ObíračkaŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:122
Počet zobrazení:4 425

Dnes tu máme trik, který se rozhodně dá považovat za zločin, takže tento díl nepovažujte za návod, jak tento trik uskutečnit, ale spíše za návod, jak na tento trik nenaletět.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte v pořadu, který vás naučí, jak mít plnou peněženku a játra prosící o milost. Vítejte ve Škole podfuků, jediném pořadu zaměřeném na sociální inženýrství v barech a na ulicích. Já jsem váš průvodce Brian Brushwood a dnes spácháme zločin. Tuhle větu už slyšelo hodně lidí, ale málo kdo ví, že tohle je jeden z nejpopulárnějších a nejvýhodnějších triků, který se denně provede alespoň tisíckrát.

Následující je čistě pro intelektuální účely, protože se naučíme Obíračku. Obíračka - Ahoj, jak se vede? - Ahoj. Dal bych si Guinnesse, za kolik je? - Za 5$. Máš to mít. Když už tam jsi, dala bys mi desetidolarovku? Potřeboval bych se zbavit těchle jednodolarovek.

Díky, tady to máš. Radši to přepočítej. To je málo. Je to 9$. Takže to máme 9$. Tohle bude 10$. Mám těch jednodolarovek víc, takže to bude 11, 12, 13, 14, 15 a $5 to dělá $20. Takže dala bys mi místo toho dvacku? - Tady to máš. - Díky. - Tady to máš.

- Díky. TOHLE BYL: A) POCTIVÝ OBCHOD B) ZPŮSOB, JAK JI OBRAT O $10 C) DŮVOD, PROČ BRIANA NIKDY NEZVAT NA POKER. Obíračka funguje takhle. První obchod byl normální. Bylo to $20 za Guinnesse a $15 zpět. Druhá transakce byla skoro normální. Začínáme s ní vytvářet vrstvy, dva obchody zároveň. Vyměnili jsme desítku za zdánlivých 10 jednodolarovek.

Ale odlákání pomocí toho, že ta částka, co jsem ti dal, je špatně, mně dovolí použít ty jednodolarovky podruhé. DRUHÝ OBCHOD JE SKORO POCTIVÝ. Dal jsem ti devět dolarů a ty jsi mi dala deset dolarů. Spočítala jsi, že jedna chybí. Takže jsem použil ty jednodolarovky podruhé tak, že jsem přidal další peníze a vyměnil je za $20. Tím jsem využil ty jednodolarovky dvakrát.

Využijte odlákání k použítí původních jednodolarovek podruhé. Oklamal jsi mě. - Senzační. - To je senzační. Pár věcí, které dělat, abys nikdy nenaletěla na Obíračku. Nikdy nedělej dvě transakce zároveň. Musíš být opatrná. Nejdřív dokonči první a poté až začni s druhou. Je mi jasné, že se to hodí, když už je pokladna otevřená, ale o to je poté jednodušší se nechat zmást.

Zadruhé: přepočítej jejich peníze předtím, než si vezmou peníze ze stolu. Když si je vezmou, je mnohem těžší vzpomenout si, kde se které vzaly. Zatřetí: pokud budeš zmatená, neboj se to přiznat. Daří se jim to jen proto, že jsou lidé moc pyšní na to, aby to přiznali. A takhle ti potom budou chybět peníze v pokladně. - Skvělá práce, Christine. Díky. - Díky. A děkuju ti za Guinnesse. ZOPAKUJEME SI TO.

I když máte štěstí a nikdo vás neobral, jelikož sedíte doma u monitoru, Tak to neznamená, že jste proti tomuto triku immuní. Když totiž budete mít na starosti pokladnu a všude budou rušivé vlivy, je velmi snadné naletět na tento trik, proto je tak populární. Začíná reklama: přetočte na 4:48. A máme ještě čas na jednu rychlou otázku z fóra. Uživatel Radzack se ptá, musel sis někdy kupovat další pivo, čímž asi myslí, jestli platím za víc než jedno, i když jdu do baru.

