Thumbnail play icon

Prezident Obama o smrti bin Ládina

60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:588
Počet zobrazení:4 652
Přinášíme vám proslov prezidenta Baracka Obamy ze dne 1. května 2011, v němž Americe a celému světu oznámil, že Usáma bin Ládin, vůdce teroristické skupiny al-Kajda, byl zabit příslušníky US NAVY SEALs ve městě Abbottábád v Pákistánu.

Komentáře (212)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Propaganda!

187

Odpovědět

Jo a "letadlo" co vrazí do nejlépe hlídaného místa v celé sluneční soustavě ? Ale no tak...

193

Odpovědět

hacmi:no jasne chlape, v cele budove nebude nic co by mohlo bouchnout. Dival jsem se na vsechno mozny , ale furt tam ty tvoje extra vybuchy nevidim. Navic letadla litaji pres mesto furt a ze se ztratila radiova komunikace neznamena ze vyslou prvni stihacku aby sestrelila letadlo,nebo myslis ze teroristi rekli ze letijou na dvojcata? Byly vyslany letadla ze zakladen, ktery meli nejbliz k danymu kurzu tech letadel.

193

Odpovědět

Achmed: Sakra omylem sem ti dal palec nahoru...tak se podívej...studoval jsem vše kolem 11. září...a dž opomeneme to, že Americká vláda, i kdyby na tom neměla podíl s tim únosem, tak o tom věděla dopředu a když někdo nevěří ani tomuhle, tak si uvědomte, že i kdyby neměli sebemenší ponětí o ničem, tak i v tom případě by 1. letadlo nemohlo zasáhnou první věž...stíhačky byly povolány z dalekých základen, i když mohli být povolány ze základny blízko u New York, ale i tak by tam stíhačky byli 3 minuty před 1. letadlem a 2. letadlo nemělo vůbec dorazit!!! Důležité je vědět, že i když mají v zákonech, že za takové selhání musí být každý, kdo nese zodpovědnost, pokárán například u vojáků okamžité snížení hdnosti na Vojína...NIKDO NEBYL POKÁRÁN A TO ANI JEDINÝ ČLOVĚK! Než dáte palec dolu...prohledejte internet :) a jinak nálože tam byli, díky nově odtajněným záběrům slyšíme plno explozí i po pádu Dvojčat ;) Na youtube zadejte: Nové záběry z 11.září

188

Odpovědět

To je tak ulhaný zmetek, co to zkoušíš Obamo, už se ví, co jsi zač. Proč nejdeš mezi lidi bez takové mašinerie, to by tebe i osobní strážce ušlapali, lží už bylo dost.
Válka musí skončit a svět se musí změnit.
Ono se pořád říká, že válka proti teroru je daleko ale jak daleko?
Je zasraně blízko, otevřete si atlas a podívejte se na zeměkouli. Jak daleko to je? Zasraně blízko

187

Odpovědět

Kdo říká, že dvojčata spadly kvůli náložím je idiot, co viděl nějaký dokument na streamu a hned tomu věří. Bez komentáře...a co se táče americké vlády? Myslím si, že není o čem mluvit, nejchytřejší jsou samozřejmě Češi, není co řešit. Proto také Česko je samozřejmě součástí G8 a není vůbec zadlužený stát a velice dobrá ekonomika na příštích 50 let :-) ...
Promiňte, ale toto není ČR kde ve sněmovně zpívaj. Toto je USA, to se musí řídit trošku jiným způsobem. Stejně jako rusko, nedivte se, že jednou za čas kdo má problémy s vládou tak zmizí. To je prostě normální, takto velké a silné země G8 si nemůžou dovolit nějaké větší "kolize".

1810

Odpovědět

war for freedom is like sex for virginity

188

Odpovědět

Opravdu promyšlený projev.To musel napsat psycholog.
Prázdná místa u stolu s večeří,atd...
Ještě za ním mohli spustit projekci padajících dvojčat,jak je zvykem aby lidi náhodou nezapoměli,co se jim to vlastně stalo.
A co prázdná místa u stolů v Iráku?
Proti amíkům nic nemám,ale jejich vláda a média překrucují fakta a říkají,jen to co se jim hodí.
Na to aby si člověk udělal obrázek stačí jedna často používaná věta :BOJUJEME ZA MÍR !
Jdou ta dvě slova snad dohromady?
Když mi jde o mír,tak jednám a nebojuji.
Dělají z obyčejných Američanů akorát idioty.
Doufám,že už se probrali a nenechají si to líbit.

