Průpovídky prince Philipa

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:6 296

Princ Philip kromě manželství s královnou proslul i osobitým smyslem pro humor. V dnešním videu uvidíte některé z jeho průpovídek během nejrůznějších proslovů.

Přepis titulků

Překlad: Lukkul www.videacesky.cz VTIPY PRINCE PHILIPA Dámy a pánové, doufám, že to zahrnuje i ostatní lidi, které jste zmínil. Jako patron školy se sám dovoluji vřele přivítat. Když jsem poprvé slyšel o pozvánce od vás, velmi mi to polichotilo a byl jsem vděčný. A na chvilku mě napadla krajně nepravděpodobná představa, že bych tentokrát za jídlo na radnici nemusel pronášet řeč.

Rád bych uvedl, že mě velice těší, že tu dnes večer jsem. Mohu to říct naprosto upřímně, netušil jsem totiž, že když se ukážu, dostanu šek na 5000. Mám tu pár vzkazů, které bych rád přečetl. Měl jsem trochu dilema, v jakém pořadí je přečíst, tak jsem je seřadil podle velikosti útržků papíru, na kterých jsou napsané.

Takže to nemá žádný význam. Problém je, že se vracím na sobotní přehlídku ke královniným narozeninám. Nechtějte po mně, abych vysvětloval, proč má oficiálně narozeniny v červnu, když ty svoje má v dubnu. Musíte to přijmout. Británie není jen stará země plná ruin hrnčířských dílen obývaná obrýlenými zpustlíky, kde do sebe vidláci klopí pivo z korbelů před polorozpadlými putykami a kde všichni vojáci nosí šarlatové tuniky a klobouky z medvědí srsti a jen pochodují tam a zpátky pro potěchu zahraničních turistů.

Rád bych s vděčností oplatil občanům Edinburghu jejich pohostinnost vůči mně i tisícům dalších vojáků, kteří si zde během války stihli pár hodin odpočinout. Vím, že jsme byli šílená otrava, navíc často nevychovaná. Moje generace, ačkoli přiměřeně vzdělaná, má v této době zřejmě nejhorší vzdělání.

Tento příspěvek je určen dětskému hřišti ve čtvrti East End. Jen doufám, že děti, které si tam hrají, si vzpomenou na své „hodné strýčky“ tady v Albany klubu. Co se líbí designérovi i finančnímu nebo projektovému výboru, může být pro čtyřleté dítě nuda k smrti. Je pěkné chválit krávu, ale nezapomínejte na dojičku, mléko dodává ona. Zdá se, že dnes máme ve zvyku věřit, že všechny naše problémy vyřeší zařízení podobného druhu.

Tedy že pokud bude dost vědy, záhadným způsobem se všechno vyřeší. Ale ve skutečnosti není nic tak daleko od pravdy. Ale nakonec nějaký chudý… neřeknu blbeček, ale chudý chlápek, kterých je tady spoustu… Jak jste slyšeli, dnešní šek je celkem na 30 000 liber vybraných v posledních třech letech.

To byl balón. Balón. Byl jsem skoro stejně překvapený jako vy. A chceme lidi vstřícné, ale i vzdorné, chceme lidi, kteří umí povzbudit a vidí dál než jen na špičku svého nosu a dál než na konec hlasování ministerstva vojenského zásobování. Protože, a to je další věc, jsme v tom společně.

Všiml jsem si, že se ministr zatvářil arogantně, když pan Barrow řekl, že tisk je k leteckému průmyslu občas nevlídný. On je přece součástí toho odvětví. Pokud se rozhodne špatně, není to chyba leteckého průmyslu. Ale to by asi stačilo. Už stačilo.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pekný zostrih, pozrel by som si ho ale radšej keby mal 4 hodiny a nie 4 minúty.

11

Odpovědět

Nevíte někdo co je to za hudbu na pozadí?

00

Odpovědět


Odpovědět

+LukkulDíky moc.

10

Odpovědět

Když to má čtyři nohy a není to židle, má to křídla a není to letadlo, umí-li to plavat a není to ponorka, Číňan to určitě sní. (Jeho prohlášení během sjezdu Světového fondu na ochranu přírody v roce 1986.)

Jak držíte domorodce od chlastu, aby udělali test? (Dotaz položil skotskému instruktorovi autoškoly.)

Vypadá jako namontovaná nějakým Indem. (Ukázal na vystavenou starožitnou pojistkovou skříň v jedné továrně.)

Jestli tady zůstanete ještě chvilku, zešikmí vám oči. (Směrem k britským studentům v Číně během tamní návštěvy.)

Nemůžete tu být tak dlouho, nemáte pivní mozol. (Poznámka směrem k Britovi, jehož potkal na návštěvě Budapešti.)

Není většina z vás potomkem pirátů? (Zeptal se bohatých obyvatel Kajmanských ostrovů.)

V roce 1997 přivítal princ Filip v Německu během obchodního veletrhu tehdejšího kancléře Helmuta Kohla titulem Reichskanzler, tedy říšský kancléř. Toto označení používal Adolf Hitler.

Na astronauta jsi moc tlustej. (Řekl třináctiletému chlapci Andrewovi Adamsovi, který se princovi svěřil, že chce do vesmíru.)

Kolik lidí jste už dnes ráno stihl přejet? (Zeptal se postiženého Davida Millera, který používá místo vozíku elektrický skútr.)

350

Odpovědět

„Chtěl bych se podívat do Ruska, a to i přesto, že mi ti parchanti povraždili půl rodiny.“ (1997)

A jednomu válečnému veteránu s protézama řekl, že "to má dobrý a může si místo těch tyček namontovat kolečka".

Philip to uměl rozčísnout. A ještě udržet důstojnost.

180

Odpovědět

+Kozel bez registraceDíky za toto! Skvěle jsem se pobavil u čtení! :D

40

Odpovědět

+Davča LsdO ZÁSADNÍCH PROBLÉMECH BRAZÍLIE: „Žijí tam Brazilci."

K AUSTRALANOVI, KTERÝ PRINCI ŘEKL: „Moje žena je doktorka filozofie a má mnohem významnější postavení než já“: „JO JO, V NAŠÍ RODINĚ MÁME TENHLE PROBLÉM TAKY."

K NEVIDOMÉ ŽENĚ SE SLEPECKÝM PSEM: „A to víte, že anorektici si teď můžou opatřit cvičeného jídelního psa?“

KDYŽ MU PREZIDENT OBAMA VYPRÁVĚL, ŽE SNÍDAL S PŘEDSTAVITELI VELKÉ BRITÁNIE, ČÍNY A RUSKA: „A poznal jste, který je který?“

KE DVOJICI ARABSKÝCH ŽEN V BURCE JEN S PRŮZOREM NA OČI: „Dobrý den, neviděli jsme se už někde?“

NA OTÁZKU, JAK HODNOTÍ CELÝ SVŮJ ŽIVOT „Upřímně řečeno, měl jsem radši zůstat u námořnictva.“

180

Odpovědět

Slabsi vyber

69