Síla telekinezeŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:5 159

V dnešním dílu Školy podfuků nám Brian Brushwood ukáže, jak lze pohybovat s brčkem jen "pomocí mysli". Podle mě je to jeden z jeho lepších triků, tak se na něj určitě podívejte. ;)

Zajímá vás Škola podfuků? Natočili jste na video, jak zkoušíte nějaký podfuk na své známé? Přidejte se do této skupiny na facebooku a podělte se s ostatními!

Přepis titulků

V dnešní epizodě Školy podfuků vás naučím, jak pohybovat předmětem pomocí vaší mysli! Škola podfuků #52 Telekineze Vítejte v pořadu, který vás nikdy nenechá pít samotné. Škola podfuků - jediný pořad věnovaný sociálnímu inžernýrství v barech a na ulici. Já jsem Brian Brushwood a dnes si povíme něco málo o telekinezi. A musím vás varovat, jakmile tohle někde ukážete, bude hodně těžké s tím přestat.

Představujeme vám Vědu o tření Ahoj Spenci, Brade. Paráda, takže... něco vám ukážu a musím vám říct, že všichni moji přátelé kouzelníci budou naštvaní, že ten trik prozradím. Je to tak dobré, že jsem raději zašel přímo ke zdroji. Našel jsem zakladatele toho triku, který vám dnes předvedu a dostal jsem od něj povolení, se s vámi o ten trik podělit.

Jakmile se to naučíte, budete to už předvádět pořád, je to opravdu hodně chytlavé. Je to úžasné, protože jako kouzlo to připadá i člověku, co to předvádí. Tak jdem na to. A žádné foukání! Ani jeden nefoukejte. Tak to má vypadat. Pojď si to taky zkusit, bude se ti to líbit.

Bůh nám dal schopnost vytvářet větrnou energii. To je řešení finanční krize, že? Tak, a teď budu až někde tady. Teď už vás zasvětím. Kde je podfuk? A je tam vůbec nějaký? Jsem si jistý, že máte nápady, jak by to šlo udělat, ale věřte mi, že se vám vyplatí si počkat na odhalení postupu. PŘETOČTE NA ČAS 03:06!

Podíváme se na náš trik. Funguje to na principu statické elektřiny. Vy si tedy můžete vzít brčko a třít si ho o kalhoty, ale to je moc nápadné. Trik je v tom, že když si vezmete nové brčko a vytáhnete ho z obalu, bude nabité. Když už to máte, zplácněte ho po celé délce, aby bylo placaté, to mu zabrání v kutálení.

Statická elektřina ho ještě sama jakoby přilepí k v tomto případě k solničce. Teď jsi to pojďte zkusit. Čas to vyzkoušet Dokážou to? Krok jedna: vytáhnout. Krok dvě: splácnout. Mimochodem, když chcete jedno z nich zase nabít, tak si stačí vzít ubrousek, říct, že je to brčko vlhké a jenom ho takhle jakoby utřít.

Tím ho opět nabijete. Tak jo. Úspěch! Jak rychle s tím můžu točit? Dá se v tom třeba závodit? Jde to opravdu rychle. Když to děláte jen z jedné strany tak se brčko přitahuje.

Když to ale uděláte z obou stran, tak vám to dá hodně přidá na rychlosti. Tak se to dělá. To nejlepší na konec. Vaše tělo bude působit jako magnet i přes jiné brčko. Jedno bude přitahovat, ale když použijete nějaké jiné, tak bude odpuzovat. Jestli ale chcete někoho opravdu ohromit, tak si pamatujte, že méně je v tomto případě mnohem více.

Kdybych to opravdu někomu předváděl, tak jen stáhnu obal, nechám někoho aby mi dal ruce před obličej, aby se ujistil, že nefoukám. Dále je necháte, aby se ujistili, že tu není průvan, nechte je vyzkoušet si okolí, ať si zkusí dát ruce okolo. A já pak udělám jenom... A je to. Jakmile ukážete víc verzí, snadněji lidi prokouknou ten trik. Před tím velkým momentem si tedy všichni zkontrulují průvan atd.

a vy to na ně pak vybalíte. V první řadě si i vy připadáte jako kouzelník, ale hlavně všechny ohromíte. Pojďme si to zopakovat. Takže u tohoto triku platí vždy, že méně je více. Neopakujte ho pořád dokola. Já vím, že je to hodně zábavné, ale čím víckrát jim to ukážete, tím spíš všichni pochopí, že k tomu používáte statickou elektřinu. Zapracujte na atmosféře, připravte si obecenstvo a až se to brčko pohne, oddechněte si a sedněte si.

