HádankaŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:351
Počet zobrazení:4 818

O pokračování jste si řekli opravdu hlasitě, takže tady ho máte. Tentokrát vás Brian naučí trik s mincemi, který vám může bez problému zařídit pití zdarma. Na další díl se můžete těšit už v pátek.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Jak je, lidi? Kdyby mělo kouzelnictví nějakého zlého nepřítele s knírkem, byla by jím Škola podfuků. Jediný pořad zaměřený na sociální inženýřství v barech a na ulicích. Jmenuji se Brian Brushwood a dneska se naučíme první trik, díky kterému získate pití zdarma. Vzpomeňte si, že už znáte trik se zápalkami, kterým získáte pozornost lidí.

A nyní využijeme té pozornosti k získání pití zdarma. Je to jeden z nejjednodušších a nejchytřejších triků, které znám. A potřebujete k němu jen čtyři mince. Dívejte se a já vám vysvětlím, o co jde. HÁDANKA Tohle bude první trik, který vám téměř jistě zaručí pivo zdarma. Začneme takhle...

Položíme na stůl čtyři mince, jasný? Na začátku je rozložíme takhle do tvaru diamantu. A cílem je dát je vedle sebe do řady. Všechny čtyři do řady. Tady jsou pravidla: Vaším prstem můžete pohybovat pouze jednou mincí najednou. Nesmíte ji zvednout a nesmíte s ní posunovat ostatní. Nesmíte pohybovat více mincemi naráz. A když minci pustíte, musí se dotýkat alespoň dvou dalších mincí.

Takže můžete táhnout třeba takhle. Takhle je můžete posunout také. Ale takhle už minci posunout nemůžete. Rozumíte? Takže s těmito pravidly musíte z tohohle tvaru vytvořit tohle.

Když se vám to povede, koupím vám pivo. Tak a můžete začít. Jenom s jednou mincí najednou? Ano, jenom s jednou. A samozřejmě tou jednou nemůžete posunovat ostatní. Jo, tak přesně tohle nemůžeš udělat. Dneska není den opaků.

Můžete použít kolik tahů chcete. Já to umím ve čtyřech tazích. Ano, to je rozhodně povolený tah. Sice ti to je k ničemu, ale je to povolený tah. To je taky povolený tah a teď už máš tři v řadě. A jsi přesně tam, kde jsi začínal. - Vrátím to zpět na tři v řadě. - Ano, to určitě můžeš. - A teď asi nemůžu udělat tohle, že jo?

- Ne, protože by se ta mince nedotýkala dvou dalších. Kdybys to chtěl vzdát, tak mi dej vědět. Můžu je oddělit, abych vytvořil tohle? Ano, to můžeš. To můžeš. A jsem zase na začátku. Zase na začátku. No, tak nám to už řekni. Vzdáváš to? Chci to od tebe slyšet. - Vzdávám to.

- Hlasitěji. Vzdávám to! Takže trik je v tom, že lidi to opravdu naštve a budou chtít nutně vědět, jak na to. Takže jim řeknete něco jako: "Rád vám to povím, ale zrovna jsem dostal hroznou žízeň." A než se nadějete, tak máte pivo před sebou. Přitom stačí udělat čtyři tahy. Můžem? První. Druhý.

Takže jsi na to šel dobře. Třetí. Čtvrtý... A je to. Moc vám děkuju, byli jste skvělí. Díky, Nicku Díky, Heidi. ZOPAKUJEME SI TO Když budete dělat tenhle trik, nezapomeňte na to, jakou moc máte, když znáte odpověď, kterou se oni chtějí dozvědět.

Jak už jsem řekl předtím, tohle je první trik, který vám zařídí pití zdarma. Když jim zadáte hádanku, tak jim dejte kolik času budou chtít, aby si to zkusili. A potom musíte počkat, než se vzdají. A až to vzdají, tak udělají cokoli, aby zjistili řešení. A to je právě moment, kdy je přesvědčíte, aby vám zaplatili pití.

Nic jim neprozrazujte, dokud vám nezaplatí pivo. Uděláte to správně a budete mít zásobu na celou noc. Pokud máte nějaké otázky ohledně tohohle triku nebo chcete ukázat nějaké vaše oblíbené triky, napište mi na brian@revision3.com. Pokud využiju vaše nápady, tak dostanete za odměnu mou knihu: "Podvody, podfuky, švindly a triky aneb 57 způsobů, jak získat pití zdarma". Jmenuji se Brian Brushwood a zatím se mějte.

