6 zápalek & 4 trojúhelníkyŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:161
Počet zobrazení:8 886

V dnešním díle vás Brian naučí téměř neprůstřelný hlavolam, díky kterému si obstaráte spoustu piva zdarma. Po rentgenovém zraku, což byl v podstatě podvod, se dostáváme k hlavolamu, jehož vyřešení závisí jen na vašem důvtipu. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte zpět u Školy podfuků, jediného pořadu věnovaném sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Já jsem váš průvodce Brian Brushwood a dnes se naučíme další hlavolamový trik. Což, jak už víte, znamená pítí zdarma. Zábavné podfuky děláte, abyste pobavili přátele a získali si u diváků respekt.

Z hlavolamů vytěžíte pivo zdarma. Dnes se naučíme trik se 6 zápalkami a 4 trojúhelníky. 6 ZÁPALEK & 4 TROJÚHELNÍKY Tak jo, zahrajeme si malou hru. Když vyhrajete, koupím vám pití. Když to vzdáte, musíte koupit pití vy mně. Je to fér?

Tak jo. Máte 6 zápalek a vaším cílem je za použítí těchto 6 zápalek vytvořit 4 rovnostranné trojúhelníky. To znamená, že musí být všechny strany stejné. A všechny 4 trojúhelníky musí být navíc stejně velké. A každá hrana každého trojúhelníku musí být o délce jedné celé zápalky. Zvládnete to s těmito pravidly?

Víte co? Tento muž to vyřeší během 2 minut. Trumfnete ho? 4 říkáte? 4 říkám. Vskutku ano. A každá strana musí být o délce jedné celé zápalky? Přesně tak. To jsou moc pěkné šipky, co jste tam vytvořil.

A všechny ukazují na vás. Přesně tak, na mě, bejby. Každá strana musí být o délce jedné celé zápalky... Přesně tak. A je to technicky možné... Rozhodně je to možné. A až přijdete na to jak, budete mě chtít praštit. To jsou dva.

Už to napůl máte. Já bych ho určitě chtěla praštit. Brian dneska dostane ránu. A to jsou zase dva. A musí být celé? Ano, musí být celé. 1 minuta do konce! Zkusím to dát sem. Zkusit to můžete.

Ale nevím, jestli dosáhnete kýženého výsledku. Kolik času máme, abychom si to vyzkoušeli? Máte na to tolik piv, kolik je zapotřebí k vyřešení této hádanky. V baru se čas měří na piva. 30 vteřin do konce! Musím mít 4? Vím, zní to jako nadlidský úkol.

Můžeme použít i něco jiného... aby ty zápalky vytvořily 4 trojúhelníky? Já to zvládnu jen za pomoci těch zápalek. V tom je nějaký trik, je mi to jasné. Určitě je za tím nějaký trik. To není trik, je to podfuk. - Abyste přiměl lidi koupit vám pití. - Mám to. Výborně!

Fantastické! Jste první člověk v dějinách Školy podfuků, který porazil zadavatele. Teď vám musím koupit pití. Velmi dobře! Gratuluju. Tak se to dělá. Moc dobře. To bylo super. Takže teď, abychom si shrnuli, co udělal.

Udělal to, co nikdo předtím. Fantastické. Dobře vy. Skvělá práce. Myslel trojrozměrně. Vy jste ale chytří hajzlíci. To, o co se pokoušíte, je sestrojit takovou trojnožku, která tvoří jeden ze základů pravidelného čtyřstěnu. Všechny trojúhelníky stejné, všechny se stranami o délce jedné celé zápalky.

Velmi dobře provedeno. Musím se přiznat, tenhle trik jsem dělal už snad stokrát a před vámi na to ještě nikdo nepřišel. Dříve či později se to stát muselo. Za těch 5 dolarů to stálo. Co pijete? Byla to paráda. - Porter. - Porter? Jako by se stalo. Jonathane, kup těmhle lidem pivo.

