Živě z AustinuŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:258
Počet zobrazení:4 819

V dnešním speciálním dílu Školy podfuků se nám Brian Brushwood předvede na pódiu na festivalu SXSW (The South by Southwest). Video má přes 20 minut, tak doufám, že si dnešní speciální dávku Školy podfuků pořádně vychutnáte ;)

Zajímá vás Škola podfuků? Natočili jste na video, jak zkoušíte nějaký podfuk na své známé? Přidejte se do této skupiny na facebooku a podělte se s ostatními!

Přepis titulků

Tento týden fenomenální živé vystoupení z festivalu SXSW. Škola podfuků #53 Živě z Austinu Vítejte ve škole, kde získáte extra kredity za to, že koupíte další rundu. Škola podfuků, jediná škola věnovaná sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Já jsem Brian Brushwood a vítám vás na tomto ohromném prostranství v Austinu v Texasu.

Kde se vám na SXSW festivalu ukážeme s naším parádním vystoupením v ikonickém Stubb's Barbeque. Stubb's BBQ Austin, Texas 14. března 2009 Šílené lidské brčko Jak se všichni máte tady na SXSW? Mé jméno je Brian Brushwood a mám na vás jednu otázku. Jste připraveni vidět něco naprosto šíleného?

To je dobře, protože některé věci jsou opravdu hodně bizarní, neobvyklé, a některé až tak nehorázně hloupé, že se nedají jednoduše vysvětlit. Jediná nápověda k tomu, co právě uvidíte, je, že ten trik se jmenuje Šílené lidské brčko. Poprosím vás o potlesk tady pro kolegy. Jen ještě jednou díky, skvělá práce. Díky, díky.

Jazykový špíz Podívejte se, odjakživa miluju předvádění divných, zvrácených triků. Vždycky jsem chtěl dělat nějaká šílená kouzla, ale když jsem byl dítě, neměl jsem skoro žádné peníze. Nakupoval jsem jen na bleších trzích, což znamenalo hodně použitých a rozbitých věcí. I přes to jsem jednou našel ten nejlepší trik všech dob.

Je tak starý, že návod k němu jsem našel na 35mm filmu. Nikdo z nás není dost starý na to, aby si tyhle filmy vůbec pamatoval. Nicméně v 50. letech měli tyhle 35mm filmové pásky, které ručně přehrávali a synchronizovali je se zvukovou stopou, díky které podle pípnutí věděli, kdy přejít na další obraz. Jenom pro připomenutí pro vás z doby, kdy jsem byl ještě malý a učil jsem se svůj první bizarní trik.

Začněte nahrávat a přejděte na další obraz. Magie a vy Produkoval Dr.Juan Esquivel, Ph.D. 1.Co je to magie? 2.Magie může být velmi zábavná 3.Můžete se naučit váš vlastní trik. Magie. Co to je magie?

Magie je záhadné starověké umění. Magie je také zábavná, srandovní a vhodná pro to, abyste s ní bavili třeba: vaše rodiče, pošťáka a ano, dokonce i astronauti jsou ohromeni magií. Ale jak vy můžete použít magii k pobavení všech těch lidí?

Indiánský jazykový špíz. Ano, vše co potřebujete pro vytvoření této neuvěřitelné iluze je obsaženo v krabici. Začněte vybráním dobrovolnice z publika a slušně ji vyzvěte k příchodu na pódium. Takže, je tady nějaká slečna, která by mi s tím chtěla tady nahoře pomoct? Někteří z vás by si měli nechat zkontrolovat své pohlaví. Pojďte třeba vy.

Budete úžasná. Pojďte sem za mnou. A už ji tu máme, přichází nám na pódium a ohromuje všechny svým nadšením, ale zdá se trochu nervózní. Uvidíme, jestli nám to bude klapat. Jak se jmenuješ? Emery, postav se tam, naučíme se teď ten trik. Připravena? Paráda, stůj rovně, tam vzadu je taky hodně lidí. Dokažte jí, že váš jazyk je zcela normální tím, že si ho necháte opatrně prohlédnout.

