Thumbnail play icon

Sexuální výchovaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 442
Počet zobrazení:21 933

Sexuální výchova patří mezi velmi kontroverzní součást učiva. V USA je tato problematika natolik nejednotná, že se její vyučování neřídí žádnými přesnými osnovami. K čemu tato situace vede? Jaký vliv má na společnost? A jak by ji John vylepšil? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (144)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mimochodem třeba to přirovnání ženy a lepící pásky je také hodně pravdivé. A to právě z pohledu psychologie, kdy si obzvláště žena vytváří díky hormonům vazby na partnera, které jsou nevratné.
A tohle je také třeba začlenit do sexuální výchovy.

110

Odpovědět

Jo a porovnávat přirovnání k promiskuitě s případy znásilnění k ospravedlnění svého názoru je dosti ubohé.

02

Odpovědět

+MikeNemyslím si, že by někoho nabádal k promiskuitě. Spíš, že soustředění se na jedno řešení, které většina náctiletých asi neakceptuje (abstinence) a ne na podstatné problémy (co je souhlas, antikoncepce, sexuálně přenosné nemoci...) znamená nepoučené a tím pádem ohrožené teenagery. A že se znásilněná holka při přirovnání k ožvýkané žvýkačce cítí poněkud špatně mi taky nepřijde divné. Chápeš vůbec o čem se tam mluvilo?

30

Odpovědět

9:36 myslím že říká "30 letí herci (actors)" ne doctors...

42

Odpovědět

Tady je 100 % velice nízké hodnocení, chtělo by to aspoň 1111 %.
Natolik je to pravdivé.

52

Odpovědět

Na druhou stranu hodně zaujaté. Sociologicky je to možná správný přístup, ale z pohledu psychologie se rozhodně má ještě co vylepšovat.
Sexuální výchova není jen o správném nasazení kondomu a varování před nemocemi.

29

Odpovědět

+MikeKterá psychologie zavrhuje poučení o souhlasu, antikoncepci a ochraně před sexuálně přenosnými nemocemi?

21

Odpovědět

+VevacNapsal jsem snad něco podobného? Jste jak trotlové co štou jen půlku toho co tu píšu. ;)
Psal jsem, že z pohledu psychologie by měla sexuální výchova zahrnovat mnohem VÍC, než jen to, co je ve videu. A to i třeba poučení o hormonálních změnách, věrnosti a lásce. Ne jen o tom, jak nepřijít k pohlavní nemoci nebo nechtěnému dítěti.

00

Odpovědět

+MikeVěrnost a Láska jsou na rozdíl od hormonálních změn pouze vymyšlené fiktivní imaginární pomyslné pojmy sloužící ke zdůvodnění nezvladatelné chuti šukačku   :-)

00

Odpovědět

jako přijde mi fakt hrozně směšný jak se to v těch předešlejch videíích snažil podat
je to hrozný,tímhle akorát vytvářej labilní lidi kčemu to k***a je
se pak nemaj rodit lidi jako je trump.... to je uplné příklad těch programů a ta uřvaná buchta která někde chytla filcky a teť stím někoho otravuje to je jak když tvuj kámoš přestane kouřit cíga a začne zamořovat svoje okolí svou #socialjustice
hrůza,ale aspoň vim proč mi ti USA-cí přijdó divní
#sgramatikoumimuževíšco #asdiakritikoutaky

16

Odpovědět

Paní ze 7:35 očividně manžel utekl s nějakou mladší! :D :D :D

70

Odpovědět

09:34 říká actors - herci, né doctors - lékaři. Jinak skvelě udělaný video, a ten konec bych klidně pouštěl svým dětem jako instruktážní video :D

180

Odpovědět

Co to je za blbost v dnešní rychlý době internetu a zkažený mládeže učit ve školách sexuální výchovu? Semnou nikdy o sexu nikdo nemluvil, všechno jsem si jako mladej zjistil sám a to byl internet teprve v rozkvětu, ta Amerika je vůbec celá nějaká pokřivená..

1337

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale Čím víc sexuálních partnerů, tím NEEE líp!

