Šest mincí = 1 pivoŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:100
Počet zobrazení:3 708

Po siláckém představení z minulého týdne se dnes Brian znovu vydává do baru, aby si obstaral pití zdarma. Tentokrát opět za pomoci hádanky s mincemi. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte u pořadu, který vám jako malý ďáblík na rameni našeptává: "Jdi do toho!" Škola podfuků, jediný pořad věnovaný sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Já jsem váš průvodce, Brian Brushwood. Někteří si asi pamatujete, jak jsme se kdysi učili hádanku za použití čtyř mincí, která vám zaručovala pití zdarma. Nyní jsme zpět s novou verzí, která podléhá stejným pravidlům, je k ní zapotřebí šest mincí a opět vám zaručí, že se opijete.

Vítejte u: 6 mincí = 1 drink 6 mincí = 1 drink Ahoj, jak se vede? Já jsem Brian. - Já jsem Duncan! - Těší mě. Tohle je vinný bar? Povězte mi něco o vínech. No, jsme jediný organický vinný bar ve městě. Nabízíme organická vína z celého světa.

Od vín z Argentiny, přes Alsasko ve Francii. Vím, že to v takovémhle baru bude asi dost barbarství, ale já jsem tak trochu chmelař... Nemáte nějaký pivko? Pro lidi jako jsi ty, máme. Pár piv na výběr tu je. Pro lidi jako jsem já, jasně. Beru, co tam máte? Momentálně máme Porter a Pilsner. Fajn, jednoho Portera.

Tak jo, zahrajeme si malou hru. Vsadím se, že se ti to bude líbit tolik, že mi to pivo věnujete. Potřebuju nějaký čtvrťáky. Já mám tři, máš taky tři? Tak fajn. Věc se má takhle. Můžeš si na pomoc přizvat tolik lidí, kolik chceš. Tak moc si věřím. Můžeš si vzít na pomoc koho chceš. - Choděj nám sem dost chytrý lidi.

- Fakticky? Takže, jdem na to. Otočím to směrem k tobě. Máme tu šest čtvrťáků... Upřímně, nejdřív jsem si myslel, že to není moc dobrá hádanka, ale potom jsem si to zkusil vyřešit sám a uvědomil jsem si, že je fakticky skvělá. Je tak dobrá, že si na pomoc můžeš přizvat koho chceš. A až to nakonec vzdáš, což nepochybně uděláš, prodám ti řešení za cenu tohohle malýho pivka. Pivo půjde na účet podniku a budeme vyrovnáni.

- Bereš? - Tak jo, uvidíme jak to půjde. Tohle je základní rozestavění. Takovýhle trojúhelník. Šest čtvrťáků. Začínáš takhle a musíš z nich udělat tohle. Pravidla jsou: Můžeš hýbat jen jednou mincí a kdykoli tah dokončíš, musí se dotýkat dalších dvou mincí. Tohle je správný tah, tohle taky, ale tohle už je proti pravidlům. - Tak jo.

- Dává to smysl? Nesmíš je nadzvedávat, nesmíš ostatní posouvat... V podstatě, vy kdo nás sledujete už delší dobu, stejná pravidla byla v epizodě Hádanka. Tam šlo o čtyři mince. Tohle je mnohem více náročně, větší výzva za použití šesti mincí. Takže znovu. Hýbat jen jednou mincí, žádné zdvihání ani strkání, začít takhle a skončit takhle. A teď to zabijácký... Připraven? Zabiják, který mi zajistí tohohle krasavce na účet podniku. Musíš to zvládnout čtyřmi tahy. - Jasné?

- Tak jo, jasně. Jdi na to a zkoušej si to. Zkus si to kolikrát chceš. Jdi na to a uvidíš... Tak jo. Myslíte si, že na to máte? Zastavte video a vyřešte to. To byl jeden platný tah. Možná se to teď pohne. Další platný tah.

- Takže mám ještě dva? - Jo. Ale můžeš si to znovu začít kolikrát jen chceš. - Tak jo, zkusím to znovu. - Fajn, od začátku. Pokus číslo dva. - Pojď mi s tím poradit. - A už se volají posily, do toho. Podívej se mi na to, jo? Tentokrát začnu tímhle. Potřebujeme, aby se tyhle dva nějak dostaly sem.

