Zločin s kouzelnou bankovkouŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:153
Počet zobrazení:4 748

V dnešní epizodě Školy podfuků vám Brian ukáže další trik, jak za pomoci kouzelné bankovky obrat barmana ve vaší hospůdce. Zajímavý, nápaditý a zábavný trik, který má jen jeden háček. Je trestný. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

ŠKOLA PODFUKŮ Vítejte ve škole, kde vaším nejtěžším rozhodnutím bude, zda zvolit lahváč nebo točený. Škola podfuků, jediný pořad věnovaný sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Já jsem váš průvodce, Brian Brushwood. Doposud jsme si ukázali pár kriminálnických podfuků z ulice, několik triků v baru a teď si to zkloubíme v parádním triku který přímo zabijácky vybízí ke zločinosti.

Kouzelná bankovka Jak se vede, Louise, já jsem Brian. - Jak se máš? - Dobře, díky. Musím se ti svěřit. Znám opravdu parádní kouzelnický trik. Fakticky? Nevím, jestli jsi na tak skvělý trik připravená.

Určitě jsem. Musím tě požádat o něco nezvyklého. Potřebujeme něco hodnotného, aby to bylo zajímavé. Máš u sebe dvacetidolarovku? Dojdu pro ni. Tak jo. Nehodlám se jí dotknout. Abysme se ujistili, že je tvoje, napiš na ni zepředu své jméno.

Louise, už je tam. To je tvůj rukopis. Budu potřebovat ještě pár věcí. Tohle zmuchlám, ale nechám na očích. Potřebuju půllitr a ubrousek. Paráda. Takže, teď uděláme tohle... Chci, abys to takhle zabalila a vhodila do sklenice, kterou máme připravenou tady. A je to. Udělám to já. V každém dobrém triku něco zmizí - a poté se to objeví.

- Dobře. - Do toho. - Dáváš dobrý pozor? Vydrž. Nechám to zmizet. Momentík. Moment. Tak, jdem na to. Vydrž. Tohle je pouze zdání. Moment, nějak to uhasíná.

Jde o velmi přesvědčivou iluzi. Spousta lidí si myslí, že uvnitř hoří jejich bankovka. Ale neboj se. Možná jsem si neměl říkat o půllitr. Možná jsem si měl říct o... To je ono. Počkej si. Líbí se mi, jak se vůbec nestrachuješ. Dveře jsou zamčené, takže je to fajn.

Dvacet dolarů. Lehce nabyl, lehce pozbyl, je to tak? Připravená? Teď velké finále. Z ničeho nic... tvá dvacetidolarovka zmizela. Teď mi musíš dát pořádné dýško. Asi si teď říkáš: "Fajn, Briane, to byl ale pěkně trapnej trik."

Ale to není to nejlepší. Připravená? Abych byl upřímný, tak tenhle popel... - Promiň, chtěla jsem to poklidit. - To nic. To jsou jen zvláštní efekty. A teď... Tvá bankovka, věř tomu nebo ne, tu vůbec není. Je očividně pryč. Bankovka zmizela, ale...

Připravená? Abraka... dabra. Kde? Koukni se do pokladny. To myslíš vážně? TO NENÍ MOŽNÉ! - To bylo úžasný. - Nebylo to špatný, co? Vrátím ji tam, odkud jsme ji vzali.

Správně. Patří tam. Podíváme se na to znovu! - Na Louise a na kouzelnické triky. - Na zdraví. Tak jo, Louise... Tenhle příběh má ještě dovětek. Trik, který jsem předváděl, nebyl o tom, aby tady dvacky zmizela a objevila se tam. Byl o tom, abych tenhle bar obral o dvacet dolarů.

Dobrý. Tvou dvacku jsme vyndali z kasy, je to tak? Vlastnoručně sis ji podepsala. Já jsem provedl nenápadnou výměnu. Dvacku za jednodolarovku. Dvacku jsem si schoval za zády, kterou můj komplic Mike vzal, a utratil hned vedle. Tak se vrátila zpět do kasy. Ale navíc jsme na tu dvacku dostali vráceno a ještě jsme dostali pití, které jsme s ní platili.

Takže jsme na tom vlastně dvacku vydělali. Teoreticky by to šlo i se stovkou, ale podle mě to už je trochu moc. Lidé si stovku prohlédnou a diví se, co na ni dělá jméno jejich kolegyně. Ale s dvackou to funguje výborně. Byla jsi skvělá. Vážím si toho, Louise. Máš u mě dvacku. Nezapomeň na dýško.

Já beru i stovky. Jasně, dám ti stovku. Proč ne. Po pár Jägerech... To zní dobře. Zopakujeme si to Na tomhle podfuku mám rád spoustu věcí. To, jak jde o trik, vypadající jako podfuk, který se vydává za kouzelnický trik. Elegantní příprava, perfektní vyznění. Má to jen jeden háček. Je nelegální.

A proto vše, co jste doteď viděli, bylo pořízeno z intelektuálních důvodů.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tom: U posledního videa najdeš text: "xxENDxx zatím nenahrál překlad dnešního dílu Školy podfuků, takže sem zatím dáváme toto video a Školu podfuků přidáme, co nejdříve to půjde. Omlouváme se a děkujeme za pochopení."

180

Odpovědět

pondělí 19:00 .. a nic

180

Odpovědět

Nevšiml jsem si, děkuji :)

180

Odpovědět

Michal: Už jsem ti odepisoval u jiného dílu. Vpravo v sekci "Speciály" to můžeš vidět. V pondělí v 17:00.

180

Odpovědět

Kdypak se můžeme těšit na další díl? Mimochodem odvádíte dobrou práci :).

180

Odpovědět

dobrej trik, ale prý "nenápadně vyměnil" :))) i já jsem si všimnul toho, jak jí vyměnil :D a to jsem nikdy před tím nic neodhalil

180

Odpovědět

Nelegální to čmárání určitě neni :D Ale zajímalo by mě jestli jde s podepsanejma bankovkama normálně platit (samozřejmě tak aby si toho barmanka všimla)

180

Odpovědět

Není nelegalní už jenom to čmárání po bankovkách :) ?

180

Odpovědět

Ty ilegální se mi líbí :-D ale tenhle je na nic.

180

Odpovědět

Dávali to na Spektru, jmenuje se to Mistři Švindlu ( The Real Hustle).

180

Odpovědět

to uz bylo v nejakem britskem poradu o kradeni na HBO, inspirovat se jinde je fajn, ale u konkurence?

180

Odpovědět

to je ale pekna blbost, ja cekal neco poradneho

180

Odpovědět

u nas by to neslo protoze kazda bankovka ma jinou barvu =/ =)

180

Odpovědět

Jak ty ženksy co seděli vedle furt čuměli :D

180

Odpovědět

jak tam za ním je plzeň a starobrno :)

180

Další