Sexuální výchovaLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 453
Počet zobrazení:31 284

Sexuální výchova patří mezi velmi kontroverzní součást učiva. V USA je tato problematika natolik nejednotná, že se její vyučování neřídí žádnými přesnými osnovami. K čemu tato situace vede? Jaký vliv má na společnost? A jak by ji John vylepšil? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Sexuální výchova. Kvůli zvířatům v zoo této konverzaci prostě neuniknete. Některé děti se příští týden vrací do školy a já vám ručím za to, že někdy během nadcházejícího školního roku uslyšíte příběhy, jako je tento. Rodiče jsou pobouřeni obrázky, které jejich děti viděly během sexuální výchovy. Někteří rodiče tvrdí, že tyto materiály, které zahrnují popis soulože a infekcí, jsou pro druhý stupeň příliš názorné.

Otec byl rozzuřen, když mu jeho 13letý syn ukázal plakát visící na dveřích od třídy. Plakát popisoval soulož. Vztek rodičů vůči sexuální výchově ke školnímu roku patří stejně jako čtvercová pizza a dítě, které se vrátí z prázdnin s knírkem, na který je až přehnaně hrdé.

To je jen zdání knírku, Louisi. Vypadá to, jako by ti na tváři umřel skutečný knírek. Tento týden jsme se snažili zjistit, jak v USA sexuální výchova vypadá. Ukázalo se, že odpověď na tuto otázku není jednoduchá. V minulosti byla sexuální výchova s ohledem na věk hlavně o sledování takovýchto filmů. Čas od času mám silnou sexuální touhu.

Zbavit se jí můžu jen masturbací. Georgi, děkuji, že jsi mi o tom řekl. Zřejmě je to proto, že se známe tak dlouho. Jmenuji se Johnny Stamp. Když jsem dnes šel s Judy na bowling, něco se stalo. Věděl jsem, že něco není v pořádku, jakmile zahrála strike. Většinou jí to vůbec nešlo. Co se změnilo?

Mám první měsíčky. O co jako jde? Znamená to, že mi z dělohy teče krev. Cože? No dobrá... Zaprvé, tohle je zavádějící informace. Menstruační krev není žádným děložním dopingem, který vylepší vaše schopnosti v bowlingu.

Zadruhé, a to je pravda, tím mladým mužem ve videu je Jonathan Banks. Mike z Perníkového táty. A pokud toto video neposlouží jako námět pro prequel Better Call Saul, budu vážně zklamaný. Sexuální výchova na školách je z očividných důvodů velmi důležitá. Žádný rodič nechce s dětmi mluvit o sexu.

A žádné dítě nechce mluvit o sexu s rodiči. Proto, když spolu sledujete film a objeví se milostná scéna, nikdo nepohne ani brvou a všichni v tichosti prosí o rychlou smrt. Ale otázky dětí potřebují dobré odpovědi. The Times napsal článek o tom, jaké otázky se k učiteli sexuální výchovy dostaly. Bylo tam: "Proč má penis tvar šípu?"

"Je v pořádku být gayem?" A také: "Jak dlouho mám se sexem čekat? Už ho chci." Správné odpovědi jsou: "Je nalitý krví. Ano. Počkej aspoň do konce hodiny." Asi nejzajímavější otázkou bylo: "Bude mi to k něčemu?" Poté, co jsme nahlédli do programů sexuální výchovy, jsme zjistili, že odpověď závisí na tom, kde žijete.

Pro sexuální výchovu neexistuje žádný standard. Pouze ve 22 státech je pro děti povinná. A pouze 13 z nich požaduje, aby informace byly lékařsky přesné. To je šílené. Není přijatelné, aby byl dějepis plný historických nepřesností. Prince zažehl americkou revoluci roku 1984. Jeho fialová nadvláda trvá dodnes. Konec hodiny!

Máme značně roztříštěný systém, který se často značně liší. Nejen stát od státu, ale často i okres od okresu a někdy i školu od školy. Jeden zpravodajský tým z Ohia chtěl zjistit, co se jejich děti učí, a dost narazil. Stát nemá vůbec žádné příručky k sexuální výchově. Každý okres rozhuduje o tom, co je pro děti nejlepší. Mnoho okresů o tom nechce vůbec mluvit.

Zeptali jsme se všech školních okrsků ve čtyřech jihozápadních okresech Ohia. Většina z nich nám nesdělila, co a kdy učí, ačkoliv by mělo jít o veřejnou informaci. A to není správné. Dva náctiletí by neměli mít různý stupeň sexuální výchovy jen proto, že žijí v jiném školním okrsku. Dnes hraje Lakewood High a Middletown High. Nejen že se nemají rádi, ale jeden z těchto dvou týmů netuší, co je to pesar.

