Vyváznout a lapitŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:137
Počet zobrazení:3 533

V dnešním dílu Školy podfuků se naučíte velmi starý podvodnický trik, díky kterému můžete lehce obrat spoustu kamarádů o nějaké ty drobné. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte u pořadu, který přísahá a slibuje, že vám ráno zavolá, a že to nebude vůbec divné. Škola Podfuků, jediný pořad, který se věnuje sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Budu vás provázet já, Brian Brushwood, a dnes se přiučíme zločinu.

Opravdové podvodné hře, která je známa od roku 1920 pod jménem Vyváznout a lapit. VYVÁZNOUT A LAPIT Ahoj, jdeme na to. Naučím vás starou podvodnou hru, která má kořeny až někde v roce 1600. Bývá také označována jako Rozvazování podvazku, Honba za řetězem, nebo Nekonečný řetěz. a nyní, od roku 1920 ji známe jako Vyváznout a lapit. Věc se má takhle...

Vezmete řetěz a vytvoříte z něj tento obrazec. Poté, co řetěz takto rozložíte, vzniknou vám dva takovéto otvory, z nichž vás jeden lapí a z druhého lze vyváznout. Nachystal jsem to tak, že pokud strčíte prst sem a já zatáhnu za řetěz, tak vás to lapí, pokud strčíte prst sem, vyváznete. Vysvětlím vám to. Strčte prst sem. Já zatáhnu...

a jste lapena, že? Vytáhněte prst. Teď udělám zdánlivě to samé, ale v tomhle případě, strčte prst na stejné místo, v tomhle případě ale vyváznete. - Vidíte? - Jo. - Jedná se vlastně o přechytračení. Je těžké poznat, které oko vás lapí a odkud vyváznete. Jde o to, že podvodník musí umět odhadnout lidi. V tomhle případě vlastně musí podvodník odhadnout, do jakého oka strčíte prst a nastavit podle toho řetěz.

Ukážem si to na příkladu. Vyberte si. - Jste si naprosto jistá? - Ne. - Teď už si jistá jste? - Ano. Víte, co je zajímavé? Já si původně myslel, že zvolíte tenhle. Nepočítal jsem s tím, že si to rozmyslíte. Strčte prst sem.

Víte co? Nemyslel jsem, že ho vrátíte zase zpět. Tady vidíte, že to bylo tady, a já tak mohl vyhrát. Teď začneme hrát doopravdy. Připraveni? Tak jo, jdeme na to. Mám vybráno. Kdo chce hrát? Mužu já? Mám za úkol vyváznout? - Jde o to, že si vsadíte dolar... - Na vyváznutí? - Na vyváznutí. Velmi dobře.

Výborný odhad. Zkusíme to znovu. Vyberte ten, odkud vyváznete. Který to bude? - Jste si jistá? - Ano - Víte, že to je ten, kde on vyhrál? - Ano, vím. A já mám tušení, že vy vyhrajete taky... Zkusíme ještě jednu variaci, a povím vám, že při téhle hře bych vás dokázal obrat o stovky dolarů. Ale budu fér. Strčte tam teď prst oba. Chci, abyste viděli, že je to fér hra a vy víte, že jeden z vás bude určitě lapen.

Musíte jen docílit toho, aby ten druhý zvedl prst. Pokud to uhodnete správně, vyhráváte. - Sto dolarů. Sto, že jo? - Ano, stovku. - Stovku. - Tak já ho zvednu. Měla jste zůstat. Jste připraveni na prokouknutí toho podvodu? PROKOUKNUTÍ PODVODU Je to naprosto neprůstřelné.

Není možné vyhrát. - Protože... - Vyhrál někdy někdo? - Co? - Jestli někdy někdo vyhrál. - Ne. A vy hned pochopíte proč. Protože, když nastavujete řetěz, pokud chcete hrát fér, podržíte konec dlaní nahoru a při přendavání se ruka otáčí, a jak můžete vidět, je to jako kruhy, přeložené přes sebe.

V tomhle případě je to připravené férově, kde vás levá strana lapí a pravá strana, když to udělám takhle, je zřejmé, že je tou, ze které vyváznete. Zatímco levá strana, jak je vidět, je ta, která vás lapí. Jasné? Záleží, jak ten řetěz nastavíš. Takže ještě jednou. Aby to bylo fér, musíte otočit rukou při přípravě a nastavit to. Pokud chcete díru, která vás lapí, na tuto stranu, položte prsty takhle a přetáhněte to.

Teď vás lapí tahle strana. Tak se to připravuje férově. Pokud chcete podvádět... Téhle části neuvěříte. Pamatujete, jak jsem říkal, že musíte rukou otočit? Pokud chcete podvádět, uděláte stejný pohyb, jen bez rotace. Sledujte. Pokud neotočím rukou, pokud to přeložím přímo, vypadá to naprosto stejně, ale z obou stran prostě vyváznete.

- Pěkný. - Vidíte to? Takže, v tomhle případě... Ukážem si to znovu. Přímo a přes, bez otáčení rukou. A máte to tak, že z obou vyváznete. Není možnost, jak vyhrát. Chcete si to zkusit? DOKÁŽÍ NAPODOBIT MISTRA?

Tak jo, nejdřív uděláme ten opravdový, pamatujte, musíte otočit rukou. Přesně tak. Položte to sem a máte jednu díru tady a druhou tady. Takže, pokud v tomhle případě položíte prst sem a zatáhnete... - Zatáhnout za tohle, že? - Jo. A máte to. Teď to připravíme naprosto stejně, jen budeme chtít podvádět. - Takže teď to bude bez rotace.

- Přesně tak. Já to dělám tak, že... Ano, přesně tak. - Neotáčet, neotáčet. - Jo, bez otáčení. Otáčíte. Vidíte tohle? Tomu se říká otáčení. Neotáčejte a položte to. - A opět... - Jo, je to tu. Takhle to vypadá naprosto stejně. strčte tam prst... A máte zaručenou výhru.

Tak jo, jdem na to. O 10 babek. Už jde na to. Pamatujte, že tohle je nelegální podvodnická hra. Klidně oberte kamarády, ale když na tom začnete vydělávat, - běda jak mi nepošlete 10%. - Tak jo. - Domluveno. - Díky, byli jste super. ZOPAKUJEME SI TO Teď, když máte základy Vyváznout a lapit, můžete začít obírat kamarády.

V budoucnu se naučíme i pokročilejší verze, takže nás sledujte i nadále. Ale do té doby musíme zmínit že Škola podfuků, ani mateřská společnost Revision3.com nedoporučují provádění žádných ilegálních aktivit. Podporujeme dodržování zákonů a boj se zločinem. Pokud máte nějaké příběhy o úspěchu, pošlete nám je na fórum revision3.com/scamschool. Pokud máte nějaké otázky či návrhy, napište mi přímo na brian@revision3.com. Nezapomeňte, v příštím díle uvidíte velmi speciální a užitečný trik.

Naučíme se, jak předělat obyčejné baterie na baterie nabíjecí. Do té doby mě najdete v baru. Překlad: xxENDxx Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak to je, lidově řečeno, "výjeb mysli" :-D...celkem mě to dostalo a vyzkouším to hned :-D

180

Odpovědět

Už ani nevím jak jsem se k tomu dostal, ale na střední jsem si tím vydělal celkem dost peněz - no teda pár stovek, ale před 15ti lety to bylo celkem super, aspoň bylo na pivko.

180

Odpovědět

Moleek. Asi si to nepochopil, tam jedna diera bud ostane na prste a druha nie. A on si ma typnut ktora ano, alebo naopak co sa opyta, aspon tak nejak si to pamatam

180

Odpovědět

Přišlo mi to jako trochu nelogická zázka.... Proč je prohra, to že se z řetězu dostanu?
I když to bude možná chyba překladu a prohra na tom je to, že mi ten řetěz seberou

180

Odpovědět

Asi nejhorší díl. Nezajímavé a nudné, prakticky v tom není žádný prvek kdy se druhá strana snaží a on ju přechytračí. Prostě strká prst do jedné nebo do druhé s tím že je automaticky jasný že díky "složitosti" toho řetězu jde o nějaké překroucení, na které by časem přišel každý, jen se mu v hospodě nechce koukat na ty zamotaný kuličky řetězu.

181

Odpovědět

Lukas : Mas same jednotky? :D

180

Odpovědět

@Lukáš: NeRimmruj mi tady :D

180

Odpovědět

Myslíte, že jsem malicherný, korekturní hnidopich, který se přímo vyžívá v pravidlech, protože z toho má jakousi zvrhlou radost? V mnoha ohledech máte bez výhrad pravdu. :-D

190

Odpovědět

xxENDxx: Má pravdu a opravil chybu, tak proč to moc žere? :-D

190

Odpovědět

moc to žereš :)

181

Odpovědět

Díl průměrný, tohle jsem odhadl i já, ale pořád mě Scam School baví. Jinak, v čase 6:44 máte chybu - má tam být 10 % a ne 10% (to první je deset procent, to druhé je desetiprocentní).

190

Odpovědět

Zajímavé. :D

180

Odpovědět

First <<< a diky za překlad dalšího dílu :)

180