Předpovídání budoucnostiŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:157
Počet zobrazení:4 782

Brian vás už naučil, jak mít super sílu nebo rentgenový zrak, nyní vás naučí další superschopnost. Tentokrát to bude předvídání budoucnosti, ke kterému vám stačí pouhý balíček karet. Po závěrečných titulcích vás čeká ještě jedna scénka!

Přepis titulků

Překlad: Jaecen Korekce: scr00chy www.videacesky.cz ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte ve škole, kde vás naučí věci, které se vám v životě budou opravdu hodit. Vítejte ve Škole podfuků, jediném pořadu zeměřeném na sociální inženýrství v barech a na ulicích. Já jsem Brian Brushwood a víte, co je lepší než trik s kartami? Předvídání budoucnosti! A to je přesně to, co se vám podaří díky triku Předpovídání budoucnosti.

PŘEDPOVÍDÁNÍ BUDOUCNOSTI - Já jsem Brian a ty? - Já jsem Jessica. A ty... ty zrovna piješ. Ty jsi Long? Skvělý. Jdeme na to. U všech karetních triků ti říkají, že máš jenom šikovné prsty. Ale tahle hra nebude karetní trik. Já budu předvídat budoucnost. Stanu se jasnovidcem, tak se tomu říká, když se předvídá budoucnost, ne?

Napíšu sem svoji předpověď. Teď to schovám. Moje předpověď. Nepohnu s ní, a nedovolím nikomu s ní pohnout. Ty předpovídáš nějakou kartu? Je to prostě předpověď, neřeknu vám čeho. Teď prosím zamíchej ty karty.

- Umíš je míchat, že jo? - Jo. Je to jeden z mých nejoblíbenějších triků. Na tu předpověď dám fixu, abych mohl pít, je to jediný trik, při kterém mohu pít a nedávat pozor. Moc mi to nejde. Míchej je, dokud se ti nebude zdát, že jsou naprosto promíchané a máš kontrolu nad všemi kartami.

Hotovo. Já se těch karet nebudu dotýkat, vezmi si je ty. Teď po tobě chci, abys vzala první dvě karty a otočila je. Pokud budou obě červené, dáme je na červenou kupku. Pokud jsou obě černé, dáme je na černou kupku. Pokud je každá jiná, dáme je doprostřed k vyřazení. Tak jaké tam máme?

Otoč je nahoru. - Můžu ti je ukázat? - Jo. Dvě červené do červené kupky. Další? Otoč je. Dvě černé, takže máme dvě od obou. Další. A takhle roztřiď celý balíček. Máme tady karty k vyřazení, ty otočíme.

Dobře, paráda. Já se zbavím těch na vyřazení. Takže máme několik červených a několik černých. Ty spočítej červené a ty černé. Ale neříkejte ten počet nahlas. Kolik červených karet jsi napočítala? Čtrnáct. 14 červených. Kolik černých jsi napočítal ty?

Deset. Ty jsi to předpověděl, že jo? ČERVENÝCH JE O 4 VÍCE Jak jsi to udělal? Nejlepší na tom je, že to klidně zvládnu znovu. - Chcete to zkusit znovu? - Jasně. Lidé často říkají, že se mi to podruhé nemůže povést. Mě se to ale podaří i podruhé.

Vydržte, musím napsat svoji předpověď. Já to zamíchám. Pořádně je zamíchej, ani to nemusím sledovat. Vidíš na nich něco podezřelého? Nějak nás podfoukl. Tady mám novou předpověď. Protože budoucnoust je znovu nová. Dám ji pod tvé pivo.

- Už jsou promíchané? - Jo. Začni znovu. Dvě červené na červenou kupku. Dvě černé na černou kupku. A dvě různé dej doprostřed k vyřazení. Mám pocit, že teď ti ta předpověď nevyjde. - Myslíš? - Jsem si celkem jistá. Tak uvidíme.

Dobře, jako předtím. Zbavíme se těch na vyřazení. Každý si spočítejte svoji kupku. Možná budu mít problém tentokrát. - Já jich mám 8. Ty máš 8? - A ty? - Osm. Nekecej.

Ty máš 8 a ty taky? - Přesně tak. Podívej se na moji předpověď. Jak jsi to udělal? Stejně karet v obou kupkách. - Líbilo se ti to? - Jasně. - Chceš se to naučit? - Rozhodně. - Koupíš mi pití, když ti to prozradím? - Ano. Tak dobře, jedno pivo, Guinesse.

PROZRAZENÍ V balíčku je 52 karet, že jo? 26 od každé barvy. Když je otočíš. Někdy půjdou dvě červené za sebou. Někdy bude za sebou každá jiná. A někdy půjdou dvě černé za sebou. Trik je v tom, že u normálního balíčku karet, pokaždé když tohle zkusíte, tak budou mít obě kupky stejně karet.

COŽE?! Když máte 52 karet, tak vždy budete mít nějaký počet karet k vyřazení a tyhle dvě kupky budou stejné. Takhle ta matematika funguje. JE NÁM JASNÉ, ŽE NÁM NEVĚŘÍTE, TAK SI TO TEĎ PÁRKRÁT VYZKOUŠEJTE.

Zní to jako nějaké voodoo, ale vážně to takhle funguje. Takže ještě než jsem začal s trikem, jsem vzal 4 černé karty a dal jsem je sem do krabičky. Takže nehledě na to, co bys s tím udělala a jak bys zamíchala, vždycky by to skončilo tím, že by tady bylo o čtyři červených karet více, než černých.