Pak si budou lidi myslet, že se stalo něco neobyčejného. Dnes bych chtěl poděkovat Mikeu Powersovi za to, že mě ten trik naučil. Určitě se podívejte na jeho webovky, má tam pro vás spoustu dalších triků. Příští týden se můžete těšit na opravdu speciální díl Školy podfuků. Budeme vše předvádět před lidmi na pódiu v Austinu v Texasu. Můžete se těšit na různé interaktivní triky a dokonce do nich zapojíme i největší celebrity internetu.

A nezapomeneme vás naučit další podfuky, díky kterým budete moct pít zadarmo. Poté vás čeká speciální epizoda za dva týdny, kdy si ukážeme, jak se díky radioaktivnímu záření vyvlíknout ze zkoušek. Já jdu mezitím zapracovat na otravě alkoholem. Přeložil: Phillipozz www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tohle se dá předvádět jen v zemich kde o statické elektřině nemají ani páru :D a bál bych se trochu ze kdyz mi budou kontrolovat pruvan kolem brcka rozpohybuji mi ho oni :D

190

Odpovědět

dyt to nefunguje k****i an isw to nehne tru to o ubrousek jak picus a nic je ot sracka

182

Odpovědět

myslim, ze ten trik neni uplne tak spatny. A navic ho lze pouzit tarka kdikoliv a kdekoliv. Kazdopadne muzete trochu odvest pozornost divaku vetou " Hlídejte me at nefoukam". Chvili se na to skutecne zameri a muzete trik ukoncit driv, nez ho prokouknou. Popr. muzete behem vecera s prateli, vytahnout brcko a nenapadne si snim pohravat a az si toho nekdo vsimne a zepta se jak to delate, tak to ukoncit a hrat si na tajemnyho.

180

Odpovědět

:DD: Bud sme jako češi tak vychcaný že všechnou hned prokouknem a nebo to sou prostě blbci:D

190

Odpovědět

Mně bylo hned jasný, že základem triku je statická elektřina...na takhle suchý trik dokáže příjít i dítě základní školy na 1 stupni :)

180

Odpovědět

Podfuk už je jen jeho učes

190

Odpovědět

Maxx: Presne jak rikas. Sam bych to nevymyslel ale pri dnesnim povedomi o zakladech fyziky (fyzika na ZS) ma kazdej predstavu co je staticka elektrina a co dokaze. Takze opravdu to zkouset pouze na lidi ktery jsou KO, nebo na vyjmecne jednoduchy jedince. Skoda ze pravidelne chodim do hospy s MatFyzakem a Jadenakem (ty jsou schopny psat a vysvetlovat Maxwellovy rovnice i kdyz uz nemuzou chodit)

180

Odpovědět

tak myslím, že tohle je velice snadno prokouknutelný trik. Nejdůležitější asi v tomto bude timing - čili, předvádět to, až je většina obecenstva pod parou :-), nebo to prostě vybalit na holky, pro ty je většinou pojem "statická elektřina" sprostým výrazem :-P

180

Odpovědět

konečně nějakej uskutečnitelnej trik :) brčka v obalu nemáme ale stačí to třít o ubrousek ..

180

Odpovědět

Radek: za 14 dní tu bude jeden karetní trik, který je (alespoň podle mě) náročnější na hlavu, tak si to poznamenej do kalendáře :)

180

Odpovědět

JaaJ: přeložené jsem to měl, ale nakonec jsme to vypustili, protože tam mluví moc rychle a navíc je to prostě jenom reklama. A věř mi, že mě to moc netěšilo, protože obvzlášť tahle část mi dala opravdu hodně zabrat, nicméně je to víceméně o ničem...

180

Odpovědět

Radek: souhlasim.

180

Odpovědět

DarkEagle: ono bohužel tento seriál může být populární v americe, protože tam jsou lidi prostě hloupí a osnovy, podle kterých učí na školách tyhle základní poznatky prostě neobsahují. Nám by to došlo během chviličky, každý se setkal na škole ve fyzice s třením plastové tyče. Ale souhlasím s tebou, chce to něco náročnějšího na hlavu...

180

Odpovědět

ja si nemůžu pomoct,ale mě to proste nejde :(

180

Odpovědět

Jaaj: niektorý nevedia po anglicky

180

Další