Molag BalSvět TES

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:154
Počet zobrazení:6 351

Dnešním tématem Světa The Elder Scrolls je děsivý Molag Bal, otec všech upírů a jeden z nejděsivějších daedrických princů.

Přepis titulků

Sérii The Elder Scrolls jste si zažili po svém, ale co takhle si říct víc o příběhu? Abyste se dostali k srdci příběhu, musíte se vrátit na počátek. MOLAG BAL PRINC NADVLÁDY Byla mladá, když byla znásilněna. Byla nevinná a naivní, s jednoduchou čestnou krásou, která jí během života mnohokrát pomohla.

Byl to brutální útok. Byla bez smilování poskvrněna a umírající zanechána u cesty. Jediným důkazem byla malá kapička krve na jejím čele. Její zneuctění bylo tak barbarské, že její bolestný křik se prý stále ozývá v podobě skučícího větru, který je slyšet, když se nad Skyrimem vynoří měsíc.

Našli ji nomádi a přinesli ji do své vesnice. Její strašlivá zranění léčili dva týdny, ale nelepšila se. Když ji opustil život, vesnická vědma ji zabalila do roucha pro mrtvé a její tělo mělo být spáleno na hranici podle dávných tradic. Když se jí dotkly plameny, probudila se a vrhla se na ty, kteří se ji marně pokoušeli zachránit.

Za života byla milá, ve smrti to byla zrůda. Její původní napadení bylo ničím oproti krveprolití, které způsobila v táboře nomádů. Vlastními zuby rozervala hrdla žen, a chlemtala z nich horkou krev jako divoké zvíře. Vražedně se smála, když vyrvala oči plačícím dětem a snědla je.

Nakonec se zaměřila na muže. Mučila je stejně nemilosrdně, jako byla mučena ona. Jejich bolestné výkřiky se ozývaly do noci. Vesnice zůstala bez života. Vytratila se do tmy, pokrytá krví a osvětlována tlumeným světlem, které vydávala její dohořívající pohřební hranice. Její kroky vždy doprovázela smrt.

V budoucích tisíciletích bude její jméno jen s hrůzou šeptáno. Lamae Beolfag. Byla matkou upírů a matronou nemrtvých. Kdo měl takovou moc, aby změnil toto neviňátko ve vraždící zrůdu? Čí touha po krvi a nadvládě je tak velká? Ženu znesvětil daedrický princ Molag Bal, bůh intrik, žnec duší a otec upírů.

Molag Bal je daedrickým princem zotročení a nadvlády. Jeho posláním je zasévat mezi smrtelníky konflikty a sváry. Jeho pošpinění Lamae Beolfag a následné vytvoření upírské hrozby bylo od počátku zamýšleno jako plivanec na boha Arkaye ze Svaté Devítky, který Molag Bala nenáviděl, protože byl potenciálně zodpovědný za smrt všeho živého.

Během staletí se rodová linie upírů rozdělila a každý klan získal unikátní vlastnosti. Ale všichni vzešli z tohoto zneuctění Lamae Beolfag. Molag Bal se nevyžíval pouze v Arkayově zármutku nad touto náhražkou skutečného života, ale také v chaosu a trápení, které tato nemrtvá stvoření vnesla do světa lidí a merů. Toto je jen jeden ze způsobů, jak Molag Bal vnesl utrpení mezi smrtelníky.

Neustále pokračuje ve svém nekončícím úkolu podmanit si a zotročit duše smrtelníků. Někdy sám smrtelníky vraždil, jako třeba v bosmerském městě Gilverdale, které ve jménu Šíleného krále vyhladil rudou mlhou. Píše se, že když rudá valící se mlha zničila všechno a všechny v okolí, zjevil se sám Molag Bal. Obr s rudou kůží, který se srdečně smál výkřikům zahubených.

Ačkoliv si Molag Bal zabíjení smrtelníků užívá, častěji se je snaží přetvořit ke svému zvrácenému obrazu. Mezi jeho nejodpornější činy patří to, když zlomil Císařského šampiona, čestného Meluse Petiliuse. Melus přísahal, že po tragické smrti své ženy Veny už nikdy nepozvedne zbraň. Jeho bezelstná udatnost, pevné přesvědčení a život plný odvážné obětavosti Molag Bala urážely, protože čerpal svou sílu z rozkladu lidských duší.

Avšak tohoto muže nechtěl vidět mrtvého. Molag Bal ho chtěl vidět zatraceného. Daedrický princ pověřil jiného smrtelníka, aby Meluse Petiliuse navedl k vraždě. Molag Bal věděl, že tento muž by nedokázal tolerovat neúctu u hrobu své milované ženy. Postaral se o to, aby se nedaleko výčitkami sžíraného vdovce objevil prokletý palcát, když smrtelník splnil jeho přání a vyprovokoval Petiliuse k útoku.

