Thumbnail play icon

Sexuální výchovaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 175
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 311
Počet zobrazení:12 759

Sexuální výchova patří mezi velmi kontroverzní součást učiva. V USA je tato problematika natolik nejednotná, že se její vyučování neřídí žádnými přesnými osnovami. K čemu tato situace vede? Jaký vliv má na společnost? A jak by ji John vylepšil? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (127)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Paní ze 7:35 očividně manžel utekl s nějakou mladší! :D :D :D

20

Odpovědět

09:34 říká actors - herci, né doctors - lékaři. Jinak skvelě udělaný video, a ten konec bych klidně pouštěl svým dětem jako instruktážní video :D

50

Odpovědět

Co to je za blbost v dnešní rychlý době internetu a zkažený mládeže učit ve školách sexuální výchovu? Semnou nikdy o sexu nikdo nemluvil, všechno jsem si jako mladej zjistil sám a to byl internet teprve v rozkvětu, ta Amerika je vůbec celá nějaká pokřivená..

826

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale Čím víc sexuálních partnerů, tím NEEE líp!

Chlapi jsou od přírody pohánění touhou se rozmnožovat, vybrat vhodnou matku jejich potomků, a ženy zase vybrat chlapa s co nejrozmanitější DNA, která přežije.
Ale i u většiny druhů zvířat (savců především), vidíme PÁRY, které spolu drží ochraňují sebe a své potomky a často i celý život.
U žen pak platí to, že DNA partnera s kterým má pohlavní styk (i oral a anal), se přenáší do JEJÍ DNA. Takže například pokud ženská bude chrápat se samými černochy a pak si udělá dítě s bělouškem, dítě může být dosti černý. To je skutečný důvod proč se odjakživa dbalo na počestnost. (třeba i u domorodců)

Pokud někdo touží po tom TVOŘIT ale i udržovat hodnoty, pak touží právě po společném SDÍLENÍ a žití s tím JEDNÍM. Není lehké co nejideálnějšího partnera najít, ale mělo by to být naším cílem. Nespěte spolu na prvním rande, nedělejte z týdenní známosti lásku na celý život a nemějte za každou cenu partnera sotva jste dokončili základku. A chlap nezíská rozum ani zkušenosti bez praxe, ale nemělo by to být na úkor naivních dívek, natož proti jejich vlastní vůli a s rizikem těhotenství.

Sex je u nás od 15 i proto, že děti i fyzicky připravené, nejsou dost rozumné na to pochopit následky svých činů. Kleknout si před spolužáka jen pro získání jeho respektu NENÍ správné. Přijít o to, co nejdřív NENÍ správné. Spát s kdekým jen pro zábavu NENÍ správné. A na to na co máte dost rozumu VY, neznamená, že mají dost rozumu jiní a mladší, tak je to neučte jako běžnou věc.

A být gay není normální, ale je to prostě osud, který mají ostatní respektovat, stejně jako vy respektujte ostatní a přirozené.

1368

Odpovědět

Nadužíváte Caps Lock.

Nerozumím vaší první větě, respektive napadají mě dva významy, které by mohla mít, a nevidím nic, co by mi umožnilo mezi nimi rozhodnout.
Neplatí, že čím více partnerů tím líp. S tím naprosto souhlasím.
Čím více sexuálních partnerů, tím hůře. S tím souhlasit nemohu.

Ten další oddíl je plný argumentačních faulů.
Z prvního odstavce nic nevyplývá, resp. nevím, co by z něj vyplývat mělo.
Další odstavec je podvodný, argumentovat zvířaty, které tvoří páry, zdůraznit že se to týká hlavně savců (nevím, jestli to je pravda, ale dejme tomu) a jaksi se nezmínit o tom, že těmi, pro které to moc neplatí jsou lidoopi (a která zvířata jsou nám blíž, že?).
Ale celé je to o ničem, nejsme zvířata, my máme kulturu, morálku a takové věci (byť v nás spoustu zvířecího zůstalo).
Mohla byste (hádám podle nicku, že jste žena, pokud ne, omlouvám se) prosím uvést název tohoto jevu (přenos DNA z muže na ženu) případně zdroj?
Domorodci jsou taky provařený faul. Každý kmen k tomuto tématu přistupoval po svém, některé nabádají k promiskuitě, sakrální prostituci (účast na obřadech zahrnující sexuální praktiky) včetně rituálního odstraňování panenství, nebo jiným věcem.

