icon
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:264
Počet zobrazení:6 022

Je tu další ze série rozhovorů Před kamerou, tentokrát s duálními titulky. Jennifer Lawrence se s námi podělí o zážitky ze svého prvního konkurzu a z natáčení své první velké role ve filmu The Poker House. Poví nám o své zvrácené zálibě v hororech a o pádu na udílení Oscarů v roce 2013, odkud si odnesla zlatou sošku za roli ve filmu Terapie láskou. Slovíčka:

 • audition – konkurz (na roli)
 • veterinarian – veterinář, zvěrolékař
 • outfit – oblečení (pro určitou příležitost)
 • knit boots – vysoké pletené boty
 • Kentucky – americký stát známý výrobou whiskey, koňskými farmami a dostihy
 • hooker – šlapka
 • closet – šatní skříň
 • every once in a while – občas, tu a tam
 • poker face – kamenná tvář / pokerový výraz; také píseň Lady Gaga
 • lead – hlavní role (ve filmu)
 • script – scénář
 • pay attention – věnovat pozornost
 • rape – znásilnění
 • be crazy about something – být z něčeho nadšený/odvázaný
 • imaginarily – imaginárně, fiktivně
 • take – záběr (They had to do several takes. – Záběr museli několikrát opakovat.)
 • Terms of Endearment – Cena za něžnost (film)
 • obviously – zjevně, očividně
 • relieved – pociťující úlevu
 • Cool Runnings – Kokosy na sněhu (film)
 • listen carefully – pozorně poslouchat
 • overwhelming – ohromný, nesmírný, zdrcující
 • honest to God – přísahám Bohu
 • F-word – sprosté slovo (obvykle Fuck)
 • kick – kopnout/kopat
 • cake – dort, koláč
 • stuck – zaseknutý
 • fabric – látka, textilie
 • tuck – zasunout, zastrčit
 • star-rated movie – mládeži nepřístupný film
 • sneak – vplížit se /tajně vklouznout
 • chase – honit, pronásledovat
 • Bath Salt – Droga připomínající sůl do koupele. Tato droga byla spojována s tzv. útokem kanibala z Miami (také se mu přezdívalo miamská zombie) z května 2012, kdy jistý Rudy Eugen napadl bezdomovce jménem Ronald Poppo a rozkousal mu značnou část obličeje.

Přepis titulků

Můj první konkurz byl na... na video pro... vete... studenty vetenirářské... školy pro veteniráře. A tehdy mi umřel kůň. Ten na konkurzu, ne můj opravdový kůň. Jo, šlo to výborně. Už se mi neozvali. To jim nezapomenu.

Co jsem měla na sobě? Takové vysoké zelené pletené boty, pestrobarevnou šálu a riflovou minisukni. Převlíkla jsem si vršek? Nepamatuju si, jaké jsem měla tričko. Jen ty zelené pletené boty a takovou jakoby kovbojskou minisukni. Jestli jsem se oblíkala jako šlapka? Někdy, měla jsem omezený šatník. Jen někdy, ale vždycky jsem k tomu měla ty zelené boty. Poker Face. Směju se, protože je to Poker House ne Poker Face.

Ale připadám si jako Lady Gaga, což není špatný. Natáčelo se to, když mi bylo šestnáct. Byl to můj první opravdový film, první hlavní role. Scénáře mi posílala agentka. Někdy je četli naši, jen tak zběžně. Kdyby četli tenhle, nedovolili by mi to. V jedné scéně mě znásilní. To by se jim nelíbilo, ale už bylo pozdě. Asi úplně nechtěli, ale museli... koukat, jak jejich dceru někdo "jako" znásilňuje.

Je to traumatizující prvních pár minut, ale od pátého záběru už si člověk zvykne. Který film mě rozbrečí? Cena za něžnost, samozřejmě. Jak umře a pak řekne: "Myslela jsem, že se mi uleví. Jsem tak hloupá." Pokaždé doufám v jiný konec. Stejně tak u Kokosů na sněhu pokaždé věřím, že tentokrát vyhrajou. Přitom vím, že nevyhrajou. Bála jsem se, že i když řekne moje jméno, nebudu mu rozumět.

Takže jsem pozorně poslouchala. A pak... Byla to opravdu šokující, ohromující chvíle. Upřímně si to moc nepamatuju. Pamatuju si, jak jsem si přišlápla šaty a věděla jsem, že padám. A jak jsem padala, hlavou mi zněly samé nadávky. Kop-krok... Vlastně... jak jsem tam seděla, hlavou mi běželo něco jako "dort-krok, dort-krok". A já si říkala, co to má znamenat, dort-krok.

