Přidat do sledovaných sérií 3
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:552
Počet zobrazení:5 980

Nebojte se, Conan ještě nekončí. Jenom jsem se rozhodl pro dnešní den trochu zalovit v archivu a zveřejnit zde překlad jednoho staršího videa, které je na Conana až nezvykle vážné. V následujících týdnech totiž plánuji přeložit Conanův výborný 30minutový proslov z promoce studentů univerzity Dartmouth, ve kterém mimo jiné také odkazuje na své dřívější působení na televizi NBC. Proto bych vás dnes rád stručně seznámil s Conanovou historií.

Conan O'Brien se narodil 18. dubna 1963 v Massachusetts a pochází z irské katolické rodiny. Je to známý moderátor, komik, spisovatel a producent, který vystudoval Harvardskou univerzitu. V počátcích své kariéry psal především pro pořad Saturday Night Live (1987 - 91) a také je autorem scénáře k několika epizodám populárního seriálu Simpsonovi, na kterém dělal v letech 1991 - 93. Conanova manželka, se kterou se poznal přímo na place, se jmenuje Elizabeth Ann Powel a stihla mu porodit již dvě děti: dceru Neve (* 2003) a syna Becketta (* 2005).

13. září 1993 si odbyla premiéru Conanova talk show s názvem Late Night with Conan O'Brien (Noční show s Conanem O'Brienem), která našla útočiště ve večerním programu americká stanice NBC. Tento pořad měl zpočátku poměrně negativní ohlasy, a když předával v roce 2003 Mr. T  během slavnostního vysílání k 10. výročí pořadu Conanovi zlatý řetěz, na kterém byl přívěšek ve tvaru čísla 7, Conan ho upozornil na to, že jeho show běží už 10 let a Mr. T  odvětil: „To vím, blázne, ale vtipný jsi byl jen sedm z nich!“

Od roku 1996 byla Late Night with Conan O'Brien takřka pravidelně nominována na cenu Emmy a v roce 2007 ji konečně vyhrála. Show získala také 4x cenu Writers Guild Award, kterou udílí každoročně Cech scénáristů. Po 11 let si držela show průměrnou sledovanost nad 2,5 milionu diváků a její poslední epizoda se odvysílala 20. února 2009.

Už v roce 2004 totiž Conan podepsal s NBC novou smlouvu, která stanovovala to, že o 5 let později převezme Conan od svého moderátorského kolegy Jaye Lena ještě populárnější a sledovanější The Tonight Show (Dnešní show). Jenže v NBC si to nakonec po roce vysílání The Tonight Show with Conan O'Brien rozmysleli a zřejmě i na popud Lena uskutečnili zástupci z vedení televize v lednu 2010 s Conanem schůzku, na které mu sdělili, že chtějí přesunout Lena, který neměl uspokojivou sledovanost, z prime timu na čas 23:35, čímž odsunou Conanovu show tak, že bude začínat 5 minut po půlnoci. Conan následně prohlásil, že Dnešní show  v čase 0:05 jaksi postrádá smysl a 21. ledna 2010 uzavřel s NBC dohodu: o den později odejde z The Tonight Show a bude mu zaplaceno 45 milionů dolarů (12 mil. mělo sloužit celému štábu na přestěhování do LA). 22. ledna 2010 se tedy odvysílala poslední epizoda, ve které byli hosty mimo jiné Tom Hanks, Steve Carell a Will Ferrell. The Tonight Show nepřevzal po Conanovi nikdo jiný než Jay Leno.

24. února spustil Conan svůj nový účet na Twitteru, kde naznačil, že by ho lidé mohli znovu vidět na televizní obrazovce. Jeho popularitu dokazuje i to, že získal během hodiny  30 000 odběratelů (Jay Leno jich měl sám v tu dobu jen 30 000 a to už jeho účet nějaký ten pátek existoval)  a toto číslo se po 24 hodinách vyšplhalo na neuvěřitelných 300 000 (v květnu až nad 1 milion).