Jsou i jiné hodnoty než ta tzv. "tradiční rodina". I hédonik může naplnit svůj život ideály a tvůrčí činnosti. A nikde není psáno, že člověk musí vyznávat tutéž filozofii celý život.
O tom, že existují i jiné rodiny, partnerství, než ta tradiční, nemluvě.
Jak souvisí sex na prvním rande s hledáním ideálního partnera? Někdo třeba jde na rande s někým, koho zná mnohá léta, třeba by šel jen s někým takovým. Takový člověk může spát s protějškem na každém prvním rande, a přitom mít sexuálních partnerů málo. Někdo třeba po ročním vztahu. Dejme tomu že pak trvá další rok, pak roční smutek a pak další vztah. Od 18 do dejme tomu 45. Tak může stihnout devět partnerů. To není až tak málo.
I celoživotní vztah začal týdenní známostí. Ale vy to asi myslíte jinak. Jenže já nechápu jak.
Zneužívat cizí naivity je nemorální, znásilnění nelegální, riziko těhotenství zvyšují akce puritánů proti sexuální výchově. A nelíbí se mi vaše formulace, která působí, jako by muž byl ten, co zneužívá naivity ženy pro získán zkušeností, i když to klidně může být i naopak.

Kleknout si před...
Tady souhlasím.
Přijít o to...
V zásadě souhlasím. Člověk by měl předem znát sám sebe, alespoň trochu. Ale to poznávání trvá každému jinak dlouho.
Spát s kdekým...
Pokud dotyčný už pobral rozum, zná výhody i nevýhody, a to samé platí pro "kdekoho", a pak se rozhodnou pro tuto cestu životem, nevím proč by nebylo.
A na to...
Naprosto souhlasím, ale to se týká všech přístupů, od hedonického po puritánský. Prostě by člověk neměl udělat rozhodnutí příliš brzy. Ale brzy je u každého jiné.

No, to závisí na definici normálního.

541

Odpovědět

DNA muže se sexem přenáší do DNA ženy? To byste měl utíkat říct všem těm vědátorům, co se marně a očividně zbytečně pokouší vytvořit retroviry aby mohli DNA ovlivňovat. Zcela jistě budou nadšeni.

290

Odpovědět

prenos dna z muze do dna zeny... omg vetsi hovadinu jsem v zivote neslysel a to uz jsem slysel dost hovadin :D:D

270

Odpovědět

Ta bude z fake a troll stránky feministky.com

95

Odpovědět

U nás to takhle udělala třídní v 6. třídě. Prostě jsme sepsaly dotazy na papírek bez podpisu a bylo. Žádný trapný videa nebo divný puritánský názory. Každý má svůj rozum a rozhodně si nemyslím že by sex byl něso co by mělo znehodnotit ženu. Když žena čeká na toho pravého a znám takové slečny a ještě k 30 neměli partnera tak se první sexuální zážitek pro ně stává velice nepříjemným a bolestným protože panenská blána je pevnější než u 18ti leté dívky. Na sexuální výchovu si nemůžu stěžovat ve škole jsme natahovali kondomy na mrkev XD a hosté nám přednášeli i o nebezpečných nemocech a jak se před nimi bránit. Navíc kdo má normální vztah s rodiči tak to taky není problém. Máma je pro mě jako kamarádka a když přišly první dotazy z mojí strany vždycky mi odpověděla na rovinu i když kulantně. A rozhodně nemluvila o sexu jako o něčem co by bylo zakázené nebo nemorální. Je to lidská přirozenost. Kdyby naši rodiče neměli sex tak tu nejsme. Kdyby jejich rodiče neměli sex tak nejsou zase mí rodiče. Tohle video jenom svědčí o tom, jak jsou američani zaostalí. V dnešní době jsou na tyhle věci ve školách i poradci, na střední jsme ho teda měli. A vždycky jde o informovanost a následnou volbu jak s fakty které jsme se dozvěděli naložíme. Jestli budeme nezodpovědní a poneseme následky, nebo jestli se budeme používat antikoncepci a nevyspíme se s každým kdo se hezky usměje na párty XD XD XD ....Názory lidí v americe mi příjdou jak ze středověku. Slečnám nesmí ve škole lézt klíční kosti protože chudáčky kluky by to mohlo vzrušit a kvůli tomu jak se ta slečna oblékla ji znásilní XD XD XD ....katastrofa

