Falešná telepatie + bonusŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:4 608

V dnešním dílu Školy podfuků nám moderátor Brian Brushwood se svým kolegou ukáží, jak funguje falešná telepatie a na závěr vám na oslavu padesátého dílu ukáže, že jeho pořad byl už i ve vesmíru a ne jen tak s kde kým, ale se samotným Lordem Britishem aka Richardem Garriotem, ikonou videoherního průmyslu a tvůrcem her jako Ultima Online nebo Tabula Rasa.

Přepis titulků

V dnešním dílu Školy podfuků budete vy a váš parťák hvězdy, protože vás naučíme falešnou telepatii. Škola podfuků #50 Falešná telepatie Vítejte v pořadu, kde je poslední runda teprve začátek. Škola podfuků - jediná show věnovaná sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Jsem váš průvodce Brian Brushwood a vítám vás v padesátém dílu Školy podfuků!

Nemůžu uvěřit, že už je to 50 dílů, to je neuvěřitelné. Tento týden tu máme úžasný trik, který všechny přesvědčí, že vy a váš kámoš máte telepatické schopnosti. Pak tu budeme mít jeden pozdrav až z vesmíru. Tak jdeme na to s peněžní telepatií. - Já jsem Brian, jak se jmenuješ? - Kelly. - Kelly? A ty? - Adam. Adam?

Tohle je můj kámoš Mike. Říkáme mu Kapitán MG. Je to můj manažer na cestách. Má na starosti rekvizity a tak. Trávíme spolu hodně času. Už je to kolik, šest týdnů? Připadá mi to jako ještě déle. Tolik bolestivých vzpomínek. Ale jak tak cestujeme třeba po školách... Víš, jsi na cestách, jsi dnem i nocí s tím samým člověkem, takže se stalo to, že Mike má schopnost vidět mýma očima. Je to asi jako...

Telepatie? Ano, řekl bych, že telepatie. Vidíš mýma očima, že jo? A dělali jsme na... Nechci říct triku, protože je to něco více než trik. Je to ultimátní ukázka věšteckých schopností. Nejdříve potřebujeme nějaké peníze. Což asi není nejlepší způsob, jak se představit. Potřebujeme jen bankovku. Jakoukoliv, jakékoliv hodnoty. Ať ji Mike nevidí.

Já se otočím. Ale já ji vidět můžu. Já můžu vidět všechno. Můžu ji srolovat, dotýkat se... Dobře jdeme na to. A víte co? Uděláme to takhle. - Tvoje práce... Jsi Adam, že? - Jo. Tvoje práce je, že se Kapitán MG nepodívá sem. Nesmí používat svoje oči. A budeme si prostě věřit.

Nepoužíváme nikoho kolem. Jsme to jen my dva a naše propojení. - A tvoje práce... Jsi Kelly, že? - Ano. ...je ujistit se, jestli je to správně. Protože já používám svoje oči... Kapitán MG přečte sériové číslo té bankovky. - A pokud to dokáže, nebude to úžasné? - Jo. Bude to tak úžasné, že nám za to koupíte pivko?

Dobrej pokus. Chtěla jsem říct, že byste měli vy nám koupit pivko. - Ale bylo by to zajímavý, že jo? - To rozhodně. Dobře, jdeme na to. Tady to je. Chceš něco vědět než začneme, Kapitáne MG? - Je to americká bankovka, že? - Ano, jo. - Dvě. - Hmm, jo. - Sedm. - Ano, jo. - Dvě.

- Ano. - Jedna. - Ano, jo. - Dvě. - Hmm. - Mám pocit, že devět. - Ano. - Možná zase jednička. - Správně. A nula. Máš to, kámo. - Nejdřív se přesvědčíme. Podíval se? - Ne. - Dostával od někoho signály?

- Ne. - A zkontrolovala jsi všechna čísla? - Jo. - Docela dobrý, co? - Jo. - Důležitá otázka. Chcete vědět, jak to děláme? - Jo. Tak se na to podíváme. Přetočte na 5:03 Tak se podívejte, jak jsme to udělali. Vážně a upřímně. Na stupnici jedna až explodující mozek, jak se vám ten trik líbil?