11. března 2010 vyrazil Conan i se svým věrným parťákem Andym Richterem na turné po 30 městech a začal si chystat půdu pro nově připravovaný pořad.

8. listopadu 2010 si odbyl svou premiéru nový pořad s názvem Conan (O'Brien se nechal v jednom videu na YouTube slyšet, že ho tak pojmenoval proto, aby ho nemohli z pořadu tak snadno vyštípat). Pořadu se ujala kabelová televize TBS, což znamená pro Conana výrazně nižší sledovanost, než na jakou byl zvyklý (často si z toho také utahuje; hned v prvním díle poznamenal, že nemohl tu stanici na televizi ani najít). Kvůli příchodu Conana musela být odsunuta talk show George Lopeze na 23:00. Conan byl po nemilé zkušenosti z NBC proti a nechtěl udělat novému kolegovi to, co udělal kdysi Leno jemu. Nicméně George ho sám přesvědčil, aby na TBS přešel. Proslýchá se, že o O'Briena měly zájem i televize HBO, Fox, FX a Showtime. (Zdroj: Wikipedia.org, YouTube.com)

Na závěr dodám, že Conan moderoval v roce 2006 předávání cen Emmy, za které sklidil velice pozitivní ohlasy a recenze a nyní už se můžete podívat na jeho rozloučení s věrnými fanoušky z 22. ledna 2010.

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

If you are looking for Cisco 500-445 dumps that are 100% valid then you are at the right place. We claim that by buying our Cisco 500-445 exam dumps, the students can easily pass the exam on the very first attempt.
https://www.dumpswrap.com/cisco-dumps/500-445.html

00

Odpovědět

prosím opravte to
:)

10

Odpovědět

zase nefunguje :(

00

Odpovědět

prosim prosim, to je toto? https://www.youtube.com/watch?v=e7WcjUUntpE
mohli
byste to nahodit znovu s titulkama?

00

Odpovědět

Prosím,prosím opravte to ;(

60

Odpovědět

To pískání je strašný!

200

Odpovědět

Tenhle proslov je vážně nejlepší, co jsem kdy slyšela, Conan je prostě týpek.

190

Odpovědět

Video opět funkční.

180

Odpovědět

Každe starsi video vam nefunguje.. proc si neudelate vlastni server ...!!!

183

Odpovědět

The requested video is not allowed to be played in embedded players.

180

Odpovědět

Svatá pravda to co řekl.. :)))

182

Odpovědět

Super!Výborná řeč!Bylo by super(teď apeluji na překladatele) mít tu poslední show se Stevem Carellem,Tomem Hanksem a Willem Ferrellem a to předávání cen Emmy :)) jinak super práce,rád sleduju Conanovu show, ze všech moderátorů, kteří se tu vyskytují ho mám nejradši!!!

191

Odpovědět

Conane, jsem vděčná za tvá slova a děkuji, že jsi se nebál říci je před takovou spoustou lidí. Jen tak dál!
Být cynikem nebo umět kritizovat není snadné (chce to promyšlenou techniku a taktiku)... ale je to mnohonásobně lehčí než být vděčný. Kolik z vás děkuje lidem, Bohu, vesmíru i sobě za možnosti a příležitosti, kterým se nám dostává?? Možná hodně... ale co každodenní drobnosti a radosti, na které jsme si už zvykli?? Na ty se zapomíná, ale nemělo by. Je to velká dřina přestat si naříkat a stěžovat, ale výsledek stojí za to ;-).

187

Odpovědět

Pro ty, co se už nemůžou dočkat slibované Conanovi řeči, tady je něco podobného:
http://www.youtube.com/watch?v=lif9I1xSq-s

180

Odpovědět

vole u kazdeho videa da ten nojby.trapak.cz niaky trapny koment a zneprijemnuje tu internetovy zivot nam ostatnym :D nemohli by ste mu dat BAN, a ako odovodnenie,ze ako nick ma odkaz na svoj trapny internetovy dennicek? vdaka

181

Odpovědět

hej já ho mám rád i jeho humor, ale tohle bylo pristě moc americký i na mě... :(

180

Další