Ale jak jsem došla na schody a šaty se mi zamotaly pod nohy, tak mi to došlo: kop-krok, kop-krok! Měla jsem ty šaty před sebou nakopávat, ale hlavu jsem měla plnou dortů. První nepřístupný film, který jsem tajně viděla? Proboha. Nejspíš něco strašidelného. Vždycky jsem si tak ubližovala, i teď. Vždyť už jsem dospělá, proč tohle dělám? Když se na tohle budu dívat, budu v noci ze záchodu sprintovat zpátky do postele, protože budu mít pocit, že mě něco pronásleduje.

Tak proč to pořád dělám? Zombie jsem se nebála až do toho zdrogovaného kanibala. Psala jsem tehdy někomu: "Zombie existujou. Zavolej." Mám hrůzu z duchů. Duchů se bojím víc než zabijáků. Nedává to smysl, ale je to tak. Hrozně se bojím duchů. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mě prostě fascinuje, jak si někdo může pamatovat to, co měl na sobě...pokud náhodou nemám dva dny po sobě stejné svrchní hadry :D, tak to dva dny dozadu nedám...to je nad moje chápání...jedině, kde to můžu s jistotou říci je nějaké koupaliště, maturita, promoce a taneční...plavky versus oblek :D

62

Odpovědět

v současnosti asi nejvíc overrated herečka, ale kdybych ji potkal, tak bych ji asi nejspíš polichhotil no :)

109

Odpovědět

Mě dostává, jak je každý herec/zpěvák/kdokoli, kdo je momentálně populární a oblíbený najednou "overrated". Jako proč? Já jí třeba ráda mám. A vzhledem k tomu, že jsem hetero holka to určitě není kvůli kozám, nebo nějakým nahým fotkám... Prostě se mi líbí jako člověk. Jak vystupuje, jak mluví. Dělá si srandu ze sebe, dokáže pobavit dav a je jí jedno co o ní píšou média. A jestli je to póza?? Tak je to hodně dobrá póza a měla by se jí držet. To jak reagovala na únik těch fotek se mi hrozně líbilo a vůbec si myslím, že její vystupování, ba i "výstřední", je velmi osvěžující ve změti všech těch pseudo celebritek. Jen proto, že jí dav má rád a jeden člověk ne neznamená, že je overrated. Znamená to, že ten jeden člověk má jiný názor.. (Což je mimochodem samozřejmě dobře) :D

(Možná bych mohla zmínit, že jí mám ráda i ve filmech... když už je to teda herečka :D )

112

Odpovědět

+young.foolish:) overrated profesne, zlatko :)

24

Odpovědět

+young.foolishStejně nesouhlasím. Rozhodně si nemyslím, že je špatná herečka... Ale je to prostě otázka názoru...

20

Odpovědět

Já souhlasím s Vxxx - rozhodně bych si v případě Jennifer nedovolila říci, že se jedná o přeceňovanou herečku. Sama nepatřím k lidem, kteří musejí jít za každou cenu s davem a co by podporovali vše, co je populární, ale ocením kvalitu a ona jako herečka jí rozhodně dosahuje. Než jsem došla k tomuhle názoru chvíli mi to trvalo, protože hraje v Hunger Games a než jsem je viděla, patřila ta série v mojí hlavě tak na úroveň Twilight, měla jsem předsudky. Nejedná se o nejlepší film ve kterém kdy hrála, ale odvádí tam výtečnou práci a například v Silver Linings Playbook(za který dostala toho Oscara) na 100% předvedla svůj potenciál i to kolik toho může ještě dokázat. Všechny filmy, kde hraje stojí za shlédnutí a na svůj věk je duševně velmi vyspělá, umí si zachovat bezprostřední vystupování a lidský přístup - zda je tohle součástí její image, to bych si nebyla jistá, ale ať už jsou lidi v Hollywoodu ujetí jak chtějí, nemyslím, že by si někdo naplánoval pád, zatímco si půjde vyzvednout sošku(ta už sama o sobě zajišťuje dostatečný příval pozornosti) - to jak se k tomu postavila, jak děkuje i jak všeobecně vystupuje je jedinečné a já osobně to od jejího pravděpodobného charakteru neodděluji.

61

Odpovědět

Když tak příště dejte ty titulky radši nad hlavou než k dudám.. :D

241

Odpovědět

10/10 Would bang.

