Prohlídka studia Bethesda

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:352
Počet zobrazení:6 527

V dnešním Herním okénku se podíváme do známého vývojářského studia Bethesda, kde právě kutí The Elder Scrolls: Skyrim, pokračování skvělého Oblivionu. Hlavní šéf vývoje Todd Howard nám ukáže, jak to u nich vypadá, kde pracují i odpočívají a kdo je nejoblíbenější postavou z celé firmy.

Přepis titulků

Vítejte v herním vývojářském studiu Bethesda. Já jsem Todd Howard a provedu vás po... našem novém studiu v Rockvillu v Marylandu. Tohle je naše odpočívárna. Díváme se tu na TV, hrajeme hry. Tamhle jsou nápoje a káva. Máme tu i sbírku her, které jsme dělali v Bethesdě v minulosti a to až ke... Gridiron!

z roku 1986. Pak také sérii Gretzky, všechny Terminátory, samozřejmě i sérii The Elder Scrolls, která je tu největší. A pak Fallout 3 a novější věci. Tohle se líbí celému týmu. I noví zaměstnanci sem chodí prohlížet si tyhle staré krabice. Všechno, co jsme udělali třeba před více než dvaceti lety. Tohle je super. Tohle je unikát, který udělal jeden fanoušek na internetu. Udělal jeden kus a ukázal nám ho, tak jsme ho kontaktovali, aby nám taky jeden udělal.

Tohle je laserová puška z Falloutu 3 a je prostě naprosto dokonalá. Teď jdeme do oddělení programátorů, jsme tu rozdělení na oddělení. Jsme jeden velký tým asi o sto lidech. A každý se vždy soustředí pouze na jednu hru. Už jste dnes mluvili s programátorem? Tohle je starý Compaq, který používáme k hraní starých her jako Arena.

Takže jednou za čas tady najdete někoho, kdo hraje Arenu. Stále jsme v technologické části. Tady děláme hodně designu. Doslova tu stojíme a řešíme nějaký problém. Rádi to děláme ve stoje, aby to bylo co nejkratší a nejefektivnější. Je to dobré pro celou skupinu, když tu probíráme jednotlivé rysy. Jsou tu něčí otázky a odpovědi třeba od někoho jiného. A můžeme vymyslet nějakou funkci a dát ji do hry velmi rychle.

Nebo ji na tabuli změnit, protože... na dokumentaci nezáleží, záleží na tom, co je ve hře. Tady je pár level designerů, kteří dávají dohromady herní prostředí. Pracují v našem vlastním editačním programu. Jsou tu skvělé pracovní podmínky. Každý tu má spoustu svého vlastního prostoru, ale je to tu i hodně otevřené. V této budově sídlíme už...

dvacet let. Původně jsme byli ve sklepě, kam se podíváme později. Ale teď už je nás tolik, že jsme zabrali celé druhé poschodí. Fakt je tu skvělé prostředí na vytváření her. Teď jsme v oddělení designérů světa. Tady máme opravdu skvělou velkou nástěnnou mapu celého herního světa. Tady sledujeme, kde se co děje, jak jsme na tom s produkcí některých oblastí nebo přiřazujeme některé oblasti určitým lidem.

Je to velká hra, je skvělé to vše sledovat na mapě. Tady jsou nejnovější koncepty. Tady vidíte, jak jsme detailní. Řešíme třeba i to, jak má vypadat maso ze zvířat. Tady máme Marka Lamperta, našeho hudebního génia. A naše zvukové studio, i naši nahrávací budku. Prostě všechno děláme tady.

Tady máme naši promítárnu, tady děláme i schůzky oddělení, je to skvělé místo, kde si můžeme prohlédnout hru. Ukážeme si tu třeba i nové hry a rozebereme, co je na nich dobrého, máme tu skupinové diskuze o tom, co mají lidé rádi na vydaných hrách. Teď jdeme do oddělení malířů. Je to velká místnost, kde se často setkáváme, abychom probrali, jak hra vypadá, co je v plánu a jaké nové šílené nápady se objeví každý týden.

