Co mě naučil prezident ObamaSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:172
Počet zobrazení:10 230

Tento díl Smarter Every Day je poněkud netradiční, Destin se totiž dostal k možnosti udělat rozhovor s Barackem Obamou. I přes jeho ne příliš technickou zaměřenost se vám, doufám, bude líbit.

Pokud byste se chtěli podívat na celý rozhovor, odkaz je zde: https://www.youtube.com/watch?v=hiYXvVWppFM, a kdyby byl zájem, mohl bych jej přeložit i celý :)

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Destin, vítejte u Smarter Every Day. Právě jsem dělal rozhovor s prezidentem USA, což je zvláštní, protože nejsem novinář, nejsem ani politik, jsem kosmonautický inženýr. To znamená, že na to půjdu jiným směrem než většina lidí. Dělat rozhovor s prezidentem je zvláštní, protože se nejen dozvídáte o něm a o Bílém domě, ale i o sobě.

Toto video bude mít čtyři části. Jak jsem se k tomu dostal, čeho jsem chtěl dosáhnout, samotný rozhovor a co jsem se při něm naučil. Vybíralo se z mnoha lidí a šel jsem na pohovor jako potenciální kandidát. Nejsem v žádné straně, tak se mě zeptali, koho jsem volil, a já jim to neřekl. Ale odpověděl jsem tak, že mi bylo jasné, že mě nepřijmou.

Ale přijali. Bylo to tři týdny tajné a pak jsem jel do LA natočit promo. Tam jsem potkal Adondeho a Ingrid. Byli skvělí a bezprostřední. Na internetu jsem požádal lidi o návrhy na otázky, a dostal jsem všechny možné odpovědi. Dobré i špatné. Bylo to úžasné. Zamyslete se nad tím.

Ne na všem se s prezidentem shodnu, takže jsem měl velkou příležitost. Můžu posedět s nejmocnějším mužem světa a říct mu svůj názor na vedení své země. Nebo můžu přijmout rozdíly v našich přesvědčeních a vést smysluplnou, inteligentní a zdvořilou konverzaci. A mým cílem nebyla jen taková konverzace, ale ukázat, že může být zajímavá.

S tím jsem tedy letěl do Washingtonu. Den před rozhovorem jsme jeli do studia v Marylandu a zkoušeli jsme to s Fredrickem. Byl najmutý od Googlu a milý chlápek. Další den jsme šli do Bílého domu a viděli prezidentovy psy, kteří jsou mimochodem vážně hebcí. Udělali jsme pár zkoušek nanečisto a pak jsme si naposled zopakovali své otázky.

Pak přišel prezident a rozhovory mohly začít. Už věděl, kdo jsme, a že Swoozie si s ním zahraje krátkou hru, já se s ním podívám na video a Ingred se ho zeptá, co má v kapsách. Hodně lidí se ptalo, jestli znal otázky, tohle jsou ony, už předem. Neznal.

Vím to, protože jsem se mu celou dobu koukal do očí a nonverbálně bylo jasné, že ho otázky překvapují. To mě ohromilo. Když jsem si to uvědomil, řekl jsem si: "Ty vole. Běžný občan přijde do Bílého domu a mluví s prezidentem v přímém přenosu na internetu, to je neuvěřitelně transparentní."

A říkejte si o něm co chcete, tohle mě ohromilo a vážím si toho. Z mnoha důvodů jsem nebyl nervózní, ale nadšený. Moje první otázka byla, jak se učí o věcech, na které není expert. Bylo to zajímavé, protože se jeho metoda postupně měnila. Když odpovídal, bylo mi jasné, že je to pro něj jen rozhovor. Jeho gesta byla trochu ztuhlá.

A v tuto chvíli ještě nevěděl, jak k němu budu přistupovat. Třeba budu útočný. Pak přišel moment, na který nikdy nezapomenu. Že jsme na stejné vlně, jsem věděl dřív než on, a chtěl jsem mu to naznačit. Přeci jen jsem už slyšel jeho audioknihy. Když se podíváte na jeho obličej, můžete vidět přesný moment, kdy mezi námi došlo k porozumění.

A to je podobné tomu, jak k věcem přistupují vědci. Už jsem to o vás věděl, protože jsem slyšel vaše audioknihy. A Cesta za sny mého otce končila proslovem na sjezdu demokratů. Viděli jste to? Podívejme se na řeč jeho těla. Je trochu v defenzívě, a pak přijde to spojení. Není to úžasné? Přesně v tom momentu už to nebyl rozhovor, ale zajímavá a chytrá konverzace mezi dvěma lidmi, kteří se respektují.