Pravdou je, že nyní už se spokojím s vlastními pivy. Ale jednou jsem udělal chybu tím, že jsem chtěl zjistit, kolik piv dovedu získat zdarma. Šel jsem do hotelového baru v Nebrasce a když noc končila, tak jsem byl velmi, velmi opilý. Důrazně doporučuju, abyste nikdy nepili s cílem.

Pokud máte dotazy neváhejte a napište je na fórum revision3.com/scamschool. Pokud mi chcete prozradit váš oblíbený trik, napište mi na Brian@revision3.com. Příště se naučíme něco mírně odlišného, naučíme se, jak zkombinovat hrábě, lopatu a skateboard, abychom tak vytvořili z odhazování sněhu hazardní hru. Když o tom mluvíme, tak si vlastně musím najít své zimní kalhoty...

Překlad: Jaecen Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přesně takhle málem přišla kámoška v bance za přepážkou za poměrně velké peníze. Už jsi to přesně nepamatuji, ale chtěli nějak vyměnit peníze, na jiné a potom na jiné.
Naštěstí je prokoukla a zastavila to. Ochranka udělala svoje :)

180

Odpovědět

Hmm...Guinnes ;) Nejlepší pivo!

180

Odpovědět

já jsem takhle přišla o 5000kč v potravinách na kase.A asi až teď zjišťuju jak to ten hajzl udělal.Přišel si proměnit za 10000kč,po mém přepočítání tam chybělo 100kč,no a pak už byla ta chvíle nepozornosti.Můžu vám říct,že jsem byla na sebe tak naštvaná,za to jaká jsem......:-(

180

Odpovědět

Fredo, tady jde o přetěžování tý cílový osoby - zatížíš ji několika po sobě jdoucími operacemi tak, že se není schopná pořádně se soustředit na všechny zároveń...pak se takovejhle přehmat stane strašně snadno:-)

180

Odpovědět

a funguje to? lebo myslim, ze toto sa da lahko prekuknut, prestavte si ze pouzivate eura.
kupite pivo za 1 euro, platite 20 takze vam maju vydat 19. Poviete ze rovno nech da aj 10 eur ze mate vela drobnych. samozrejme ich bude malo takze zacneme prihadzovat na 20 a on vam tu 20cku len tak da? myslim ze je to lahko zapametatelne ze uz mu dali desiatku:D alebo sa mylim?:D

180

Odpovědět

tenhle gadža umí

180

Odpovědět

Panek, xskarab: jj, toto je oblíbený "přivýdělek" našich snědých spoluobčanů...

180

Odpovědět

pro vsechny rejpaly: taky nejde o trik ale o to jak umi vyuzit nepozornosti a vlivu okolniho prostredi, u nas v hospudce to zkusily dva noumove, od pohledu smazky, v usmudlany bunde, na hlave ksiltovky. chvilku staly u automatu a najednou chtely rozmenit. barmanka s nima malem vyrazila dvere, pac si davala bacha (i kdyz mela plno), pak rikala ze se ji to uz kdysi stalo, bohuzel tehda tahkle prisla o 500

180

Odpovědět

Většina "jeho" triků už byla ve filmu Podraz a taky v seriálech Hustle a The Real Hustle takže pro mě nic nového...

180

Odpovědět

Smetak: .... tak je to guiness.... u nas stoji 0,4l cca 70 korun..... 5 dolaru x 18 korun mas 90 coz neni az takovy rozdil..... navim bych rek ze ma pulitr

180

Odpovědět

v 2:47 chybi prelozit tu vetu co rika , ze tu desetidolarovku co mu dala strcil do kapsy. musel jsme se kouknout dvakrat abych pochopil... :)

180

Odpovědět

Dyť to bylo v Podfukářích :D

180

Odpovědět

pivo za 5 dolarů, třošku jinačí ceny než u nás.

180

Odpovědět

na matiku jsem nikdy nebyla a tohle jsme vazne nepobrala..

180

Odpovědět

Moc triku sem predtim neodhalil, ale tenhle jo :D

180

Další