HircineSvět TES

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:149
Počet zobrazení:5 919

V dnešním díle světa The Elder Scrolls se zaměříme na jednoho daedrického prince. Hircine je lovcem, ale především je považován za otce vlkodlaků.

Přepis titulků

Sérii The Elder Scrolls jste si zažili po svém, ale co takhle si říct víc o příběhu? Abyste se dostali k srdci příběhu, musíte se vrátit na počátek. Hircine Pán Lovu Srdce ti bije v hrudníku. Po zádech ti stéká studený pot. Světlo se najednou zdá moc jasné a syté.

Pachy, které jsi nikdy necítil, se najednou zdají být až příliš silné. I sebetišší zvuk je ohlušující. Dostaneš strach, jsi dezorientovaný. Jak se tvé tělo kroutí a končetiny prodlužují, svíjíš se v bolestech. A nakonec je tu potřeba lovu. Neukojitelná touha po krvi. Běžíš nízko při zemi a vzduch tě v plicích pálí. Tvé drápy jsou jako břitvy, tvé zuby jsou dýkami.

Vědomí tě opouští. Nyní jsi jeho psem. Hlavou se ti honí jeho příkazy a ty vyjevuješ svou zoufalost vytím na rudý měsíc. Hircinův Lov začíná. A ty dnes zabiješ. Je otcem lykantropů a stvořitelem Velkého lovu.

Je otcem lidských bestií a Lovcem princů. Všichni lovci mu přinášejí oběti. Je to daedrický princ Hircine. Nejstarší zmínka o Hircinovi vypráví o jeho setkání se Šíleným bohem Sheogorathem. Ten povolal Hircineho na zasněženou horu ve Skyrimu. Jak bylo jeho zvykem, Sheogorath se chtěl pobavit, proto vyzval Hircina k soutěži, kdo z nich dokáže za tři roky stvořit smrtonosnější příšeru.

Hircine věděl o Sheogorathově lásce k trikům, ale věřil, že Šílený bůh pro něj nebude žádným soupeřem. Za použití jeho moci nad lykantropií Hircine vytvořil opravdu odporného Daedrotha. Tato stvůra jako by vypadla z noční můry a byla tak divoká a hrůzná, že dodnes se nic strašlivějšího neobjevilo.

Hircine sebevědomě nakráčel se svým stvořením na bojiště zatímco Sheogorath se opíral o skálu, jako by se ho to ani netýkalo. Šílený bůh odhalil svého šampiona. Byl to barevný ptáček, sotva velký jako prst. Vypustili svá stvoření a Hircine byl samolibý, když vrčící zrůda zničila kámen i s ptáčkem. Hircinova zrůda vítězně zařvala. Zřejmě si ani neuvědomila, že svůj cíl minula.

Malý ptáček přistál na čumáku zrůdy. Zrůda se sama oslepila ve snaze rozmáčknout Sheogorathova šampiona. Maličké stvoření zacvrlikalo a odlétlo, tím se snadno vyhnulo ničivé síle úderu. Hircinovo stvoření se nakonec samo roztrhalo na kusy, ve snaze zabít ptáčka, který vyvázl nezraněn. Po porážce se Hircine vrátil do své sféry Zapomnění, do Loviště. Zde stvůru spálil a přemýšlel nad porážkou.

Byla to jedna z mála událostí, kdy Hircine poznal pachuť prohry. Další významné informace o Hircinovi pochází z tradic Skaalů ze Solstheimu. Ti v Proroctví rudého měsíce a v Hircinově lovu mluví o hrůze a krveprolití. Daedričtí princové mají ve zvyku plést se do záležitostí smrtelníků. A velmi často je kvůli tomu někomu ublíženo.

Kdysi dávno se objevila znamení toho, že přichází bůh lovců. Začalo to příchodem vlkodlaků, kteří se potulovali po Solstheimu a zabíjeli lidi i zvířata. Následovalo objevení ohně, kteří hořel na zamrzlém jezeře Fjalding. Lov pokračoval vyplavením mrtvých skrkavců na pobřeží. Zakončen byl úplňkem, který se zbarvil do ruda.