80

Odpovědět

Jdu do sexty (druhák) na osmiletém gymplu a nikdy jsme sexuální výchovu neměli ani jako součást občanky. Akorát v primě (6. třída) nás nahnali na přednášku o menses. Takže když jsem chtěla něco vědět, tak jsem si to musela vygooglit (ale přiznejme si, ne všechno je na netu pravdivý) nebo se zeptat mámy (ačkoliv s ní mám vztah v pohodě, bylo vidět, že je nám to oboum nepříjemné). Nechápu, proč jsme nějakou přednášku neměli. Vážně jsme se ve škole nedozvěděli ani základy... Kondom jsem viděla poprvé, když jsem je dávala kamarádce k narozeninám... :D

251

Odpovědět

My měli sexuální výchovu ve druhý třídě a bylo to v pohodě.
A to se psal rok 1994. Nevidím v tom problém a rozhodně je lepší o otm mluvit narovinu, než aby pak člověk slyšel že dva dospělý lidé po svatbě nemají rodinu, protože nevěděli, že musí svoje pohlavní buňky k sobě nějak dostat, aby se mohlo nějaký dítě vyklubat.
A to nemluvím o riziku nemocí a nechtěnýho těhotenství.

40

Odpovědět

+EliashJá neříkám, že to není v pohodě, ale že na některých školách prostě sexuální výchova není ani v čr a všichni tu říkají jak jsou Američani puritáni, ale kdybych se já na to chtěla zeptat o občance, tak by mi nejspíš profesor ani neodpověděl. Samozřejmě v učebnici se tomu kapitola věnovala, ale my to nikdy neprobírali. Já bych jí i uvítala, vždyť je to přirozený. Fakt mam štěstí, že jsem s mamkou v pohodě a můžu se jí kdykoliv na cokoliv zeptat a ona mi odpoví, ale přeci jen je to zvláštní, když ti tvoje máma vypráví svoje zkušenosti se sexem.

60

Odpovědět

+EliashU nás je to totiž úplně stejně jako v 'Murice (až na tu náboženskou stránku). Každá škola může učit sexuální výchovu tak, jak uzná za vhodné. Nás rozdělili na kluky a holky v šesté třídě a měli jsme každý přednášku o tom svojem. Není to úplně ončo, protože to automaticky háže stigma na opozitní pohlaví, ale pořád nás naučili jak to funguje, alespoň v základu.
Jasně, to jak doopravdy funguje oplodnění, že to není jenom hromada spermií závodící k vajíčku, jsem zjistil až několik let po škole, čistou náhodou na netu, ale základy byly.

30

Odpovědět

závěrečný video je super
až to bude aktuální, klidně pustím svýmu dítěti

932

Odpovědět

Já vám nevím, obvykle jsem moc spokojený s probíraným tématem, ale s tímto jsem se nějak nedovedl ztotožnit, buď prostě nechápu ten "problém" a nebo ho jednoduše nepovažuji za důležitý...

434

Odpovědět

USA je banda trotlů :D

2715

Odpovědět

Jen co dokoukám Breaking Bad, tak na to jsou všude odkazy.. :D a Mike sem poznal, už jsem to chtěl googlit.