Jak jsi věděl, že podruhé už jich bude stejně? To je dobrá otázka. Udělal jsem tohle. Když jsem ukradl 4 černé karty, dal jsem je do krabičky, poté co jsi zbytek zamíchala a já jsem na papírek jen napsal, že bude o 4 více červených. Normálně jsme pokračovali a předpověď se vyplnila, Co si možná už nepamatujete je, že zatímco jste počítali karty, nabídnul jsem se, že se zbavím karet na vyřazení a tak jsem je dal do krabičky...

K těm 4 kartám. Přesně tak, k těm 4 kartám. Takže když jsem trik dělal podruhé, v balíčku bylo 52 karet. A vzhledem k tomu, že máme všech 52 karet na konci budou ty kupky... stejné. Takže nejdřív musíte pár karet ukrást a jako odpověď napsat, že červených bude o 4 více.

JEŠTĚ JEDNOU Celý trik v několik lehkých krocích. Zaprvé: vezměte 4 černé karty a dejte je do krabičky. Zadruhé: napište na papírek, že červených bude o 4 více. Složte ho a máte předpověď. Zatřetí: nechejte je zamíchat karty, jak jen budou chtít. A po dvou je otáčejte.

Dvě červené k červeným. Dvě černé k černým. A tak se vaše předpoveď magicky vyplní. Zatímco počítají karty, vezmete ty na vyřazení a dáte je zpět ke zbývajícím kartám. A potom jen: "Chcete to zkusit znovu?" Uděláte to znovu s tím, že teď máte 52 karet. Takže vaše předpověď bude, že kupky budou mít stejně karet.

A takhle to dopadne vždy. ZOPAKUJEME SI TO Nemyslete si, že když je tenhle trik tak jednoduchý, že účinek nebude naprosto skvělý. Lidi budou čumět. Vždyť přece předpovídáte budoucnost. Vaším úkolem je získávát zásluhy za věci, které vlastně neděláte. To je smysl podfuků. Chci si přečíst vaše historky, takže je napište na fórum revision3.com/scamschool.

Pokud máte nějaké dotazy, nebo mi chcete prozradit váš oblíbený trik, napište mi na Brian@revision3.com. Příští týden se naučíme, jak si vyrobit steadicam s pomocí tří závaží a gumicuků. Na viděnou. A já jdu zapracovat na odvykání. Píšu přímo hrozně. Už jsem to i spletl.

Zahoď to. Nedívej se na to. - Máš nějakou fajnovou fixu. - Já se o ní neprosil... Tady se to rozjíždí! Christine, on vypadá jak Hašek. Máme za to, že myslela Šaška. Mám 8 černých karet. Já mám 12 červených.

Jaká byla vaše předpověď, pane Kouzelníku? Červených je o 4 více. Je to čarodějnictví nebo černá magie!

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Uau supeer!!!! šílene:D

180

Odpovědět

Pro ty co doma nemají žolíkové karty - dá se to provést i s "našima" na prší. Jen jde o to že k sobě dáváte místo černé X červené zelené+žaludy X červené+kule tzn. že pokud mám 2 zelené nebo zelenou a žaludovou nebo 2 žaludové patří dohromady na jednu kupičku. A opačně to funguje pro kombinace s červenými a kulovými kartami. Zkuste to, mělo by to fungovat. Pokaždé mi to vyšlo :P

180

Odpovědět

Precti si Ehmuv prispevek jeste 2x, ty ho nechapes...

180

Odpovědět

Ehm: Podívej se na to video ještě aspon 2x :D ...Tohle prostě nechapeš

180

Odpovědět

nebo možná jo xD

180

Odpovědět

for ehm = omg vůbec si to nepochopil :-D XDDDDDDDDDDD

181

Odpovědět

Teda nevím jak vám, ale mně bylo okamžitě jasné už přitom třídění karet na tři kupky že ty dvě hromádky musí být stejné. Protože v balíčku je stejně černých jako červených a na kupce vyřazených karet musely být karty logicky taky půl na půl, neboť pokaždé, kdy přikládala na kupku, tak přidala 1 černou a 1 červenou;; tudíž na červené i černé kupce prostě musel být stejný počet karet, to je přeci jasné jak facka. A když to nevyšlo o ty 4 karty, tak jsem si říkal, že tam teda asi něco odebral ;)
Tohle opravdu za trik nepovažuji, neboť to přeci každému muselo ihned dojít bez žádné námahy...

181

Odpovědět

skus si socitat karty ma jich byt 52 bez zoliku mi to tes neslo protoze sem mel blby pcet karet

180

Odpovědět

Dvořák: Máš správnej počet karet? :)

180

Odpovědět

neodolal jsem a vyzkoušel to,jsem asi u 10. pokusu a tále mě vychází místo-o 4 černé míň jen o 2 míň,takže bud su tadyt nebo se učit,se učit ........

180

Odpovědět

@salem: #17 – Rentgenový zrak

180

Odpovědět

Jestli máte ' bajky ' tak stačí vyndat Jokeri a půjde to, akorát mě vrtá hlavou protože při opakování že to zkusí ještě jednou mu vyšlo 8 a 8 mě vyšlo 16 16 a někdy mi to radši ani nevyšlo xD

180

Odpovědět

Poznámka ke korekci - "mě" má ve třetím pádě tvar "mně".

180

Odpovědět

Ruda: kterej to byl díl?

180

Odpovědět

nevim, co je na tom pruhlednýho, dobrej trik...

180

Další