Ujistěte se, že tam nejsou žádné piercingy. Když je váš dobrovolník přesvědčen, že je váš jazyk normální, můžete přejít na další krok. Vypadá dobře? Jo. - Paráda. Teď sáhněte do krabice a vytáhněte dlouhou jehlici. A tak jako si prohlédla váš jazyk, nechte vaši dobrovolnici zkontrolovat vaši jehlici.

Přesvědčte se, že jehlice není nijak ohnutá a podobně. Když je vaše dobrovolnice spokojena s kvalitou vaší jehlice, tak můžete začít. Pro předvedení neuvěřitelného triku jazykový špíz jednoduše chyťte jazyk vaší levou rukou, jehlu držte v pravé, a probodněte jehlu přímo skrz váš jazyk. Ano, nepřeslechli jste se.

Probodněte jehlu přímo skrz váš jazyk. V tomto okamžiku by mělo být obecenstvo velmi ohromené a mělo by znít nadšeně. Co ovšem publikum nevidí je, že jste vlastně nikdy nepropíchli váš jazyk jehlou. Tajemství Prohodili jste původní jehlici za tu ohnutou z krabice.

Nejste vy chytrák? Jestli jste omylem zapomněli provést záměnu a probodli jste se původní jehlou, nepanikařte. Jednoduše se podívejte do krabice, a vytáhněte nouzové nůžky navržené právě pro tuto situaci.

Chyťte nouzové nůžky, namiřte je na problémové místo a jednoduše ho odstřihněte. Ano, nepřeslechli jste se, odstřihněte ho. A teď dejte publiku najevo, že jste úplně v pořádku velkým úsměvem a poklonou při ohromujícím potlesku. A teď, nemohli jste tuto iluzi vytvořit jen sami, a tak poděkujte vaší dobrovolnici tím, že jí dáte špíz.

Bude sloužit jako nádherná připomínka toho, kolik jste si dnes užila zábavy. Je jen a jen váš, ten můj bývalý roztomilý jazyk. Tak a ještě jednou jí zatleskejte, dobrá práce, díky. Tak a je to. Ale no tak, je to jenom opravdová krev. Jen tak mimochodem...

Ahoj, jak je? On jenom čeká na to, až si ho odnesete. Já jsem se jenom chtěla podívat. Jo tak podívat. Já myslím, že už jsme tady skončili. Ještě jednou potlesk. Mimochodem, ještě než začalo vystoupení, Ředitel Jim Louderback mě upozornil, že je to show pro všechny, že jsou tady i děti, což mě trochu děsí.

Nechci jít dětem špatným příkladem. Děti, jestli půjdete domů a ustřihnete si jazyk, tak vám opět zázračně doroste, je to úžasné, zkuste si to. Než se vrátíme k show, musíme poděkovat lidem, kteří nám to celé umožnili. Adidas Originals slaví 60 let vzniku tří pruhů. Inspirují všechny k oslavě originality a ať už je to cokoliv, co vás dělá jedinečným, umění, věda, hudba, magie...

Dělejte cokoliv vás dělá sebou samým. Běžte na adresu a prohlídněte si jejich boty a příslušenství k nim. Napište si sms "VAN" na 234327 a dostanete slevu 15%. Svěrací kazajka Teď potřebuji dva největší, nejsilnější a nejvyšší muže z celé arény, aby se ke mně připojili na pódiu.

Je mi jedno, kdo to bude. Vy si je mezi sebou zvolte podle vlastního uvážení. Potřebuji dva chlapy kolem dvou metrů, nehorázně velký, pošlete mi je sem. Co to tamhle máme? Už ho vidím, dám ti radši věci z cesty. Ty jsi jenom tak trochu větší. Ne úplně to, co jsem hledal.

Čau, já jsem Brian, jak se jmenuješ? Cože? Trainer? A ty jsi? Tyler. Svatá prostoto. Dámy a pánové, máme zde dnes sněžného muže. Jak se máte, pánové? Nerad to říkám, ale vy dva můžete jít. Ahoj, já jsem Brian, vy? Michael a ty jsi?

Ty jsi opravdu obrovský, to jsi. Trochu mě to až děsí. Michaeli a Ericu, pojďte sem, řeknu vám tajemství, které totálně... Hej, my tady děláme show, jasný? Díky. Řeknu vám tajemství, které totálně vytočí kouzelníky. Pokaždé, když se kouzelník vyprostí z téhle věci, tak podvádí. Obvykle je v rukávu schované nějaké tajné madlo, díky kterému se vyprostí.

Zkontrolujte tu kazajku, pánové. Zkontrolujte, jestli není někde natahovací, že je opravdu z látky a kůže, žádný suchý zip nebo tak něco. V pořádku, pánové? Ano? Fajn, takhle můžete dělat veselého kontrolora kazajek. Do kazajky se zapíná takhle ze předu. Když se podíváte ze zadu, jsou tam tři přezky. Jsou stejné jako třeba na pásku. Uvědomte si lidi, jak je to teď momentálně ohromující.

Začněte mě zavazovat dovnitř. Je to ohromující, protože záleží opravdu jenom na tom, jak tvrdí ke mně budete. Takže až to budete utahovat, nebojte se a utáhněte to naprosto bez slitování, s čímž Mike zjevně nemá žádné problémy, díky. Bastard. Pro ty z vás, kteří chtějí ohromit své přátele, můžete si koupit falešné kazajky v obchodě pro kouzelníky.

Tohle není jedna z nich, tohle je opravdová svěrací kazajka, která pochází z firmy vyrábějící umírňovací prostředky z Madisonu ve Wisconsinu. Oni jsou největším dodavatelem omezujících prostředků pro lidi a mají opravdu strašidelný katalog. Máme všechny tři hotové? Jeden si stoupněte doprava, třeba ty Mikeu. A Eriku, každý mi chytněte rukáv a tahejte.

Tohle opravdu není soutěž v přetahování, protože já bych prohrál. Až napočítám do tří, přejdete přede mnou a potkáte se vzadu. Mike horem a Erik provlékne mou levou ruku pod pravou, kterou drží tamhle ten sněžný muž, je to jasný? Takže raz, dva, tři, jděte na to. Musím zpátky k mikrofonu. Vezměte ten dlouhý kožený pásek z mé pravé ruky a protáhněte ho tou ocelovou dírou na levém rukávu.

Až to budete mít, obtočte to zezadu a počkej, musíš to protáhnout, než mě obtočíš. Jinak to děláš jenom tak pro srandu. Ne, že by se mi to nelíbilo. Jakmile to máte protažené, musíte spolupracovat a myslím to vážně, musíte to utáhnout vší silou a nešetřete mě. O - můj - bože.

Teď to vypadá, jako by něco povolilo, otočili jste to vzhůru nohama? Možná jste to neotočili, radši vás někdo zkontroluje, teď to pořádně utáhněte. Tak a teď opravdu spolupracujte, donuťte mě trpět. Miluju to. A tím myslím, že vás nesnáším. Sakra, teď nemůžu dýchat. Nevadí, pokračujeme. Dokončete to utahování a teď se dostáváme do té nejdůležitější části. Můžete si třeba hodit mincí, ale potřebuju, aby mi to jeden z vás protáhl mezi nohama.

Někdo je tady moc horlivý, trochu mě to znepokojuje. Proč to držíš vztyčené, to opravdu není správně. Ty už jsi to někdy dělal. Takže teď to pošli na druhou stranu. Mezi nohama si to podej dozadu. Kroť se, tygře. Budeš to muset vylovit. To je tak zvrácený. Tam vzadu je stříbrná přezka, přes kterou to protáhneš odspoda nahoru a utáhneš směrem ode mě.

Máš to. Tak a teď budeš tlačit směrem k zemi. Miku, zatlač dolů, jak jen to půjde, jako bys zvonil na zvon v mém rozkroku. Pojďme zatleskat těm dvěma, odvedli skvělou práci. Díky. A teď vypadněte z mého pódia. Připomíná to tanga, že?

Teda předpokládám, že takhle nějak by se zařezávala tanga. Tak a tohle je tedy standardní kazajka, která je zakázána ve 26 z 50 států za krutost a nelidskost a myslím, že jste právě viděli proč. Na začátku minulého století Houdini stanovil standard pro vyproštění se z kazajky na 2 minuty a 8 sekund. Dnes večer zkusím pokořit ten rekord.

Zkusím se vyprostit za 2 minuty. Jestli se mi to nepodaří, tak dám každému z vás, kopii své knihy "37 způsobů jak pít zdarma". Avšak, jestli to zvládnu pod dvě minuty a pokořím tak Houdiniho rekord, tak po vás budu chtít jen naprosto šílený a ohromný aplaus a abyste mě sledovali na twitteru. Já nevidím na hodiny, takže vás požádám, abyste zakřičeli každých 10 sekund.

Až bude na hodinách 1:50, tak já uslyším? *jedna minuta padesát sekund* Paráda. Domluvíme se na "jedna padesát", to bude lepší. Až tam bude 1:40, co všichni zakřičíte? *jedna čtyřicet* Perfektní, jste připraveni? Zkusíme to ještě jednou.

Jste připraveni? Pozor. Teď. *jedna padesát* Perfektní. *jedna čtyřicet* Díky. *jedna třicet* To, co teď předvádím, je moje verze narození dítěte. *jedna dvacet* *jedna deset* *jedna minuta* *padesát* *čtyřicet* *třicet* *dvacet* *deset* *devět* *osm* *sedm* *šest* *pět* *čtyři* Tady hnědák mi odpočítal čas.

Já jsem Brian Brushwood a moc vám všem děkuji. Jaká to byla úžasná noc. Chtěl bych poděkovat Kevinovi a Alexovi, že mě nechali vystoupit na pódiu.

Bylo to naprosto úžasné. A ještě bych chtěl poděkovat svému týmu. Podělte se o svůj názor na dnešní show, pošlete mi email na brian@revision3.com a připojte se k naší skupině na facebooku, jmenuje se Škola podfuků. A nezapomeňte, že o mém turné po USA si můžete přečíst na twitter.com/shwood. A já teď vyrazím na nějakou párty. Vypadá to, že tady v SXSW jedna je. Přeložil: Phillipozz www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jááj, ja som myslel, že to nestrčil naozaj do nosa.

180

Odpovědět

4klipers:
To byl snad nejednoduší trik z dnešního dílu, vždyť si to jen omotal okolo hlavy a pak si to zkrz nos prostrčil do pusy. Tohle by udělal každej blb, co se nebojí si strkat věci do nosu.

180

Odpovědět

Mimochodom ja MILUJEM ŠKOLU PODFUKŮ, LEN TAK ĎALEJ!!!

180

Odpovědět

Ako spravil to s tou hadicou??

180

Odpovědět

Jinak řečeno - měl pokrčené lokty, to je dost trapné... při normálním svázaní máš ruce okolo těla, ne tak jak je má on, z takhle "utáhnuté" kazajky by se dostal skoro každej..

180

Odpovědět

Tu kazajku by mu profesionál nasadil o dost jínak :D

180

Odpovědět

Krucinál Nevijme to si to musel všem vykecat :-D

180

Odpovědět

EM4CZ: Myslíš ten, kde si strčíš gumový jazyk do huby a potom ho propichneš?

180

Odpovědět

Kolik z vás tady umí ten trik s jazykem ? :-)

180

Odpovědět

smetaknej: V tom právě není žádný trik :)

180

Odpovědět

Aspon ze americany bavi tyhle hodne stare triky, kdyz uz nikoho.

180

Odpovědět

Vážně si myslíte, že se rozhoduje jestli zde bude nebo nebude video podle hodnocení? Řekl bych, že je hlavní sledovanost, tak se nerozčilujte. Ti kteří hodnotí video před shlédnutím to budou stejně tak dělat i nadále.

180

Odpovědět

Fakt dobrý,s tím jazykem mě to dost pobavilo :D

180

Odpovědět

Mike: dobře ty
a ta kazajka byla hustá jaký je v tom asi trik? :)

180

Odpovědět

Nutno ale říct, že těch, co dají automaticky desítku, je daleko víc. Dneska se mi podařilo zaznamenat průběh hlasování dřív, než vůbec bylo možno video zkouknout do konce, přesně deset lidí:

Poř. / Hlasoval / Průměr
1. / 1 / 1.00
2. / 1 / 1.00
3. / 4 / 2.00
4. / 10 / 4.00
5. / 10 / 5.20
6. / 10 / 6.00
7. / 10 / 6.57
8. / 10 / 7.00
9. / 10 / 7.33
10. / 10 / 7.60

180

Další