Proč už MTV nehraje hudbu?

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 098
Počet zobrazení:11 144

Proč už na MTV nehrají dobrou hudbu? To dnes zodpoví Brian a Maria, kteří ztvární role nespokojené divačky a programového ředitele MTV.

 

Přepis titulků

Zeptejte se ředitele! Ahoj MTV! Jsem žena a je mi kolem 25. Moje nejhezčí vzpomínky jsou poflakování se s přáteli, jedení pizzy, pročítání časopisů a sledování hudebních videoklipů na vaší stanici. Zdá se mi ale, že teď vysíláte jenom strašné a hrozně nudné reality show. A tak by mě zajímalo, proč už nedáváte hudební klipy? Díky, Natalie. Drahá Natalie, děláš si ze mě prdel?

To se máme starat, aby tvé drahocenné momenty z dětství byly zvěčněny v jantaru jako hmyz v Jurském parku? Odpověď zní: naser si! Řeknu to jednoduše, abys to ty a všichni ostatní narození před rokem 1995, jinak známí jako "už dávno ne naše cílová skupina", pochopili. Aby to konečně bylo všem jasné. Ano, kdysi jsme si vybudovali jméno díky představování nových, nadějných umělců, ale v té době se klipy točily jenom, když o ně byl skutečný zájem. Pravidla hry se ale změnila.

Vaše generace, ne ta předtím, ne ta potom, ale ta vaše, se rozhodla, že bude krást hudbu! A hudební klipy jsou teď bezcennější víc, něž kdy jindy. Puffy Daddy si mohl dovolit projíždět explozí na člunu. To alespoň dobře vypadalo. Teď je úspěch, když v nějakém hrozném sračkoidním klipu někdo nevytáhne svůj super-úžasnej novej iPhone, aby mohl na koncertě machrovat. Překvápko! Tenhle trapný a očividný product placement je jediný důvod, proč se ten klip mohl natočit. Proč natáčet klipy, když si můžete zadarmo založit účet na twitteru.

Než budu pokračovat, tak bych rád poznamenal, že to vaše generace ukradla hudbu. A vaše generace teď fňuká, že už MTV nevysílá hudební klipy. Ale dobře, pojďme dál. "Ale MTV, kde mám teď poslouchat svoje oblíbené interprety?" Já ti nevím, co třeba nejmocnější zdroj informací od vynálezu knihtisku, neboli internet. Sledujete je na Twitteru a Facebooku. Věříte počítačovému algoritmu jako Pandora, že vám vybere novou hudbu, co se vám bude líbit. A na YouTube si můžete klipy pouštět znovu a znovu.

Vytvořte si zatracenej playlist, když po tom tak toužíte. Vám fakt není zle z poslouchání té samé hudby pořád dokola? To jsi tak vlhká z Mumford & Sons, že je musíš mít pořád puštěné na všech televizích v domě? Kdybychom dnes hráli hudbu, tak bychom museli pouštět tohle: Katty Perry, Owl City, Lady Gaga, Justin Bieber, Carly Rae Jepsen Mohli bychom se rovnou přejmenovat na: "iTunes Music Store TV" Ale to byste si zase stěžovali, že hrajeme málo Pavement, REM, Nirvany. Čímž jsem dostávám k poslednímu bodu: Přiznej si to, stárneš a děsí tě to.

Za chvilku budeš pro pop-kulturu absolutně irelevantní. Úplně mimo. Za chvilku se vdáš a budeš mít děti. Novými prioritami bude jejich přežití a spokojenost. A když si budeš chtít večer někam vyrazit, tak si budeš muset najmout chůvu. Na Googlu se koukneš, co dávají v kině a zjistíš, že už tě žádný z filmů neláká. A to nejhorší, tvoji oblíbení umělci, budou chtít šílené peníze za lístky na jejich come-back koncert a budou vypadat hrozně staře.

Pokud tak nevypadají už teď. Proto ses teď zeptala na tuhle chytráckou otázku, jako takovou malou rebelii proti systému. "Proč už MTV nehraje hudbu?" A to nejlepší je, že tahle stížnost už je tak stará, že by mohla řídit. A abych zodpověděl tvoji otázku, proč vysíláme jenom hloupé reality-show. Protože na to koukáš, aby ses cítila nadřazeně.

