Předpověď s mincemiŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:90
Počet zobrazení:4 172

Tentokrát vás Brian naučí předpovídání budoucnosti, ke které bude potřeba pouze několik mincí. Rozhodně s ním krásně můžete zapůsobit na své přátelé, protože tohle prokoukne opravdu málokdo. Po titulcích vás čeká sestřih nepovedených záběrů.

Přepis titulků

Překlad: Jaecen www.videacesky.cz ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte v maturitním ročníku póvlu. Ve Škole podfuků, v jediném pořadu zaměřeném na sociální inženýrství v barech a na ulicích. Důležitou částí každého triku je přimět ostatní myslet si, že nad vámi mají obrovskou výhodu. A neznám žádný trik, který tohle dovede lépe než Předpověď s mincemi.

PŘEDPOVĚĎ S MINCEMI Jak se vede? Já jsem Brian. - Já jsem Casey. - A ty? - Eddie. - Rád vás poznávám, chlapi. Předvedu vám trochu jasnovidectví. Udělám trik se čtením mysli a předvídáním budoucnosti. Předpovím... Vy si vezměte ten papír s tužkou.

Já budu předvídat budoucnost za pomoci mincí. Takže si jich pár naberu. Nedívejte se na moji předpověď. Je to tajná předpověď. Vydržte. Mám to. Předpověď je hotová. Nebudu ji měnit. A po vás chci, abyste si vzali tu tužku a papírek.

Můžete si mezi sebou radit a napište na papírek jakékoli dvojciferné číslo od jedné do sta. Neříkejte mi ho. A předpověď chvíli počká. Tohle jedna z chvil, ve které naplno využijeme možností střihu. NEBO NE, NECHÁME TO BĚŽET. "92 ne, to bylo by to moc lehký.

A co 72?" "To je taky až moc zřejmé." "Co 24? To také ne." Určitě ho napadne 36. Nezapomeňte, že tohle je pořád začátek triku, takže je vlastně jedno, co vyberete. Máme to napsat, jo? Jo, napište to na papírek a nenechte mě to vidět. VYBRALI SI 57 Bude to chtít trochu matematiky, ale to zvládnete, ne?

Teď rozdělte to číslo na cifry, sečtěte je a ten výsledek odečtěte od vašeho čísla. Pracuje se na tom. Je to těžká matematika. - Teď už máte nové číslo, že jo? - Jo. Teď to nové číslo rozdělte na cifry a sečtěte je.

Jasný? A tenhle výsledek ještě vydělte dvěmi. A napište, co vám vyšlo. Trochu se bojím. Dostalo by vás, kdyby to byl přesný počet mincí, co mám v ruce? To by mě vážně překvapilo. Koupili byste mi pivo? Donutil bych jeho, aby ti ho koupil.

Přísaháš malíčkem, že mi koupíš pivo? Přísahám, že on ti ho koupí. Kolik to vyšlo? - 4,5. - A přesně to jsem odhadnul. DOSTAL JSEM JE! Hezký. Ještě, že ti to pivo slíbil on. A chci Guinnesse.

Líbilo se vám to? To bylo dobrý. Hned vám řeknu, jak to funguje. A mimochodem díky, byli jste skvělý. Jdeme na to. Takže funguje to takhle... Je to založeno na matematické metodě, která se jmenuje "Pravidlo devíti".

Popisuje fakt, že jakékoliv číslo... Řekni nějaké dvojciferné číslo. - Třeba 82. - 82. Vezmete obě cifry a sečtete je, získáte 10 a když je odečte vždycky vyjde násobek devíti. Když sečtete tyhle cifry, tady je to 7 plus 2, dostanete 9, tu vydělíte dvěma a dostanete 4.5. Ukážu vám to ještě jednou.

Řekněte nějaké číslo. - Už to chápem. - Jo, ale ještě jednou pro kamery. - 67. - Dobře 67. Sečtete cifry vyjde vám 13, A 67 mínus 13 je 54. 5 plus 4 je 9. Vyděleno dvěma, to bude 4.5. Pokud dodržíte tento postup, nezáleží jaké číslo vyberete, protože to vždy vyjde 4.5.

Mě by spíš zajímalo, jak jsi rozlomil tu minci. Stačí zahrádkářské nůžky nebo nůžky na plech. Myslím, že jsem dokonce použil obyčejné kuchyňské nůžky, abych to rozstřihnul na půlku. To je jediné, co si musíte připravit. Je to skvělá léčka, to jak si beru peníze z kapsy a přehrabuji se v nich. A říkám u toho: "Předpovím budoucnost pomocí mincí." Všechno to říkám, abyste si mysleli, že prostě není možné, abych u sebe měl přesně 4,5 mincí.

Napadlo mě: "To tam jako má mít 4 a půl mince?" "To není možný!" Ale, proč u sebe všude nenosit půlku mince. Vždyť nezabere žádné místo a vám dá pocit výhody. Hodí se to, když vám někdo dává pořádně zabrat. Je to skvělej způsob, jak získat pití zdarma. Že jo?