Chlapi jsou od přírody pohánění touhou se rozmnožovat, vybrat vhodnou matku jejich potomků, a ženy zase vybrat chlapa s co nejrozmanitější DNA, která přežije.
Ale i u většiny druhů zvířat (savců především), vidíme PÁRY, které spolu drží ochraňují sebe a své potomky a často i celý život.
U žen pak platí to, že DNA partnera s kterým má pohlavní styk (i oral a anal), se přenáší do JEJÍ DNA. Takže například pokud ženská bude chrápat se samými černochy a pak si udělá dítě s bělouškem, dítě může být dosti černý. To je skutečný důvod proč se odjakživa dbalo na počestnost. (třeba i u domorodců)

Pokud někdo touží po tom TVOŘIT ale i udržovat hodnoty, pak touží právě po společném SDÍLENÍ a žití s tím JEDNÍM. Není lehké co nejideálnějšího partnera najít, ale mělo by to být naším cílem. Nespěte spolu na prvním rande, nedělejte z týdenní známosti lásku na celý život a nemějte za každou cenu partnera sotva jste dokončili základku. A chlap nezíská rozum ani zkušenosti bez praxe, ale nemělo by to být na úkor naivních dívek, natož proti jejich vlastní vůli a s rizikem těhotenství.

Sex je u nás od 15 i proto, že děti i fyzicky připravené, nejsou dost rozumné na to pochopit následky svých činů. Kleknout si před spolužáka jen pro získání jeho respektu NENÍ správné. Přijít o to, co nejdřív NENÍ správné. Spát s kdekým jen pro zábavu NENÍ správné. A na to na co máte dost rozumu VY, neznamená, že mají dost rozumu jiní a mladší, tak je to neučte jako běžnou věc.

A být gay není normální, ale je to prostě osud, který mají ostatní respektovat, stejně jako vy respektujte ostatní a přirozené.

14101

Odpovědět

Nadužíváte Caps Lock.

Nerozumím vaší první větě, respektive napadají mě dva významy, které by mohla mít, a nevidím nic, co by mi umožnilo mezi nimi rozhodnout.
Neplatí, že čím více partnerů tím líp. S tím naprosto souhlasím.
Čím více sexuálních partnerů, tím hůře. S tím souhlasit nemohu.

Ten další oddíl je plný argumentačních faulů.
Z prvního odstavce nic nevyplývá, resp. nevím, co by z něj vyplývat mělo.
Další odstavec je podvodný, argumentovat zvířaty, které tvoří páry, zdůraznit že se to týká hlavně savců (nevím, jestli to je pravda, ale dejme tomu) a jaksi se nezmínit o tom, že těmi, pro které to moc neplatí jsou lidoopi (a která zvířata jsou nám blíž, že?).
Ale celé je to o ničem, nejsme zvířata, my máme kulturu, morálku a takové věci (byť v nás spoustu zvířecího zůstalo).
Mohla byste (hádám podle nicku, že jste žena, pokud ne, omlouvám se) prosím uvést název tohoto jevu (přenos DNA z muže na ženu) případně zdroj?
Domorodci jsou taky provařený faul. Každý kmen k tomuto tématu přistupoval po svém, některé nabádají k promiskuitě, sakrální prostituci (účast na obřadech zahrnující sexuální praktiky) včetně rituálního odstraňování panenství, nebo jiným věcem.

Jsou i jiné hodnoty než ta tzv. "tradiční rodina". I hédonik může naplnit svůj život ideály a tvůrčí činnosti. A nikde není psáno, že člověk musí vyznávat tutéž filozofii celý život.
O tom, že existují i jiné rodiny, partnerství, než ta tradiční, nemluvě.
Jak souvisí sex na prvním rande s hledáním ideálního partnera? Někdo třeba jde na rande s někým, koho zná mnohá léta, třeba by šel jen s někým takovým. Takový člověk může spát s protějškem na každém prvním rande, a přitom mít sexuálních partnerů málo. Někdo třeba po ročním vztahu. Dejme tomu že pak trvá další rok, pak roční smutek a pak další vztah. Od 18 do dejme tomu 45. Tak může stihnout devět partnerů. To není až tak málo.
I celoživotní vztah začal týdenní známostí. Ale vy to asi myslíte jinak. Jenže já nechápu jak.
Zneužívat cizí naivity je nemorální, znásilnění nelegální, riziko těhotenství zvyšují akce puritánů proti sexuální výchově. A nelíbí se mi vaše formulace, která působí, jako by muž byl ten, co zneužívá naivity ženy pro získán zkušeností, i když to klidně může být i naopak.