Celé kmeny Skaalů byly uneseny do Hircinovy říše, kde je lovili jeho vlkodlaci. Až pozdější Hircinova porážka v souboji rukou obyčejného muže ukončila jeho pokus vstoupit do říše smrtelníků. Navzdory obecnému přesvědčení, že daedričtí princové ve světě smrtelníků způsobují jen utrpení, Hircine zřejmě netoužil po jeho zničení.

Řídil se přísným kodexem cti a etiky. Jako daedrický princ nebyl vyloženě zlý ani dobrý. Viděl podmaňování duší skrz lykantropii jako svatý dar. Avšak příjemci jeho daru by mohli nesouhlasit. Stejně jako jeho druh, je Hircine obdařen mocnými artefakty, které nutí smrtelníky jednat jako jeho loutky. Jeden z jeho nejznámějších darů bylo brnění zvané Spasitelova kůže.

Existují různé legendy ohledně jeho vzniku a vlastností. Věří se, že existuje celý set brnění Spasitelovy kůže. Ale od třetího věku se objevil pouze kyrys. Existují náznaky, že kyrys i zbytek brnění vytvořil Malakath. Avšak pravděpodobnější je, že tento kyrys, chránící proti magii, je vytvořen z Hircinovy kůže, který ji sám ze sebe stáhl a daroval ji jedinému smrtelníkovi, který přežil celý Velký lov a Proroctví rudého měsíce.

Kyrys je nezbytností, pokud chcete používat Kopí hořkého slitování. Je to záhadný předmět, který je k vidění v muzeu artefaktů v Mournholdu. Kyrys se Hircinovi několikrát navrátil, aby jím mohl odměnit další smrtelníky, kteří ho potěšili.

Takto odměnil i šampiona Cyrodiilu, kterého pověřil tím, aby mu přinesl roh jednorožce. Další jeho artefakt, který je až příliš nechvalně proslulý, je nenápadná cetka zvaná Hircinův prsten. Věří se, že ho kdysi nosil vůdce Skaalů Tharsten Heart-Fang. Umožňoval mu posunout hranici síly a vitality za běžné hranice. Učenci věří, že prsten mohl ztratit během událostí zvaných Posun na západ.

Poté, co Nerevarin zabil Heart-Fanga, v něm prsten fnašel nového pána. Nerevarin tehdy čelil Hircinovi a porazil ho. Na začátku čtvrtého věku v malém městě zvaném Falkreath ukradl prsten nordský vlkodlak jménem Sinding, který chtěl ovládat svou přeměnu. Hircine byl touto drzostí uražen. Být vlkodlakem znamenalo být jeho vyvoleným a odmítat tento dar byla svatokrádež.

Hircine prsten proklel, odstranil jeho moc chránit osobu před touhou po krvi, která byla základem lykantropie. Sindingova přeměna se stala jak častější tak naprosto náhodná. Navíc Hircine znemožnil, aby si mohl prsten sundat z prstu, dokud se nenajde někdo, kdo ho přijme dobrovolně. V této době Sinding potkal Drakorozeného a prosil ho, aby si prsten vzal a osvobodil ho od kletby tím, že uloví majestátního divokého jelena.

Tento lov měl uctít Hircina. Sám Hircine toto požadoval po Sindingovi, ale ten teď prosil Drakorozeného, aby to udělal místo něj. Drakorozený úkol přijal a vzal si prsten, který se okamžitě spojil s jeho prstem, a ulovil zvíře, aby sňal vinu ze Sindinga. Následně k Drakorozenému přišel sám Hircine v podobě ducha velkého bílého jelena.