130

Odpovědět

Aby mi učitele sexuální výchovy dělali Ron a Tammy #2... to by bylo úžasné :D

200

Odpovědět

Nic než úchylárna pro podporu pedofilie a homosexuality. Nechápu, jak se takové video může stát nejlepší na VČ.

10157

Odpovědět

:D:D:D

471

Odpovědět

Ja by som vsetky tie sexuality zakazala!

552

Odpovědět

U nás na gymplu to učitel Občanské výchovy vyřešil tak, že přišel do hodiny a řekl ať na papír napíšeme otázky, které nás zajímají (samozřejmě anonymně). Poté na ně po celý zbytek hodiny odpovídal. Všichni byli spokojení a nikdo se necítil trapně :)

1831

Odpovědět

My sme mali prednášku, ale nerozprávala žiadna tučná a nechcená žena, ako nazývate tie vo videu (nevravím že nesúhlasím), ale normálny mladý manželský pár. Nejakí biológovia to boli tuším. Mali tak 25. A hovorili práve o abstinencii. Ako je krásne, keď to máte až s tým jedným pravým, poprvýkrát, ako je krásne, keď ani nemáte strach z nejakého otehotnenia a celkovo. Hovorila tá žena a stálo to za to. Neviem, či kvôli nim, ale ja som sa rozhodol vydržať. Nič neodsudzujem, len vravím, ako idem ja.

2515

Odpovědět

Koneckonců, když se správně použije, je to nejspolehlivější antikoncepční metoda. Ovšem takových, co jsou schopní ji správně použít, je maličko.

Podívejte, rozhodně vám nechci nic vymlouvat, je to vaše soukromá věc po které mi je extrémní kulové. Ale celkem rád bych tu napsal několik obecných poznámek. Celkem by mne zajímala vaše reakce.

Ono je snadné říci, že je něco krásné, nepochybně je, jenže, ono je nepochybně krásné i prožít bouřlivé a hédonické mládí. A samozřejmě všechno mezi tím. Anebo to všechno může skončit blbě. Dělat reklamu jednomu životnímu přístupu mi nepřipadá jako nejlepší přistup k výchově. A strach z otěhotnění mi v dnešní době kvalitní a funkční antikoncepce připadá v tomto kontextu jako argumentační faul. Ale to je spíše na tu ženskou.

Celkově je ošemetné se řídit tím, že to někomu fungovalo. Ono někomu fungovalo všechno, a někomu všechno nefungovalo.

Chápu, že třeba věřící lidé to berou jinak, ale svatba je svým způsobem jen formalita. Vůbec nevypovídá o tom, v jaké fázi vztah vlastně je. A to, že je člověk rozhodnutý prožít s právě tímto partnerem celý život? No, každý "vážný vztah" v sobě tak trochu implicitně zahrnuje tuto možnost (víc než možnost to nikdy nebude).

S tím trochu souvisí, že někdy vztah prostě nevyjde. Může skončit i po hodně dlouhé době. Taková je pravda, a žádná, ani ta nejsilnější emoce to nemůže změnit. Má cenu mít stejnou zásadu i u druhého, třetího vztahu?

Mně osobně připadá krajně nemoudré, aby se brali lidé, kteří spolu nežijí. Nevím, jestli by tyto dvě podmínky šly skloubit.

Opakuji, cílem není zviklat vás ve vašem rozhodnutí. Jen bych chtěl vidět reakci někoho, kdo nad tím přemýšlel a došel k jiným výsledkům než já.

474

Odpovědět

+komunardZbytečně mnoho slov. Stačí si uvědomit, že člověk zhusta lituje věcí které NEudělal než věcí které udělal.

200

Odpovědět

Error #2035 co s tim?

52

Odpovědět

Používáš firefox? Pak si video pusť v anonymním režimu. Z nějakého důvodu pak jde spustit.

50

Odpovědět

+ProbablyYesjop v anonymnim rezimu to jde ale je to zvlastni proc to nejde normalne :X

00

Odpovědět

mam problem se spustenim videi, pise mi to Error #2035, nevi nekdo co s tim?

52

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)