185

Odpovědět

Dnes jsem viděl film My Lai - doporučil bych ho takovým lidem, kteří mi tu budou stále tvrdit, že americké jednotky jednají v souladu s lidskými právy a kteří tu budou jako Vals tvrdit, že jejich oběti jsou přijatelné ztráty a že za většinu mrtvých si vlastně můžou lidé z napadeného státu sami. A od Vietnamu se nezměnilo nic. Pořád je to armáda vyšinutých magorů - rozhodně ne žádná skupina profesionálů, ale vystrašených kluků, co maji jen jediný úkol vrátit se živí a to za každou cenu (jinak by doma v USA mohly začít větší protesty než jsou teď). Naštěstí i bez těchto obětí dochází konečně i američanům, že trochu přestřelili a lidé jako Vals jsou dokonce dnes i v USA jen menšinou.

Por vysvětlení My Lay byla vesnice totálně vypálená a vyvražděná američany. Něco jako u nás Lidice, akorát, že tam byly oběťmi hlavně ženy, zatímco u nás většinou muži. Rovněž počet zabitých 173 mužů u nás a až 500 lidí z oné vesnice. Když se podíváte na tyto zprávy, tak jako já možná změníte názor a třeba i Valsovi dojde, že praktiky americké armády si často nezadají s teroristy či dokonce s nacisty. Objektivně vzato - při srovnání těchto dvou zločinů vychází americká armáda hůře.
http://en.wikipedia.org/wiki/My_Lai_Massacre

180

Odpovědět

Valsi, zkus si příště přečíst vše pořádně abys pak nepřekrucoval fakta TY. Já nepsal nic o střelbě na každého - já psal na cokoli podezřelého. A zde nejde o překrucování faktů - alespoň ne z mojí strany. Tak se koukni na http://www.youtube.com/watch?v=0ERqhHpWNwQ&feature=related" rel="nofollow">tohle -jen abys zase neříkal, že jsem si to vycucal z prstu. A pořádně si prohlídni lidi na které pálí na začátku videa - a jestli tam vidíš nějaké zbraně nebo jiné oprávnění ke střelbě. A pokud ani tohle pro tebe není dostatečné, pak nemá smysl tu o něčem diskutovat a zbývá jen doufat, že lidé jako ty se připojí k lidem na videu a jistě se velice rád staneš tou "přijatelnou ztrátou".

Ono je lehké tady porovnávat čísla a bavit se o zabitých, pokud se nás to netýká. Změnil bys názor, jako všichni - stačí aby se vás to více dotklo. Dokud je to stále tam někde u Afriky, tak jde jen o pár obětí z televizních novin..

Dalším problémem je počet videí, která jsou takto na internetu - jek už jsem psal, není jich mnoho. A těch pár vojáků, co se odváží přiznat, že to byla chyba se nějak do našich zpráv nedostává - je to zajímavé vždyť takovéto svědectví je přece něco jako zpráva závažného. Přesto jsem to ani v jedněch zprávách neviděl.

Ty zmiňuješ 22 zabitých novinářů - to je pro tebe vysoké číslo? Zajímavé, ještě zajímavější, že jde o počet za 5 let... Každý novinář tam jede dobrovolně a je si vědom rizika, zatímco ti lidé tam musejí žít. To vůbec nemluvím o počtu protože 22 je zlomek zabitých za 1 měsíc. O snaze minimalizovat oběti...radši bez komentáře - i to z velké části objasňuje video.

O ZHN a přehlížení jasných problémů - tohle přesně konspirátoři nedělají! Je vidět, že ses asi ani neobtěžoval podívat na to video. A vysvětlovat tvrzení, že ta nejslavnější agentura kvůli byrokracii tvrdila, že tam zbraně jsou je přinejmenším úsměvné. To už vůbec nemluvím o protestech ze strany OSN, kdy by se pře válkou dalo znovu překontrolovat jejich tvrzení a na chybu se přišlo. O tom, zda to byla chyba či záměr se hádat nebudu. Většina lidí se kloní k druhému názoru a ty zbylí se snad jednou dozví pravdu. Ale proč nehledat něco jiného když motiv je přímo na očích...to jsou tvoje slova o konspirátorech - přitom se hodí i zde.
Jen jeden dodatek - u 11.září je tolik "problémů", které příznivci toho oficiálního vysvětlení rádi přehlédnou, že to až bije do očí. Radši popřou i fyzikální zákony než aby se přiklonili k jinému názoru, tudíž nemluv o hledání složitostí, tam kde nejsou.