Jdeme hrát! Je těžké zjistit, co se děti učí, ale někdy se dá zjistit, co se neučí. V Mississippi můžete mluvit o antikoncepčních prostředcích, ale zákon zakazuje ukázky používání kondomů ve třídě. To znamená žádný kondom na banánu, žádný kondom na okurce a žádný kondom na cuketě.

Je to špatné, protože nasazovat kondomy na jídlo je zábavné. Avšak hlavně proto, že stát Mississippi je v počtu těhotných náctiletých na druhém místě. Naštěstí byla tato situace podnětem ke vzniku kreativních alternativ. Sledujte tohoto bývalého učitele, jak učí děti používat kondom, aniž by kondom použil. Při nasazování ponožky vytlačím vzduch ze špičky ponožky. Ujistím se, že tam bude místo pro mé palce, zatímco si budu užívat obouvání.

Potom si ponožku nasadím na vršek své nohy. Při nasazování si ji natáhnu na úplně celou nohu. Nasadím si ji na celou nohu a pak si obuju botu. To je velmi chytré. Je to chytré... Ale není to dokonalé. Pokud se vám nedaří vybalit ponožky, nepřijdete o nohu a nemusíte se podívat na Rihannu, abyste ji získali zpět.

Je zpět! Ale omezení z Mississippi jsou jen začátkem. V osmi státech zákony omezují to, co učitelé smí žákům říct o homosexualitě. Takže odpovědí na otázku "Je v pořádku být gayem?" může být pokrčení rameny nebo něco horšího. Zákony Utahu zakazují jakékoliv instrukce ohledně soulože. Jeden ze zákonodárců vám vysvětlí proč.

Tyhle věci by se neměly učit na škole. Měly by se učit doma. Moment. Učit se to doma? Následuje rozhovor, který nikdy nenastal. "Jak to, že jsi tak dobrý v sexu?" "Učil jsem se doma." V určitých okresech po celých Státech vás smí učit pouze o sexuální abstinenci.

Může se to zdát jako pozůstatek z minulosti, ale stále se s tím často setkáváme. Kongres nedávno zvýšil rozpočet na abstinenční sexuální výchovu z 50 na 75 milionů dolarů ročně. Část těch peněz získají státy. To znamená, že studenti jsou stále vystaveni abstinenčním programům. Třeba programu WAIT, což je zkratka pro "Proč jsem v pokušení?" GO APE, Abstinence chrání každého.

Nebo program "Žádný lehkovážný sex." Zřejmě to znamená: "Nikdo by neměl pravidelně souložit, až na sezdané páry. Ale občasné hrátky okolo nejsou tak hrozné." Zde je ukázka z videa posledního jmenovaného programu. Pokud máte sex mimo jeden stálý monogamní... Monogamní neznamená pouze jeden partner v danou chvíli. Má to být jeden partner, který byl v životě pouze s vámi.

Pokud budete mít jakýkoliv jiný sex, zaplatíte za to. Chlapci, pokud se na vás lepí dívka, pokud po vás požaduje sex, pokud se obléká tím stylem, který říká, že si ji může vzít i zbytek světa, mám pro vás malou radu. Utečte od ní! Utečte! Říkám, utíkejte od ní! Víte co, neutíkejte od ní, prostě si uřízněte ptáka.

Dívky očarovávají hady, takže je potřeba svého hada zabít. Zabijte ho! Hned teď! Abstinence je zdravá volba, kterou si mnoho náctiletých zvolí. Buď dobrovolně, nebo, jako třeba já, okolnostmi. Ale... O to nejde! Neměli by vás učit pouze o této možnosti. Částečně proto, že mnoho studií pochybuje o její účinnosti. Podle CDC má většina Američanů v životě víc než jednoho sexuálního partnera.

Průměrný věk počátku sexuálního života je 17 let. Pouhé doporučení Nedělejte to není praktické. Ale když už školy sexuální výchovu učí, může být plná předsudků. Našli jsme firmu, která školám nabízí dvě verze videa o antikoncepci. Verze B je označena jako "neodsuzující". Podívejte se. Nikdo netvrdí, že být náctiletým je snadné. Musíte čelit mnoha důležitým rozhodnutím.