ZOPAKUJEME SI TO Nemůžu tomu uvěřit. Mistr poražen žáky. Po dobu deseti let, co tenhle trik provádím, ho nikdo nedokázal vyřešit, až dodnes. Tihle lidé byli mazaní. A pivo, které vyhráli, si rozhodně zaslouží. Což mi připomíná, tento týden budete mít všichni za domácí úkol, abyste šli na náš web do archivu a našli si váš oblíbený trik.

Natočte video o tom, jak ho provádíte a podělte se o něj na našem fóru revision3.com/scamschool. Pokud máte problém s tímto, nebo jakýmkoli jiným podfukem, nebo chcete navrhnout svůj oblíbený podfuk, pište přímo na můj mail brian@revision3.com. Za Školu podfuků, mé jméno je Brian Brushwood...

a uvidíme se na odvykačce. Překlad: xxENDxx Časování a korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (55)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A umí někdo jen ze 6 sirek udělat 6,za stejných podmínek?

182

Odpovědět

Daval sem to kamosum, prisli na to za 3-4 minuty po par pivech.

180

Odpovědět

Ja se musim priznat, ze sem na to neprisel. Je pravda ze sem nemel sirky, takze sem si to jenom zkousel predstavit behem videa. A to asi neni uplne ono :-)

180

Odpovědět

Taky jsem si to vyzkoušel, když jsem viděl zadání. Nejprve jsem zběsile přehazoval sirkama a došlo mi, źe takhle to nepůjde. Tak mě napadnul taky ten čtyřsteň.

180

Odpovědět

Teda nechápu, proč tady pochybujete o tolika správných řešitelích. Mně to přijde celkem logické. Lidi, co to řeší u počítače, nemají takový stres ze sázky a nic nepili (povětšinou). Osobně si myslím, že to zvládne vymyslet tak polovina lidí v klidu (třeba právě u toho počítače). Ale tvrdit kolik lidí to zvládne v té hospodě, bych se neodvážil (než si neudělám obrázek sám) a spíš bych věřil Brianovi, který, připusťme si to, má zkušenosti. (Závěrem egocentrická poznámka: "vymyslel" jsem to již po přečtení názvu videa (Lépe řečeno napadlo mě, že za předpokladu, že po mě bude chtít z 6 sirek vytvořit 4 rovnostranné trojúhelníky, vím řešení))

180

Odpovědět

Marian: Zabralo mi to asi 10 vteřin, takže opravdu to není taková věda.

180

Odpovědět

nikdy som sa nejako nechvastal nicim, ale ja som na to dosiel po minute. vazne ze to ma napadlo ako prve ze to spravim v 3D

180

Odpovědět

to mi kdysi dala kamoska. trvalo mi to sice dele nez 2 minuty, ale taky sem to vyresil

180

Odpovědět

tak si řikám půlka lidí co říkaj jak je to lehký na to nepřišli jen válý borce :D já sem to chtěl vochcat zrcátkem a bylo by to bez přemejšlení :D

180

Odpovědět

Souhlasím s radixem, jenom jsem se podíval na nadpis a měl jsem řešení. Matematika naučí člověka "think out of a box" :)

180

Odpovědět

Nejslabší trik? Jak pro koho, záleží na tom, kdo to řeší. Já třeba miluju matematiku, takže jsem hned při přečtení názvu videa věděl, že řešení je trojboký jehlan. Z toho důvodu mi to taky přijde jako jeden z nejslabších triků.
Každopádně záleží na řešiteli, jak je to nakonec obtížné.

180

Odpovědět

Uplne jednoduche to bolo jeden zo slabsich sielov aj kratsich :D Ale aspon som sa naucil dalsi "podfuk" :D

180

Odpovědět

Tak tenhle trik znám už pěkně dlouho. Ale přiznám se, že když jsem se s ním setkal poprvé, tak jsem ho řešil tři dny.

180

Odpovědět

tak to by asi nejslabší trik.. asi po 10 sekundách co to zadal jsem to měl....

180

Odpovědět

Páne jo, zbývala chvilička a já na to akrát přišel, řekl jsem si že by to mohlo být třeba ve "3D" xD

180

Další