Já zkreslené informace nemám - svůj názor jsem si neudělal shlédnutím "pár antiami videí", ale tobě asi tahle videa chybí - radši si poslechneš několikrát upravované zprávy, co se dostávají do televizních novin než svědectví vojáka. A k těm komikům - to také není antiami - jen je tam asi až moc názorně shrnuto pár faktů, co nám opět v TN neřeknou.

Teď čtu tvé komentáře o médiích - asi jediné na čem se shodneme. Shodneme se i na tom, že ne všechna tvrzení a domněnky o 9/11 jsou pravdivá, ale ne na tom, že mnoho faktů bylo vysvětleno. Jak už jsem psal nebudu se tu o tom znovu bavit, ale vysvětlení některých věcí jim dá jistě hodně zabrat. Stále jsou v té oficiální verzi, jak jsem psal popírány fyzikální zákony a mimo jiné se v ní počítá i s jasnovidectvím některých lidí - trochu nadnesené, ale pravdivé(teď nemyslím to, že moderátor?ka? oznámila pád budovy dříve než spadla). Je tam mnoho věcí, které se vysvětlit nedají a i u tohoto problému jsem se nerozhodoval na základě "pár antiam videí".

Mimochodem tvá poznámka o novinářích hovoří de-facto v můj prospěch - k nám se opravdu dostane jen pár zpráv. Nevím jestli jsem to tu už psal, ale např.novinář, co se snažil podat zprávy z války v zálivu byl nejdříve přijat s nadšením a druhý den ho s důkazním materiálem vykopali. O zvláštním slibu novinářů už jsem psal.

A můj snad poslední dodatek - k těm mučeným - znovu by mne tvé argumenty spíše rozesmály, kdyby se nejednalo o něco tak smutného. !Tvůj počet! mučených je opět jedno velké NIC proti počtu, které mučí druhá strana - opět musím upozornit, že ty zprávy o mučených v amerických věznicích nebo přímo v zemích kde operují jsou znovu jen malou špičkou ledovce která vykukuje nad mraky a vždy se budeme ve zprávách dívat na drastické zprávy o mučení nebohých novinářů, ale o druhé straně se v nejhorším případě pouze zmíní..

Nebulon5 - každý ne. je dost lidí, co ti do očí budou tvrdit, že obyčejný požár dosahuje milionů supňů :D apod. (nadneseno-neberte to číslo doslova)

190

Odpovědět

Přece už každej ví že dvojčata nespadli kvůli letadlům ale kvůli náložím. byla to jen záminka proč s nimi bojovat.

194

Odpovědět

Jinak, jen v Iráku bylo unešeno 2004-2009 dohromady 57 novinářů, z nichž bylo 17 umučeno a 5 se nikdy nenašlo (a tedy jsou pravděpodobně taky mrtví). Plus k tomu musíš připočítat i ty desetitisíce obětí z řad iráckých civilistů, které nemá na svědomí US Army, ale sektářské násilí respektive bombové atentáty.
Co se čistě civilních ztrát týče, tak pokud chceme být natolik cyničtí a porovnávat cifry, pak si nemají Američané a teroristé moc co vytýkat, množství je přibližně srovnatelné. Jediný rozdíl je v tom, že pro teroristy jsou civilisté cílem, zatímco USA na civilisty nemíří a jsou to tzv. kolaterální ztráty, kterým se žádná válka nevyhne a naopak je snahou tyto ztráty maximálně omezit.

Těm lidem to sice může být jedno, ale morální rozdíl to je. Ostatně i náš právní řád odlišuje vraždu a zabití respektive smrt z nedbalosti

181

Odpovědět

Zdaleka ne všechny padlé v Irácké válce má na svědomí americká armáda. Velkou část z mrtvých má na svědomí sektářské násilí mezi Iráčany. Nelze jen tak vinit USA za smrt každého, kdo tam umře. Fosforový útok na Fallůdžu bylo svinstvo, to se ani nepokouším obhajovat, skutečně nevidím USA jako bílé vrány :-).