Ale nejdůležitější je asi rozhodnutí, kdy se stanete sexuálně aktivními. Někdo z vás možná už sexuálně aktivní je. Avšak mnoho z vás sex ještě nemělo. Můžete čekat na svatbu, správného partnera nebo nejste připraveni přijmout tuto vážnou zodpovědnost. Fajn. Tito 30letí lékaři oblečení jako teenageři z 90. let mají několik dobrých názorů.

Avšak verze A, která je "odsuzující", se ubírá trochu jiným směrem. Postřehnete tu změnu? Nikdo netvrdí, že být náctiletým je snadné. Musíte čelit mnoha důležitým rozhodnutím. Ale nejdůležitější je asi rozhodnutí, kdy se stanete sexuálně aktivní. U náctiletých se očekává, že začnou být sexuálně aktivní až po svatbě. Do té doby je abstinence jedinou možností, která je přijatelná pro vaši rodinu, školu a komunitu.

Moment, proč tam vůbec nechali tu část o dělání rozhodnutí? Měli rovnou říct: "Rozhodování o sexu vůbec není na vás." "A pamatujte, Bůh vidí, jak masturbujete. A tekutiny vycházející z vašich genitálií jsou jeho slzy." "Je mu z vás do pláče." Ale už jen to, že existují dvě videa se stejným názvem, ale jiným obsahem, ukazuje, jak těžké může být zjistit, co se u vás děti učí v sexuální výchově.

A to ani nepočítám besedy s hosty, které si školy do hodin zvou. Pamatujete si tuhle ženu z "Žádný lehkovážný sex"? Jmenuje se Pam Stenzel a její stránka tvrdí, že ročně promluví k 500 tisícům mladých lidí. Její vystoupení nejspíš vypadají takto.

Tohle je hranice, kterou byste neměli překročit. Absolutně žádný druh kontaktu s genitáliemi. To znamená sahání na genitálie rukou, pusou, nebo styk dvou genitálií. Orální sex, což je uspokojování pusou, je taky sex! Pokud jste tuhle hranici někdy překročili, riskovali jste nakažení nemocí. Musíte si zajít na testy! A neopovažujte se tvrdit, že jste stále panic nebo panna!

Proč se snažíš vyhnat z náctiletých nadrženost ječením? Takovéto programy se natolik vyhraňují vůči sexu, že si můžete myslet, že v dospělosti všude proti své vůli narážíte na penisy. Což byl původní slogan Tinderu. Problémem je... Problémem je, že Stenzel není sama. Shelly Donahue právě objíždí celé Státy. Chce ukázat nebezpečnost několika sexuálních partnerů tím, že ženy přirovnává k lepící pásce, kterou přilepuje k rukám několika chlapců, dokud se nestane toto.

Kolik sexuálních partnerů má průměrný Američan před svatbou? Ano, šest. Víte, co se začne s páskou dít? Přestane lepit. Chce tím říct, že časté používání pásky ji poškodí. Ale už neuvažuje o možnosti, že se to tak pásce líbí, baví se u toho a že někteří chlapci mají rádi pásku, která už ví, jak se správně lepí.

Ale tato myšlenka, že sex je něco, co snižuje vaši hodnotu, především u žen, se objevují stále dokola. Lidé po prvním sexu mohou být přirovnáváni k použitému kartáčku nebo vyplivnuté žvýkačce. A navíc existuje toto video, ve které je předem odpaněná žena o svatební noci přirovnávána ke špinavé botě.

Co to je? Moje botasky. Co to je? Vypadají, jako by je použil celý fotbalový tým. Nosím do nich ponožky. Ponožky? Michelle, ponožky mé srdce neochrání.

I s ponožkami můžeš chytit plíseň. Kéž bych se mohla vrátit v čase a složila slib abstinence až do svatby. To je velmi smutné. Nejen proto, že hanobí svou ženu, ale také proto, že věta: "Michelle, ponožky mé srdce neochrání," je zřejmě bude tou nejvtipnější větou v tomto pořadu, a přitom nepochází z naší hlavy. Takovéto poselství může uškodit každému, kdo ho uslyší.

Především obětem znásilnění. Elisabeth Smart ve věku 14 let unesli a znásilnili. Metafora, kterou její učitel použil, vám možná bude povědomá. Řekl: "Představte si, že jste žvýkačka a sex je jako žvýkání této žvýkačky. Pokud to budete dělat často, stanete se vyžvýkanou žvýkačkou. Kdo vás potom bude chtít?" Je to hrozné...

