RukojmíRukojmí (S01E05)

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 7
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:33
Počet zobrazení:2 870

V posledním díle seriálu se konečně podíváme na Rogériův osud. Vyjde z celého příběhu jako hrdina, nebo jako bastard? Tedy bastard on je, otázka zní, zda se o tom dozví celá Brazílie. 

Vysvětlivky:
Alemão je komplex chudinských čtvrtí v Rio de Janeiru, která patří k nejnebezpečnějším oblastem města. Původně patřila oblast Polákovi Leonardovi Kaczmarkiewiczovi, kterého lidé stereotypicky zvali Němcem kvůli jeho fyzickému vzhledu. Název znamená v portugalštině "Němec".
Eliza Samúdio byla brazilská herečka, kterou dosud neznámý pachatel uškrtil v roce 2012. Mrtvola pak byla rozčvrtrcena a polita betonem. Hlavním podezřelým je její tehdejší přítel, fotbalista Bruno. Motivem mělo být to, že mu řekla, že je otcem jejího dítěte. Momentálně je ve vězení, ale případ je stále projednáván.

Přepis titulků

Chápete plán? Možná byste ho pomohl zopakovat těm, kteří ho nepochopili. - Kdo ho nepochopil? - Já sám jsem ho moc nepochopil, ale... jde vidět, že ho tady nepochopilo více lidí. - Ještě někdo ho nepochopil? - Ne. - Co jsi nepochopil? - Ne, já ho pochopil. - Já ho nenepochopil. - Co je kurva "nenepochopil"? - Třeba tohle taky nechápu.

- Vy jste se ptal, kdo ho nepochopil. - Já říkám, že ho chápu. - Ptáte se, kdo ho chápe, nebo nechápe? - To je fuk. Kdo chápe ten debilní plán? - Promiňte. Co že máme chápat? Zasranej podělanej zpíčenej plán od démona z pekel z prdele mýho čuráka. - Chápu. - Chápeš? Skvělý, jaký že je? Je to skvělý plán, dobře vymyšlený, bude proveden námi a bude úspěšný. - A jak bude proveden? - Já třeba chápu, že vstoupíme do busu. - Výborně. A jak? - Myslím, že dveřmi, pane. Dveřmi...

Wilsone, nevadilo by ti, kdybys mi zašel pro maté? Jistě, že ne. Chci toho zkurvysyna do zítřka v kómatu. - Byl v kómatu před třemi měsíci. - Tak chci, abyste ho rovnou zabili. Kapitán Azevedo to zkusil, nepodařilo se mu to, Wilson upadl do kómatu, kapitán byl zatčen a umřel ve vězení znásilněn. Tak chci, aby na mě ten zkurvysyn už nikdy nepromluvil, jasný? Vaše maté, pane. - Co to kurva je?

- Hroznový džus, pane. A proč do zasraný pekelný píči všech blesků z mý prdele zkurvený čurákovy mámy jsi řekl: "Vaše maté, pane"? Byl jsem koupit maté, ale neměli ho, tak jsem vám nechtěl říkat, že ho nemají, tak jsem vám přinesl hroznový džus s tím, že je to maté. Promiňte, promiňte. - Jdeme. - A ten plán? - Ty. - Já. - Plán.

- Plán je takový, že obklíčíme autobus, každý na jednu stranu, a budem krýt důstojníka, který bude vyjednávat s únoscem. Pokud ten nebude chtít vyjednávat, - vstoupíme a budeme po všem střílet. - Líbíš se mi. - Děkuji. - Jdeme! Rukojmí - 5. díl Vypadá to, že chtějí vstoupit dovnitř, že Jordano? Přesně tak, Fabrície, policisté jdou zkusit nejnebezpečnější možnost.

Po kontaktu s mým manželem - se rozhodli konat, Fabrície. - Právě se díváme na exkluzivní záběry uneseného autobusu. Zdá se mi, že se policie snaží o kontakt. Zdá se mi to od policie přehnané. Už nechtějí čekat, uvidíme, zda se jim kontakt povede. - Kdo půjde se mnou? - Já půjdu. - Ty mi půjdeš pro maté. - Já? - Jo, kurva. Jdi mi pro něj, debile. - Já půjdu. - Ne, ty jsi kurevsky tlustej.