- Co myslíš? - A co třeba tenhle? Moje práce je být něco jako časomíra... Jen za pomoci piva. Až tohle zmizí, váš čas vypršel. Tak se na to podívejme. - To už jsou dva tahy... - Zatím dva, pořád ještě máme dva další. Tohle bude třetí a pak... Tak si do dáme znova. Takhle to nejde. Zkus něco, mě nic nenapadá.

Prostě si tu s tím blbni, nikdo se nedívá. A co když zkusíme... - Takovej obchvat. - Moment, udělej to znovu. A když se nám pak povede... Jo, jdi. Postarej se o to. Můžu udělat ještě jeden tah? Co bys udělal, kdybys měl pátý tah? Kdybych měl pátý tah, tohle bych šoupnul sem.

Vidíš, a to je... popravdě, když jsem to řešil prvně, udělal jsem šup, šup, šup a je to kruh, no ne? Nevěděl jsem, že to jde čtyřma, než jsem přišel na tohle. Takže teď čtyři tahy. Vidíš, že je to v rámci pravidel možné, ale musí to být čtyřmi tahy. Kolik tu stojí pivo? Pět babek. Co z toho budu mít, když na to přijdu?

Budeš mít dobrý pocit z toho, že jsi přechytračil hádankáře. Koupím ti drink, i když jsi v práci. - Nebo ti zaplatím cenu drinku. - Dám si ho. Tak jo, koupím ti drink, i když je tu máš zadarmo, což je nefér. Uvidíme. To je zabijácký. Pořád kolem toho správnýho místa přešlapuješ. Moment, moment. Fakt se to právě stalo? Dokážeš to znovu?

- Myslím že ano. - Prolomil jsi to tajemství. Vypadá to, že ti to pivo nakonec zaplatím. Takže... tajemství je v počtu tahů. Většina lidí, když tohle řeší, tak dělají přesně to, cos dělal na začátku. Snaží se to objet. Neco jako... jedna, dva, tři.,, ... čtyři, pět. Což by bylo správně, pokud byste měli pět tahů.

Tys ale přišel na to, jak tahy ušetřit následujícím způsobem. Připraven? Namísto objíždění uděláš... jedna, dvě,... Teď si říkáš, proč to dělá, vždyť je to k ničemu. Teď uděláš tu bláznivinu, na kterou byly potřeba dva tahy. A najednou vidíš že je to připravený a jen to tady uzavřeš. Tomu říkám doklepnutí. Co tomu říkáš? - Je to prima.

- Tak jo, chlape. Byl jsi skvělej, Duncane. A tenhle Poter je fakt dobrej. Zopakujeme si to Pamatujte, nikdy nemůžete mít dostatek triků v záloze obzvlášť, pokud se bojíte, že vás přes bar někdo sleduje. Tahle hádanka je podobná té se čtyřmi mincemi, kterou jsme se učili dříve, jen je důležitá v tom, že ji můžete položit někomu, kdo je s vaší prací obeznámen.

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Course má pravdu jde to zvládnout 2 tahama

180

Odpovědět

jak o tej hadanke basnil tak som si brusil zuby a vyleze z toho takato sasovina :D

180

Odpovědět

course: to by mě zajímalo jak, nezapomeň, že se ti musí dotýkat :-)

180

Odpovědět

Nedal si plzen? Nevi co je dobry.
A vzhledem k tomu ze jsem znal princip toho predchoziho puzzlu jsem to dal na druhy pokus.

180

Odpovědět

3 pokusy, akorat ze to pak vypada trosku deformovany

180

Odpovědět

jednou jsem si to zkusila asi na 20 pohybů a podruhý už jen na ty 4 :D a je to hrozně lehký :D

180

Odpovědět

Barbar...dát si portera.

180

Odpovědět

on odmítnul plzeň !

180

Odpovědět

dal sem to na prvni pokus ale jinym zpusobem, takze si nejsem jistej esli by to uznal :D

180

Odpovědět

hm, dal sem to na prvni pokus hned :D

180

Odpovědět

hej dal jsem to take .. jinym zpusobem :D... 3 pokusy

180

Odpovědět

a správně na 4 pěkný poctivý tahy xD

180

Odpovědět

pauznul sem si to potom co řekl pravidla a dal sem to tak do 5 minut :)

180

Odpovědět

a hlavně jak to "pilsner" řek...jako kdyby to byla naka specialita :-J

180

Odpovědět

Taky sem na to přišel jinym způsobem než ukazoval :)

180

Další