Jak nechat zmizet kartuŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:166
Počet zobrazení:6 015

V dnešním dílu Školy podfuků nám Brian Brushwood ukáže naprosto úžasný trik, při kterém nechá zmizet z balíčku kartu, kterou jste si předtím sami vybrali. A aby toho nebylo málo, tak ji nakonec vyndá ze svojí boty. P.S. Některé díly Školy podfuků budeme vynechávat, pokud nám přijdou nezajímavé nebo moc podobné již přeloženým trikům. Proto taky přestáváme jednotlivé epizody číslovat, aby v tom nebyl zmatek.

Zajímá vás Škola podfuků? Natočili jste na video, jak zkoušíte nějaký podfuk na své známé? Přidejte se do této skupiny na facebooku a podělte se s ostatními!

Přepis titulků

Tento týden se ve Škole podfuků naučíme nechat kartu zmizet a poté ji opět zhmotnit na neuvěřitelném místě. Škola podfuků #56 Jak nechat zmizet kartu Škola podfuků, jediný pořad svého druhu věnovaný sociálnímu inženýrství v barech a na ulici. Mé jméno je Brian Brushwood a tento týden uvidíte něco neuvěřitelného, naučíte se nechat kartu úplně zmizet a pak ji opět zhmotnit ve vaší botě.

Představujeme vám Mizející kartu Ahoj, já jsem Brian a vy? Erik. Steve. Allen. Jaký máte vztah ke karetním trikům? Milujeme je. Tak to slyším poprvé. Zbožňuju karetní triky, jsou tak magické. U tohohle se sice používají karty, ale je spíš o vnímání.

První věc, co neudělám, je že bych před vámi takhle roztáhnul karty. Mysleli byste si, že vám vnucuju nějakou konkrétní a tak jsem vymyslel jiný způsob, jak si můžete vybrat kartu. Budu takhle procházet balíček a vy řeknete stop a ta spodní karta je vaše. Ještě jednou. Stop. Přesně tak. Dává to smysl?

Paráda, takže, kdo z vás bude říkat stop? Nechci abyste se tu překřikovali. Steve? Dobře, bude to Steve. Tak jdem na to, řekni, kdy mám začít. Přeřekl jsem se, myslel jsem, ať řekneš, kdy mám zastavit. Prostě stop. Stop. Paráda, tahle je vaše. Podívejte se na ni a zapamatujte si ji. Jak už jsem říkal, tenhle trik je založen na psychologické manipulaci. Mezitím je pořádně zamíchám. A vše, co potřebuji vědět...

Teď nevím, jestli jsem to udělal správně. Tak si to vyzkoušíme. Kterou kartu jste si vybrali? Spodek. Srdcový spodek, díky za upřesnění, je docela potřeba říct i barvu, ale ne jenom že byla červená. Neměl bys nám spíš ty říct, co to bylo za kartu? Ne, to ne. Ale popořadě, musím si nasadit svůj vážný obličej. Opravdu jste viděli srdcového spodka?

Fakt? Přísaháte, že je to ta karta? Jo, jo. Viděli jsme ho. Opravdu. Přísahám, že to byl srdcový spodek. Já jenom, že jste nemohli vidět srdcového spodka. Já ho viděl. Ne, neviděl jsi ho. Teď to dokonce vypadá, že by ses se mnou klidně i popral. Ne, ale fakt, než ten trik začal, tak jsem ho vyndal z balíčku. Opravdu jsem ho vyndal.

Fakt. Jestli ho uvidíte, řekněte mi. Nebyl to třeba kárový spodek? Nespletli jste se? Nikde tady není, jsem si tím jistý, protože, než to celé začlo... Musel jsem to přeci udělat před tím, protože potom jste mě sledovali. A tak než všechno začalo, schoval jsem jednu kartu do mé boty.

Vyndej ji. Jen to ukaž na kameru. Líbilo se vám to? Jo, jo. Bylo to naprosto úžasné. Úplně jsem vás vykolejil. Říkate si: "Jdi do háje, Brushwoode!". Kdo si myslí, že to prokouknul? Ani náhodou. Když mě někdo takhle přečůrá nějakým trikem, tak mu řeknu, že ten trik ranil moje city, to říkám já.