- Bylo to dobrý. - Jo, docela dobrý. Docela dobrý? To zní jako nic moc. Dobrý, prozradím vám, jak to děláme. A už jste to správně tipli. Všechno je to hraní se slovy. Tohle je kód, který je fakt jednoduchý. Neskutečně jednoduchý. Vezmete čísla od jedné do devíti a rozdělíte je do tří skupin. 1-3 je skupina ANO.

4-6 je skupina JO. 7-9 je skupina HMM. A každou skupinu si rozdělíte na podskupiny. 1 je ANO, protože je v ANO skupině. A druhé slovo by taky bylo ANO, ale nebudeme říkat ANO ANO, to by bylo divné. Bude to jen ANO pro číslo 1. 2 bude ANO JO, protože je druhá ve skupině. A 3 bude ANO HMM.

Takže když já na jeho předchozí číslo řeknu ANO HMM, bude vědět, že ANO je první skupina a HMM je třetí v té skupině. Takže 3. - Podvodníku! - Ano, správně! A teď chci vidět, jestli to vy zvládnete. Zkusíme si to s vámi, lidi. Praktická zkouška. Jsou hodni? - Máme telepatické schopnosti. - Fakt dobré. - Chtěl bys to vidět?

- To si piš. - Tady máš bankovku. - Super. Chceš něco vědět, než začnem? - Je ta bankovka z dvacátého století? - Ano, jo. - Dvě. - Má to správně? - Jo. - Pět. - Správně. - Nula? - Hmm, ano. - Sedm? - Hmm, ano. - Sedm?

- Jo, ano. - Čtyři? - Hmm, jo. - Osm. - Jo. - Pět. - Úspěch. Mě jsi dostal, já ti dám pivko zdarma, kámo. To bylo super, fakt jste to zvládli. Fakt jste nás s tím odrovnali, bylo to super. - Díky moc, lidi, na zdraví. Dobrá práce. - Díky, díky. Zopakujme si to.

Ano, musíte si to procvičit, než s tím půjdete do baru, ale věřte mi, stojí to za to. Mike a já jsme to trénovali 20 minut, než jsme s tím někoho dostali. A teď jako bonus k padesátému dílu až z vesmíru. Někteří z vás vědí, že Richard Garriot, velká osobnost videoher, se nedávno stal prvním americkým astronautem druhé generace, když se podíval na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Co už ale asi nevíte, že je to velký fanda Školy podfuků.

A předvedl trik z epizody 28 přímo ve vesmíru! Sledujte to. Ahoj, lidi. Jsem Brian Brushwood. Vítejte ve speciálním bonusu ve Škole podfuků. To tu ještě nebylo. Určitě ne něco tak vzrušujícího. Mám tu samotného videoherního guru Richarda Garriota, který se právě vrátil z pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici. - Jak to jde, Richarde. - Skvěle. Je super být zpátky na Zemi. Kolikrát se lidem poštěstí říct "Je super být zpátky na Zemi."

"Líbí se mi vaše planeta. Je super být zpátky." Byla to úžasná zkušenost. Ale je opravdu skvělé být zpátky v zemi čerstvého jídla a tam, kde je gravitace opravdu užitečná a mezi přáteli. Fantastické. Ale zpátky k věci. Je to pravda, že jsi na Mezinárodní vesmírné stanici předvedl "Ovládání mysli?" Naprostá pravda. Můžu to potvrdit na sto procent. A nejen že jsem předvedl "Ovládání mysli," ale můžu i potvrdit, že to funguje.

Zní to úžasně, ale je to pravda. Super. Co se teda přesně stalo? Když jsem byl v Bajkonoru v Kazachstánu, ještě před odletem, byl jsem tam s celým týmem několik týdnů, hledal jsem přes svoje známé a kamarády nějaké triky, které by šly provést ve vesmíru. A shodou okolností tvoje nová Škola podfuků se mi objevila na emailu v Bajkonoru. A já si říkal, že to je skvělý trik na předvedení ve vesmíru, protože je to ovládání mysli na dálku a já budu extrémně daleko.