Takže tady máme Matta Killmona, našeho video producenta. Nechce být rušen, tak jsem udělal tuhle ceduli. "Matt dělá trailer na Skyrim. Nerušte ho kravinami." Dělá veškeré trailery a videa, všechno stříhá on. Teď jsme ve sklepě. Tam, kde jsme dřív sídlili, máme teď velké fitko. Je to skvělé pro společnost velkou jako ta naše. A několik lidí tady dělá...

karate a kickbox. Trénují během přestávek. Oddělení lidských zdrojů dělá své pohovory tady, rád vždycky postavím několik kandidátů proti sobě v boji. Musíte si svou pozici vybojovat... Jeden chlapík je opravdu dobrý, tak dělá hlavního bojového animátora. On bojuje doopravdy - má zápasy, na které se lidé chodí dívat. Dávám si pozor, abych se s ním nepohádal. Tohle bylo použito v reklamní kampani na Fallout 3.

Oddělení marketingu je získalo, tuším, ze studia v Hollywoodu. Prý už jsou použité. Pak jsem se díval na Indiana Jonese a Království křišťálové lebky, sice se na to znovu dívat nehodlám, ale... tohle je v tom filmu. Když vyhodí do vzduchu to město. Dívám se na to a říkám si: "To je naše dáma z Falloutu!" Takže to jsou skutečné rekvizity z Indiana Jonese. Tohle je naše velká promítárna.

Tady máme týmové schůzky. Sem se vejde celý tým, okolo 150 lidí. Tenhle automat s Gauntletem 2 jsem koupil někdy v roce 1995 a pořád tu je. Už nějakých 15 let máme v Bethesdě vlastního šéfkuchaře. Je to asi nejlepší místo ve společnosti. A rozrůstá se. Tohle je naše jídelna s vlastním šéfkuchařem, který nám každý den vaří. Dělá nám obědy a svačiny v uzávěrkách.

Pozdravte Kennyho McDonalda, nejoblíbenější osobu v historii Bethesdy. Přímo tamhle. Krmí nás a dělá nás šťastnými. Takže to byla prohlídka studia Bethesda. Doufám, že jste rádi viděli, co tu celé dny děláme. Díky. Přeložil: Karasman www.videacesky.cz

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

20

Odpovědět

Slo by to opravit ?

200

Odpovědět

Taktéž bych se rád přimluvil o opravu =)

190

Odpovědět

Dobrý den, video je nefunkční, prosím o opravdu. Děkuji :)

190

Odpovědět

nejde

180

Odpovědět

Mě se to líbilo,hlavně to tam mají dobré ty jídla,prostě všechno dobré.Kdyby se to i hlasovalo jak je to dobré,tak dávám 100% :D

180

Odpovědět

mozna je to kvuli tomu, ze jsem predesle tituly nehrala... ale Fallout 3 me bavi. a to tak, ze nehorazne. a jakmile ho dohraju, mam pripravene New Vegas. uvidime...

190

Odpovědět

Já se snad rozbrečím to je nádhera.:D Tam chci také makat

180

Odpovědět

jenom jsem uslysel tu hudbu z Oblivion a hned mam chut to nainstalovat :)

180

Odpovědět

Kdy už vydají nový TES: V Srym ?:(

180

Odpovědět

Oblivion je blbost pokazili to.. monstra se tam objevují přesně podle toho jakou máš úroveň blbost

181

Odpovědět

starej dobrej fallout a všechny dily nechpu jak sem mohl fallout 2 projet asi 3krat

180

Odpovědět

Oblivion je dobrej ale Fallout 3 se jim nepoved

181

Odpovědět

ach ta hudba z obliviona bezva video a taky se mi to tam líbí víc jak v googlu

180

Odpovědět

Maminko, maminko, pročpak jsem upřednostnila sociální pedagogiku před informatikou???

180

Další