166

Odpovědět

No fuckin' way

112

Odpovědět

Proč se všechny stríhaj nakrátko je to hnus, dokonce i Scarlett Johansson se tak ostříhala .

2812

Odpovědět

overrated

1621

Odpovědět

so much..

411

Odpovědět

Proč mi ta fotka okamžitě připomněla ty orgasmy u čtení knih a upřímně jsem se fakt těšil, než jsem si přečetl popisek... :/

141

Odpovědět

radeji by se mela podelit o zazitky kdyz si fotila svoje kozky ;)))

298

Odpovědět

esteze sa daju vypnut tie titulky, dost zavadziaju

141

Odpovědět

Tá ženská čo neustále híkala a chechtala sa za kamerou ma vyslovene s***a. Ináč proti Jennifer nič nemám, ale celé to bolo úplne oničom. Minútu po dopozeraní videa už ani neviem o čom hovorila.

330

Odpovědět

Čtu si ty komentáře a je mi na nic. Jennifer Lawrence, podle mě skvělá a talentovaná herečka, držitelka Oscara, Zlatých globů a tuny dalších cen mi přijde jako normální, milá holka, co si ze sebe dokáže dělat srandu. Ve 24 letech toho dokázala víc, než půlka jejich starších a zkušenějších kolegyň v Hollywoodu. A jediný co k tomu můžeš dodat je "Boobs"? wow...

4232

Odpovědět

Krasne si to napsal,slzicka mi ukapla. Urcite si taky milej a hodnej kluk co pochopi srandu...oh wait.

336

Odpovědět

problem je uz vtom, ze je drzitelkou oskara. je asi tak minimalne 10 daleko nadanejsich hercu jenz maj za sebou vic a lepsi filmy a role nez ona a oskara do ted neziskali.
Ona je ztelesnenim zla :) v tomhletom. Ze proste Oskar uz se nedava lidem kteri neco umi, ale lidem o kterejch je slyset.

208

Odpovědět

+rodierTo mi připadá, že vidím za každou cenu nenávistný komentář, než dobrý argument. Pokud vím, takový Oscar se uděluje za konkrétní roli v dané sezoně(v její kategorii, která je mimochodem "herečka", takže herci se jí jako konkurence příliš netýkají).

nominace 2013:
Jessica Chastain – Zero Dark Thirty
Quvenzhané Wales – Divoká stvoření jižních krajin
Emanuelee Riva - Láska
Naomi Watts – Nic nás nerozdělí
Jennifer Lawrence – Terapie láskou

Viděla jsem 3 z 5 nominovaných filmů v kategorii a myslím, že cena byla zasloužená - Naomi předvádí například v každém filmu totéž a nevidím důvod, proč by si cenu zasloužila více, přestože je zkušenější.
Zaprvé, Oscar se taky nedává pouze lidem, o kterých je slyšet - ona ho dostala ještě jako relativně neznámá herečka (pouze Hunger Games a role v X-men, které nějakým velkým herectvím příliš nezavánějí).
Za druhé, Leonarda di Capria jistě všichni známe a na svého vytouženého Oscara čeká déle, než je zdrávo, ale osobně se nedivím, že mu jej Akademie nepřihodila - vybírá si filmy, které jsou velkolepé a které si rozhodně o cenu říkají, ale každé role se uchopí víceméně stejně, jako herce jej mám velmi ráda, jen si nemyslím, že když (možná až na Gatsbyho) každý film prořve, zaslouží si za to ocenění.
Je to subjektivní volba, ale nad tím, komu sošku dát nebo ne, se rozmýšlí dost lidí dost dlouhou dobu a nějaké důvody k tomu jistě mají. Hale Berry je třeba výborná herečka a jeden rok odešla s malinou (a právem) :D Taky ji rovnou nepovažuju za ztělesnění zla, že hrála Catwoman....

43

Odpovědět

Ty její fotky z iphonu se mi líbili více než tenhle rozhovor ;)

749

Odpovědět

Fuj, krátký vlasy...

2922

Odpovědět

Jedna z mála selebrit co se přiznala ke svým nahým fotkám co kolují internetem :D Ale celkem pěkná je to zas jo.

412

Odpovědět

Má snad popírat že to je ona, když je to očividné? -.-

280

Odpovědět

+XenThazorJaro Slavik také dlouho zapíral, že v tom gay pornu je on, i když to bylo očividné :D

100

Odpovědět

Je v tom poker house nějaký poker alespon?

00

Další