Trik se zápalkamiŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:145
Počet zobrazení:7 717

Nyní tu máme trik od iluzionisty Dana Martina. Tento trik budete muset nejspíš chvíli cvičit, ale výsledek se určitě hodí.

Přepis titulků

Překlad: Jaecen Korekce: scr00chy www.videacesky.cz ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte v pořadu, který je váš oddaný parťák. Ve škole podfuků, jediném pořadu zaměřeném na sociální inženýrství v barech a na ulicích. Já jsem váš průvodce Brian Brushwood a nedávno jeden velmi chytrý a talentovaný kouzelník, Vymyslel nové vylepšení jednoho starého triku.

A tolik se mi zalíbil, že vám ho ukážu. Nazveme to Danův trik se zápalkami. DANŮV TRIK SE ZÁPALKAMI Ahoj, já jsem Brian a ty? - Kaytleen. - A ty? - Alber. - A jak se máte? Předvedu vám jeden trik a naučím vás, jak ho udělat. Pokusím se být během celého procesu co nejférovější.

Kaytleen natáhni prosím takhle ruku. Dlaní nahoru. A chtěl bych, abys spočítala, kolik je to celkem sirek. Chtěl bych znát přesný počet sirek. A také zkontroluj, že vevnitř žádná nezůstala. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9. Výborně. Jednu z nich vyber a ta se stane tzv. Kouzelnou sirkou. Tahle bude Kouzelná sirka.

Teď kouzelnou sirku dej Alberovi. Přede všemi ji ochraňuj. A ty zbylé sirky semkni dohromady. Tyhle jsou to naprosto bezvýznamné sirky. Nic pro nás nejsou. A jednu z těch sirek si vezmu a zapálím ji. A potom... zapálíme i všechny ostatní zápalky.

Dobrý, teď už je uhas. Přesně tak. Tuhle dáme ke zbytku. A všechny vyhořelé sirky dej zpět do jejich rakve. Jsou pro nás mrtvé. Jsou bezvýznamné. Dobře. A teď podrž celou krabičku. Takhle, přesně tak. A druhou ruku dej nad ní.

Tak abych neměl šanci se do ní dostat. A teď chci Kouzelnou sirku. Teď už ti ji můžu dát? Ano, vedl sis skvěle při její ochraně a teď už mi ji můžeš dát. Mám v ruce Kouzelnou sirku. A teď něco udělám. Podívej se dovnitř. Spočítej, kolik jich je.

- Na začátku jich bylo 9, že jo? - Jo. Ukaž je kameře. A spočítej je před ní. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9. - A jedna je tu trochu odlišná. Ano, je tu ta kouzelná. Kouzelná sirka. KOUZELNÁ SIRKA Líbilo se vám to?

Chcete naučit, jak to udělat? - Ano. - Jo. To je to správné nadšení. Jdeme na to. Prozrazení Danova triku. Když začnete s krabičkou plnou sirek... Špatně by se počítaly. Přesně tak. Vezmi jich pár, které použijem.

To stačí. Zbytku se teď zbavíme. A uděláte tohle... Pootevřete krabičku, dáte do ní jednu zápalku a zatlačíte ji dovnitř. Takže ji můžete otvírat a tím, že... A tím, že to budete držet takhle vzadu ji můžete otvírat a zavírat, jak budete chtít. Zbylé sirky dáte dovnitř.

Zavřete to, ale ne úplně, pouze tak, aby to zavřeně vypadalo. A teď... A teď s krabičkou budete moct dělat, co chcete. Můžete s ní hrkat, vytáhnout z kapsy a stejně to nebude vypadat podezřele. Vezměte si krabičku... Otevřete ji a musíte dávat pozor, aby konec kouzelné sirky zůstal tady. A vysypete je co nejopatrněji umíte. Spočítej, kolik jich je.

Deset. Dobře, takže 10 sirek. Někoho necháte vybrat kouzelnou sirku, nezáleží na tom kterou. Ale musíte dělat, že je velmi důležité, aby ji nikdo neukradl. Teď dáte všechny sirky k sobě a hlavičkami nahoru. A teď stačí vzít jednu z nich... a zapálit s ní i ty ostatní. Všechny je zapálíte.

Tohle má vždycky úspěch, protože všichni mají rádi oheň. Ještě jednu. A je to. Tuhle dáme zpět. A potom znovu otevřete krabičku a necháte jim dost místa, aby tam šly lehce dát. Když ji poté úplně zavřete, ta sirka, co je navíc, spadne mezi ostatní.

A vy teď už víte, že vaši část už máte hotovou, ale oni ne, tak je necháte nastavit ruku a druhou dát nad ni. Druhou ruku dej nad ni. A nyní už stačí nechat zmizet sirku, podívejte se na internet, tam jsou miliony způsobů, jak nechat něco zmizet. Třeba něco jako: Francouzský pád.

A nechat ji tak zmizet. Nebo třeba... nebo ji můžete nechat zmizet třeba Uvězněním. Nebo můžete dělat, že si s ní přehazujete z ruky do ruky, a necháte ji přitom zmizet. Já jsem použil nejjednoduší metodu. Jmenuje se: Předstírané zvednutí. Nastav ruku a dej do ní ten předmět. A potom si musíte nacvičit pohyb, při kterém vám ruka spadne podél těla.

Když je ruka v naprostém klidu, prsty se trochu ohýbají. Takže musíte nacvičit přesně tenhle pohyb. Odtud sem. A potom... musíte předstírat, že tu věc berete druhou rukou. Uděláte, že jste to vzali, a potom tu ruku volně pustíte.

Očima ji pořád musíte sledovat. Já jsem udělal, jako že ji beru a pustil ji přitom na podlahu, Takže uděláte tenhle pohyb, pustíte sirku. Poté se podíváte dovnitř a nejenže tam je původní počet sirek, ale je tam i jedna nespálená sirka. Návrat Kouzelné sirky.

- Líbilo se vám to? - Jo. Moc vám děkuju, byli jste skvělý. ZOPAKUJEME SI TO Jedna z nejdůležitějších věcí je zachovat stále stejné podmínky. Musíte mít jistotu, že kouzelná sirka je v jedné ruce. A že zbytek sirek máte roztříděné v druhé ruce. Když se ta sirka objeví v krabičce, která je přikrytá jejich rukama, je to jako malý zázrak.

Pokud se vám líbil tento trik, koukněte se na další triky od Dana Martina na www.martinmagic.com. Určitě se vám budou líbit. Pokud máte nějaké historky s tímto trikem, napište je na fóru revison3.com/scamschool. Pokud máte nějaké dotazy, nebo mi chcete prozradit vaše triky, napište mi na Brian@revision3.com. Příští týden bude speciální epizoda, protože se bude vypínat analogové vysílání, naučím vás, jak změnit vaše přijímače na digitální pomocí kalkulačky.

Na viděnou. A já jdu na pivo.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

fakt se mi líbí ti chytráci co tu píšou jak je to trapný, laciný a že věděli v čem je fígl pomalu ještě než si vubec pustili to video.. nevím, jestli si připadáte mocní, frajeři, nebo kdovíco.. napsat pod video po tom co ho zkouknu že jsem věděl v čem je fígl no to je vážně frajeřina... vzpamatujte se jediné trapné a laciné jsou ty vaše frajerské řeči...

180

Odpovědět

Connavar: Souhlas... Ještě jsem ani nevěděl, jakej trik se chystá udělat a už mi bylo jasný, že tam jednu sirku přidržuje :-D

181

Odpovědět

…tenhle dil nic moc… uz jim asi dosly napady… ale jinak supr serial jak cip //// podívej se na jeho webovky kde má všechna videa a uvidíš sám že nápady nedošly ;-)

180

Odpovědět

P.S. - tim vsichni nemyslim jen u tohohle videa,ale vubec u scam school se to pod kazdym videem hemzi "trapny, videl jsem, ubohy" a podobnejma duchaplnejma komentarema...

180

Odpovědět

Vsichni akorat kritizuji. Zkouseli jste to?
Ja jsem to ukazoval kolegum v kancelari, poruznu kamaradum a nikdy nikdo nepoznal kde sirka je nebo ze jsem ji falesne sebral a zahodil.
Chce si to natrenovat,aby jste se nemuseli koukat a soustredit na to co delate rukama, prstama.
Kdyz se budu koukat na svoje prsty a slozite je stelovat, tak to akorat pritahne pozornost. Kdyz na ne naopak nekoukam, delam ruzne pohyby volnou rukou a povidam, tak se lidi koukaji na me a ne na to co kutim za podvod se sirkou atd.
Aneb rict anonymne do komentaru "trapny, lame, fist, noob," umi kazdej.

180

Odpovědět

no, to bylo hodně tajemný :D

180

Odpovědět

NEvím jak vám ale mě bylo jasný už odzačátku kde tu sirku má už z toho jak dementně tu krabičku držel.

180

Odpovědět

A taky v 2:00 aby tam šli dobře dát
A v 6:18 potom tu rukou volně pustítě
A ještě v 7:04 která je přikrytá jejich rukami

180

Odpovědět

0:47 máte vemi místo velmi .....

180

Odpovědět

nic moc

180

Odpovědět

tak tenhle se moc nepoved, bylo mi to jasný už od začátku a to myslim vážně, už jenom to jak držel tu krabičku-tak jí přeci nikdo nedrží

180

Odpovědět

naučím vás jak změnit analogové vysílání na digitální pomocí kalkulačky :-D

180

Odpovědět

No, celkem laciný trik. Viděl jsem od něj už lepší.

180

Odpovědět

Taky jsem to videl, ze to drzel jak k***t tu krabicku a hnedka mi to doslo...tenhle dil nic moc... uz jim asi dosly napady... ale jinak supr serial jak cip

180

Odpovědět

akorát, že celou dobu jak tu krabičku divně držel, bylo jasný že tam má schovanou sirku

180

Další