Kleknout si před...
Tady souhlasím.
Přijít o to...
V zásadě souhlasím. Člověk by měl předem znát sám sebe, alespoň trochu. Ale to poznávání trvá každému jinak dlouho.
Spát s kdekým...
Pokud dotyčný už pobral rozum, zná výhody i nevýhody, a to samé platí pro "kdekoho", a pak se rozhodnou pro tuto cestu životem, nevím proč by nebylo.
A na to...
Naprosto souhlasím, ale to se týká všech přístupů, od hedonického po puritánský. Prostě by člověk neměl udělat rozhodnutí příliš brzy. Ale brzy je u každého jiné.

No, to závisí na definici normálního.

724

Odpovědět

DNA muže se sexem přenáší do DNA ženy? To byste měl utíkat říct všem těm vědátorům, co se marně a očividně zbytečně pokouší vytvořit retroviry aby mohli DNA ovlivňovat. Zcela jistě budou nadšeni.

440

Odpovědět

prenos dna z muze do dna zeny... omg vetsi hovadinu jsem v zivote neslysel a to uz jsem slysel dost hovadin :D:D

360

Odpovědět

Ta bude z fake a troll stránky feministky.com

176

Odpovědět

U nás to takhle udělala třídní v 6. třídě. Prostě jsme sepsaly dotazy na papírek bez podpisu a bylo. Žádný trapný videa nebo divný puritánský názory. Každý má svůj rozum a rozhodně si nemyslím že by sex byl něso co by mělo znehodnotit ženu. Když žena čeká na toho pravého a znám takové slečny a ještě k 30 neměli partnera tak se první sexuální zážitek pro ně stává velice nepříjemným a bolestným protože panenská blána je pevnější než u 18ti leté dívky. Na sexuální výchovu si nemůžu stěžovat ve škole jsme natahovali kondomy na mrkev XD a hosté nám přednášeli i o nebezpečných nemocech a jak se před nimi bránit. Navíc kdo má normální vztah s rodiči tak to taky není problém. Máma je pro mě jako kamarádka a když přišly první dotazy z mojí strany vždycky mi odpověděla na rovinu i když kulantně. A rozhodně nemluvila o sexu jako o něčem co by bylo zakázené nebo nemorální. Je to lidská přirozenost. Kdyby naši rodiče neměli sex tak tu nejsme. Kdyby jejich rodiče neměli sex tak nejsou zase mí rodiče. Tohle video jenom svědčí o tom, jak jsou američani zaostalí. V dnešní době jsou na tyhle věci ve školách i poradci, na střední jsme ho teda měli. A vždycky jde o informovanost a následnou volbu jak s fakty které jsme se dozvěděli naložíme. Jestli budeme nezodpovědní a poneseme následky, nebo jestli se budeme používat antikoncepci a nevyspíme se s každým kdo se hezky usměje na párty XD XD XD ....Názory lidí v americe mi příjdou jak ze středověku. Slečnám nesmí ve škole lézt klíční kosti protože chudáčky kluky by to mohlo vzrušit a kvůli tomu jak se ta slečna oblékla ji znásilní XD XD XD ....katastrofa

130

Odpovědět

Takže podle tvé teorie s přenosem DNA když to bude nějaká ženská dělat se psem, narodí se jí potom po sexu s člověkem vlkodlak :) Tebe je tady škoda

00

Odpovědět

Netvrdím, že čim víc partnerů tím lépe, ale spala jsem asi se 40 chlapy (teď mám fakt dobrýho týpka, je milej, pěknej, o dost mladší a má i prachy:D )s některými ve vztahu s jinými jednorázově a mohu říct, že mi jich značná část v něčem hodně nevyhovovala (sobci, divné penisy, špatná erekce, "pornohvězdy", chtěli po mně něco, co se mi nelíbilo, moc se potili, atd.). Když si vezmu, že bych v životě měla mít jen jednoho partnera a byl to zrovna jeden z té nevyhovující většiny, tak bych si zrovna moc neužila a pokud bych nevyhovovala ani já jemu, tak ani on ne...takoví lidé jsou pro mě chudáci.