Nikdo by tohle neměl říkat veřejně. Mě tehdy napadlo, že jsem vyžvýkaná žvýkačka. Lepší by bylo, kdyby neřekl nic než tohle. Není dobrou vizitkou učitele, když dětem, které byly ten den nemocné, se dostalo lepšího vzdělání než jí. Smutné je, že kvalitní sexuální výchova může být velmi prospěšná. Když je nekvalitní, může hodně uškodit. Třeba souhlas se sexem.

Podle posledního průzkumu někteří vysokoškoláci určité části sexu příliš nechápali. Například to, zda svlékání, nákup kondomu nebo přikývnutí je svolením k dalším sexuálním aktivitám. Minimálně 40 % řeklo, že ano, ale víc než 40 % řeklo, že ne. Tato nejasnost je problémem. Sex je jako box. Pokud oba dva lidé s účastí plně nesouhlasí, jeden z nich páchá zločin.

A poselství o abstinenci tomu nepomáhají. Tak moc se snaží zdůraznit odpověď "ne", že mohou vypustit, jak vypadá skutečný oboustranný souhlas. Nebo hůře, mohou tvrdit, že záleží na názoru pouze jedné strany. Jako v tomto videu z programu Sex Smart, které radí, jak odolat naléhání. Možná bychom se spolu měli vyspat.

Vyznat si tak lásku. Ty si myslíš, že jsme připravení? Já jsem připravený. Jej, to nevyšlo. Ne. Znamenalo to ne, nebo ano? Ještě jednou. Tentokrát to řekni důrazně. Ani náhodou!

No konečně. Měli bychom vyrazit na ten koncert. Cože? Jdou pozdě na koncert, ale on si myslí, že na sex čas mají? Tento náctiletý chlapec dokáže svou výdrž odhadnout docela přesně. Ale spíš jde o to... Je dobře, že tu dívku naučili, jak říct ne.

Ale nikde v tom videu nepoukázali na to, že to ten kluk měl pochopit rychleji. Je zvláštní poukazovat na něco tak očividného. Je to jako ten moment v Pomádě, kdy Kenickie zpívá: "A co dál, a co dál, chtěla se s tebou prát?" Tehdy měla píseň skončit a měli říct: "Moment, co jsi to právě řekl?" "Co to s tebou je, Kenickie?"

"Jsi pěkná zrůda!" "Navíc vypadáš na 40." Když děti dokončí střední školu bez pochopení vzájemného souhlasu, dávají v sázku už tak problémovou kulturu, ve které skupina studentů pochoduje univerzitou Yale a zcela klidně vyřvává toto. Ne znamená ano, ano znamená anál.

Ne znamená ano, ano znamená anál. Ne znamená ano, ano znamená anál. Jen připomínám, že Yale přijímá pouze 6,3 % uchazečů. Koho tedy, k*rva, odmítají? Jejich popěvky snad ani slyšet nechci. Problémem je, že tohle není ojedinělý incident. Loni studenty Texaské techniky a LSU přistihli při používání stejného sloganu.

Na kampusech se to stalo běžnou větou. Podobně jako: "Asi přejdu na jiný obor." Nebo: "Co tu dělá James Franco?" Jde o tohle. Nemůžeme připustit vznik dalšího školního programu, který by nedokázal studenty připravit na život po škole. Lidská sexualita je na rozdíl od matematiky skutečně něco, co musíte po zbytek života chápat.

Možná žijete někde, kde je sexuální výchova kvalitní. V tom případě vám gratuluji. Ale pokud kvalitní není, máme pro vás toto video. Abstinence a/nebo sex: Rozhodování o antikoncepci Nikdo netvrdí, že být náctiletým je snadné. Musíte dělat spoustu rozhodnutí. Ale nejdůležitějším rozhodnutím je to, kdy se rozhodnete stát sexuálně aktivním.

Pokud se jím chcete stát, měli byste pár věcí vědět. ANATOMIE - Toto je penis. - Toto je vagína. - Toto je pusa. - Toto je ruka. - Toto je zadek. Můžete to libovolně kombinovat, pokud je vám to příjemné. Kombinace ruka a pusa je divná, ale šlo by to. Tohle je klitoris. Tohle jsou varlata, která vytvářejí spermie.

To je v podstatě vše. ABSTINENCE Pokud chcete abstinovat, v pořádku. Pokud nechcete, taky v pořádku. Abstinence je jako být vegetariánem. Lidé by měli vaše rozhodnutí respektovat. - Někdo si z vás bude dělat legraci. - V tom případě, je to pitomec. ANTIKONCEPCE A NEMOCI Před pohlavními nemocemi se dá chránit.