Takže jsem vás opravdu dostal? Před tím jsem si říkal, že tě dneska musím prokouknout. Bohužel jsi mě dostal... Nemůžeš být přeci lepší než dealer. A ještě k tomu v jeho kasínu. Tohle popravdě není ten spodek, kterého jste předtím viděli, ale viděli jste srdcového spodka. Otázkou je, jak to, že jste ho viděli a kam zmizel?

A odpověď najdete v jakékoliv kanceláři nebo v prodejně kancelářských potřeb. Použil jsem jen trochu oboustranné lepenky zespodu toho srdcového spodka. To je taky důvod, proč používám dvouhlavé karty. Jsou tak přeplácané nahoře a dole, že si jí vůbec nevšimnete. Možná uvidíte odraz ze správného úhlu.

Proto je to ideální hospodský trik, hodí se k němu ponuré osvětlení. Na světle je to trochu těžší, ale když budete šikovní, tak s ní stačí rychle hýbat. Vidíš ji? Vidíš ji? Jako příprava vám potom stačí dát si toho spodka na spod balíčku a toho druhého si dáte do boty. Teď, když máte vaši kartu připravenou, tak ta se díky té izolepě lepí na všechno takže abych se ujistil, že se mi nepřilepí třeba ke stolu, tak si jí takhle položím na obal od karet.

Jen si buďte jistí, že ji máte dole. Při vašem výběru, tak trochu podvádím. Dělám to tak, že oddělím balík karet, a dávám je zpátky takhle odshora.

A protože vlastně míchám jenom ty karty nahoře, karta co je dole, zůstává stejná. A abych vám dokázal, že je to vlastně jenom vaše volba, tak si sejmu pár karet, pořád míchám ty zvrchu, a pokračuju, dokud neřeknete stop. Tohle bude vaše karta.

A pak to udělám znova. Sejmu pár karet a míchám dokud neřeknete stop. Tohle je vaše karta. A potom napotřetí začnu míchat celý balíček, protože teď dole bude srdcový spodek. Takže teď míchám, dokud neuslyším stop. A já řeknu, že tohle je jejich karta.

Dejte jim čas na zapamatování. A poté, když složím balíček opět dohromady, co se stane? Budeš přesně vědět, kde ta karta je. To sice ano, ale nejdůležitější je, že se přilepí na kartu před ní, takže až budete procházet balíčkem, můžete ho projít klidně celý a nenajdete tam srdcového spodka. Já vždycky karty jednou projdu v ruce a pak je takhle roztáhnu po stole a aby mi opravdu věřili, projdu ještě takhle každou zvlášť.

Těsně před tím, než si všichni budou chtít ty karty prohlédnout sami, tak je sbalím a řeknu, kde teda ta karta je. Samozřejmě můžete předstírat, že jejich karta zmizela a objevila se vám v botě, ale tomu nikdo neuvěří ani na chviličku. Teleportaci zkrátka nikdo nevěří. Ale když jim řeknete, že si jenom mysleli, že viděli tu kartu, protože není vůbec v balíčku, tak manipulujete s jejich myslí a potom je ten trik mnohem zajímavější.

Ale... Dokáží to také? Teď, když už znáte všechna pravidla, kdo z vás si na to troufne? Já si to zkusím. Dej si tohle do boty. Doufám, že se tím nedají přenášet nemoci. V botě by se mi roztavila, radši si ji dám do kapsy.

Teď chci, abys držel ty karty a sleduj, jak to dělám já. Já si chytím ten balíček ze stran pravačkou. Jsi pravák, nebo levák? Pravák. Takže ho drž pravou rukou. Pak jenom snímám karty levačkou shora. Musíš tu levačku vždycky zasunout pod ten balíček, pak to jde lehce. Ukážu ti to ještě obráceně, lepší?

Jedna pod druhou, sejmu shora... shora a pustit. A tady je naše karta. Teď přichází má oblíbená část, protože můžu začít pít, abych byl pořádně otravný blbeček. Tak jo magiči, vybal to na mě! Předvedu ti karetní trik.

