Šoupačka jedenácti centyŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:131
Počet zobrazení:3 770

Máme tu znovu Školu podfuků a Brian nám dnes opět předvede skvělou hádanku za použití mincí. Na konci si ještě počkejte, uvidíte po titulcích scénku, kde hádanka je dobrý sluha, ale špatný pán. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte u pořadu, který nabízí víc, než jen krasotinky v minisukních. Škola podfuků, jediný pořad věnovaný sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Budu vás provázet já, Brian Brushwood, a jak už jsem říkal, provést dobrý trik vám získá dobrou reputaci, ale položit někomu dobrou hádanku vám zajistí dobré pivo. Dnes tu máme jednu, která stojí rozhodně za to. Tahle mi dala dost zabrat, říkáme jí Šoupačka jedenácti centy.

Šoupačka jedenácti centy. - Jak to jde? Já jsem Brian, a ty? - Elijah. - Elijah, a ty? - Tori. - Tori, fajn. Dám vám malou hádanku. Když to rozlousknete, oběma vám koupím pivo. To máte dvě piva za řešení. Pokud to nezvládnete, tak cálujete moje pivo. - Je to fér? - Ano. Zaprvé: Pravidla Jdeme na hru.

Můžete hnout jen dvěma naráz. Představte si, že je tu čára, takže všechno musi končit v lajně. Pohybujeme se tu v jedné rovině. - Dobře. - Musíte pohnout dvěma naráz, ale pokaždé to musí být deseťák a pence. Já to tu ukazuju špatně, jen abych vás spletl. Takže, deseťák a pence. Tohle by byl třeba povolený tah. Tohle by byl taky povolený tah, ale tohle už povolené není.

- Protože bych hýbal s dvěma deseťáky. - Jasně. A samozřejmě nemůžete hýbat jedinou mincí. Cílem je, za pomoci těchto pravidel, z pozice "deseťák, pence, deseťák, pence, deseťák" docílit pozice "deseťák, deseťák, deseťák, pence, pence". - Když se vám to povede, máte u mě pivo. - Fajn. Takže vám to tu připravím... Já to dokážu pěti i čtyřmi pohyby. Je mnoho způsobů, jak na to.

Musíte prostě jen skončit v tamté pozici. Nejdřív si to vyzkoušíme. To jsou dva naráz, ano. - Sem. - Sem, to máme dva. Ale pořád musí být v lajně. - Ale šlo by to takhle. - Jo, to je možné. A potom můžeme pohnout těmahle. To je fakt, musí to být pence a deseťák najednou.

Takhle. A jsi znovu na začátku... To bylo pěkně stylový, už se vám to rýsuje. Takhle, takhle, a teď sem. Už to vzdáváte? - Ještě ne. - To je dobře. Tak jo, trochu to vylepším. Vím, že je to těžká hádanka.

Někteří mají pocit, že na to nikdy nepřijdou. Udělám něco, to u hádanek běžně nedělám. Ukážu vám řešení. Vše, co musíte udělat, je zopakovat to poté, co vám to ukážu. - Tak jo. - Dvojitá sázka nebo nic. Tak jo, dvě piva pro tebe. Dvě piva v řadě, přesně. Jen jeden malý detail. Ukážu vám řešení v pěti pohybech a po vás chci, abyste mi ukázali řešení za pomoci čtyř pohybů.

Stejný princip. - Připraveni? - Ano. Tak jo, dobře. Viděl jsi to? Dokážeš to? Takže, tyhle dva jako první... Tyhle dva jako další.

Tenhle sem. Tyhle tam. Je to těžší, než se zdá, co? Víte co? Když dokážete zopakovat to za pomoci 5 pohybů, tak vám koupím pivo. - Ukážeš nám to znovu? - Vždyť už jste to viděli. To nemůže být složitý, vždyť už nám to ukazoval. Takhle... - A jste znovu na začátku, jupí.

- To je zas začátek. Už začínám mít pěknou žízeň. Asi budem muset kupovat pivo. - Dvě piva. - Já vím. Nemusíte mi kupovat dvě, jestli chcete obě řešení, udám je za polovic. Obě řešení za jedno pivo. - Je to fér? - Dobře. Jednoho Guinesse. Nejprve jednodušší způsob 4 pohyby Je to přes, přes, prohodit a jednoduše.

Chápete? Tak si to zkuste, než se vrhneme na pět pohybů. Je to přes, a pak zase přes. Dvakrát přes. Ne ne, ano. Přes, přes... Tady se můžou dotýkat. Pak prohodit. Ne, ne. Ty prostřední dva. - A teď prohodit. - Přesně tak, prohodit. Ne, ne, ne.

Mělas to dobře. A teď to jednoduchý. Co je teď zřejmý tah? A je to. Takže pamatujte, přes, přes... Je to logické. Přes, přes, prohodit a jednoduchý. - Přes. - Přes. - Ne, ne, ne. Přes, přes, prohodit... No vidíš. A teď jednoduše. To je jednodušší způsob.