Pokud už nějakou nemoc máte, měli byste si sehnat nějaký lék nebo tak. Zábavný fakt! Starověcí Egypťané se proti otěhotnění chránili krokodýlím exkrementem smíchaným s medem. Nyní jsou všichni mrtví. Takto nasadíte kondom na banán. Je to mnohem méně zahnuté, než na co jsem zvyklá.

Tohle je nitroděložní tělísko. Zavádí se do ženského těla a poté brání početí. Může uvnitř zůstat až 10 let. Je to dlouhá doba, v porovnání s kluky na střední, kteří v tobě zůstanou minutu, maximálně dvě. Zde jsou další způsoby antikoncepce. Vygooglujte si je. VZÁJEMNÝ SOUHLAS Je to snadné.

Pokud s vámi někdo nechce mít sex, tak ho nenuťte. Pokud si myslíte, že někoho k sexu donutíte, ačkoliv nechce, nedělejte to. Pokud si nejste jistí, jestli s vámi dotyčný chce mít sex, zeptejte se ho. Pokud si myslíte, že si jistí jste, stejně se zeptejte. Pokud je někdo hodně opilý, možná nebude schopný souhlas dát.

Pamatujte, vždy můžete říct ne. I v půlce sexu můžete říct ne. Pokud s vámi chce někdo dělat něco, co se vám nelíbí, odmítněte to. Je mi fuk, že máš narozeniny, Rebecco. Nechci, abys mi strkala prsty do zadku! A už o tom prosím nemluv! Nakonec ještě pár věcí. To, že většina lidí získá lidský papilloma virus je pravda.

Tohle uslyšíte od člověka, který vás HPV nakazí. Pokud jí říkáte pipinka, nejste na sex připravení. Lubrikant je vaším přítelem. Věřte mi. Pokud se vám naskytne příležitost vyspat se s tímto mužem, směle do toho. Nejlepší záchranné slovo je Hootenanny. Ženy, které měly sex, nejsou jako špinavé boty. Ženy, které měly sex, jsou jako boty s tkaničkami.

Úplně normální. A nakonec to nejdůležitější, pokud vám někdo někdy nakecá, že budete díky menstruaci lepší v bowlingu, je to pěknej k*etén! Hodně štěstí! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (144)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mimochodem třeba to přirovnání ženy a lepící pásky je také hodně pravdivé. A to právě z pohledu psychologie, kdy si obzvláště žena vytváří díky hormonům vazby na partnera, které jsou nevratné.
A tohle je také třeba začlenit do sexuální výchovy.

111

Odpovědět

Jo a porovnávat přirovnání k promiskuitě s případy znásilnění k ospravedlnění svého názoru je dosti ubohé.

03

Odpovědět

+MikeNemyslím si, že by někoho nabádal k promiskuitě. Spíš, že soustředění se na jedno řešení, které většina náctiletých asi neakceptuje (abstinence) a ne na podstatné problémy (co je souhlas, antikoncepce, sexuálně přenosné nemoci...) znamená nepoučené a tím pádem ohrožené teenagery. A že se znásilněná holka při přirovnání k ožvýkané žvýkačce cítí poněkud špatně mi taky nepřijde divné. Chápeš vůbec o čem se tam mluvilo?

50

Odpovědět

9:36 myslím že říká "30 letí herci (actors)" ne doctors...

42

Odpovědět

Tady je 100 % velice nízké hodnocení, chtělo by to aspoň 1111 %.
Natolik je to pravdivé.

52

Odpovědět

Na druhou stranu hodně zaujaté. Sociologicky je to možná správný přístup, ale z pohledu psychologie se rozhodně má ještě co vylepšovat.
Sexuální výchova není jen o správném nasazení kondomu a varování před nemocemi.

210

Odpovědět

+MikeKterá psychologie zavrhuje poučení o souhlasu, antikoncepci a ochraně před sexuálně přenosnými nemocemi?

21

Odpovědět

+VevacNapsal jsem snad něco podobného? Jste jak trotlové co štou jen půlku toho co tu píšu. ;)
Psal jsem, že z pohledu psychologie by měla sexuální výchova zahrnovat mnohem VÍC, než jen to, co je ve videu. A to i třeba poučení o hormonálních změnách, věrnosti a lásce. Ne jen o tom, jak nepřijít k pohlavní nemoci nebo nechtěnému dítěti.