Nicméně tě nenechám vzít si kartu, jen ti ji ukážu a ty ji nebudeš vytahovat. Já vlastně nechám na tobě, kdy si budeš chtít kartu vybrat. Budu takhle míchat, a až řekneš stop, tak tahle bude tvoje. Jak jsem říkal, řekni mi kdy zastavit a tahle bude bude tvoje.

Připraven? Jo, už si chci vybrat kartu. Vypadá to, jako bych to neuměl. Stop. Takže tahle je tvoje. Tak a teď ta karta, - pamatuješ si, která to byla? - Pamatuju. Můžeš si ji najít. Jaká že to byla karta?

Srdcový spodek. Tak to není možné, nemohl to být srdcový spodek. Opravdu to byl on. Ne, věř mi, že to tak není. Opravdu si myslím, že ses zmýlil. Jak je to možné? Protože než jsme začali, tak jsem srdcového kluka vyndal z balíčku. Žádný tady není. To není možné, já ho viděl. Tak mi řekni, až ho tu uvidíš.

Nebyl to kárový spodek? Nespletl ses? Ne nebyl, určitě jsem viděl srdcového kluka. Já ti to pivo chrstnu do obličeje. Ale opravdu, ještě jednou se podívej. Vidíš, není tam. A víš, proč tam není? Proč? Protože před tím, jsem si ho dal přesně sem.

Dobrá práce, opravdu. Myslím, že bys mi měl koupit pivo. Díky moc, chlapi, parádně se s váma spolupracovalo. Opakování Pár věcí, co byste si měli zapamatovat. Za prvé cvičit a cvičit. Musíte se pořádně naučit snímání, aby to nikomu nebylo divné, jinak vás přátelé prokouknou.

Za druhé se zamyslete nad tím, jak byste to mohli udělat svým způsobem. Mně se líbí, že to není jen o zmizení karty z balíčku a objevení v botě, ale i o tom je přesvědčit, že tam ta karta nikdy nebyla, tím je psychicky naprosto odrovnáte. Hodně to ten trik okoření. Pokud máte ohledně tohoto triku nějaké otázky, napište mi na brian@revision3.com. Pokud se chcete pochlubit s vaším oblíbeným podfukem, najdete nás na facebooku ve skupině Škola podfuků.

Příště vám ukážu, jak vyrobit domácí výbušninu z 9voltové baterie. Do té doby budu tady v baru. Přeložil: Phillipozz www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

myslim, že když to člověk předvede v baru lehce podnapilím kášům tak zustanou čučet. Stejně jak u těch víček :D

181

Odpovědět

2 Matias: To si počkáš :(

181

Odpovědět

fajn dil, uz se tesim na dalsi =)

181

Odpovědět

chybička se vloudí :)) : při kterém nechá zmizet kartu z balíčku kartu

181

Odpovědět

co za asy: jack == janek == spodek:-)

181

Odpovědět

Asi tam máte chybu 1:59 hovorí "jack" ako jéčko nie spodok ako to tam máte preložené

181

Odpovědět

Super!

181

Odpovědět

No jo, pravda s tím Nedvědem, asi to přece jen spočívalo v něčem jiným nebo aspoň podobným. Ta bota zmátla... :-D

181

Odpovědět

to si jako nevšimli, když "míchal" ty karty, tak je bral jen z vršku? tupí američani :D

181

Odpovědět

ale v ČSMT tu kartu podepsal Kraus... Asi to měli domluvené :D

181

Odpovědět

V ČSMT Richard Nedvěd předváděl sice stejný trik, ale provedení je zcela jiné. Karta byla podepsána a navíc libovolně vytáhnuta z balíčku, což by u téhle metody nešlo.

180

Odpovědět

EMACZ: až na to že v čsmt nejdřív nechal toho týpka aby mu to podepsal... takže jestli s nim nebyl předem domluvenej tak nwm nwm... :P

180

Odpovědět

EM4CZ: Jojo, v ČSMT tohle bombově předváděl Richard Nedvěd, taky v Na stojáka. Ale neznal jsem řešení, ono taky jemu nebylo na ruce vidět tak dobře, takže jsem za tenhle díl rád.

180

Odpovědět

tenhle trik znám, to už bylo v čsmt pod názvem trapnomagie :-D

180

Odpovědět

Tak ten je hodne slabej... uz jak to michal, tak to bylo jasny...

180

Další