S porušenou přísahou a zlomeným duchem, Melus Petilius dožil zbytek svých dní v mukách jako zlomený a prokletý muž. Ničení životů smrtelníků a ničení jejich víry je jedním z největších potěšení Molag Bala. Protože má velký zájem především o Temné elfy, Molag Bal se stal jedním ze čtyř rohů Domu potíží. Především v provincii Morrowind věří, že Molag Bal a další tři daedričtí princové, prohnaný Malakath, ďábelský Mehrunes Dagon a šílený Sheogorath, existují jen proto, aby každý svým způsobem zkoušel Dunmery.

Temní elfové se rozhodli jejich zášti vzdorovat. Molagovo pohrdání životem dokonce překročilo i jeho pokrevní pouto. Během jeho spojenectví s Vivecem Molag Bal zplodil dceru jménem Molag Grunga, okřídlenou soumračnici, která se zamilovala do relativně bezvýznamného ledového atronacha.

Kvůli vztahu s atronachem a porušení jejich spojenectví je Molag Bal chtěl oba mrtvé. Mučit duši jeho dítěte by bylo mnohem snazší, kdyby byla násilně usmrcena a navrácena do Ledového přístavu. Avšak co se s Molag Grungou a jejím milencem stalo, není známo. Jako každý daedrický princ, i Molag Bal vlastní mocný artefakt, který slouží k promítnutí jeho vlivu na Nirn. Vytvořil artefakt zvaný Palcát Molag Bala.

Je také znám jako Upíří palcát. Zřejmě byl inspirován jeho nohsledy. Palcát je očarován kouzlem, které vysává životní sílu z oběti a přenáší ji na nositele. Molag Bal zbraň propůjčoval velice rád a během věků byla použita mnohokrát. Třeba i během události zvané Posun na západ, kde byla použita k zabití mocného čaroděje.

Nezáleží na tom, kde se palcát nacházel, vždy byl projevem vůle svého pána. Molagova sféra Zapomnění je známa jako Ledový přístav. Je přesným odrazem tohoto daedrického prince. Je to děsivé místo plné špíny, hořícího nebe a ledového vzduchu. Nejděsivější je na něm ovšem to, že je to naprosto přesná kopie Nirnu. Najdete zde Tamriel i Císařský palác. Jediný rozdíl mezi tímto Nirnem a tím skutečným je, že ten falešný je ohavné rozkládající se místo, plné bažin, krve a zápachu výkalů.

Volně tu běhají Daedroti, kteří jsou považování za jeho služebníky, stejně jako množství trpících duší, které získal. Balova touha zničit na Nirnu vše dobré je neukojitelná. Během historie Tamrielu nastala doba, ve které se Molag Bal pokusil spojit svůj svět se světem smrtelníků.

Byla to doba, kdy se rasy lidí a merů navzájem vraždily. Během tohoto nešťastného období se zrodilo množství hrdinů. Všichni bojovali za to, aby zabránili Molagovi zničit svět smrtelníků. Ale tento příběh zatím nebyl sepsán. Molag Bal dál zůstává hybnou silou utrpení a bídy ve světě, který se už i tak v utrpení topí. Vyžívá se v ničení a smrti. Pobízí své upíry k tomu, aby prováděli své obscénní rituály, znásilňování, mučení a vraždy.

Je princem nadvlády a zotročení. A jako takový se často dostává do konfliktu s dalším daedrickým princem. Princem, jehož podstatou je vyvolávat zradu a vzpouru proti autoritám. Takové neshody jsou živnou půdou pro daedrického prince zrady a Pána intrik. Stejně jako Molag Bal, i Boethia se vyžívá v utrpení smrtelníků.

Po tisíce let mučila lidi i mery. Boethiin bouřlivý a násilný vliv měnil dějiny a rozhodoval o osudu říší. Ale to je příběh na další den. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Šmarjá, chudák holka :D

20

Odpovědět

dnešní desetiminutovka pesimismu hotova

240

Odpovědět

Takový pěkný temný pohádky, musí se nechat že si tvůrci s mytologií světa vyhráli fakt pěkně.

281

Odpovědět

V jedné ruce nějaké bleskové kouzlo a v druhé ruce jeho palcát. Dokonalá kombinace, jak projít Skyrim za bojového mága.

43

Odpovědět

Škoda, že tam nepoužili víc věcí a informací z ESO, které vyšlo asi dva týdny před tímhle videem, myslím si, že by to neuškodilo, kdyby tam toho řekli trochu víc o té jeho snaze dobít Tamriel :) Jinak díky za překlad :)

202