A věděl jsem, co za lidi mám v týmu dole. Takže jsem si udělal poznámky a ještě na Zemi si to vyzkoušel, - abych to vyzkoušel z vesmíru. - To je úžasné. Tak se podívejme na to, jak to šlo. Ahoj, tati. Mám tady pro tebe něco hodně zajímavého. - Je to kouzelnický trik, co máš rád. - Ano, ty mám rád. Než jsem odletěl, viděl jsem na YouTube rozhovor s chlápkem, který dokáže číst myšlenky na dálku.

To je úžasné, nemyslíš? Souhlasím, ale máme jen pár sekund, tak rychle. Dobře, tak to zkusíme. Uvolni se, poslechni si tuhle básničku a pak mi řekni, na jakou myslíš kartu. Je to jen básnička od Roberta Frosta, poslouchej. Lesy jsou příjemné, hluboké i temné, ale mám sliby, které musím splnit.

A míle cesty před sebou, než ulehnu ke spánku. A teď mi řekni první kartu, která tě napadne. Napadla mě křížová šestka. Šestka křížová? Samozřejmě že křížová šestka. Existuje chlápek jménem Coach Alfred Doubleday. Vlez na YouTube a vyhledej Coach Alfred Doubleday. Myslel jsem, že je to nějaký hráč baseballu. Nevadí. ...řekl jsi něco, co mě dostalo.

Něco o ovládání mysli? Je to vlastně jakési ovládání mysli. ...necháme je myslet na libovolnou kartu. A ve sto procentech případů, naprosto vždycky, budou myslet na křížovou šestku. No to snad ne! Takto se plní dětské sny. Díky Richardu Garriotovi, že byl naším první mezigalaktickým studentem. Pokud máte nějaké video z mých triků, zvlášť z Falešné telepatie, postněte je na fórum revision3.com/scamschool.

Pokud se chcete na něco zeptat nebo navrhnout vlastní podfuk, napište mi přímo na brian@revision3.com. Příští týden bude speciální. Naučíme se, jak dokážu sejmout mými vlasy klan nindžů. Vy zatím trénujte tyhle kopy. Já budu v baru... Přeložil: Karasman www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pls další díly...je to super

180

Odpovědět

bez toho Budou na zacatku xD ( mel bych si to po sobe vzdycky cist)

180

Odpovědět

Budou kdy bude dalsi dil? uz dlouho zadny neni

180

Odpovědět

Mno tak obvykle to bývá lepší hned zezačátku sem to prokoukl narozdíl od ostatních dílů...

180

Odpovědět

neumím číst :D oukey ..

180

Odpovědět

Ještě mě napadlo, co kdyby se zeptal "Je to americká bankovka?" a ona to nebyla? Je tam i varianta s ne-e, e-e a néé? ;)

180

Odpovědět

Heh, taky jsem si to myslel, sice se mi to pak moc nezdálo, že to bude ono, ale bylo...
UO: 0 byla myslím That is correct nebo tak něco, prostě hlavně že odpověděl celou větou.

180

Odpovědět

to Majulka: ...... :D

180

Odpovědět

zapomely na 0 :)

180

Odpovědět

ve 4 minutě mi přestaly jet titulky :(

181

Odpovědět

Tohle je fatk tupý jako to fakt musíte bejt fakt hodně na plech abyste to nepoznali...jinak u devítky sem si říkal že bude dělat yea yea yea yea yea.......

183

Odpovědět

Super! Už som vyskúšal Předvídaní pomoci domina, trik co oblbnul Einsteina, aj toto je super, mám rád také triky s predvídaním budúcnosti... :D

180

Odpovědět

TO BYLO TAK MOC PRUHLEDNE :D u druheho cisla me to bylo jasne

181

Odpovědět

Jako vždy fajn :)

180