Američtí vojáci zcela jistě neměli rozkaz pálit na každého, to je opět tvoje velmi účelové zkreslení faktu, že poté, co se pravidelně utkávali s jednotkami fedajínů, kteří byli oblečeni v civilních šatech a úmyslně se skrývali mezi civilním obyvatelstvem, tak řada amerických vojáků propadala docela pochopitelně paranoie a střílela raději na každého, kdo se jevil podezřele, ať to byl skutečně fedajím, nebo jenom civil na blbém místě...

Moje informace o vzniku pohádky o iráckých ZHN jsou zcela nepochybně pravdivé a jsou výsledkem investigativního vyšetřování nezávislého novináře a rýpala, který to dělal proti vůli vlády USA a odhalil až šokující zanedbání a selhání ze strany CIA. Vy konspirátoři totiž hledáte konspirace tam kde nejsou a naopak přehlížíte naprosto jasné problémy, jako je ten, že CIA byla přebyrokratizovaný úřad, který byl stále nastavený na bipolární soupeření a s těmi miliardami dolarů plýtval, aniž byl schopný odhalit nové hrozby a vyšetřování s tím vůbec, ale vůbec nic neudělalo, naopak docela vinu zakrylo ;-)

Irák začal s UNMOVIC spolupracovat až příliš pozdě, do té doby házel OSN klacky pod nohy, protože Saddám vůči Iránu blufoval, že by ZHN přeci jen mít mohl. Až příliš pozdě mu došlo, že tentokrát to neskončí dalšími sankcemi... Nehledě na to, že někteří čelní představitelé UNMOVIC (Dr. Key či Dr. Blix) byli přesvědčeni, že ZHN Irák má a v tomto ohledu informovali...

Ad KLDR: blbost, blbost, blbost :-) takovéhle zjednodušení zřejmě nejkomplikovanější geopolitické otázky dnešního světa...

Ad Taliban: co s tím má společného? Hmm, co takhle to, že poskytoval po tři roky útočiště UbL i Al-Kaidě, umožnil jí mít na svém území výcvikové tábory, zásoboval ji materiálem...

Zkrátka nepřesvědčuj mne o něčem, o čem nemáš ani základní informace mimo těch zjednodušujících, úderných, antiami videjí na youtube. Je velmi snadné si utvořit tvůj názor, pokud máš očividně většinu infa zkresleného a půlka ti ho chybí úplně...

Nevím, proč mne stále všichni osočujete, že své informace beru stále jenom a jenom z médii. Neberu, své informace čerpám z veřejných i neveřejných kanálů a mediální zjednodušení víceméně ignoruji, protože (a v tom s vámi souhlasím) novináři jsou schopni napsat kdejaký blábol. Tedy nemám o nic více médiální informace než vy, kteří to čerpáte z youtube (jako by se tam objevovala pravda a nic než pravda).

Většina (ne-li všechna) tvrzení konspirátorů ohledně 9/11 je vysvětlitelná či byla vysvětlena, jakkoliv to popírají. A většina nevysvětlených konspirátorských tvrzení jsou vesměs pouze a jenom jejich názory, domýšlení či přímo omyly (viz ta geniálnost, že na bezpečnostní kameře u Pentagonu s 2 fps není vidět samotné letadlo, přestože zabíraný úzký prostor tryskáč pohodlně proletí za tu půlsekundu mezi snímky a letadlo viděla dobře stovka lidí na dálnici).
Co je pravdou, je to, že oficiální vyšetřování určitě nebylo tak důkladné, jak by mělo být a zcela očividně chránilo ty, kteří nebezpečí podcenili a mohli mu zabránit. Což je ostatně podle mne důvod, proč se US vláda nesnaží konspirační teorie více vyvracet, odvrací to pozornost od toho, že tu kamufláž proběhla, byť úplně jiná, než si vy myslíte... ;-)

180

Odpovědět

Mrtvich je mi lito ale v podstate z logiky "prozretelnych reseni" mi to prijde jako jak vy rikate prijatelne ztraty. A bylo mi dvanact to sem este ani nevedel co je cinismus. Natoz tak ze existuji konspiracni teorie.

