Zápalka a skleniceŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:4 088

V dnešním dílu Školy podfuků se naučíte velice pěkný trik, kterým určitě zaujmete a vysloužíte si pivo zdarma. Vyžaduje však trochu praxe.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte v pořadu, který se všechno naučil od tebe, tati. Naučil jsem se to od tebe! Škola podfuků - jediný pořad zaměřený na sociální inženýrství v baru a na ulicích. Já jsem Brian Brushwood a dnes vás čeká další hlavolam. Jak víte, ve škole podfuků vás učíme, že tajemství nesmíte jen tak prozradit. Máte ho prodat. A v tomhle případě to za ten drink stojí. Tomuto podfuku říkáme "Loupež."

LOUPEŽ Zkusíme si jeden hlavolam. Má to výborný řešení. Je to můj hlavolam, já určím pravidla, ale taky vám to zatraktivním. Ve hře bude odměna našich prastarých předků. Pan Abraham Lincoln, žádná troškařina. Schovám ho tady do trezoru. Tak.

Vaším úkolem je ukrást Abea. Ale v cestě vám stojí past. Nastražím tu past. Představte si to jako poplašný systém. Poplach se spustí, jakmile ta sirka spadne. Začne to houkat, já vám ukážu prostředník a shrábnu bůra. - Jasné? - Dobře. Můžete použít, co chcete. Ale můžete se dotknout jen jedné sklenice. A nesmíte přitom spustit poplach.

Dokážete se dostat k té pětce podle těchto pravidel? Na to se budu muset napít. Tak jo. Můžeme se dotknout jen jedné sklenice. Přesně tak. - Abysme se dostali k penězům. - Ano. A nezapomeňte na alarm, je velmi propracovaný. Dobře.

Co myslíš ty? Myslím, že v tom je nějaký trik. To si taky myslím. Klidně něco zkuste, a když to nevyjde, tak to zase vynulujeme. Mě fascinuje ten alarm. Ano, je to velice pokročilý systém. Co když ta sirka spadne na něco jiného? Není to tak, že když se dotkne země, tak se spustí alarm.

Stačí, aby prostě odpadla. Jsem fascinována a chci znát řešení. Chcete znát řešení? Vyvstává nám tu otázka. Jak moc to řešení chcete znát? Ty vole... opravdu moc. Zdá se mi totiž, že s mým nápojem není něco v pořádku. Kdybysme mu sehnali další "nápoj"... Kéž by existovalo víc séra pravdy.

Tys mi dala svoje pití? To je gin s tonicem? Bože můj, oficiálně to zaznamenejte, že mi dává svoje pití. Už je to můj gin s tonicem. Dostaneme teď těch pět dolarů? Jste připraveni? Nespustíme alarm. Dobře.

Sledujte. Teďka napodobuju Indianu Jonese. Mě to napadlo zapálit. Tohle k tomu potřebujete vědět. Aby to fungovalo, musíte mít dost styčné plochy. V momentě, když to hoří a začne se to tavit, musí se to dotýkat dostatečně velkou plochou. Takže to, že je to kulaté, vám to stěžuje.

Tohle je taky kulaté. Abyste maximalizovali styčnou plochu, používejte takovéhle velké zápalky, které jdou škrtat o cokoli. A musíte s ní takhle bouchat... Vznikne tak plochá hlavička. Nevím, jestli to uvidíte. Je to na straně zploštělé a to zvětší styčnou plochu.

Takhle. Maximalizovali jsme styčnou plochu. A roli taky hraje načasování. Když ji zapálíte... Budete si to muset předem natrénovat. Důležité je držet ten plamen blízko té sklenici, aby se nahřála. - Chápu. - Když to pak vzplane, začne to venku a prohoří dovnitř. A v momentě, kdy se ten plamen téměř dotýká sklenice, to musíte sfouknout.

Takhle. Uvidíte. Pohnu s tím. A pak... Musíte s tím manipulovat velice opatrně, jinak to spadne. A pak to zvednete. Zaprvé, musíte si to nacvičit, aby vám to tam drželo.

A zadruhé, nastavte ten hlavolam co nejférověji. Myslím, že po pár pokusech byste milerádi koupili drink člověku, co vám dá řešení k tomuhle triku. Podle mě je povedený. Děkuju mockrát, Skye a Anthony. Byli jste skvělí. A víte co? Tenhle lup vám dám zpátky. Zasloužené pivo. Byli jste tak skvělí, že dostanete královskou odměnu. Za váš výkon.

ZOPAKUJEME SI TO. Problém s tímhle hlavolamem je, že řešení je až moc chytré a náhlé. A lidé pak mají pocit, že neměli šanci na to přijít. Takže se ujistěte, že to řešení odhalíte správným způsobem. Vysvětlete jim, že to není o tom, aby sirka nespadla na stůl, ale aby ztratila kontakt se sklenicí. Na fóru někdo poznamenal, že tajemstvím dobrého podfuku je, že všechno by mělo být před vámi a teprve až je po všem, si máte říct, že vám to mělo dojít hned.

Takže odhalujte opatrně. Pokud máte historky z vašich úspěchů, nebo ještě lépe, neúspěchů, podělte se o ně na revision3.com/scamschool. Jakékoli dotazy nebo nápady mi posílejte na brian@revision3.com. A nezapomeňte, že v příští epizodě budeme mít hosta. Mistress Manners nás poučí o etiketě mezi šlapkami. Na viděnou, já jdu na pivo. Překlad: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

mimochodem uz jsem se lekl ze mam propalenou sklenicku :D ale nastesti jsem to umyl....ale chyba asi byla v tom ze sem tu sirku nechal moc dlouho horet :D

180

Odpovědět

Ach... to bylo dobry...ja to zkousel s obycejnyma sirkama ale nepovedlo se :D jinak dobry :) 8/10

180

Odpovědět

fakt super, škoda že je poslední

180

Odpovědět

Really good job scr00chy & I hope you will continue with translating :)

180

Odpovědět

Supr :) jen pokracujte v prekladani ;) .. diky

180

Odpovědět

Funguje to s hociakými zápalkami ?

180

Odpovědět

zajimalo by me kolik triku sam vymyslel

180

Odpovědět

Něco jako tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=P_imj0fmAWA

180

Odpovědět

brejlous: Zatím nemáme v plánu skončit. Uvidíme, jak dlouho se udrží zájem o Briana. :-) Akorát Jaecen, který ho měl dřív na starosti, teď se školou moc nestíhá, takže je to komplikovanější a na dílech se budou překladatel střídat. Dvě nebo tři videa dělal xxENDxx a tohle premiérově scr00chy. Nicméně se pokusíme udržet dva díly týdně co nejdéle to půjde...

180

Odpovědět

Luxusní trik. :]

180

Odpovědět

Podle me dost hustejtrik, jen to chce umet dobre podat... díky moc ze to prekladte, vite ze uz ted je techdiu oficialne asi 120? budete je překládat všechny?

180

Odpovědět

Pekne, lec nekde v restauraci v Cr nepouzitelne. Cisnik/barman urcite rad uvidi jak mu propalujete sklenicku :|

180

Odpovědět

tuvy : myslim ze i tomu paru v baru doslo ze se to nesmi z duvodu pravidel a proto se ani neskouseli ptat , jinak by to brian samozrejme pripomenul :-) 7/10 bylo to hezky ale nic co by me zvedlo ze zidle a ja rek "to je borec , du si to skusit "

180

Odpovědět

Dle toho, jak to zadal, mě okamžitě napadlo daleko jednodušší řešení - sice můžu chytnout jednu sklenici, ale nemluvil o tom, že bych nesměl chytnout tu sirku - ruce mám dvě, takže jednou ručkou sirku, druhou sklenici a jednoduše to zdvihnu a nemusím si ničit sklenice zapalováním.

180

Další