00

Odpovědět

+MikeVěrnost a Láska jsou na rozdíl od hormonálních změn pouze vymyšlené fiktivní imaginární pomyslné pojmy sloužící ke zdůvodnění nezvladatelné chuti šukačku   :-)

00

Odpovědět

jako přijde mi fakt hrozně směšný jak se to v těch předešlejch videíích snažil podat
je to hrozný,tímhle akorát vytvářej labilní lidi kčemu to k***a je
se pak nemaj rodit lidi jako je trump.... to je uplné příklad těch programů a ta uřvaná buchta která někde chytla filcky a teť stím někoho otravuje to je jak když tvuj kámoš přestane kouřit cíga a začne zamořovat svoje okolí svou #socialjustice
hrůza,ale aspoň vim proč mi ti USA-cí přijdó divní
#sgramatikoumimuževíšco #asdiakritikoutaky

16

Odpovědět

Paní ze 7:35 očividně manžel utekl s nějakou mladší! :D :D :D

70

Odpovědět

09:34 říká actors - herci, né doctors - lékaři. Jinak skvelě udělaný video, a ten konec bych klidně pouštěl svým dětem jako instruktážní video :D

180

Odpovědět

Co to je za blbost v dnešní rychlý době internetu a zkažený mládeže učit ve školách sexuální výchovu? Semnou nikdy o sexu nikdo nemluvil, všechno jsem si jako mladej zjistil sám a to byl internet teprve v rozkvětu, ta Amerika je vůbec celá nějaká pokřivená..

1337

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale Čím víc sexuálních partnerů, tím NEEE líp!

Chlapi jsou od přírody pohánění touhou se rozmnožovat, vybrat vhodnou matku jejich potomků, a ženy zase vybrat chlapa s co nejrozmanitější DNA, která přežije.
Ale i u většiny druhů zvířat (savců především), vidíme PÁRY, které spolu drží ochraňují sebe a své potomky a často i celý život.
U žen pak platí to, že DNA partnera s kterým má pohlavní styk (i oral a anal), se přenáší do JEJÍ DNA. Takže například pokud ženská bude chrápat se samými černochy a pak si udělá dítě s bělouškem, dítě může být dosti černý. To je skutečný důvod proč se odjakživa dbalo na počestnost. (třeba i u domorodců)

Pokud někdo touží po tom TVOŘIT ale i udržovat hodnoty, pak touží právě po společném SDÍLENÍ a žití s tím JEDNÍM. Není lehké co nejideálnějšího partnera najít, ale mělo by to být naším cílem. Nespěte spolu na prvním rande, nedělejte z týdenní známosti lásku na celý život a nemějte za každou cenu partnera sotva jste dokončili základku. A chlap nezíská rozum ani zkušenosti bez praxe, ale nemělo by to být na úkor naivních dívek, natož proti jejich vlastní vůli a s rizikem těhotenství.

Sex je u nás od 15 i proto, že děti i fyzicky připravené, nejsou dost rozumné na to pochopit následky svých činů. Kleknout si před spolužáka jen pro získání jeho respektu NENÍ správné. Přijít o to, co nejdřív NENÍ správné. Spát s kdekým jen pro zábavu NENÍ správné. A na to na co máte dost rozumu VY, neznamená, že mají dost rozumu jiní a mladší, tak je to neučte jako běžnou věc.

A být gay není normální, ale je to prostě osud, který mají ostatní respektovat, stejně jako vy respektujte ostatní a přirozené.

14101

Odpovědět

Nadužíváte Caps Lock.

Nerozumím vaší první větě, respektive napadají mě dva významy, které by mohla mít, a nevidím nic, co by mi umožnilo mezi nimi rozhodnout.
Neplatí, že čím více partnerů tím líp. S tím naprosto souhlasím.
Čím více sexuálních partnerů, tím hůře. S tím souhlasit nemohu.

Ten další oddíl je plný argumentačních faulů.
Z prvního odstavce nic nevyplývá, resp. nevím, co by z něj vyplývat mělo.
Další odstavec je podvodný, argumentovat zvířaty, které tvoří páry, zdůraznit že se to týká hlavně savců (nevím, jestli to je pravda, ale dejme tomu) a jaksi se nezmínit o tom, že těmi, pro které to moc neplatí jsou lidoopi (a která zvířata jsou nám blíž, že?).
Ale celé je to o ničem, nejsme zvířata, my máme kulturu, morálku a takové věci (byť v nás spoustu zvířecího zůstalo).
Mohla byste (hádám podle nicku, že jste žena, pokud ne, omlouvám se) prosím uvést název tohoto jevu (přenos DNA z muže na ženu) případně zdroj?
Domorodci jsou taky provařený faul. Každý kmen k tomuto tématu přistupoval po svém, některé nabádají k promiskuitě, sakrální prostituci (účast na obřadech zahrnující sexuální praktiky) včetně rituálního odstraňování panenství, nebo jiným věcem.