- Já půjdu. Tak jdeme na to. Kurva! Jdeme, jdeme, jdeme! Co to kurva je, do prdele? Zavolej mi sem Assise, prosím. - Kde jsou všichni? - Nejsou tu. Vidíš tu někoho? Nikdo tu není. Jenom ten ležící zkurvysyn támhle. - Teď je čas sem nosit maté, debile? - Vy jste ho chtěl. Nasrat, že jsem ho chtěl.

Teď chci, abys ho otevřel a narval si ho do prdele. Vidíš tu směšnou situaci tady? Můžeš si ho tam už narvat? Co to kurva je? Vypadněte! Kurva! Do prdele! Co se to děje? - Debilové, kdo to tam otevřel? - Nevím. - Kde jsou všichni? - Všichni utekli. Do prdele práce. Stůj, do prdele! - Pomoc. - Je tam ještě někdo? - Nevím.

- Ty nikdy o ničem nevíš, debile. Zkurvysyn. Děkuji, děkuji. Moje lásko. Bože můj, co se dělo, ty jsi živý. Neříkal jsem, že vše dobře dopadne? A stalo se. - Nevíš, čím jsem si prošla. - Představuji si to. A co já. Madam, promiňte za vyrušení, musím si promluvit s vaším manželem. Skvěle, musím si zavolat na speciální vydání Únosu, bude se točit v neděli. - Nevíš, co se dělo uvnitř.

- Pak mi to povíš, má lásko. Promiňte mi za tento výraz, co se tam kurva stalo? - Proč ten zasranej autobus byl prázdnej? - Na chodbě je nějaký mrtvý muž. - Umřel na srdce. - Či na rakovinu. - Nebo na ekzém. - Možná cukrovka. - Jenom ne kulkou. - Všechno tam bylo moc zmatečné. - Moc jsem toho neviděl... - Kde jste byl? - Na záchodě. - A únosce? - Myslel jsem, že s vámi.

- Jak vypadal? - Byl takový... tlustý. - Protože nikdo tlustý nevyšel. - Jen vy, mrtvola a policie. - To je ono. - To je ono co? - Měl na sobě policejní uniformu. - Byl to teda policista? - Ne. Tedy... nevím. Měl na sobě tu uniformu. Asi byl jen přestrojený. Když viděl, že vcházíte, tak využil kouře a odešel s vámi. - Aby to vypadalo, že je jeden z vás. - Opravdu si vzpomínám na divného chlápka, který tudy procházel.

- Jaký chlápek? - Nikdy jsem ho neviděl. - Byl to blonďák. - Ne. - Byl snědý? - Ne. - Ale měl černé vlasy. - Jo. - Toho buzíka jsem viděl. - A proč ten chlápek unesl prázdný bus? - Byl hodně zdrogovaný. - Tetovaný. - Ne. - Neměl na obličeji jizvu? - Ne.

- Měl skvrny od vitiliga? - Myslím, že ano. - Jaký měl obličej? - Měl zuby od sebe jako Ronaldinho. - Ne. - Ne? - Ne. Hle, náš muž. Věděl jsem, že přežijete, synu. - Děkuji. - Vyfoťte nás. Pojďte. Usmívejte se. Kdybyste umřel, tak by si prezident usmažil moje koule. Pane guvernére, prezident je na drátě. - Haló?

- Můj synu, blahopřeji. Země potřebuje lidi, jako jste vy. Pracující, bojovník, přítel lidu. Třeba skončíte v Brasílii. Teď dejte telefon guvernérovi, tomu hajzlovi, idiotovi, co nezvládne rozlišit sendvič a skleničku hoven. - Kurva, prezidente. - Blahopřeji, Matouši. Tentokrát jsi neposral úplně všechno. Chci, abys dokázal využít tohoto chudáčka v kampani, aby nás volili i chudí. Teď mi dejte toho buzeranta asistenta. - Pane prezidente.