Byl to moment, na který jen tak nezapomenu. Druhá otázka byla o polarizaci. Bylo mi jasné, že USA jsou polarizované více než kdy předtím. A to je dokázané. Lidé s libovolným názorem častěji křičí na ostatní za to, že způsobují problémy. Prezident řekl svůj názor na původ tohoto chování. Problémem je, že ohledně politiky, a to z mnoha důvodů, jeden z těch velkých je, že média jsou rozpolcená.

Někteří lidé jen koukají na Fox News, jiní zase čtou pouze New York Times, takže se na svět ani nedívají zpoza stejných faktů. Jsou to skoro dvě jiné reality. Ve fyzikální teorii řízení je takzvaná zpětnovazební smyčka.

Zpětná vazba existuje pozitivní a negativní. Pokud se zbavíme té negativní, systém se vždy odchýlí a stane chaotickým. To není politická teorie, ale matematika. Když levicoví nebo pravicoví lidé poslouchají jen média, se kterými předem souhlasí, vzniká nebezpečná situace.

Pokud vás nebrzdí negativní zpětná vazba, lehce se necháte vtáhnout do extrému. Cením si toho, co o tom řekl prezident, protože je povinností nás všech, ať už máme jakékoliv názory, abychom vyslechli argumenty obou stran. Jinak budeme v uzavřené místnosti a uslyšíme jen ty, se kterými předem souhlasíme, z čehož brzy zbyde jen křik.

Třetí otázka byla o vesmíru, a kvůli tomu se mi nepovedlo dát správně prezidentovi pěst. Každopádně jsem se na tu otázku moc těšil a byl bych moc rád, kdybyste si poslechli odpověď. Chtěl jsem skončit něčím vtipným, tak jsem si vypůjčil jednu skvělou otázku z Redditu. Kdyby existoval prvek pojmenovaný po vás, Obamium... - Snad se vás na to ještě nikdo neptal.

- Nikdy. - Takže jaké vlastnosti by... - Jaký by to byl prvek? - Ten prvek je Obamium. - Jaké vlastnosti by Obamium mělo. - Přesně tak. - To je zajímavé. Nepustím vám odpověď, protože bych byl rád, kdybyste si pustili celý rozhovor. Čas na to, co jsem se naučil. Proces přemýšlení nad tím, co byste se zeptali prezidenta, je jiný, když nad tím přemýšlíte s kamarády nebo doma, a když se opravdu připravujete na setkání tváří v tvář.

Chtěl jsem pak být informovanější, vlídnější a velkorysejší. Ale proč? Proč nemáme tendence být neuctiví? Za celou dobu trvání toho procesu jsem se naučil dvě věci o komunikaci s lidmi, se kterými se někdy neshodnete. Zaprvé, pokud někomu píši nebo telefonuji, budu dělat, že je naproti mně tváří v tvář, protože chci být uctivý a laskavý.

A zadruhé, pokud budu naslouchat, je to úžasné. Zamyslete se nad tím. Pokud neposlouchám jen proto, abych přišel s odpovědí, ale proto, abych se s nimi dokázal sblížit, jejich důvěra a můj vliv na dotyčného obrovsky roste. Dokonce i když je to nejmocnější muž na světě.

Buďte uctiví a poslouchejte. Je to takhle jednoduché. Ale zároveň doopravdy těžké. Děkuju vám, dostal jsem se od raket na zahradě až k rozhovoru s prezidentem. Což je šílené. Pokud je tohle první díl Smarter Every Day, který jste viděli, a myslíte si, že jsem si zasloužil váš odběr, jděte do toho. Ale jen pokud je to zasloužené. Ještě bych chtěl poděkovat sponzorovi, který se mnou byl od začátku až do teď, kdy jsem, řekl bych, na vrcholu, a tím je audible.com.

Zjevně jsem se jeho pomocí připravil na tento rozhovor a v Bílém domě jsem ještě něco natočil. Snad se vám líbila moje návštěva Bílého domu, pro mě to byla bomba. Pokud si chcete poslechnout Obamovy knihy, první je Cesta za sny mého otce, můžete ji získat zadarmo na audible.com/smarter.

Moc vám ji doporučuji, je pěkná a čtivá, jeho další kniha je Smělost naděje, koukněte se na obě. Myslím, že je důležité, abyste znali myšlenky někoho, kdo vede USA. Takže se podívejte na audible.com/smarter, Cesta za sny mého otce a Smělost naděje. Já jsem Destin a vy jste den ode dne chytřejší. Mějte se.