Hircine byl stále rozzuřený a odmítl odpustit mučenému Nordovi. Požadoval, aby Drakorozený Sindinga ulovil a za jeho pohrdání Hircinovým darem z něj stáhl kůži. Zde se však vyprávění rozchází. Nikdy nezjistíme, co se s chudákem Sindingem stalo. Od třetího věku se krvavý měsíc neobjevil. Nordi v Solstheimu zatím neohlásili žádné z děsivých znamení, které by předpovídalo příchod Hircina a jeho divokého a krvavého Velkého lovu.

Hircinovy artefakty se na světě stále nacházejí a samy si vybírají své další nositele. Různá směska dlaků, která se plíží temnými zákoutími Tamrielu, stále existuje a šíří svoji hrůzu ve jménu Hircina, otce lidských příšer.

Mnoho obyvatel Nirnu považuje Hircinův vliv na svět lidí a merů za správný a potřebný. Někteří věří, že hlídá křehkou rovnováhu přírody. Jemnou pohyblivou hranici, která odděluje predátory a kořist. Jako ostatní Daedry není Hircine vázán morálkou lidí. Jejich nedostatek morálky dovolil několika daedrickým princům, aby se pokusili přetvořit Nirn podle své vůle. Avšak jen málo z nich je zlomyslnějších než krutý a hříšný Molag Bal, který jen kvůli své zášti vypustil do světa tak odpornou kletbu, že je považován za otce upírů a žence duší.

Ale to je příběh na další den. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

divnej díl

110

Odpovědět

teso = epic fail. cela serie uz jde smerem ke dnu. co mela, to dala. tak uz ji nechte chcipnout a radeji prekladejte neco novyho.

121

Odpovědět

eso nemá se sérií nic společnýho.. jen ždíme prachy na jménu :D

56

Odpovědět

to že se to liší od ostatních mmo neznamená že je to špatný... má to svoje pro a proti a ano jsou tam bugy a nedodělky... pokud tě baví tes hry bude tě bavit i tohle protože seš schopnej přehlídnout věci který "wowkaři" překousnout nedokážou :) po dlooouhý době mě tohle jako jediný mmo zaujalo :) obtížnost se s wowkem a jinýma mmočkama nedá srovnávat... líbí se mi jak si lidi z "uzavřený bety" stěžujou jakej je to "epic fejl"... teso ušlo už docela daleko a má svůj potenciál :)

40

Odpovědět

+kunanesenanukbtw wowko (offi) 4 roky swtor rok a půl do toho guild wars a teď teso... pro případný superhráče

00

Odpovědět

hodilo se, ten quest s vězněm bych asi jinak nenašel :D

70

Odpovědět

Co se vypravěče týče, tak ten původní je pro mě prostě originál a proto ho mám nejradši. Tenhle také není špatný, ale jeho hlas mi přijde jako "dědečku vyprávěj" :D

354

Odpovědět

Dobrý no, způsobili jste mi totální absťák po Skyrimu. Už ho zase stahuju :D

214

Odpovědět

a čo tak si ho kúpiť?

516

Odpovědět

+TomislavMno slovem "stáhnout" jsem myslel "stáhnout" ze Steamu :D Mám originálku, samozřejmě!

110

Odpovědět

+Tomislavtakto je to samozrejme v poriadku, len to slovo samostatne vyznie tak ako vyznie, preto pardón :) no nerozumiem tým mínuskám, buď bol môj komentár tak impertinentný pre všetkých, ktorým instantne došlo, že hovoríš o Steame, alebo ľuďom vadí zaplatiť si za službu, ktorú žiadajú...sám som relatívne v koži herného vývojara a to mi zmenilo pohľad na celý princíp, keďže každý očakáva isté finančé ohodnotenie za svoju prácu, ak chce prežiť :)

31

Odpovědět

Dneska se mi kupodivu nový vypravěč dost líbil, jeho hlas naprosto podtrhuje tu temnou atmosféru.

350

Odpovědět

Paráda pěkně udělaný:)

220