Když si ho někdo zapamatuje, snadno ho zopakují. Protože je to dost snadný. Jedna, dva, tři, čtyři. Pokud prozradím řešení, a to je na týhle hádance nejlepší, je to jediná hádanka co znám, že lidi nedokážou řešení opakovat. Teď v pěti pohybech Pokud chcete dělat řešení pěti pohyby, Namísto tohohle jedna, dva, tři, čtyři. Teď to nebudeme přestřelovat, ale je to dost podobný.

Začnete přes, pak znovu přes, ale aby se dotýkaly. Třetí pohyb je taky přes, ale začnete uprostřed. Přes, přes, napůl přes. a potom prohodit a jednoduše dokončit. Pokud to uděláte rychle, není možné... Přes, přes, napůl přes, prohodit a dokončit. Chcete si to zkusit pěti pohyby, jestli to zvládnete opakovat?

Přes, a dotýkat se ostatních, jo. Přes, napůl přes, prohodit a dokončit. A máte to, zvládli jste to. Za pivo to stálo, ne? Byli jste skvěli. Užijte si to. Kde je můj Guinness. Kde mám pivo? Zopakujeme si to Nejlepší na Šoupačce jedenácti centy je to, že jde vlastně o dvě hádanky v jedné. Pokud to vzdají hned na začátku, můžete jim prodat i druhé řešení za dvojitou sázku.

Jediné co musí udělat je zopakovat vaši odpověď, na to se určitě chytí. Ale to samozřejmě nezvládnou. Je nepopsatelné, jak dobrá tahle hádanka je. Proto chci slyšet vaše příhody o úspěchu. Zasílejte je na revision3.com/scamschool Máte-li dotaz k této hádance, nebo chcete doporučit vlastní trik, pište mi přímo na brian@revision3.com. Do příště... Mimochodem, příště to bude zajímavé. Naučíme se, jak vystřízlivět ihned, jen za pomoci živočišného uhlí. Do té doby, jdu zpět do baru.

JEŠTĚ NEVYPÍNEJTE, PO TITULCÍCH NÁSLEDUJE DALŠÍ SCÉNA. Začíná to, že se dotýkají. Pamatuju si, že se mají dotýkat. Takhle si to pamatuju. Připravenej? Jedna, dva, tři, čtyři, ne... Dá se tu udělat čtyřma, Jeden způsob je pěti, jeden čtyřma. Zatraceně, jsme strašný. Budu muset zavolat manželce, aby našla ten návod... Teď jsem jako ti, kterým se pokaždé směju.

Hrůza. Tak jo, jedna... Takhle to dopadá, když si řešení hádanky napíšeme na kartičku... a tu pak ztratíme. Takže se tu snažíme vymyslet řešení vlastní hádanky, protože si ho nepamatujem. Jonathan si myslí, že si ho pamatuje, ale nemůžem tu naší hádanku rozlousknout. A pak tři... Pak čtyři. Ne. A pak čtyři... A pak...

Jsme zas na začátku. Uděláme to až zejtra. Všechno v pohodě, moderátor to má na háku.

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je možné, že toto video je z roku 2002?

180

Odpovědět

Pesi: já za dva a je tam, že to musíš posunout ;-)
melgar: přesně to samé mě také napadlo, kdo ví, jestli to jde :D

180

Odpovědět

jsem to doma zkoušela a není možné udělat:
A B A B A (představte si 1 2 3 4 5) -> B A A B A (4 5 1 2 3) -> B B A A A (4 2 3 5 1)?
že byste začali jako on a pak místo toho, abyste další tah udělali přes, tak ho strčili mezi penci a deseťák?

180

Odpovědět

Scam school je supr, sle tohle mi opravdu přišlo trochu slabší... Nikde žádnej chyták, žádná finta... pro lidi co maj trochu v hlavě logický uvažování je to vážně výsměch

180

Odpovědět

heeeee na tri tahy :-P

180

Odpovědět

a pak jsem zjistil, že tomu rozumím i bez nich. BTW na těch jeho stránkách je o hodně více fíglů jsou mnohem lepší, než ty co už tu jsou...

180

Odpovědět

LOL asi po třech minutách mi došlo, že tomu nějak zmizely titulky (:

180

Odpovědět

Pěkné .. Brian tomu dává grády, zábavnej maník :-D

180

Odpovědět

Takže řešení na dva tahy, tak trochu s "podváděním" (říkám tomu nedomakaný pravidla).
D = deseťák P = pěťák - = mezera
1) DPDPD
2) PD-D--PD
3) PPDDD Vezmete pěťák a deseťák napravo a rozdělíte je (taky nebylo zakázáno v pravidlech) Deseťák dáte do mezery, kterou jste si v prvním tahu nechali, pěťák půjde za prvně přemístění pěťák.
Je mi jasný, že to je sráčovina, ale co jsem pochopil pravidla, tak by to tak mělo jít.

180

Odpovědět

xD tky 3 tahmis omt o dal

180

Odpovědět

a ne žadným přetočením, regulérně..

180

Odpovědět

PESI: taky to udělám třema tahama :))

180

Odpovědět

Zdravim chtel bych se zeptat jestli byste zacali treba prekladat i videa Magie bez hranic

180

Odpovědět

a hlavne tam rikal jen za techto pravidel takze to otaceni je jak rikal návod ilegal MOVE

180

Odpovědět

Chvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem na to přišla :D (cca po 2 minutách a hromadě tazích :D)

180

Další