Jste živí, nebo mrtví?Škola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:142
Počet zobrazení:4 067

Dnes vás ve Škole podfuků Brian naučí trik, jak na sebe upoutat pozornost a úspěšně začít konverzaci. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte u pořadu, který existuje proto, že nic jako zodpovědný řidič neexistuje. Spíše zodpovědný pijan. Škola podfuků, jediný pořad věnovaný sociálnímu inženýrství v barech a na ulicích. Já jsem Brian Brushwood, váš lektor a dnes vám nabídnu iluzi, kuriozitu. Něco, čemu říkám: Trik s pulsem.

TRIK S PULSEM - Jak se máš? - Dobře, a ty? - Jak ti říkají? - Mitch. - Mitch a tobě? - Lin, ahoj. - Lin? Super. - Co vás přivádí do města? - Pití. Pití? Chlast? Už jste někdy viděli párátkový test pulsu? - Ne.

- Ne, co to je? - Vy jste říkal, že jste Chris, že? - Ano, Chris. - Já jsem Brian, jak je? - Dobře, díky. - Rád vás poznávám. Ukážu vám... nevím, jestli už jste to viděl, možná bych tomu měl říkat lekce zdravovědy, nebo tak nějak. Jde o to, že když si vezmete párátko, můžete s ním lidem měřit puls. - Věděl jste to? - Ne. - Učí se to detektivové na školách. Když si jedno takhle položíte přes prst a druhé se vám povede položit přesně sem, najdete tak tlakový bod a můžete si změřit puls.

Tady je. - Není to super? - Je. Pokud ho udržíte přesně na tom tlakovém bodě, je to tady. Asi mi budete muset trochu pomoct. Nejde vám to? Zkuste to podle toho, jak to mám položené já.

Nemůžu ohnout prsteníček. Já taky ne. - Všechno je to o obratnosti. - Já vím. Bože můj. - To máte v dlani? - Cože? - Jestli to je opřené o dlaň... Nejde vám to? Možná jsem mrtvej. - Nemáte žádnej puls. - Přesně. Víte, že jde o trik, ne?

- Ale puls máte, ne? - Mám. Jen mezi námi, s pulsem to nemá nic společného. Jde jen o to, udělat z přátel ňoumy. Tak jo, jde o trik, už vás nebudu napínat. Je to úplná blbost. Ale jde o skvělý způsob, jak začít konverzaci. Ano, funguje to skvěle. A taky se díky tomu zároveň cítíte trochu nadřazeně.

Dokonalý barový podfuk. Dělá se to takhle... Rozestavění je přesně takové, jaké teď vidíte u mě. Ale jednu věc nevidíte. Takhle se nic neděje. Spouští se to pouze tehdy, když ohýbám svůj ukazováček. Zapřu si to palcem a vytvořím tak tlak. Když pak pořád tlačím palcem a hýbu ukazováčkem, začne skákat. Ten pohyb je tak nepatrný, že ho ani neuvidíte.

Ale když tam položíte to druhé párátko, pohyb se zesílí a vy ho konečně uvidíte. Takže, musíte udělat tohle. Cítíte to jemné trhání a sklouzávání, když to takhle položíme přes? - Tak přesně toho chcete dosáhnout. - Takhle? Přesně. Takhle by vám to mělo jít. Takže znovu, chceme ho usadit na nehet. To je ono, přesně tak.

- Teď to jen vybalancovat. - Tak jo. - To je ono. - Mému prostředníčku se moc nechce. Cílem je, nesnažit se o to, aby se s tou druhou sirkou něco dělo, Soustřeďte se jen na tu sirku položenou na nehtu. Prostě jen pohněte tou sirkou, aby vám klouzala po nehtu. Když nechcete dělat puls, protože je to těžký na časování, můžete tomu prostě říkat Tančící zapalky.

Připravíte si to, nic se nebude dít a pak najednou... Po chvilce vám začne vibrovat prst a sirka bude tancovat. Sirka pude trsat jako divá a všichni se budou ptát, jak to děláte. A vy na to: "Nevím, měli byste mi koupit pití". To je druhý způsob, jak na to. Jo, máte to. Máte to, princip jste zvládnul. Teď bych chtěl vidět Lin, protože ta to taky určitě zvládne.

Mitch to vzdává. Ať se trápí někdo jinej, co? Přesně tak. - Už to má. - Jde to? - Ano. No jo, úplně to tam skáče. Super. To je ono, Lin. Zmákla jsi to. Mitchi, tys propadl. Uvidíme se ve třídě i příští rok. Propadlíku. Na zdraví.

Na vás, lidi. Dobrá práce. Zopakujeme si to Pamatujte, trik s měřením pulsu vám nezajistí hned kvanta piva, ale pokud chcete, aby vás slečna bombardovala otázkami celý večer, je to dobrý začátek konverzace. Pokud máte nějaké příhody o úspěchu, nebo lépe o neúspěchu, pošlete nám je na fórum revision3.com/scamschool Jestli máte otázky, pište přímo na brian@revision3.com Nezapomeňte, příští týden nás čeká speciální epizoda.

Naučíme vás, jak upravit dálkové ovládání, aby přehrávalo Blu-ray a DVDčka. Do té doby se budu propracovávat k odvykačce.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prečo chýba diel #34 ?

180

Odpovědět

pane bože.. ja som mrtvy, nejde mi to :D

180

Odpovědět

Taky vám to video nechceš načíst? A když už po půl hodině načte, tak jenom kousek a bez titulků. A to mi dělá furt. Nesnáším tento přehrávač.. ffs

180

Odpovědět

třeba jsou teď v hospodě, kde maj i dobrý pivo. Guiness chutná jak vypláchlej hrnek od kafe :D

180

Odpovědět

cože? O_o on nepije Guinesse???

180

Odpovědět

tak to jsem nedal to mi nejde

180

Odpovědět

Keby prisiel za mnou tak by bol OWNED! :D Ten trik je dost znamy...

180

Odpovědět

To sa mi zda alebo každym dielom to je slabšie a slabšie :/

180

Odpovědět

Mezi řádkem 410 a 411 v titulcích chybí prázdný řádek :-)

180