Překlad: Šaman Bobo www.videacesky.cz

Komentáře (55)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kvůli Ingrid jsem se pak už nemohl soustředit na zbytek videa. Díky :/

02

Odpovědět

přeložit celýrozhovor, prosím

190

Odpovědět

A teď si představte, že by tam místo Obamy seděl Trump...

165

Odpovědět

A pro mínusující: http://i.imgur.com/9EeOBYD.jpg

Trump se naprosto neumí vyjadřovat, motá páté přes deváté, odpověď na otázku vždycky stočí úplně jinam... Bez ohledu na to, co si myslíte o Obamově politice, umí se kultivovaně vyjadřovat a chovat a když něco říká, tak u toho i přemýšlí.

104

Odpovědět

+LigerObama se možná umí "kultivovaně vyjadřovat a chovat", ale nepřemýšlí, když něco říká. Od myšlení tam není.

https://www.youtube.com/watch?v=bmUNCsT8TjU

46

Odpovědět

Po rychlém nahlédnutí na zbylé dva youtubery, bezpochyby nejlépe podané interview. Slečna se ho ptala na terorismus a borec na střílení černochů a už to mi stačilo, abych obě videa zavřel hned po první minutě (a to mají mnohem víc shlédnutí než SmarterEveryDay). Vždyť na tato téma odpovídá Obama snad 4x za den. Kdežto SED si připravil opravdu zajímavé otázky a politiky se dotkl co nejméně. Za toto originální pojetí a překlad dávám palec hore.

211

Odpovědět

a prosím Tatra, aby mi vysvětlil proč je Obama nejhorší prezident ze všech 44. Rád se konstruktivně pohádám. Děkuji

41

Odpovědět

+strykerCZAsi protože je černej :D a já bych řekl, že je to jediný díky čemu si ho lidi budou pamatovat. A nobelovka za mír se rozdává za prachy a z politickejch důvodů.

11

Odpovědět

+AlennPatrí sa podotknúť, že na nobelovku bol nominovaný aj fúzatý nedorastený nemec.

00

Odpovědět

+strykerCZv komunistických fórach len veľmi stručne :) Hádzať perly sviniam, to tak...

1) Irán
2) BLM support
3) Anti-goverment policy
4) Keystone
5) Obamacare
6) UAE - Veto
7) Syria-ISIS
8) Čína - ostrovy

26

Odpovědět

+TatraČína - ostrovy? Můžeš to trochu rozvést tupohlave? :D

04

Odpovědět

+AutoTreba sa vrátiť na späť na ZŠ, kde ťa mimochodom doučia georgrafiu a keď budeš pritom, nauč sa aj anglicky...Viem, že bolševici moc na angličtinu niesú, ale taký problém to nieje.. Človek tvojho dychberúceho intelektu to iste zvládne :) A potom, ale až potom, môžeš sledovať geopolitické správy na bloomberg a ono ti to už tvoj hyperinteligentný mozog spracuje :) Dozvieš sa :D

13

Odpovědět

+TatraJestli myslíš ty ostrovy co vůbec nepatří číně, tak o těch vím.. ale nějak nechápu co s nima dělal Obama špatnýho :D

10

Odpovědět

+AutoVrchný velitel najväčšej armády sveta si nechá zobrať bedňu banánov bez boja :D :D Je to klaun. Jediné čo mu robí dobré meno je, že je lepší ako Krusty.
Ale chápem, nezapadá to do bolševickej filozofie, takže sa porúčam :)

02

Odpovědět

+TatraJako myslíš že mělo USA bojovat s Čínou? Ty seš dobře vypatlanej :D

11

Odpovědět

+AutoOd bolševika to beriem :)
Pre bošana ťažko priznať, ale Čína nemá proti USA žiadne páky. Je to čína kto vlastní väčšinu amerických dlhopisov ( nehovoriac po páde Lehmanu). Nie naopak :)
Je to USA, ktorá má najväčšiu armádu na svete, nie čína :)
Nikto nemusel bojovať. Stačilo by, podobne ako pred pár rokmi v iránsko americkom konflikte, vyslať flotilu lodí. Zrazu sa iránska diplomacia rozhúpala :)
A presne tak isto sa dá staviať v každej krajine na svete, pretože USA je jediná existujúca supervelmoc. Obama ako jediný prezident USA nerozširíl americký vpliv nikde na svete ani o mak :)
Čínania by sa stiahli, pretože na boj s USA nemajú ani finančené, ani vojenské ani diplomatické páky :)
Ty moj drahý naivný bolševický človiečik :)

01

Odpovědět

+AutoPrepokladám, že keď tvoji boľevický priatelia vyslali jadráky na kubu, tak mal kennedy sedieť a čakať čo sa stane, aby náhodou nevznikol konflikt... všakže? :D
heheh :D jesus fak, vy bošani ma dojímate :D

01

Odpovědět

+TatraJestli si myslíš, že mít největší a nejlepší armádu na světě, stačí ke světové dominanci, tak si prosím přečti následující knihy: 'Umění diplomacie' od Kissingera, 'Třetí vlna' od manželů Tofflerových a 'Jak se nezabít a přežít, protože jsem blbá p**a' a tam už autora neznám, promiň

00

Odpovědět

+strykerCZa také niečo som písal kde moj milý kocúrik? :)
Vytiahni kosáčik a kladivko a šupky dupky späť do práce.. Nerečni, je to buržoázny prežitok :)

01

Odpovědět

+Tatra1) Irán - Co se smlouvy o jaderné energii týče, její úspěšnost se bude dát hodnotit až za nějaký čas. Prozatím existuje aspoň nějaká konkrétní páka na Teherán a to považuji za úspěch. Je to ovšem sporné
2) BLM - Obama je naopakt kritizován za neřešení současné situace a věř mi, že tam sjou místa na zlepšení (viz poslední Oliver)
3) Anti-goverment policy- Obama je dle mě velmi slabý v zahraniční politice, ale v domácí je chválen, jeho preference jsou už hodně dlouho stabilně nahoře a má uznání i od bývalích kritiků. Takže prosím rozveď, ale česky
4) Keystone - Nevyznám se příliš v problematice, ale někde jsem slyšel, že ropa za chvíli dojde, takže potom mít krásný mega-ropovod přes celou zemi bude jistě životně důležitý
5) Obamacare - Zdravotnictví péče nepatří ANI Z DALEKA k té nejlepší na světě, neboť současný systém znevýhodňuje i ty co pojištění mají, a pak obzvlášť ty co ho nemají. (viz dokument SICKO)
6) UAE - Veto S tím taky nesouhlasím
7) Syria-ISIS - Podle mě měl zakročit v šiítské šikaně sunnitů. Ale problémové oblast by to byla i tak. Příčinu bych hledal už v koloniálním dědictví a potomv Bushovi
8) Čína - ostrovy. To opravdu nevím, jak by konkrétně USA měla donutit Čínu spolupracovat, obzvlášť když současná strategii Číny pracuje s tím, že vyhledává díry v mezinárodním zákoně a využívá je, aby ukázala dominanci. Ovšem je rpavda, že Obama mohl poslat Avengers, i když oni vlastně nepodepsali tu dohodu, takže jsou furt soukromá společnost

TAK ČI ONAK BAČA nevidím tu nikde důvod, který by mi ukázal, proč je Obama horší jak Bush junior či Hoover nebo Coolige. To co tu vidím, je tvůj stoprocentní povětšinou amatérský hate a mě nezbývá nic jiného, než to, co dělali mí předci tvému národu a to jest vzdělávat.

12

Odpovědět

+strykerCZAko som písal na začiatku, s bošanmi nediskutujem, nieje o čom :)
Toho čo ty nevidíš srdiečko, by vyšlo na terabajt :)

01

Odpovědět

+TatraNebraň se vzdělání 'chalan', je to obohacující. A teď nemám na mysli studování obalu osvěžovače vzduchu, když si na záchodě, ačkoliv dle tvých komentářů soudím, že to byl tvůj doposud jediný zdroj relevantních informací o globální politice.

00

Odpovědět

+strykerCZpresne tak :) Konečne si napísal niečo vecné :)

01

Odpovědět

Most powerful man in the world :D :D :D hah... už asi ne no... :D Putin rules!

911

Odpovědět

Je to zvlastni cist nektere komentare zrovna pod timle videem. Destin mluvi o zpetnovazebni smycce a myslim, ze to se tu deje v praxi.

30

Odpovědět

Jj, sedí to, ale já jsem bohužel polarizován křivkou rozložení inteligence v populaci a nevím co s tím... nemůžu jen tak zhloupnout, ledaže bych začal brát herák.