180

Odpovědět

Valsi - tvoje logika je úžasná. Radovat se ze smrti 3000 lidi nazveš cynizmem, ale smrt statisíců lidí nazveš prozřetelným řešením. Nerad nadávám, ale asi patříš k ubožákům, kam patří i řada dnešních médií, kteří řvou do světa o smrti pár Američanů a to tak hlasitě aby nebylo slyšet o smrti statisíců jiných - stejných civilistů, kteří nemají s 11.zářím nic společného. Otázkou je co s tím má společného Taliban. I tady platí moje nabídka na řadu faktů a dokumentů - tím bych s konspirací tady skončil - to by byla debata na dalších 50 příspěvků. Tady souhlasím se Sillarym - řada lidí odmítá tyto "teorie" navzdory důkazům, které nejsou schopni vysvětlit, přitom kdyby bez jakéhokoli zásahu médií a bez znalosti stran, se rozhodovali pouze z důkazů, pak by jistě většina lidí neuvěřila tomu, jak nám to podávají média.
Nesouhlasí však s tvrzením, že USA z války nic nemají - je pravda, že peníze můžou jít soukromníkům, ale někdo jim je musí dát a tyhle peníze čerpají právě z ropy.
Doporučuji například video: http://www.youtube.com/watch?v=byInp8pUKoM" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=byInp8pUKoM, sice jde o komiky, ale mají naprostou pravdu.
K otázce KLDR - co brání především? 1) nemají ropu; 2) nemají ropu; 3)...
A k otázce ZHN - za1) tvoje reakce na to, že CIA se trochu sekla a že šlo o mediální chybu je docela vtipná...takže oni zaútočili na suverénní stát a rozpoutali tam občanskou válku zabili tisíce a vyhnali miliony kvůli chybičce? Docela sranda až na to že je to lež - Irák spolupracoval s lidmi, kteří hledali tyto zbraně už před válkou a oni odjeli z výsledkem, že tam nejsou a až poté začala válka. A teď mi řekni, jak se z tohohle výsledku šetření dá udělat opačný výsledek. Tvoje zdůvodnění vypadá jako kdyby válka závisela na pár dyslekticích, co se prostě překoukli(přepsali).

K teroristům a obětem. Dekapitace není zdaleka nejhorší smrtí a rád bych viděl počty unesených a zabitých novinářů. Několikrát se stalo, že unesené novináře propustili a ti pak mluvili o poměrně slušném zacházení, což docela koliduje s tvými teroristy, co masakrují nevinné, jejich brutalitu...tak mě napadá proč by je vůbec pouštěli, aby mohli cokoli prozradit - pokud by se báli odplaty za novináře mohli je potají zabít a nikdo se nic nedozví.. Rád bych také znal tvé zkušenosti s fosforem, kterým Američané vypálili Falúdžu, což by mohlo být považováno za brutální teroristický útok (pokud by se toho nedopustili Američané), osobně si myslím, že by mnoho lidí odtamtud zvolilo radši stětí než uhoření zaživa.
A rád bych osobně poznal ty účetní, co kontrolují platby za ropu - vzhledem k tomu, že místní vláda má vliv jen v hlavním městě a nejbližším okolí a na pár strategických místech, ale vždy za doprovodu (nebo spíše skutečného řízení Američanů).
K sumám obětí - můžeš dávat do hromady tisícovky obětí teroristů a snažit se vypátrat sebemenší incident z jejich strany - bude ti nahrávat i to, že o tohle se média zajímají a přesto se nedostaneš na čísla amerických obětí, které jsou ještě umenšeny o nucený nezájem médií. Od války v zálivu totiž novinář, který chce být u akce musí vstoupit do armády a podepsat, že bude informace podávat "AMERICKÝM způsobem" - ne objektivním ani pravdivým, takže si lidé můžou udělat představu o kolik obětí jsou upraveny americké civilní oběti - čemuž se není co divit vzhledem k tomu, že americký způsob boje si s terorismem nezadá - mají rozkaz pálit na cokoliv podezřelého...takže civilní oběti musí být vysoké..
http://www.youtube.com/watch?v=8akV3xldqJM

180

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK