Ricky Gervais na Zlatých Glóbech 2016

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 285
Počet zobrazení:32 244

Kdo zná Rickyho Gervaise a jeho tvorbu, ví, že si s ničím nebere servítky. Mnohým lidem je trnem v oku, ale jiní ho za to zbožňují. Dnes se podíváme, jak svérázným způsobem moderoval letošní Zlaté Glóby.

Přepis titulků

Díky. Ticho! Držte huby! Vy... nechutná zdrogovaná sexuálně úchylná spodino. Odříkám tenhle monolog, a pak se ztratím, jasné? Ani Sean Penn mě nenajde. Práskač. Vítejte u 73. předávání Zlatých Glóbů, živě z hotelu Beverly Hill Inn. Všechny bohaté krásné celebrity si to tady užívají.

Snad jim to nikdo nezkazí. Klídek, budu se snažit být hodný. Vy světoznámé hvězdy s talentem. Většinou. Někteří s z vás se jen dobře provdali. Vy víte o kom mluvím. My všichni víme. Vysíláme živě na NBC a je dobře, že právě na tomto kanále. Protože jsou jediná stanice, která může být nezaujatá a fér. A to proto, že ze všech kanálů nemají ani jednu nominaci. Dnes večer jim o nic nejde, vůbec se nestarají...

vůbec, jak je zřejmé. Ale jak jsem říkal, budu hodný. Změnil jsem se. Ne tolik jako Bruce Jenner, samozřejmě. Nyní Kaitlyn Jenner. Jaký to pro ni byl rok! Stala se hrdinkou pro trans komunitu, ukázala velkou odvahu, překonala bariéry a rozbila stereotypy. Pro ženy řidičky toho moc neudělala, ale... nemůžete mít všechno. Rozhodně ne naráz.

Každopádně... Dnes večer budu hodný a řeknu vám proč. Prezident Hollywood Foreign Press mi řekl, že pokud budu urážet nebo klít nebo dělat hloupé narážky, osobně přijde a bude mě tu honit. Takže... to byla nabídka, kterou jsem nemohl odmítnout. Ano, až tak jsme klesli. Starý muž mě bude honit. Znovu. Jeffery Tambor to aspoň dělal v šatech.

Jak jemu se letos dařilo! Jaký to herec! Jaká to role! Každý den obléká ženské šaty, líčí se a češe a nechá se natáčet. To chce koule. Takže... Nevím, jak to dělá. Ty koule jsem viděl, jsou velké a dlouhé. Jestli si je strčí do podprsenky nebo dá dozadu a nechá viset jako buldok. Kdo ví? Miluju ho. Nevím, jestli proto, že je tak skvělý herec, nebo proto, že mi připomíná babičku.

V jednom hollywoodském pamfletu psali, že pokud budu moderovat, některé hvězdy raději nepřijdou ze strachu, že bych se do nich strefoval. Jako kdyby si ty hvězdy nechaly ujít příležitost vyhrát Zlatý Glóbus! Především když už za to jejich studia zaplatila. Takže co se během roku událo v tomhle šíleném byznysu zvaném show. Nominaci získal skvělý film Spotlight. Katolická církev je ze snímku patřičně rozhořčena, protože odhalil, že pět procent jejich kněží opakovaně zneužívalo děti a beztrestně mohlo pokračovat v práci.

Roman Polanski ho nazval "nejlepší romancí všech dob". Jennifer Lawrence upoutala pozornost, když požadovala stejný plat pro ženy v Hollywoodu. A získala neuvěřitelnou podporu od... lidí ze všech oborů. Na ulicích byly průvody zdravotních sester a dělníků, kteří křičeli: "Jak může někdo v pětadvaceti vyžít z 52 milionů!" Instalatéři na celém světě říkali: "Chudák holka, to je peklo."

Ale humor stranou, ženy by samozřejmě měly být placené za stejnou práci stejně jako muži. A já bych rád řekl, že dostanu stejně jako Tina s Amy v loňském roce. Vím, že byly dvě, ale nemůžu za to, že se chtěly o peníze dělit. To byla jejich blbá volba. Je to vtipné, protože je to pravda. Hollywood Foreign Press považuje Marťana za komedii, a také ho nominoval.

A proto tu dnes máme Matta Damona, za což moc děkujeme. Férově musíme uznat, že Marťan byl mnohem vtipnější než Pixely. Ale to i Schindlerův seznam. Je to jen film. Ženské předělávky jsou v kurzu. Máme tu ženskou verzi Krotitelů duchů. Chystá se ženská verze Dannyho parťáků. Což je pro studia skvělý tah. Mají garantované velké výdělky a nemusejí tolik platit za obsazení.

Sklapněte, mně je to fuk. Hele... Pokud dnes vyhrajete, pamatujte, že nikomu na té ceně nezáleží tolik jako vám. Nebrečte, je to trapné. Ta cena nemá, bez urážky, žádnou hodnotu. Je to kus kovu, který vám nějací hodní staří blázniví novináři chtěli osobně předat, aby se s vámi mohli vyfotit. To je všechno.

Já sám mám tři Zlaté Glóby, takže můžu říct... Z jednoho je zarážka na dveře, s druhým mlátím zloděje, a jeden mám u postele na... to je jedno, je můj, je můj... Čestně jsem ho vyhrál a má ten správný tvar a velikost. O nic nejde. Aby bylo jasno, vtipkuju o tom, jak si Zlaté Glóby, které jsem vyhrál, strkám do řiti. A oni mě pozvali k moderování už čtyřikrát! Ježiši! Tak jdeme na to.

Teď vážně, Zlaté Glóby jsou o dokonalosti. Pro výhru musíte být výjimeční. Což nemá ani jeden z našich prvních dvou uvaděčů. Ten Zlatý glóbus. Nechápu, co tu teda dělají, ale já hosty nevybírám. Prosím, přivítejte úžasného Channinga Tatuma a Jonaha Hilla. Vítejte zpět. Zlaté Glóby nemají kategorii In Memoriam, ze které byste chytli depku. Místo toho nám řekne pár slov Prezident Hollywood Foreign Press...

Prosím, přivítejte Lorezna Soriu. Je hvězdou legrační komedie Marťan... Já z toho umřu... Je také jedinou osobou, které Ben Affleck nebyl nevěrný. Přivítejte Matta Damona. Vítejte zpět. Radost a Havárka. Ne, to nejsou jména oblíbených prostitutek Charlieho Sheena... ale filmy našich dalších dvou uvaděček.

Jsou nejlepší kámošky. Chtěly, abych vám to řekl. A kdybyste zapomněli, prý vám to tweetnou. Přijdou vám to zařvat pod okno. Jako kdyby nikdy předtím neměly kámoše... Prosím přivítejte Amy Schumer a Jennifer Lawrence. Tahle show se strašně vleče, stačila by půlhodina... Během stávky scénáristů bychom přečetli jen jména vítězů... Tak jo. Ať je to za náma. Neuvěřitelné. Někteří lidé si pořád myslí, že je ta cena důležitá.

Poslouchejte, je to zbytečné, je to... Achjo. Až Brad s Angelinou spatří naše dva další rozkošné uvaděče, budou je chtít adoptovat. Přicházejí Kevin Hart a Ken Jeong. Fajn. Poslyšte, tohle. Ticho. Sklapněte, vážně. Před pár lety jsem tu vtipkoval o Melu Gibsonovi, jak se ožral a řekl pár nevhodných věcí.

Stalo se to každému z nás. Nesoudil jsem ho. Ale teď jsem v pozici, že ho tu musím znovu přivítat. Hele, je to trapné pro nás oba, jo? A já za to viním NBC. Mel háže vinu na... Všichni víme na koho... Hele, já se kvůli tomu pořád cítím blbě. Mel už na to zapomněl. To s váma udělá chlast... Chtěl bych o něm říct aspoň něco pěkného, takže... Aha, už to mám!

Radši bych se dneska opil na pokoji s Melem, než s Billem Cosbym. Přichází Mel Gibson! Vy špíny... Už zase vysíláme? Vítejte zpět u Zlatých Glóbů. Naší další uvaděčkou je herečka, krásná a talentovaná. Původem z Británie, vzala Ameriku útokem. Hvězda nominovaného filmu Dánská dívka...

Je to chlap! Eddie Redmayne... Díky, to je všechno. Došel nám čas. Pro mě a Mela Gibsona, Shalom!

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

druhá část titulků ??

40

Odpovědět

Video znovu online i s druhou částí titulků. :)

40

Odpovědět

nefunkční :(

40

Odpovědět

Opraveno, bohužel překlad končí v osmé minutě:(

20

Odpovědět

+JohnSorrowchápu, jiné delší video, přesto díky..

00

Odpovědět

Ricky je super, jeho humor nikdy neomrzí :D Ale myslím, že s tim Polanskim už to trochu přehnal.

427

Odpovědět

to máme Polanského ešte ľutovať ? Ricky si vystrelil z chlapa ktorý sa v 44 rokoch vyspal s 13 ročným dievčaťom ? je mi z neho na vracanie... tak mu treba

384

Odpovědět

+ddZávist je nepěkná vlastnost.

27

Odpovědět

ale Ricky Gervais nemá 3 zlaté globy má 3 nominácie a jednu z nich premenil tak nechápem...http://www.csfd.cz/tvurce/29791-ricky-gervais/oceneni/

10

Odpovědět

Golden Globe
2008 Nejlepší televizní komedie nebo muzikál Extras (Komparz)
2003 Nejlepší herec — Muzikál nebo komedie (TV) The Office (UK) (Kancl)
2003 Nejlepší televizní komedie The Office (UK) (Kancl)
:)

100

Odpovědět

+TheDawecsfd ma oklamalo ?