04

Odpovědět

+AutoSi fandíš čuráčik :D

31

Odpovědět

bude přeloženej i celej rozhovor s Obamou ?

321

Odpovědět

Podľa diskusie o marxovi sa vôbec nečudujem, že je tu toľko milovníkov chorobamu :)
Destin je samozrejme skvelý :)

410

Odpovědět

+- Z rozhovoru: Chtěl by být prvkem stabilním, který je katalyzátor, ale takový co není moc horký ani moc studený a chtěl by být užitečný lidstvu, aby měl nějaké využití a ne jen něco zářivýho, na co se dá jen koukat.

251

Odpovědět

Jaksi si neviem vspomenúť na nič z čoho by bol za jeho vlády úžitok :) Práve naopak...
Bol v mnohých zábavných show, je to showman, skvelo vyzerá, výborne gestikuluje.... je to klaun. Záhada čo robí v bielom dome...

418

Odpovědět

A v pevném skupenství by měl černou barvu.

30

Odpovědět

I když Obama udělal spoustu chyb, je to člověk, kterej přesahuje svou vzdělaností, moudrostí a vůbec způsobem jak nad věcma přemýšlí (komplexně, bez zkratek) svoje protějšky z jiných států o světelný roky a je to vidět i na tomhle rozhovoru. Neuvěřitelnej kontrast s naším prezidentem, kterej si myslí, že vzdělanost znamená zapamatovat si 150 Churchillových citátů ať už jsou od kohokoliv a že jakejkoliv problém se dá shrnout jednou větou. Proto ho tolik lidí nenávidí, protože chtějí mít všechno zjednodušeně a hned a pokud někdo mluví tak, že se nad tím musí přemýšlet, tak jsou rozčílení protože nikdo nedělá rád něco co mu nejde.

4811

Odpovědět

Ale veď obama to vyriešil hneď :) Zastavil niekoľko medzinárodných giga projektov, vetoval hromadu zákonov na podporu amerického vlivu vo svete, podporil mnoho extrémistických vlád a organizácii .... Akurát, že keď rozpráva, tak sú tupci blahom bez seba, pretože rozpráva ako handrová bábika :) To presne aj je :)

513

Odpovědět

+TatraPřelož mi co to znemená handrová bábika ty maďare zasranej.

53

Odpovědět

+AutoOpýtaj sa svojej mamičky :) Bude vedieť :) A mimochodom miláčik moj bolševický, dovzdelaj sa. Keď už si taký hrdý na svoju prekypujúcu inteligenciu, aspoň by si sa mohol naučiť s ktorými štátmi ČR susedí :) Tak náročné to nieje :) A buď taký dobrý a sprav niečo s tým slovníčkom. Viem síce, že si hyperinteligentný, ale no :) cmuk a nečerti sa, lebo ti jebne cievka :)

01

Odpovědět

+TatraJá vím že nesousedíme s Maďarskem, jaká je pointa maďare?

21

Odpovědět

+AutoAby si sa vrátil do školy miláčik :) mimochodom, odkedy majú bolševici povolenú bigotriu? :D Na zraze budeš mať dojeby, pozor na to :)

00

Odpovědět

Nemám ráda zkratkovité myšlení, ale ocením popisnou zkratku, když je trefná. Takže díky za "vzdělanost znamená zapamatovat si 150 Churchillových citátů ať už jsou od kohokoliv". (y) :-D

20

Odpovědět

Nikdy jsem moc nepochopil kolik lidí je zásadně proti Obamovi... Od prvního dne co je na postu prezidenta USA jsem v něm neviděl nic než přímýho muže, kterýmu opravdu záleží na své zemi a rodině. Sice udělal pár chyb, ale pořád patří k těm prezidentům, kteří udělali víc užitku než škody. Mrzí mě že jeho volební období uteklo tak rychle (i když jemu určitě ne) a že si jeden z nejmocnějších národů světa možná zvolí něco jako Trumpa, protože je to dost jako volit Zemana a asi to bude dost ostuda, pokud na to dojde...

458

Odpovědět

Je škoda, že na postu prezidenta ještě pár let nebude. Ať už tam teď bude kdokoliv, bude to jednoznačně krok zpět. Sice jsem moc prezidentské kandidáty nesledoval, ale jediný, kdo tam měl nějaký smysl by Bernie Sanders. Vybírat mezi Clintonovou a Trumpem znamená tipovat, kdo je špatný a kdo ještě horší.

