Whisky vs. vodaŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:3 991

Je tu pondělní epizoda školy podfuků, ve které vás Brian trochu přiučí fyzice. Respektive vás naučí, jak se dá získat pivo zdarma díky jednoduchým fyzikálním zákonům.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte v pořadu, který je druhá nejlepší věc pro bary, hned po 21. dodatku k ústavě. Ve Škole podfuků, jediném pořadu zaměřeném na sociální inženýrství v barech a na ulicích. Já jsem Brian Brushwood a dnes se naučíme hospodský trik ze staré školy, který vám zařídí pití zdarma. Něco co zní naprosto nemožně. Ale když uvidíte řešení, tak budete koukat.

Jmenuje se to "Whisky vs. voda". Sledujte. WHISKY vs. VODA Tohle bude taková hádanka. Jmenuje se to whisky vs. voda. Za úkol máte dostat všechnu whisky z její sklenice do sklenice s vodou. A všechnu vodu musíte dostat do sklenice s whisky.

Bez použítí jakékoli jiné sklenice. Takže je nemůže nemůžete přelít do svých sklenic. A potom je prohodit. Nemůžete použít ani svoji pusu. Že byste se napili a poté to vyplivnuli do druhé sklenice. Takže bez použití jakékoli nádoby, musíte přesunout vodu odtud sem a whisky odtud sem.

Dobře. Já nevím. Nic mě nenapadá. To už to vzdáváš? No, bez třetí nádoby jsme v prdeli. Nemůžeme to ani odsát na principu sifonu? Jestli to můžete odsát? To zní zajímavě. V sázce je pití.

Musíte mi koupit pití, když na to... Koupím ti pití, tak jako tak. To je ten problém s dobrýma lidma, vždycky to je: "Ty chceš pití, koupím ti ho". Takže to vzdáváte? Nic vás nenapadá. To odsátí není špatný nápad. Ale i to pořád zarhnuje další nádobu.

Pokud to teda neuděláme v naprosto stejné chvíli s oběma. - Ale to je fyzikálně skoro nemožné. - To je bláznivý nápad. Je to šílené. Není to možné. Tak dobře. Předvedu vám to. Žádná další nádoba, že jo? Použijeme vizitku. Tahle je na půjčovnu aut.

Paráda. Doufám, že to moc nerozliju. Musím opatrně. Jdeme na to. Zapamatujte si, že voda je těžší než whisky. Jasný? Takže... když je dáme takhle tak je voda těžší než whisky.

A když vytvoříme... malou dírku. Takhle. Tak můžete vidět, že se whisky dostává nahoru. A voda... klesá dolů. Vidíte? Bude to trvat asi 5 minut.

Ale povede to k řešení. Ty jsi na to přišel. Byl jsi to ty, kdo řekl odsát obě najednou, ne? - To řekl on. - To byla paráda, ty jsi fakt řekl správnou odpověď, že by to šlo odsátím obou najednou, ale... Ale to je prostě šílené. Není šance odsát obě najednou. Ale to je přesně to, co tady dělám. Už můžete vidět úzkou vrstvu whisky na vrchu.

Podívejte se. Vypadá to jako malé vodopády. Všimněte si, že dole už je to čiré. Parádní. Je to kouzlo. Je to očarované. Je to magie. Jedna další věc. Když vytvoříte moc širokou dírku, začne to téct moc rychle.

A voda by se s whiskou promíchala. A když se jednou promíchají, už se nerozdělí, protože je už whisky ve vodě a... a tak dál. Takže to musíte udělat tak, aby se nespojily. Poté můžete všimnout tenké vrstvy vody na dně. Ujistit se, že díra není tak široká, že se to promíchá, můžete podle vrchu, který by měl zlátnout.

Je to o trochu zábavnější než sledovat schnout barvu. A teď... A teď už je to 50 na 50. Je to teprve pět minut a už je to v polovině. Nemůže na to být nějaká karta lepší? To je dobrá otázka.

Můžete použít i tenčí, laminované karty. Ale čím tenčí je karta, tím větší je mezera. Například když použijete řidičský průkaz... Když použijete řidičák, všimněte si, - že je mnohem silnější, než tahle. - A to není dobře? Když je moc silná, tak když vytvoříte díru, začne to téct ven. Celé to vyteče.

To je ono. Už se to celé vyměnilo. A můžeme ji už položit. A tohle je další věc... kterou si nejdříve nacvičte. Protože není tenká a laminátová, je to pak vachrlatější, takže musíte být opatrní. A máme to. Voda je tady a whisky tady.

ÚSPĚCH! Byli jste skvělí, moc vám děkuju. Byli jste vážně úžasní a děkuju vám za tento lahodný nápoj. Připijeme si na... na přátelství. Dnešek je výjimečný. ZOPAKUJEME SI TO Trik voda vs.

whisky spočívá také v tom, že se zdá naprosto neuskutečnitelný. Lidi si budou myslet, že říkáte nesmysly. Ale pokud jim slíbíte, že jim ukážete řešení, které stojí za jejich čas a peníze, koupí vám pití, aby zjistili odpověď. Řešení zabere nějaký čas, ale jakmile uvidí proces výměny, když voda jde jedné sklenice a whisky do druhé, milerádi koupí pití.

Pokud máte nějaké historky s tímto trikem, zveřejněte je na revison3.com/scamschool Pokud máte nějaké dotazy, napište mi na Brian@revison3.com Na viděnou příště. Tohle je konec dnešní epizody. Třído, odchod.

Překlad: Jaecen Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já to vyluštil za jednu minutu ;)

180

Odpovědět

Detail - kolem 5.14 je tam "thicker" několikrát přeloženo jako "tenčí" (a hned potom už správně jako "tlustší", respektive "silnější"). Jinak si to tu hned jdu vyzkoušet...

180

Odpovědět

lol Punky nevíš ani co sem tim myslel ... tak se do mě nenavážej ja ti taky neříkam že si ...

180

Odpovědět

jžš to si tu musíte řešit komplexi a psát že to znáte že je to lehký atd..? máte z toho náky potěšení? taky znam hodně věcí z tohodle pořadu mimo tohoto triku a nepíšu to sem ve stylu sem borec umim vše

190

Odpovědět

nevim taco cast moc nezaujala.. ked zadal ulohu nemali to ako skusat miesat nic iba rozmyslat a usudit ze to nevedia... zo zapalkami mozes aspon skusat xD

180

Odpovědět

Tak tohle jsem znal už v v tak nějak 7mi letech ...(je mi 13) Tohle je fakt stará škola ... Tohle je hodně starý tyjo ... se divim že ty chlapy to neznaj ...

181

Odpovědět

Po reklamách často bývá ještě nějaká scéna a ničemu tam nepřekáží. Lidem co to nedhorává do konce se usekne reklama, někdo o ní chce vědět a nikdo není nucen se na ni dívat ;)

180

Odpovědět

Kolego, proč ty reklamy na konci neusekneš? Duration napíšeš jen tak jak je potřeba a je to.

180

Odpovědět

Spíš "aby se nespojily", než "aby se nespojili", ne? Ale jinak trik dobrej.

180

Odpovědět

Tohle zná už snad každý ne? Můžu se zeptat kdy se to video točilo, protože je fakt neuvěřitelný, aby tohle někdo neznal. ×Đ Ale jinak dobrej překlad.

180

Odpovědět

To poznám... :-(

180

Odpovědět

Klasický trik na základě hustoty. Ale na oslnění dobré. :]

180

Odpovědět

Moc pěkný podfuk, ale přijde mi vzhledem k ceně whisky (a to mluvím jen o panáku, ne o celé sklenici) kapku nepraktický...

180