To je vlastně účel. Jsem rád, že se vám to líbilo. Moc díky. Byli jste skvělí. ZOPAKUJEME SI TO Aby tento trik fungoval, je nutné vytvořit moment, kdy si ostatní myslí, že nad vámi mají výhodu. Když potom řeknete: "Pokud mám přesně tolik mincí v ruce..." a uvidíte na jejich tvářích lehký úsměv, tak máte jistotu, že jste právě vyhráli pivo.

Rád bych poděkoval Jimu Taylorovi, který mě tento trik naučil. Můžete se na něho podívat na internetu, kde má spoustu skvělých věcí a dokonce i napsal knížku o podfucích v baru. **Začíná reklama** Přetočte na 7:09 A teď se podíváme na "Otázky a odpovědi". Tentokrát tu máme speciální video dotaz. Ahoj, Briane, zajímalo by mě jestli tě už od mala zajímala kouzla a podfuky, tak jako tě zajímají dnes.

Jakej byl mladej Brushwood? Vždycky si tě představím jako prcka s bodlinami na hlavě. Nerad ti kazím představu, ale malý Brian bodliny nenosil. Měl už ale pasivní zájem o kouzla. Kterého jsem se vzdal, když jsem objevil děvčata. Takhle to s kouzlama je asi vždycky. O kouzla jsem se znovu začal zajímat až těsně před vysokou. Kamarád mi ukázal karetní trik, ale neřekl mi jak funguje, to mě tak naštvalo, že jsem se rozhodl stát se lepším kouzelníkem než byl on.

To nastartovalo můj naprostý zápal pro kouzla. Byl to vlastně trik "Klíčová karta", takže když říkám, že Klíčová karta je dobrý trik, myslím to vážně. Pokud máte nějaký dotaz, můžete ho natočit jako video a zveřejnit na fóru revision3.com/scamschool. Nebo mi napište přímo na brian@revision3.com.

Příští týden nás čeká speciální epizoda. Vylosujeme jednoho štastného diváka, který mi uklidí dům. Na viděnou. A mám pocit, že tu někdě je půllitr s mým jménem. Kde jenom je? Vítejte v pořadu, ve kterém... To není ten úvod. Důležitou částí triku je vytvoření správného momentu v mysli oběti... V tom je až moc M. Momentu v mysli oběti.

To je špatně napsané. To je moje chyba. Já jsem Brian Brushwood a dnešní trik je opravdu skvělý, prot... Já nevím. Co jsem říkal nejdřív? - Že ten trik je? - Úžasný? Já jsem Brian Brushwood a důležitou částí triku je vytvoření momentu v mysli oběti... To nejde...

Je v tom až moc M. Samé M, M, M. Nezapomeňte, že důležité pro... Nezapomeňte, že klíč pro tento trik tkví v tom... Tady jsou zase samé T. Přestanu s M a zase tu je T.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak tohle na FB neliknu, bo tohle se moji známí musejí dozvědět až ode mě a za flašku kterou vyhraju :D

180

Odpovědět

tohle sme delali na prvnim stupni zakladni skoly... uz to bude nejaka ta dekada zpatky..

180

Odpovědět

Na konci má být samé P, ne T :)

180

Odpovědět

Pěkná matika .. umí být i zábavná .. :-D A ty záběry po titulcích mě dostaly .. :-D

180

Odpovědět

Fajn výklad Endrusi.
Takhle to měl vysvětlit v tom videu.

Zadání měl v zásadě správně, ale zbytečně matoucí.
Proč dvouciferné číslo od 1 do 100, vždyť dvouciferné číslo je dvouciferné číslo. Stačilo říct, že má být kladné.

Se divím že neřekl třeba: "dvouciferné číslo od mínus devíti do nekonečna".

180

Odpovědět

cislo 10..99 jde zapsat jako 10x + y, kde x je z {1..9} a y z{0..10}. Ciferny soucet je x + y, kdyz je odecteme tak 10x + y - (x + y) = 9x. Ted si staci uvedomit, ze kdyz x bude 1, tak ciferny soucet bude 9 a dalsi nasobek deviti dostanem tak, ze prvni cifru zvetsime o 1 a druhou o 1 zmensime (plati do x = 9, duvod proc to nejde ani pro 100ku), takze soucet bude vzdy 9 a polovina teda 4.5... Pro cisla mensi jak 10 nefunguje, uz proto, ze 9x bude 0 a ciferny soucet tedy taky nula...

180

Odpovědět

on říkal od jedné do sta .. sice dvouciferné , ale říkal i tohle myslím.. navíc 1-9 a 100 nejde...

180

Odpovědět

nefaka =(

180

Odpovědět

video not found :(

180

Odpovědět

11 sedí, schálně, kdo první napíše důkaz :D (matematický)

180

Odpovědět

Jakto?
11
1+1= 2
11-2= 9
9/2= 4,5

180

Odpovědět

Ale s 11 jste nahraní :)

180

Odpovědět

Mě to nejde přehrát

180

Odpovědět

Jo no... Nejlepší na Scam school je jak vždycky kecne nějakou blbost co bude příště :D :D No asi to diváky dost láká kouknout se na další díl... :)

180

Odpovědět

nekoukat na specialni epizodu nebo pudete uklizet dum :D

180

Další