- Ahoj. Podej mi ještě někoho, - ať to vypadá, že se starám. - Pane, je to na hlasitém odposlechu. - Zruš to. - Hotovo. - Máš padáka. - Jděte si odpočinout. - Ještě máte před sebou hodně rozhovorů. - Ne. Musíme si ty rozhovory vybírat. Teď můžeme mluvit jen s Národními listy a s Fantástikem, ti jsou jediní prestižní. Příští týden jdeme za Anou Marií Bragovou, Fátimou, a pak můžeme přemýšlet o Recovi, Tématu, možná o Mulher dos Andares... Jedna postava ze Zorra je super, mohli bychom se ní seznámit...

Lásko, pak to promyslíme v klidu. Nech mě odpočinout. Zlato, pojď se vyfotit, třeba nás někdo dá na titulní stranu. - Teď? - Pojď. Zlatíčko, pojď. - Pane guvernére? - Ano? Pane guvernére... Jsou tu ještě nejasnosti, které by bylo třeba vyřešit. Už to nechte plavat, kurva. Je dobře, že nikoho nezavraždili. Vyhoďte tu debilitu z ulice a jděte do Alemãa s puškou, ať na tohle - lidi zapomenou.

- Ale lidi volají, že pasažéři - z tohoto autobusu byli přesunuti jinam. - Přesuň je ke zbytkům Elizy Samudiové. Pohyb, brácho, kurva! Šéfíčku. - Hele. - Co to je, Assisi? - Uniforma, která byla uvnitř autobusu. - Spal tu sračku, nikdo neumřel, nikoho nezavraždili, případ je uzavřen, odstraň ten autobus a jeďte vystřílet Alemão, aby na tohle lidi zapomněli.

Dělej, brácho, uhni, kurva! Přestaň se opírat, píčo. Naskoč na koníčka, pojď, pojď! A teď začne další disciplína: Všichni budou nosit vajíčka! Tys to vejce nesl desetkrát, ještě že jsem já udržela rovnováhu. A podívejte se na Rogéria vepředu, nese vejce na lžíci. - Zítra půjdeme k Ratinhovi, jo? - Jo. Naštěstí jsou všichni rukojmí naživu.

Přesněji... Rogério. Jediné úmrtí je řidičovo, který bohužel nezvládl odolat. - Jdu rychle na záchod, dobře? - Dobře, lásko. Únosce je tlustý muž s jizvou, tetováním, se zuby od sebe, snědý, trochu blonďatý... se skvrnou na kůži. Ahoj, to jsem já. Stýská se mi. Opravdu se mi moc stýská. Jakmile uslyšíš tuhle zprávu, tak mi zavolej a uvidíme se. Popovídáme si a popřemýšlíme o hezkých věcech do budoucna. Dobře, pusu, pusu po celém těle.

Pusu, pusu. - Lásko? - Co je? Produkce od Faustãa mi zavolala, jestli nechceme být modely - pro obraz znázorňující sex. - Kde? Faustão. Řekla jsem, že o tom popřemýšlíme. Ale je tam hodně soutěžních cen. - Můžeme o tom popřemýšlet zítra v klidu. - Tenhle únos nám docela vynesl, viď? Jo. - Co to je?

- Nevím, co? 500 realů v motelu Corinto? Po všem, co jsem pro něj udělala, po všem, co jsem prožila s tím zkurvysynem... Co se to děje, co se to děje, přestaňte! Budete zas v novinách, mluvte! - Řeknu všechno! - Bude mluvit pro celou Brazílii. To je šílenství! Jordana nám odkryje něco neuvěřitelného. Jak někdo může nechat tuhle krásku. A podvést ji.

Něco vám řeknu. Nikdy jsem nic takového neviděl. Celá Brazílie to bude sledovat a dozví se všechno, co se dělo. - Zkurvysyn jeden. - A teď reklama. Pak nastane zemětřesení. - Ahoj. - Všechno jsem opustil, lásko. Kvůli nám. Budeme už jen ty a já.. Počkej... proč máš na sobě tohle oblečení? Nuže... Překlad: Adeus www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář