HláskováníŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:101
Počet zobrazení:4 870

V dnešním dilu Školy podfuků nám moderátor Brian Brushwood předvede parádní karetní trik, ke kterému nepotřebujete žádné zkušenosti a de facto ani nemusíte na ty karty sáhnout. Problém je, že v češtině půjde udělat jen těžko... :-)

Přepis titulků

Co kdybych vám řekl, že vás naučím skvělý karetní trik, na který nepotřebujet talent, zkušenosti a dokonce se ani nemusíte dotknout karet? Tak přesně to nás čeká v dnešní epizodě Školy podfuků. Škola podfuků #49 Hláskování Vítejte u temného dlouho zapomenutého nevlastního syna Muzikálu ze střední. Škola podfuků - jediný pořad věnovaný sociálnímu inženýrství v barech a na ulici.

Jsem váš průvodce Brian Brushwood a tento víkend pro vás máme další karetní trik, který nevyžaduje talent nebo zkušenosti. A je to jediný trik, který lze udělat, zatímco držíte půllitr. Jdeme se naučit Hláskování. Jak to jde, chlapi? Já jsem Brian. - Ahoj, Briane. Já jsem Jordan. - Jordan a? - Bruster. - Bruster? Výborně. Jordan a Bruster. Super. Něco vám ukážu, chlapi.

Víte, nejsem zrovna fanoušek karetních triků, ale tenhle je super, protože nevyžaduje žádné dovednosti a já se těch karet ani nemusím dotknout. - Už teď se vám líbí, co? - To jo. Takže chci po vás tohle. Vezmeme devět karet. Vůbec nezáleží, jaké to budou, prostě si nějaké vytáhněte. Ujistěte se, že jich je devět. A potřebujete tři hromádky po čtyřech.

Jo vlastně máme jich devět. Udělejte tři hromádky po pěti. Takže to bude vypadat takhle. Tři hromádky po... pardon, tři hromádky po třech. Jasný? Super, už teď to vypadá na pořádný úspěch. Chci, abyste vzali jakoukoliv z nich, klidně spolupracujte, jednu si vyberte a podívejte se na kartu vespod. Oba si ji zapamatujte, jinak ten trik bude stát za prd. Budu koukat sem, abych tu kartu náhodou neviděl.

Máte to? Neřekneme ti to. Ani za nic. Hromádku, kterou jste vybrali, dejte na jinou hromádku. - Navrch hromádky. - Jo, přesně. - Takže tohle je hromádka, co jste vybrali? - Jo. Teď vezměte tyhle a dejte je na třetí hromádku. Výborně! A teď - jednoduché instrukce. Udělejte tohle.

Srovnejte si ty karty. Nejdřív budete hláskovat, tiše, ať to neslyším, jinak budu hned vědět, jaká je vaše karta, chci, abyste hláskovali hodnotu karty a přitom odkládali karty za každé písmeno. Takže třeba za čtyřku by to bylo: Č-T-Y-Ř-I A zbytek balíčku dáte na to. Pokud by to bylo qéčko, uděláte Q-É-Č-K-O A zbytek balíčku dáte na to.

Tak do toho, potichu to udělejte. Ať to neslyším. - Máme to. - Super. Takže po hodnotě karty následuje OF. (anglická předložka) Takže udělejte O-F a pak stejně jako předtím. Skvělé.

A teď to samé... To samé pro barvu. Barvy jsou čtyři. Takže třeba K-Ř-Í-Ž-E nebo piky. A pak to tam položte. A teď třeba... Co třeba moje jméno? Co vy na to? Je to dost magické? Takže si to srovnejte a hláskujte moje jméno. Hláskujte B-R-I-A-N.

Dobře, jdeme na to. Zastavte to a řekněme si, jak to probíhalo. Vy jste si vybrali karty. Vy jste si vybrali hromádky. Vy jste se podívali na tu kartu. Vy jste to míchali. Nikdy jsem tu kartu neviděl a nic neslyšel. Vy jste hláskovali hodnotu, OF i barvu a pak i moje jméno. A jaká byla ta karta, kterou jste si zvolili?

Dvojka listová. Líbilo se vám to? Zasloužený potlesk, to se mi líbí. KDE JE TEN PODFUK? KDE JE TEN PODFUK? PŘIŠLI JSTE NA TO? Nebojte, naučíte se, jak to udělat. Ale nejdříve musíme poděkovat sponzorům... Přetočte na 4:27.

Teď k tomu karetnímu triku. Tahle věc funguje sama. Pokud postupujete správně, udělá se vše samo. První, na co se lidé ptají, je... Funguje to pro každou kartu? To je na tom to nejlepší. Funguje. Funguje to na každou kartu v celém balíčku. Projděme si to. Ve skutečnosti je to matematická hříčka.

Měl jsem tu čest setkat se s člověkem, co dělá hlavolamy pro časopis Scientific American. Martinem Gardnerem. To je týpek. Ty znáš Martina Gardnera? Nedávno jsem ho potkal. A povídali jsme si o tomto triku. A jedna z věcí, o kterých jsme mluvili, byla... ...že hodnota karty... Řekněme pikový král.

Takže vezmete hromádku, kde je a dáte ji na ty zbylé dvě. Takže máte všechny tři hromádky v jedné. A teď přijde to úžasné. V tomhle případě budeme hláskovat K-R-Á-L a zbytek na to hodíme. Podívejte se, jak si teď vedem. Sleduj.

Král je třetí od spodu. Teď uděláme to O-F a teď je pátý z každé strany, je přesně uprostřed. - Po dvou tazích. - Jasně. Takže řekněme, že máme stejnou situaci. Dáme toho krále zase třetího odshora. Řekněme, že budem hláskovat něco jiného. Třeba qéčko. Q-É-Č-K-O O-F A je přesně tady.

Na páté pozici. Teď to uděláme znova. Třeba s esem. E-S-O Vezmeme to, uděláme O-F. A je tady. Na pátém místě. Všechny číselné hodnoty mají tři, čtyři nebo pět písmen. Takže poté, co to vyhláskujete a uděláte OF, bude to vždycky veprostřed.

Následuje další skvělá pasáž. Pak pojedete K-Á-R-Y. A pořád je na páté pozici. Pokud hláskujete K-Ř-Í-Ž-E, - hádejte, kde to je. - Na páté pozici. Pořád na páté pozici. Není to skvělý? STANOU SE PODFOUKNUTÍ PODFUKÁŘI?

Za pivo. Uhodnu tvoji kartu, aniž bych se na ni podíval. Ani náhodou, to je nemožné. - My to dokážem. - Uráží mě už jen to, že mi to nabízíte. Prostě si vyber jednu z těchto hromádek a podívej se na spodní kartu. Dobře, podíváme se na spodní kartu. Mám. - Dobře, teď ten balíček dej na ty zbylé dva. - Sem? Máš to mít. Máš to mít.

Co teď? Teď... hláskuj hodnotu karty, ale potichu. Potichu! My to nechceme vědět! Nechceme! Vy jste rození talenti. Měli byste si pořídit stejný vesty. D-E-S-E-T - Ne, tys to řekl! - Jaj, omlouvám se! To jsem neměl. - Teď musíš udělat OF. - Dobře, O-F, máš to mít. A teď musíš udělat barvu. - Udělat co?

- Barvu. Jo, barvu. Jasně. - Dobře, mám to. - Dobrá. Teď ti ukážeme magii, protože odhalíme tvoji kartu, která je... - Ne, počkej, počkej... - Jo, ještě jedna věc. Ještě jedna věc! - Co třeba tvoje jméno? - Moje jméno je Brian. Briane, hláskuj svoje jméno. A až to uděláš... Hláskuj. B-R-I-A-N Podívej se na tuhle kartu, Briane.

Podívej se na ni. To nemůže být... Dobrý bože! - Super! - Upalte ty čarodějnice! Ta pointa je skvělá, protože jakmile jste v místě, kde jste připraveni odhalit svoji kartu... Jakmile uděláte hodnotu, OF i barvu, víte, že zbývá pět karet, takže můžete zvolit další pětipísmenné slovo. Můžete udělat M-A-G-I-E, můžete udělat T-R-I-K-Y.

A co je skvělý, že to nemusí být ani pět písmen. Co když se někdo jmenuje John. Uděláte J-O-H-N. A víte, že ta další je ta karta. Takže buď čtyři nebo pět písmen. Byli jste skvělí, chlapi. Doufám, že vám to stálo za to pivko. Zopakujme si to. Miluju tenhle trik. Je to jeden z mála triků, které se udělají sami. Můžete ho udělat klidně i přes telefon.

Pokud dodržíte pravidla, správná karta se ukáže v pravý čas. Chtěl bych poděkovat panu Diamondu Jimu Tylerovi, který mě seznámil s legendou Martinem Gardnerem, se kterým jsem probíral tenhle trik. Určitě si kupte Diamondovu knihu Bambooslers, která je plná vynikajících triků. Také navštivte jeho webovky. Pokud máte video s tímto trikem, chci, abyste ho dali na fórum revision3.com/scamschool.

Pokud se na něj chcete zeptat nebo máte svůj vlastní trik, napište mi přímo na brian@revision3.com. Příště se naučíme, jak vyfotit paparazziho v choulostivé situaci. Ale teď jdu zpátky do baru. Přeložil: Karasman Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

eso/áčko
dva/dvojka
tři/trojka
čtyři/čtyřka
pět/pětka
šest/šestka
sedm/sedmička
osm/osmička
devět/devítka
deset/desítka
jéčko/kluk
kvéčko/dáma/královna
káčko/král

- jen při vysvětlování je potřeba sdělit, co dělat s J K, aby to nezkrátil pouze na JÉ nebo KÁ.

Dále se nebude vymýšlet žádná volovina, ale prostě se prohlásí, že 3 je krásné magické číslo (tři vlasy..., tři sudičky...) a prostě se odhodí tři karty a né dvě. Tato úprava nám sice posune ve výsledku naši kartu né na páté ale šesté místo od shora, zato nám krásně umožní používat české názvy (rozšiřuje to rozpětí druhého slova na 4-9 písmen).

piky/listy, kříže/žaludy, káry/kule, srdce/červený

A nakonec se použije magické slovo:
5 písmen - hádaná karta je na vrchu balíčku
6 písmen - hádaná karta je jako poslední odhozená (na vrchu odhazovacího)

180

Odpovědět

Jen bych poopravil : Diamonds nejsou piky, ale káry. Piky jsou spades, asi ses přepsal

180

Odpovědět

Tak to je pěkná blbost.ríkat někomu co má říkat za název karty?to uz muze karty rovnou odpočítat a stejně to bude jasny ;) Navíc to není tak neznámý trik, takže tohle má tak uspěch u potulného kouzelníka po mateřských školách.

180

Odpovědět

A problém piky/káry se dá vyřešit jednoduše, použije se to jako přídavné jméno" piková/ý, kárová, srdcová, křížová, ba dokonce žaludová, kulová, listová, vychází to se vším. Problém je, že zní blbě třeba "královna ze/od piková", ale bráchu teď napadlo dát tam sloveso "je". Takže "královna je piková", "desítka je žaludová", "eso je křížové", vychází to úplně libovolně, jediná podmínka je, že první slovo musí mít 3-9 písmen a druhé slovo 5-9. No a pak už stačí použít magické slovo na 5 (či na 4) a je to.

180

Odpovědět

jedna dvě tři čtyři pět šest sedm osm devět deset kluk dáma král eso - 3 až 5 dodrženo

srdce listy kříže - 5 - 8 dodrženo
akorat ty kary furt neumim vymyslet, ty kostky co tu nekdo navrhoval mi prijdou moc ... eh... debilní :-D pičky sou lepší :-D

180

Odpovědět

A vůbec, teď jsem to konečně pochopil, u prvního kroku je důležité, aby to mělo ALESPOŇ TŘI písmena (maximálně samozřejmě 9), takže klidně se může použít "královna".

180

Odpovědět

nice a mě to funguje normál u nás v Čr neni v tom žádný problém ;) jen místo of řeknu už xD

180

Odpovědět

tak královna se dá říct jako "dáma" nebo "vršek"

180

Odpovědět

nezapomnělo se tu vyřešit Q? královna do 3-5 nespadá :D, dá se to vyřešit slovem qéčko, když pak budte říkat káčko a jéčko :D, a nebo řeknete že je to queen, protože je tam q :D (a nebo, uplně nejlépe odstraníte královny z balíčku, a nikdo si toho nevšimne ;-)

180

Odpovědět

Listy, Kostky, Kříže, Srdce, a je to, jen musíte říct že to má být něco z toho, potom OF nahraďte ZE, a nebo OD (pak to nezní tak divně když je to třeba
sedm od srdcí, a navíc od listů, kostek, srdcí, křížů taky vychází...)

180

Odpovědět

samy

180

Odpovědět

Daph tak piki neni problem pokud je nahradiš slovem LISTY maš na pět ale ty kára jsou celkem na prd. . zase na druhou stranu ma pote být tzv magicke slovo na 5 pismen co tak nepouživat jmeno ale něco jineho a když budou kára použit 6timístne slovo?

180

Odpovědět

Zdravim tak jsem to zkousel a tento trik bohuzel nefunguje v češtině. Nevím jestli jste to zkoušeli na všechny karty ale podle mne tento trik vyjde pouze pokud první údaj je v rozmezí hlásek od3-5 (one,two,three,four,five,six,seven,eight,nine,ten,jack,queen,king,ace) coz neni v cestine problem ale druhý údaj by měl mít 5-8 hlásek (clubs,spades,hearts a diamonds) což už je problém jelikož tomu odpovídají jen srdce a kříže, s pikouvou a károvou kartou vám to nevyjde. Ledaže byste použili lístečky(piky) a pičky (káry) :D ....

180

Odpovědět

Problém u české varianty je u barev, kde musí všechny mít 5 až 9 znaků.
ALE lze to obejít tím, že když odhodí jen 4 karty, tak je potom karta navrchu balíčku.
Poslední slovo na 4 až 5 znaků tedy odpadá.

180

Odpovědět

Neviděl jsem ještě vysvětlení....ale jestli není možná verze jenom ve slově or - tak říkat "až" a karty sedí stejně ne názvy?

180

Další