82

Odpovědět

Buď nesleduješ americkú politiku, alebo žiješ v inej realite, pretože Obama je po Clintonovi najhorší prezident akého USA kedy malo...ehm, vlastne nie.. Obama je horší

523

Odpovědět

Obama je vlastně takový americký Špidla - věří tomu, že vzít někomu peníze formou daní, přerozdělit je mezi potřebné vyřeší všechny problémy. Obamacare je jeden z mnoha případů - pokud to mohu říct velmi kulantně, tak jedna část vyloženě podporuje lenost, osobní nezodpovědnost příjemců a plýtvání a druhá část je zaměřená pro opravdu potřebné (tu mimochodem podpořil i republikánský guvernér John Kasich).

Je nepopiratelným faktem, že po dobu prezidentství Obamy nedošlo k přibývání tzv. pracující chudiny (například zaměstnanci Wallmartu) a chudnutí střední třídy. Ovšem ani Republikáni nejsou vzorem pravice, většina jejich dogmat spíše připomíná středověk (pánbíčkaření, přístup k potratům...).

Podobným morálním hazardem Obamovy vlády bylo i opuštění Afghánistánu a Iráku bez dlouhodobých programů na rekonstrukci země, přitom pouček, co dělat bylo spoustu - inspirovat se mohli z války v Čečně, Vietnamu i z dob sovětské okupace Afghánistánu. Stačilo se pouze poučit, co nedělat.

Velmi úspěšným příkladem, jak politika může úspěšně fungovat, bylo starostování Rudy Giulianiho v New Yorku - nekompromisním vymáháním zákona zákonným způsobem prakticky zlikvidoval kriminalitu (srovnejte si to třeba s Brazílií nebo Filipínami). Následně jej vystřídal Michael Bloomberg, který rozjel úspěšné ekonomické a environmentální projekty a udělal město atraktivním - ve městě přibylo jak zeleně, tak místa pro automobily (de facto podobný projekt probíhal i v Londýně za vlády Margaret Tchatcerové).

Na druhou stranu, jak tedy řešit současnou krizi demokracie západního civilizačního okruhu? To se má zavést forma teokracie jako v Singapuru? (Pro neznalé singapurských reálií - volit lze pouze vysokoškolsky vzdělané lidi, kdo vyhodí na zem odpadky dostane rákoskou, chudina neměla téměř žádná práva a byla ze země deportována...) A je záruka, že by se i po těchto absolutistických úpravách práva nestal Donald Trump nebo Hillary Clinton prezidentem? A nemusíme chodit daleko - ať už bude v Rakousku zvolen Norbert Hofer nebo Alexander Van der Bellen, tak oba budou pro Evropu tragédií.

00

Odpovědět

+-HoNY-malá oprava: ...po dobu prezidentství Obamy DOŠLO k přibývání tzv. pracující chudiny...

00

Odpovědět

Chystáte se překládat i ten celý rozhovor? Předem děkuji ;)

251

Odpovědět

Má 50 minut, takže bohužel těžko...

427

Odpovědět

+BugHer0Myslím, že Roman má na mysli část s Destinem a ta má 12 minut ...

81

Odpovědět

+Anonymní anonymTak jsem se podíval na celý 50-minutový rozhovor a nemá cenu ho překládat. Ti ostatní dva mají trapný otázky ohledně momentálně žhavých tématech. Rasismus, teroristi, zdraví atd. Jenom Destin má inteligentní otázky, nad kterými přemýšlel trochu déle.

52

Odpovědět

+Anonymní anonymTaky už jsem to koumal, nestojí to za to, máš pravdu (a náhodou jsem měl na mysli těch celých 50 minut :D )

21

Odpovědět

+Roman1211I když Destinovy otázky jsou zajímavější než ostatních, na jeho videa to nemá. Takže se radši vrhnu na další Smarter Every Day :)

31

Odpovědět

+BugHer0Ani když bude velký zájem? :)

90

Odpovědět

+BugHer0Vyměnil bych aji 10 "sra*ek" za jedno dobré video. Ale jestli je tak tězké ty blbosti nepřekládat tak to chápu.

72

Odpovědět

Pořád.. nejmocnější muž planety... Nedovedu si představit, kdyby jsme něco takovýho měli tvrdit o Zemanovi :D

124

Odpovědět

Moc dává člověku sílu konat. Že je někdo nejmocnější však hned neznamená, že moc použije v dobro :-)

62

Odpovědět

A teď si tam představ Trumpa. A jak moc reálný to je...

80