00

Odpovědět

Jdu do sexty (druhák) na osmiletém gymplu a nikdy jsme sexuální výchovu neměli ani jako součást občanky. Akorát v primě (6. třída) nás nahnali na přednášku o menses. Takže když jsem chtěla něco vědět, tak jsem si to musela vygooglit (ale přiznejme si, ne všechno je na netu pravdivý) nebo se zeptat mámy (ačkoliv s ní mám vztah v pohodě, bylo vidět, že je nám to oboum nepříjemné). Nechápu, proč jsme nějakou přednášku neměli. Vážně jsme se ve škole nedozvěděli ani základy... Kondom jsem viděla poprvé, když jsem je dávala kamarádce k narozeninám... :D

361

Odpovědět

My měli sexuální výchovu ve druhý třídě a bylo to v pohodě.
A to se psal rok 1994. Nevidím v tom problém a rozhodně je lepší o otm mluvit narovinu, než aby pak člověk slyšel že dva dospělý lidé po svatbě nemají rodinu, protože nevěděli, že musí svoje pohlavní buňky k sobě nějak dostat, aby se mohlo nějaký dítě vyklubat.
A to nemluvím o riziku nemocí a nechtěnýho těhotenství.

90

Odpovědět

+EliashJá neříkám, že to není v pohodě, ale že na některých školách prostě sexuální výchova není ani v čr a všichni tu říkají jak jsou Američani puritáni, ale kdybych se já na to chtěla zeptat o občance, tak by mi nejspíš profesor ani neodpověděl. Samozřejmě v učebnici se tomu kapitola věnovala, ale my to nikdy neprobírali. Já bych jí i uvítala, vždyť je to přirozený. Fakt mam štěstí, že jsem s mamkou v pohodě a můžu se jí kdykoliv na cokoliv zeptat a ona mi odpoví, ale přeci jen je to zvláštní, když ti tvoje máma vypráví svoje zkušenosti se sexem.

120

Odpovědět

+EliashU nás je to totiž úplně stejně jako v 'Murice (až na tu náboženskou stránku). Každá škola může učit sexuální výchovu tak, jak uzná za vhodné. Nás rozdělili na kluky a holky v šesté třídě a měli jsme každý přednášku o tom svojem. Není to úplně ončo, protože to automaticky háže stigma na opozitní pohlaví, ale pořád nás naučili jak to funguje, alespoň v základu.
Jasně, to jak doopravdy funguje oplodnění, že to není jenom hromada spermií závodící k vajíčku, jsem zjistil až několik let po škole, čistou náhodou na netu, ale základy byly.

40

Odpovědět

závěrečný video je super
až to bude aktuální, klidně pustím svýmu dítěti

1052

Odpovědět

Já vám nevím, obvykle jsem moc spokojený s probíraným tématem, ale s tímto jsem se nějak nedovedl ztotožnit, buď prostě nechápu ten "problém" a nebo ho jednoduše nepovažuji za důležitý...

437

Odpovědět

USA je banda trotlů :D

3015

Odpovědět

Jen co dokoukám Breaking Bad, tak na to jsou všude odkazy.. :D a Mike sem poznal, už jsem to chtěl googlit.

140

Odpovědět

Aby mi učitele sexuální výchovy dělali Ron a Tammy #2... to by bylo úžasné :D

220

Odpovědět

Nic než úchylárna pro podporu pedofilie a homosexuality. Nechápu, jak se takové video může stát nejlepší na VČ.

12168

Odpovědět

:D:D:D

542

Odpovědět

Ja by som vsetky tie sexuality zakazala!

654
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK