Zvládáme kartyŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:4 186

Dnes tu máme již třicátý díl tohoto seriálu. Tentokrát se naučíme ovládat karty a s tím i jeden karetní trik.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítám vás u pořadu s polovičním obsahem kalorií oproti ostatním webovým seriálům. Škola podfuků. Jediný pořád zabývající se sociálním inženýrstvím v barech a na ulicích. Já jsem váš moderátor Brian a zatím jsme se naučili lhát, podvádět a krást, ale schopnost jsme tu ještě neměli. To se dnes změní, protože vás naučím hrát si s kartami a dělat s nimi parádní triky. ZVLÁDÁME KARTY - Zdravím, já jsem Brian, a vy?

- Já jsem Maggie. - Andrew. Nevím, jak vy, ale mně přijde důležité, aby každý schopný Američan uměl alespoň jeden slušnej karetní trik. Co myslíte? Já vám teď předvedu, co se budeme učit a pak vás to naučím. Je to hotové kouzelnictví. Maggie, vyber si kartu... Uděláme to lícem nahoru. Dobře, tak lícem. Jakoukoliv kartu. Tak počkej, zkusím to uhodnout.

Křížová pětka. Já jsem prostě dobrej. Tak fajn, teď uděláme tohle. Dáme ji na vršek a dobře se koukej, že to řádně zamíchám. Ať je to fér. V dalším kroku po tobě budu chtít, abys vzala, kolik karet chceš. Sejmi si a polož ten balíček. Tak se mrkneme, co se tu teď stalo.... To, cos vytáhla asi s trikem nemá nic společnýho.

Klidně to můžeme udělat znova, sejmout ještě jednou, cokoliv. Za druhé: Mohla sis vybrat jakoukoliv kartu Ukázal jsem ti je lícem dolu, takže to mohlo být cokoliv. A taky jste sami dobře viděli, že jsem ty karty promíchal. Kdyby to byl trik s mícháním, tak musel být sakra dobrej. A nakonec sis sejmula dle vlastního gusta. Nezaskočilo by tě, kdyby na konci toho balíčku... Cože sis vytáhla? Křížovou pětku.

- Chcete se to naučit? - Jasně! Skládá se to ze dvou částí. V té první není potřeba umění, v té druhé trochu ano. Nejdřív se vás zeptám, jestli umíte míchat karty tímhle způsobem. - Říká se tomu míchání přes ruku. Víte, jak se to dělá? - Jo. Stačí jen... Ty už jsi to viděla, takže se teď přesunu k Andrewovi. - Dej si karty do levé ruky... Jsi pravák? - Jo. Dej si takhle karty do levý ruky.

Obyčejně teď palcem stáhneš pár karet a takhle pořád dokola. To je míchání přes ruku. První část: Je to o kontrole. Aby vám vaše karta zůstala vespod. Takže si tu kartu dáte navrch. V tomto případě kárového krále. A namísto toho, abyste palcem vzali víc karet, tak stáhnete pouze a jenom tu první. - A pak už jen jedete dál.

Kde je vaše karta? - Úplně vespod. Abyste ji pořád měli, tak si ji svojí levou rukou přidržíte. A pak už jen mícháte dál a váš král bude pořád vespod. To by byla část o kontrole. Druhá část už udělá všechno za vás. Jakmile si někdo vybere kartu, dejme tomu károvou šestku, dostane ji dolů, mícháte dál... a pak karty předložíte a požádáte, aby si vzal, kolik chce. A pak ji položí.

Budeme tomu říkat překřížení. Teď totiž vím, že vaše karta je tady. Vy jste jenom vzali vrchní balíček a položili ho. Zbytek položte navrch křížem. Teď použijeme trik, kterému se říká natahování. Čím déle to všechno natahujete, tím lepší to bude. Teď jsme v situaci, kdy jste sejmuli balíček a já na něj položil zbytek. A teď si to zopakujeme. Nejdřív sem blemtal něco o tom, že jsou to normální karty.

Pak si určitě pamatujete, jak jste si vytáhli kartu a položili ji na stůl. Pak si vzpomínáte na to nefalšovaný míchání. A pak jste si jakkoli sejmuli. Pamatujete si ještě na tu vaší károvou šestku? Oni řeknou, že jo a pak už to jen otočíte... A jim už nedojde, že tahle karta byla vespod. Dává to smysl? Jo. Teď vám dám chvíli na procvičení a vyzkoušíte si to na mně. Pak vás vyšleme do terénu, jak si povedete.

Ukážu ti trik, kterej jsem se naučil asi před deseti minutama. Paráda, perfektní začátek. Takže... Nevím, co teď říct... - Zamíchám je. - Do toho. NEUMÍ MÍCHAT! - Není v tom žádná magie a tak... - Žádná magie. Nemohl jsem tu kartu schovat, nevím, kde je.

- Ani náhodou. - Neviděl jsem ji. - Takže jakou kartu sis vytáhl? - Křížové eso. Křížové eso? Tak fajn... Nekecej! To snad ne! To není možný! - Je tohle tvoje karta? - Kámo! Dobře ty, zmákl jsi to! Ještě si to trochu nacvičte a my vás vyšleme do terénu. Lidi nám pak řeknou, jak vám to šlo.

Uvidíme, kdo uspěl a kdo ne. JAKO PRVNÍ JDE NA ŘADU MAGGIE Ukážu vám trik. Jen takovej jednoduchej karetní trik. - Je to snad ten nejstarší trik z knížek. - Úplně nejstarší? - Jo. Vytáhněte si jakoukoli kartu. Ani mi ji nemusíte ukazovat. Klidně ji ukažte ostatním, jen do toho.

Paráda, děkuju. Já se teď pokusím uhodnout, co jste si vytáhl. Teď to jen... jejda. Teď si prosím sejměte. Sejměte si, prosím. Super, skvělý. Takže zatím se nic... Leží tu před námi normální balíček karet. Na těchto kartách není nic neobvyklého nebo tak.

- Já se to teď pokusím uhádnout. - Jsem připravený. - Je to ona? - To je moje karta. Gratuluji. A TEĎ ANDREW Prostě si vytáhněte nějakou kartu. Položte ji navrch. A já ty karty teď zamíchám. ZVORAL TO!

Trochu je promíchám. ZASE TO ZVORAL! Vždycky zapomenu na jednu věc. - Neumím to. - Klapka potřetí. Ukážu teď trik s kartami, který jsem se naučil před čtvrt hodinou. Hlavně mi ji neukazujte. Až se vám bude chtít, položte ji zpátky na stůl. Zase je promíchám. Sejměte si jak chcete.

Já ten zbytek dám nahoru. Tak schválně... Vespod vašeho balíčku... - Je to vaše karta? - Ano, to je moje karta. Mockrát vám děkuju. A VÍTĚZEM JE... Tak jo, musíme vyhlásit dnešního vítěze. Maggie se moc nedržela scénáře, možná jsi viděl její techniku.

Vynalezla si vlastní způsob, jak ovládat karty, aby tu kartu dostala dospod balíčku. Nějak takhle: "Podej mi tu kartu." Dobrý. Ale jak sis všiml, tak ta karta už tam zůstala. A na druhou stranu, tobě se to povedlo dokonale až na třetí pokus. Což... Taky to má nedostatky. Ale musím říct, že... nedržela se scénáře, tři pokusy...

Cenu získává Maggie. Na první pokus. Koupím jí pití. Skvělá práce, Maggie. - Byli jste úžasní, moc vám děkuju. - Díky za hru. - Taky. ZOPAKUJEME SI TO Nedokážu říct, jak těžký je předvést trik hned potom, co jste se ho naučili. Obzvlášť, když je k němu potřeba trocha obratnosti, ale oba si vedli skvěle. Sám Andrew už mi řekl, že díky tomu triku už dvakrát přišel k pití zdarma. Když o tom mluvím, rád si přečtu i o vašich úspěších. Podělte se o ně na revision3.com/scamschool Máte-li otázky nebo nám chcete ukázat vlastní trik, napište mi rovnou na moji e-mailovou adresu.

Nezapomeňte, že příště se naučíme něco ekologického. Naučíme se, jak na 1 galon ujet o 15 mil víc, jen tak že do nádrže nalijete trochu bramborových vloček. Na viděnou.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já hned věděl co dělá....takhle míchám já ale smaozřejmě ne po jedné kartě(I když já to jednou tak míchal a řekli mi že ty karty nemíchám ale že na konci budou na stejnym místě :D)....je to vidět hned :/ Já takhle míchat umim ale u tohodle triku musíte fakt rychle míchat jinak to každej prokoukne :D

180

Odpovědět

super!!

dalsi trik co nemuzu predvadet v spolecnosti, jen tak dál!

180

Odpovědět

Už je to opravený, nicméně mám takový pocit, že to bylo v čase 3:07, aspoň mám ten pocit :)

180

Odpovědět

Neopravoval jsem.

180

Odpovědět

bakeLit: Včera v noci jsem na to koukal a taky jsem to nenašel. Možná to opravil scr00chy, ale ten tu myslím včera večer nebyl...

180

Odpovědět

stranger: Nevěřím, jestli to tam někde je, tak se mi to stalo poprvý! :D
// Já to tam prostě nevidím. :D

180

Odpovědět

Not bad :) V každým případě, bakeLite, "by jste"? :D Fuj :D

180

Odpovědět

to co daval cirixws je drsne...podle me proste pouzil psychickou silu a nuz nasel

180

Odpovědět

Moc pěkný, určitě zkusím :)

180

Odpovědět

look: no, ano, ale tenhle trik není podle mě o tom triku samotným, spíš o získání základní obratnosti s kartama:-)

180

Odpovědět

u toho co mte přeložit (prosím) sem se nemálo zasmál:-D, i mistr někdy selže:-DDDDD

180

Odpovědět

admini přeložtre toto, sice není moc toho nba překládání, ale buď je to nejlepší trik od něho (což si nemyslím), nebo se jen nepovedl (což tak vypadá) http://www.kookej.cz/videa/ruska-ruleta-s-nozem/

180

Odpovědět

opravdu lehoucki trik to udelam i po slepu

180

Odpovědět

j videl jsem na youtube, dobry trik...

180