Hbité zápalkyŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:133
Počet zobrazení:6 712

Je tu páteční epizoda Školy podfuků, ve které vás Brian naučí další stylový trik se zápalkami. Pokud ovšem chcete oslňovat tímto kouskem svoje okolí, musíte být in a mít ploché "trhací" zápalky. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Zdravím, jmenuji se Brian Brushwood a tenhle pořad existuje jen z jednoho důvodu. V baru vám nahoru, nahoru, dolů, dolů, doleva, doprava, doleva, doprava, B, A, Select, Start, vyslouží leda tak divný pohled od barmana. Vítejte ve škole podfuků, u jediného pořadu věnovanému sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Dnes vám prozradím další z mých oblíbených triků. Další trik se zápalkami.

Děje se to ve vaší ruce, přímo jim pod nosem a naprosto je to ohromí. Pojďme to omrknout. HBITÉ ZÁPALKY Ahoj, já jsem Brian. - Lauren. - Lauren, a vy? - Colin. - Colin, a vy jste? - Shadnar.

- Shadnar, fajn. Dobrá, ukážu vám... Obyčejně takhle po hospodách triky neukazuju, ale tenhle trik je fakt hustej. Ukážu vám ho, a naučím vás ho, dobře? Přesvědčte se, že je všechno fér, tak, jak jen to jde. Žádné tajné výměny, nic takového. žádné voloviny, jako dělá David Blane.

- Nejste doufám barvoslepí? - Ne. - Dokážete poznat rozdíl mezi... - Hnědá a černá. Přesně. Mezi černou a hnědou. Připraveni? - Ano. - Předvedu to jen jednou. Připraveni? - Řekněte "Teď". - Teď. - To bylo stylový. - Líbilo se vám to? - Chcete se to naučit?

- Jasně. Máte tušení, jak na to? Prostě být strašně moc rychlá. Myslíte takhle? Takhle rychlá asi nejsem. Dělá se to takhle... Když jsem řekl, že to udělám jen jednou, lhal jsem. Ve skutečnosti se to dá udělat jen dvěma prsty. - Připraveni?

Řekněte "Teď". - Teď. Páni, působivé. Všimli jste si? Tohle mi moc nejde, fakt nevím... Neprokouknout to je dost těžké. Tenhle trik je povedený. Já bych neprokoukla ani ten nejjednodušší. Ne, chci jen říct... "Nic neprokouknu..."

Jste připraveni? Věc se má takhle: Až se tenhle trik naučíte, doporučuju vám, abyste ho dělali jen jednou. Pozdě večer, až budou všichni na kaši. Vyžádejte si jejich pozornost, buďte k nim vstřícní, všechno dělejte pěkně pomaloučku. Jasné?

A pak najednou... přímo před nosem. Budou... Budou úplně hotoví. Budou požadovat opakování, ale znovu to už nedělejte. Čím víckrát to uděláte, tím dřív to prokouknou. - Jste připraveni... - Já to pořád neprokoukla. - Tohle vás fakt nakrkne. - Asi jsem pomalejší, než obyčejní násoskové. Připraveni?

On to nikdy neprohazuje. Jen je přetočí. Zaostřete na mé ruce... Tak jo. Všichni si vemte sirku. Vysvětlím vám, co se tu děje. Vítejte u kouzel pro začátečníky. Tak jo, vezmeme si ji hnědou stranou nahoru. Chyťte si zápalku do ruky.

Tu skleničku dáme pryč. Dejte všichni ruce k sobě. A pak to prostě točíte, dokud se nepřeklopí. Černou stranou nahoru. A teď točte. Pomáhá, když držíte svůj ukazováček a palec v rovině. Nedělejte to křížem.

Dělejte to takhle. Prostě jen takhle posouváte palec dolů. To je ono. Vy jste ještě dělal rukou takhle. Jde o to, že musíte zápalku přetočit ve chvíli, kdy obracíte ruku. Nezpozorujete to, ani když to máte přímo pod nosem. To je ono.

Teď mi to ukažte. Musíte trochu trénovat, než to začnete předvádět. Tak je to dobře. Teď uděláme přesně to samé, jen si přibereme druhou zápalku. Pohyb zůstane stejný. Je to pořád ten stejný pohyb, aby se zápalky přetočily. Mám asi moc malé prsty.

Tak si je dej blíž k sobě. Když budou blízko u sebe, přetočí se samy. To je ono, už ti to jde. Přesně tak, jak to dělá ona. A teď to udělejte ve stejnou chvíli, kdy převracíte ruku. Teď přetočte ruku šestkrát sem a tam. Rčení kouzelníků zní, že velký pohyb maskuje ten malý.

Vy prostě jen takhle zvednete ruku. A znovu a znovu. A je to stejný, a zase stejný. A potom... Je několik způsobů, jak to dělat. Jakmile si uvědomíte, kde je jaká strana, můžete to při převracení třeba zakrýt. Můžete s tím při převracení trhnout, můžete s tím mávat...

Líbí se vám to? Pokud si potrpíte na blbinky, můžete udělat i tohle. Nějak takhle. Pak vás nejspíš někdo ale praští. Kouzelníci mají i další rčení, "Neutíkej, když tě nikdo nehoní". Takže i když děláme teď tohle pořád dokola, nepřehánějte to s tím. Lidí začnou říkat, proč mi to pořád ukazuješ? Jen chci, abyste viděli, že jsou tu dvě naprosto odlišné strany. Obě jsou z každé strany jiné.

- Jedna ti upadla. - Nevadí, mám jich plno. A teď ten poslední a nejdůležitější detail. Pokud je mi známo, kouzelníci tohle neví, ale já vám to prozradím. Pokud seženete zápalky, které jsou černé, z 90% jsou černé jen z jedné strany. Jasné? Jakmile zjistíte, že jsou černé jen z jedné strany, popadněte jich hromadu. Vezměte si je domů, polovinu jich otevřte, a vyndejte zápalky ven.

Pak vemte jiné zápalky, vyndejte je ven, a dejte do nich ty černé, akorát obráceně. Protože někdo možná ví, že jsou černé jen z jedné strany. Občas se to stává. - Pochopili? - Ano. Myslíte si, že to zvládnete? Díky moc, byli jste skvělí.

Mějte se. ZOPAKUJEME SI TO Pamatujte. Když děláte tenhle trik, méně znamená více. Žádné velké přípravy, žádné opakované ukazování rubu a líce. Neopakujte trik pořád dokola. Dejte si na čas. Berte si zápalky po jedné, ukažte jim obě strany a udělejte trik jen jednou. Bude to jako zázrak, přímo před očima.

Budou vás opakovaně žádat, abyste jim to ukázali ještě jednou. Určitě to ukážete moc rádi, jenže zrovna máte strašnou žízeň. Pošlete nám svá videa, na kterých tenhle trik zkoušíte, nebo jakýkoli jiný podfuk, na naše fórum revision3.com/scamschool Pokud máte s tímhle trikem problémy, nebo chcete jen zaslat vlastní trik, napište přímo mně na brian@revision3.com A nezapomeňte, příští epizoda bude speciální.

Naučíme se, jak zbavit kafe kofeinu, jen za použití ubrousků a 9V baterie. Uvidíme se příště, já si jdu zatím dát drink. Překlad: xxENDxx Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

opet jsem se tesil na dalsi dil ale tenhle me tedy zklamal taky me to napadlo a je to slaby trik

181

Odpovědět

Farseer: Ty podtácky si prohodíš z pravé ruky do levé a naopak.Tedy pokud myslíme stejný trik, když se podtácky dají k sobě tak pravou rukou chytneš podtácek který máš v levé a naopak

181

Odpovědět

PESI: Paratka s teckama znam taky :-) Ale prisel sem na to hned jak sem to videl prvne, ale spis to ten dotycnej nedelal uplne dobre, trik je to dobrej :-)

180

Odpovědět

v 0:47 je jedna pípa pilsner urquell :) :)

180

Odpovědět

Já dělám už dlouho podobnej trik... akorát s plochými párátky, na kterých mám prupiskou nakreslený tečky :D

180

Odpovědět

Neřekni To: ono dost zápalek v cizině jsou český, takže tohle mohly bejt taky

180

Odpovědět

to mě napadlo už když řekl že má jednu starnu hnědou a druhou černou

180

Odpovědět

Škoda no...docela lacinej trik...tohle by napadlo snad každého.

180

Odpovědět

S českými zápalkami to asi nepůjde :D :/

180

Odpovědět

nic moc tehle byl slaby....... a kdyby to chtel nekdo vyzkouset po tom co to uvidi ....

180

Odpovědět

Taky mě to hned napadlo.

180

Odpovědět

Bohuzel to bylo to prvni co me napadlo :( ze jsou z obou stran jiny

180

Odpovědět

kdysy mi nekdo ukazoval na baru podobny trik akorat s podtackama , doted to zni pacim jak to udelala protoze sem to trosku nepobral , ukazovala to nejmin 10x , todle bylo pravdepodobny ale nevim jestli se daj takle proste otocit podtacky v ruce xDD

180