Jsou i jiné hodnoty než ta tzv. "tradiční rodina". I hédonik může naplnit svůj život ideály a tvůrčí činnosti. A nikde není psáno, že člověk musí vyznávat tutéž filozofii celý život.
O tom, že existují i jiné rodiny, partnerství, než ta tradiční, nemluvě.
Jak souvisí sex na prvním rande s hledáním ideálního partnera? Někdo třeba jde na rande s někým, koho zná mnohá léta, třeba by šel jen s někým takovým. Takový člověk může spát s protějškem na každém prvním rande, a přitom mít sexuálních partnerů málo. Někdo třeba po ročním vztahu. Dejme tomu že pak trvá další rok, pak roční smutek a pak další vztah. Od 18 do dejme tomu 45. Tak může stihnout devět partnerů. To není až tak málo.
I celoživotní vztah začal týdenní známostí. Ale vy to asi myslíte jinak. Jenže já nechápu jak.
Zneužívat cizí naivity je nemorální, znásilnění nelegální, riziko těhotenství zvyšují akce puritánů proti sexuální výchově. A nelíbí se mi vaše formulace, která působí, jako by muž byl ten, co zneužívá naivity ženy pro získán zkušeností, i když to klidně může být i naopak.

Kleknout si před...
Tady souhlasím.
Přijít o to...
V zásadě souhlasím. Člověk by měl předem znát sám sebe, alespoň trochu. Ale to poznávání trvá každému jinak dlouho.
Spát s kdekým...
Pokud dotyčný už pobral rozum, zná výhody i nevýhody, a to samé platí pro "kdekoho", a pak se rozhodnou pro tuto cestu životem, nevím proč by nebylo.
A na to...
Naprosto souhlasím, ale to se týká všech přístupů, od hedonického po puritánský. Prostě by člověk neměl udělat rozhodnutí příliš brzy. Ale brzy je u každého jiné.

No, to závisí na definici normálního.

734

Odpovědět

DNA muže se sexem přenáší do DNA ženy? To byste měl utíkat říct všem těm vědátorům, co se marně a očividně zbytečně pokouší vytvořit retroviry aby mohli DNA ovlivňovat. Zcela jistě budou nadšeni.

450

Odpovědět

prenos dna z muze do dna zeny... omg vetsi hovadinu jsem v zivote neslysel a to uz jsem slysel dost hovadin :D:D

370

Odpovědět

Ta bude z fake a troll stránky feministky.com

176

Odpovědět

U nás to takhle udělala třídní v 6. třídě. Prostě jsme sepsaly dotazy na papírek bez podpisu a bylo. Žádný trapný videa nebo divný puritánský názory. Každý má svůj rozum a rozhodně si nemyslím že by sex byl něso co by mělo znehodnotit ženu. Když žena čeká na toho pravého a znám takové slečny a ještě k 30 neměli partnera tak se první sexuální zážitek pro ně stává velice nepříjemným a bolestným protože panenská blána je pevnější než u 18ti leté dívky. Na sexuální výchovu si nemůžu stěžovat ve škole jsme natahovali kondomy na mrkev XD a hosté nám přednášeli i o nebezpečných nemocech a jak se před nimi bránit. Navíc kdo má normální vztah s rodiči tak to taky není problém. Máma je pro mě jako kamarádka a když přišly první dotazy z mojí strany vždycky mi odpověděla na rovinu i když kulantně. A rozhodně nemluvila o sexu jako o něčem co by bylo zakázené nebo nemorální. Je to lidská přirozenost. Kdyby naši rodiče neměli sex tak tu nejsme. Kdyby jejich rodiče neměli sex tak nejsou zase mí rodiče. Tohle video jenom svědčí o tom, jak jsou američani zaostalí. V dnešní době jsou na tyhle věci ve školách i poradci, na střední jsme ho teda měli. A vždycky jde o informovanost a následnou volbu jak s fakty které jsme se dozvěděli naložíme. Jestli budeme nezodpovědní a poneseme následky, nebo jestli se budeme používat antikoncepci a nevyspíme se s každým kdo se hezky usměje na párty XD XD XD ....Názory lidí v americe mi příjdou jak ze středověku. Slečnám nesmí ve škole lézt klíční kosti protože chudáčky kluky by to mohlo vzrušit a kvůli tomu jak se ta slečna oblékla ji znásilní XD XD XD ....katastrofa