Překlad: Jaecen Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zvladol som to skor, ako to ty dvaja vzdaly... :D

180

Odpovědět

King of the world: tipuju ze si dement co si doma lusti krizovky a jedinej tvuj kamos je internetovej prohlizec vid...chtel bych videt jak nekomu davas bombu.omezence namachrovanej...

180

Odpovědět

dala jsem to, ale jen díky tomu, že jsem viděla trik s jedenácti pencemi, či jak přesně se to jmenovalo :D

180

Odpovědět

Dal jsem to :D Ale měli sjt emě vidět - řešil jsem to spíš matematicky. Nejdřív si vzal do hlavy, že poslední tah musí být doprostřed mezi 2 a pak se jen snažil přijít na to, jak tahat. Ale zase tak těžký mi to nepřišlo - během pár minut :)

180

Odpovědět

hej ty king of the world ňákej chytrej nemyslíš? Prej ´´ fakt neni tu nic co bych neznal ´´ ty znáš akorát tak když tě někdo šuká do p****e ty kokote a komu ty bys chtěl dávat bombu sice nevím jak vypadáš ale podle tvých drsných keců soudím že by tě zmlátila i 90-tiletá babka na vozíku.

180

Odpovědět

a btw:
treti tah vynechat nelze, p****l by se tvar... ("skoroelko", ne rovina)
a k commentum typu: "fakt dost dobry video", nebo "zkusim v patek na kamose" jenom jedna veta: mate mozek nebo aspon jeho kousek??????????????????????????????????????
asi ne, co? vycpano, zateplkeno, hlavne ze je venku teplo

183

Odpovědět

pokud tohle nekomu nedojde do 3 sekund tak je fakt dement... ted jsem projel celej serial a jako fakt neni tu nic co bych neznal,takze trocha originality a mozna pak poustet mezi lidi... ne "triky" co zna kazdy decko od 4 let vys... ale jinak peknej pokus... a v hospodev s temahle kokotinama fakt costanete tak skorat po tlame,sam bych dal nekomu bombu kdyby na me zkousel tak proflaklou pitomost, kterou delali uz nasi praprapraprapraprarodice...

183

Odpovědět

to je jako hádanka pro mimina? jakmile řek že můžu mít mezeru do 2 vteřin jsem si to nasimuloval a věděl. to lepší je jak z 5T8 udělat 100 jedním tahem sirkou.

180

Odpovědět

Jupíí tak sem měl taky nakonec pivo zdarma :D

180

Odpovědět

cekala jsem neco zajimavejsiho, ale na sebevedomi dobry, prvni "hadanka" po dlouhy dobe kterou jsem vyresila do minuty :-D

180

Odpovědět

Tak bohužel...možná náhodou, protože sem nad tím nepřemýšlel, ale zvládl sem to hned na poprvé.

180

Odpovědět

Já teda nevím, ale abych byl upřímný tak tenhle trik mi zabral asi tak 20 sekund přemýšlení a 5 tahů. Tím bych si v hospodě moc nevydělal. :-D Lidský komín byl lepší. Ale zkusím další... Jen tak dál.

180

Odpovědět

Tak já si to pauzla a zkoušela hned co řekl pravidla...K mému nesmírnému štěstí jsem to měla za pár sekund, ale k mé nesmírné potupě jsem téměř okamžitě zapoměla, jak jsem to udělala... :D Potřebovala jsem další minutku, než jsem si to zase uvědomila... :D

180

Odpovědět

Ale chápej, že v té době Tě sžírá zvědavost a taky v podstatě potupa, že on to umí a Ty ne. Nad nějakou logikou podle mě nepřemýšlíš. A navíc, pokud jsi v baru, nespoléhala bych na 100% střízlivost :D

180

Odpovědět

Zikato: Souhlasím s tebou... Je to chytré, ale když by se nad tím nědko opravdu zamýšlel (ale to se většinou nikomu nechce :D ), tak by na to příšel... Navíc po tom co ten chlap už tu jednu minci oddělal od ostatních, to bylo jasné i mně... Ale jakože, hodně luxusní seriálek ;)

180

Další