120

Odpovědět

Na YouTube je ještě delší video, kde jsou sestříhané všechny jeho vtipné výstupy. To bych možná viděl raději. :)

Tady: https://www.youtube.com/watch?v=j71bDdVbjp4, nebo tady: https://www.youtube.com/watch?v=MwuyvToXxbc.

270

Odpovědět

tie posledné vety boly najlepšie :D a oni ma pozvali k moderovaní už štyri krát! ježíš! :D

190

Odpovědět

To je kokooot :D

716

Odpovědět

Ve stejnem videu z roku 2010 zde chybi od pulky cesky titulky. Prosím opravit.

110

Odpovědět

vynikajúci bol :D

71

Odpovědět

Ten humor okoukaný a oposlouchaný není a nikdy nebude, dokud se všechny podobné šárady budou uvádět strojeně, nudně a moderátoři to budou pojímat jako pohřeb. Vždy bude tato forma něco speciálního, jednou do roka si sem vždycky přijdu pustit ty jeho starší kousky z předchozích let a přestože to znám nazpaměť, vždycky mě to dostane. Problém tohoto vystoupení spočívá jenom v tom, že neměl připravený něco skutečně "šokujícího". Třeba to o tom, že si studia platí za výhru, o tom nic netuším, takže jsem se taky moc nesmál. Nejlepší bylo asi o tom Polanskim, kterého má ale značná část Hollywoodu v úctě, protože dětství prožil v Krakovském ghettu, v mládí mu vyvraždila rodinu včetně těhotné manželky Mansonova sekta a ještě žije nedobrovolně desítky let mimo USA, protože je stále stíhaný za pedofílii (nezletilá holka, vzhledově na 20 ho sbalila na soukromém večírku a on jí nepožádal o občanku). Rozumím tedy, proč se tomu nikdo moc nesmál, výraz Gyllenhaal to ostatně řekl sám za sebe. Ta pasáž o ženské emancipaci byla skvělá, tam moc nechápu, proč bylo skoro ticho. Střílení do NBC už předvedl dříve, tam se trochu opakoval. Každopádně, když to uváděly ty dvě ženský, ačkoliv se snažili být nekorektní jako on, bylo to strojené, tohle mě baví, přestože jeho stand-up vystoupení mě neudržely déle než pět minut.

1233

Odpovědět

Polanski si tu holku pozval domů, přestože moc dobře věděl kolik jí je, protože se znal s její matkou, pod záminkou focení pro časopis Vogue a pak jí zdrogoval a znásilnil. Takové věci by se neměly bagatelizovat jenom proto, že je to slavný režisér.

https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Polanski_sexual_abuse_case

373

Odpovědět

Ricky je pořád super! :)
0:33 myslím, že ten hotel je Beverly Hilton ;)

21

Odpovědět

Musím tady s některými souhlasit, jeslti jsem je správně pochopil. Rickyho mám rád, ale už je těma jeho fórama trochu ohraný, otravný jak gramofonová deska, do čehož se někteří v publiku viditelně nuceně smějí, aby nevypadali náhodou jako uražení páprdové bez smyslu pro humor. Občas tam prohodí něco nového vtipného, ale už to celkově není ono. Měl by trochu oživit svůj repertoár.

Na druhou stranu chápu, že někteří, kteří nesledují Rickyho už nějakou dekádu, tak jsou z toho na větvi.

2231

Odpovědět

Ricky má úžasný smysl pro humor a originální být rozhodně umí… ale taky mi přišlo, že napočtvrté už místy lapal po dechu, což ovšem myslím, že to nemusí být úplně jeho vina.
Ti, co ho přizvali k moderování Zlatých glóbů nejspíš čekali – a chtěli, aby to dopadlo přesně takhle… kdyby si vymyslel nějaké úplně nové vystoupení, co by se strefovalo zase do něčeho jiného, mohli by říkat, že to bylo slabé prostě jen z toho důvodu, že od něj neslyšeli to, co chtěli.

211

Odpovědět

Presne toto som mal na mysli keď som písal svoj komentár dole a napriektomu som dostal 26 palčekov dole :( #fňuq

23

Odpovědět

Letos to bylo slabší..

2517

Odpovědět

Budu se opakovat z vršku, nabiju si držku... už je prostě ohraný.

410

Odpovědět

Uaaa, konečně! Díky moc, miluju jeho humor. :D

202

Odpovědět

Ricky Gervais je prostě borec! Mimochodem, Cate Blanchett vypadá úžasně

1046

Další