140

Odpovědět

Takže podle tvé teorie s přenosem DNA když to bude nějaká ženská dělat se psem, narodí se jí potom po sexu s člověkem vlkodlak :) Tebe je tady škoda

00

Odpovědět

Netvrdím, že čim víc partnerů tím lépe, ale spala jsem asi se 40 chlapy (teď mám fakt dobrýho týpka, je milej, pěknej, o dost mladší a má i prachy:D )s některými ve vztahu s jinými jednorázově a mohu říct, že mi jich značná část v něčem hodně nevyhovovala (sobci, divné penisy, špatná erekce, "pornohvězdy", chtěli po mně něco, co se mi nelíbilo, moc se potili, atd.). Když si vezmu, že bych v životě měla mít jen jednoho partnera a byl to zrovna jeden z té nevyhovující většiny, tak bych si zrovna moc neužila a pokud bych nevyhovovala ani já jemu, tak ani on ne...takoví lidé jsou pro mě chudáci.

00

Odpovědět

Jdu do sexty (druhák) na osmiletém gymplu a nikdy jsme sexuální výchovu neměli ani jako součást občanky. Akorát v primě (6. třída) nás nahnali na přednášku o menses. Takže když jsem chtěla něco vědět, tak jsem si to musela vygooglit (ale přiznejme si, ne všechno je na netu pravdivý) nebo se zeptat mámy (ačkoliv s ní mám vztah v pohodě, bylo vidět, že je nám to oboum nepříjemné). Nechápu, proč jsme nějakou přednášku neměli. Vážně jsme se ve škole nedozvěděli ani základy... Kondom jsem viděla poprvé, když jsem je dávala kamarádce k narozeninám... :D

361

Odpovědět

My měli sexuální výchovu ve druhý třídě a bylo to v pohodě.
A to se psal rok 1994. Nevidím v tom problém a rozhodně je lepší o otm mluvit narovinu, než aby pak člověk slyšel že dva dospělý lidé po svatbě nemají rodinu, protože nevěděli, že musí svoje pohlavní buňky k sobě nějak dostat, aby se mohlo nějaký dítě vyklubat.
A to nemluvím o riziku nemocí a nechtěnýho těhotenství.

90

Odpovědět

+EliashJá neříkám, že to není v pohodě, ale že na některých školách prostě sexuální výchova není ani v čr a všichni tu říkají jak jsou Američani puritáni, ale kdybych se já na to chtěla zeptat o občance, tak by mi nejspíš profesor ani neodpověděl. Samozřejmě v učebnici se tomu kapitola věnovala, ale my to nikdy neprobírali. Já bych jí i uvítala, vždyť je to přirozený. Fakt mam štěstí, že jsem s mamkou v pohodě a můžu se jí kdykoliv na cokoliv zeptat a ona mi odpoví, ale přeci jen je to zvláštní, když ti tvoje máma vypráví svoje zkušenosti se sexem.

120

Odpovědět

+EliashU nás je to totiž úplně stejně jako v 'Murice (až na tu náboženskou stránku). Každá škola může učit sexuální výchovu tak, jak uzná za vhodné. Nás rozdělili na kluky a holky v šesté třídě a měli jsme každý přednášku o tom svojem. Není to úplně ončo, protože to automaticky háže stigma na opozitní pohlaví, ale pořád nás naučili jak to funguje, alespoň v základu.
Jasně, to jak doopravdy funguje oplodnění, že to není jenom hromada spermií závodící k vajíčku, jsem zjistil až několik let po škole, čistou náhodou na netu, ale základy byly.

40

Odpovědět

závěrečný video je super
až to bude aktuální, klidně pustím svýmu dítěti

1052

Odpovědět

Já vám nevím, obvykle jsem moc spokojený s probíraným tématem, ale s tímto jsem se nějak nedovedl ztotožnit, buď prostě nechápu ten "problém" a nebo ho jednoduše nepovažuji za důležitý...

437

Odpovědět

USA je banda trotlů :D

3015

Odpovědět

Jen co dokoukám Breaking Bad, tak na to jsou všude odkazy.. :D a Mike sem poznal, už jsem to chtěl googlit.

140

Odpovědět

Aby mi učitele sexuální výchovy dělali Ron a Tammy #2... to by bylo úžasné :D

220

Odpovědět

Nic než úchylárna pro podporu pedofilie a homosexuality. Nechápu, jak se takové video může stát nejlepší na VČ.

12168

Odpovědět

:D:D:D

542

Odpovědět

Ja by som vsetky tie sexuality zakazala!

654
Další