Zeptej se zrcadla, proč na to koukáš. Mně je to u prdele. A teď mě omluv, musím si vypsat šek. Dobrej, je to šeková kancelář? Chci si vypsat šek. Na pořádný balík prachů. Skvělé. překlad: MBlast videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

lol

30

Odpovědět

Pandora? Vyhledávač, který ti najde hudbu podle vkusu? To musím zkusit :D

260

Odpovědět

Pro ČR nefunkční.. :/

251

Odpovědět

+sMikeChoď tam cez nejakú VPN v Amerike a máš to.

200

Odpovědět

stačí mít nainstalovaný Hola Unblocker

201

Odpovědět


Odpovědět

Odpoveď na otázku s Mumford and Sons je ÁNO!

224

Odpovědět

když teda "naše" generace "krade hudbu", co kdyby se tomu systém vydavatelů změnil? Celé pravidla internetu? Nebo je až tak systém vydávání a produkování hudby zkostnatělý?
Co třeba takový flat fee model - to by přece bylo řešením...

1915

Odpovědět

Smutné je, že má prakticky pravdu :D

236

Odpovědět

5secondfilms? :)

211

Odpovědět

Ať mě přestane děsit, ať mě ku*va přestane děsit!

274

Odpovědět

Všimli jste si, že YT vymazal dislajky u všech videí? U některých perel internetu jako Rebeca Black a Justin Biebrová se ukáží až po 13 sekundách, ale netuším hranici ani podle jakého parametru tohle funguje.

231

Odpovědět

Je to ještě horší. Nejen, že se neukazujou palce dolu, ale těch prvních pár vteřin jsou přičetlý k palcum nahoru. Takže když jsem se kouknul na ten friday, tak měla 1 250K palců nahoru -> po pár vteřínách 250K nahoru a 1M dolu :D

211

Odpovědět

Ne nevšimli, protože "jsi" zaručeně první, kdo nás tady o tom informuje.

1858

Odpovědět

+R3diAch, ty netykavko :-P

203

Odpovědět

u mne to tak neni vse od zacatku proc ?

180

Odpovědět

a nebo do McDonald's, tam ty svoje supr telky s hudebníma klipama (ani nevím, jestli maj naladěnej nějakej program nebo to stříhají oni.. každopádně, když chcete klipy, který by byly dnes na MTV, jděte tam.. ale když se z toho pozvracíte, nesvádějte to na jídlo nebo na mě).

193

Odpovědět

Zrovna v McD... by se to na to jídlo svést dalo, i když ta hudba bude mít asi větší zásluhy.

190

Odpovědět

+BullOverjen jsem nechtěl urazit fanoušky McD, protože hodně lidí jejich jídlo rádo má.. netuším proč, ale má..

181

Odpovědět

Na Youtube vypnuli palce dolů...pismeno "M" v MTV už neznamená Music...Pluto už ani není planeta... 21/12/2012 se stalo velký kulový...jde to všecko do kopru :P

232

Odpovědět

Srandovní.....a pravdivé :/

200

Odpovědět

hele hele..do mumford and sons se mi nenavazej! :D...ano, starneme vsichni, ale to neomlouva to ze dnesni hudba a kultura celkove jde do s****k

195

Odpovědět

hele hele..do mumford and sons se mi nenavazej! :D

192

Odpovědět

První klipy (až na pár výjimek) se začaly objevovat až někdy v půlce sedmdesátých let, takže většina muziky co poslouchám by se tam stejně neobjevila :D Ano, jsem od cílové skupiny tak daleko, že napříkald ty R.E.M. a Nirvanu považuju za příliš současné (tedy ne že bych si vybíral podle doby aktivity té které kapely, ale je tu zajímavá korelace). Nejsou špatní, ale prostě mě nikaj neohromili.

1814

Odpovědět

Who fuckin' cares?

189

Odpovědět

+AutoPravda, to možná znělo trochu přezíravě... nechtěl jsem být příliš osobní, nezdařilo se. Omlouvám se všem (-:
Ale The Law má pravdu - na internetu je to všechno lépe uspořádané, tak k čemu MTV?

181

Další