Seal - Love's Divine

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:189
Počet zobrazení:4 889

Celým jménem Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel (19. 2. 1963) je britský skladatel a zpěvák brazilsko-nigerijského původu. Narodil se a vyrůstal v Londýně. Po narození byl předán k adopci, protože jeho rodiče mu nebyli schopni zajistit potřebnou péči. Po studiu architektury se živil různými povoláními.
Seal je typický svými jizvami v obličeji, které jsou způsobeny vzácnou nemocí imunitního systému - systémový lupus erythematosus - kvůli které později také přišel o vlasy.
Také jistě víte, že se oženil s německou modelkou Heidi Klum. Poprvé se potkali v roce 2003 krátce poté, co Heidi oznámila, že čeká dítě se svým přítelem Flaviem Briatorem, se kterým se zároveň rozešla. V roce 2004 Seal požádal Heidi o ruku v iglú v Kanadě. O rok později se vzali v Mexiku na pláži nedaleko Sealova domova. Ve stejném roce Heidi porodila dceru Leni (Flaviovo dítě), ale Heidi požádala Flavia, aby se nestal součástí života jejich dcery. Seal má s Heidi 3 děti, jsou to: Henry Günther Adeola Dashtu Samuel (2005), Johan Riley Fyodor Taiwo Samuel (2006) a Lou Sulola Samuel (2009). V roce 2009 Heidi přijala Sealovo příjmení a Seal adoptoval Heidinu dceru Leni.
A jak začala Sealova hudební kariéra? V 80. letech zpíval po barech a všimla si ho funková kapela Push, které v té době chyběl zpěvák. S kapelou odjel koncertovat do Japonska, ale poté se v Thajsku oddělil (aby koncertoval s jinou, bluesovou skupinou) a nakonec odcestoval sám do Indie. Vrátil se do Velké Británie. Setkal se s producentem Adamskim, který mu dal text k písni Killer, která se stala v roce 1990 hitem.
Roku 1991 vyšlo jeho debutové album s názvem Seal. Z něj můžete znát písně Crazy, The Beginning nebo Future Love Paradise.
O 3 roky spatřilo světlo světa 2. album Seal II, na kterém se objevila například píseň Kiss from a Rose, která zazněla i ve filmu Batman navždy.
Roku 1998 vydal Seal své 3. album Human Being.
V roce 2001 následovalo 4. album nazvané Togetherland se známou písní This Could Be Heaven, která zazněla ve filmu Otec rodiny.
2 roky nato vyšlo v pořadí již 5. album Seal IV, díky kterému se mu dostalo po delší době větší pozornosti. Jistě znáte Get It Together. Z tohoto alba taktéž pochází Love's Divine.
Po roce 2003 vyšlo mnoho dalších alb, od studiových po koncertní přes výběrová.

VIDEO MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ

 

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

NEFUNGUJE

180

Odpovědět

Teda to sou zářezy do srdce. Znovu vám Videáči děkuju za zážitky z textů, který by mi jinak unikly. Jste pro mě jedničky!

180

Odpovědět

tak a teď jsem chtěla svůj přechozí komentář smazat, protože vidím, jak je nechutně "litující se" a nevím jak :( tak si ho nevšímejte, dokud nepřijdu na to, jak ho smazat :)

180

Odpovědět

achjo. mám tuhle úžasnou vzácnou nemoc a jsem sama v podnájmu (krom mravenců, kteří se čas od času záhadně zjevují na mém nb). takže tady brečím jak idiot u "I need love". live sucks. přeji všem mnohem lepší.

190

Odpovědět

Krasne, 10/10.

180

Odpovědět

Paráda :-) čekal jsem, kdy se tu Seal objeví. Páradních songů má spoustu a který je "zrovna" nejlepší (v mé osobní hitparádě) záleží dost na náladě. Každopadně stálice v mé TOPce jsou Killer a Crazy ;-)

180

Odpovědět

Crazy a Kiss from A Ross jsou sice asi lepší, ale tahle taky ujde.

180

Odpovědět

Je to otázka vkusu, ale podle mého názoru hraje Seal velmi slušný pop s existenciálním přesahem :D

180

Odpovědět

Seal je prostě srdcovka ♥

180

Odpovědět

Nádherná písnička :) :) :)

180