Jednoduché spárování karetŠkola podfuků

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:167
Počet zobrazení:4 990

Seriál Škola podfuků už sice nevychází pravidelně, ale občas se tu nějaký nový díl objeví. V dnešním dílu nám Brian Brushwood ukáže jednoduchý karetní trik, který sice dokáže předvést každý, ale nepochopí ho skoro nikdo. V tomto díle si Brian našel opravdu nudné společníky, nicméně si myslím, že trik je tak zajímavý, že to určitě překousnete ;) Poznámka: 3:40 až 4:35 je nepřekládaná reklama, takže již dopředu doporučuji tu minutku přetočit.

Zajímá vás Škola podfuků? Natočili jste na video, jak zkoušíte nějaký podfuk na své známé? Přidejte se do této skupiny na facebooku a podělte se s ostatními!

Přepis titulků

Dnes večer neuvěřitelný karetní trik, který se vlastně udělá sám. Škola podfuků #58 Jednoduché spárování karet Vítejte v pořadu, který vás nikdy nenechá pít samotné. Škola podfuků, jediná svého druhu zabývající se sociálním inženýrstvím v barech a na ulici. Já jsem Brian Brushwood a dnes pro vás mám úplně jednoduchý, 100 % účinný karetní trik a to nejlepší na něm je, že ani nepotřebujete celý balíček karet.

Pojďte se podívat. Představujeme Míchání vs. párování Ahoj, já jsem Brian. Vy? John. Adolfo. Julian. Tak jak se máme, pánové? Nevím, jak se vám líbí karetní triky, mají totiž mizernou pověst, alespoň do doby, než se nějaký naučíte, pak je každý zbožňuje. Ukážu vám naprosto zabijácký trik. Budeme používat jenom tyhle karty, a jak vidíte, tak tu máme páry - 5, 8, 3, 2, 4.

A ten pár má vždycky stejnou barvu. Protože opravdu nezáleží na jejich pořadí, tak je trochu promíchám. Řekni mi, kdy mám přestat. Zastav. Teď si rozdělíme karty na dvě části po pěti v každé hromádce. A podstatou je, že budu odříkávat frázi: JAKÉ DVĚ KARTY VIDÍŠ?

Když budeme mít velké štěstí, na konci uvidíme dvě stejné karty. Jak to budu odříkávat, tak budu takhle procházet ty hromádky: J-A-K-É Jasný? Jednu po druhý. A nejlepší je, že vy mi budete říkat, kdy mám přejít na druhou hromádku. Takže například já půjdu: J-A-K- Vy najednou řeknete: "Změna," já budu pokračovat druhou hromádkou: - É.

Dává to smysl? Kterou hromádkou mám tedy začít? Začni tady. Tady? Ne, tady. Jasně, tady, je to jenom na tobě. A teď kdykoliv řekni ZMĚNA a já přejdu na druhý balíček. Chápu. Řeknu ti to velmi brzo. J- - Změna.

- Přesně tak. -A-K- Změna. -É Paráda, první slovo máme za sebou. To znamená, že dvě vrchní dám sem. A pokračujem. Kterou hromádkou mám teď pokračovat? D- Vůbec to nechápu, ale jdem dál. D-V- Změna.

-Ě Teď si odložíme další dvě karty. - Teď už nám zbývá po třech kartách. - Začni tímhle. K- -A- -R- -T- Změna.

-Y Teď si odložíme tyhle dvě. A teď který? Tohle. Tamto pivo znamená tuhle hromádku. V- -I- -D- Teď.

-Í- Změna. -Š Tak to bylo pěkné prohazováníčko takhle na závěr, ale zůstaly nám tu dvě karty. Opravdu náhoda.

Vezmete si balíček, vezmete z něj pět párů, zamícháte je, rozdělíte na půlku a vy jste si je popřehazovali. A já se teď zeptám: Jaké dvě karty vidíš? Dvě osmičky. Už to samo o sobě je dost dobré, Julian už tleská. Myslím si, že všechny budou spárované. Máš naprostou pravdu. Miluju ten trik, a co víc, miluju ten princip, protože je naprosto primitivní.

Ale nejdřív se podíváme na naše sponzory ze squarespace. *Reklama na squarespace.com, kde si jednoduše vytvoříte vlastní stránky.* Nejdřív si musíš vzít pět párů karet a položit si je ve stejném pořadí na stůl vedle sebe. A teď si je složíš ve stejném pořadí. Tady jedna hromádka... Je to něco jako magické pořadí, 1-2-3-4-5 a 1-2-3-4-5. Nevím, jestli to víte, ale když snímáte, neměníte rozmístění karet.

Změní to jen pořadí v obou půlkách. Ale pozor, když budete snímat jenom takhle, prokouknou vám to. Ale když si je chytíte takhle, vypadá to, že je mícháte, ale ve skutečnosti jenom dokola snímáte. Pak už jenom řeknu, abyste mě zastavili. A teď jim ukážeš dvě stejné poloviny. Přesně to neudělám, protože pak by to byl opravdu hloupý trik. Fígl je tedy v tom, že nezáleží, kdy řeknou stop. Vy ty karty prostě rozdělíte a položíte jednu lícem a jednu rubem nahoru.

Znamená to tedy, když je mícháš, že se pořád nemění pořadí karet? Samozřejmě, že se pořadí mění, ale mění se přesně tak, jak to potřebujeme. Nevím proč, ale nezáleží na tom, jestli začnete tady, J-A-K-, nebo tady J-A- a na druhém -K. Jakkoliv to uděláte, pokud se vám nepovede tohle, tak to máte v kapse. Ale... Dokážou to? Briane, souhlasíš s tím, že tyhle karty jsou v náhodném pořadí?

Nejsou v žádném smysluplném pořadí? No, je vidět, že jsou to všechno páry za sebou ve stejném pořadí. Ale zleva doprava, to přeci není žádné pořadí. Možná, že když je zamícháš, tak budu spokojenější. Tak jdem na to. Ok, díky, jen je v klidu míchej. Dělám to správně? Děláš to naprosto úžasně, opravdu to vypadá, jako že je mícháš. Podívej, jak jsem dobrý.

Dokážu je míchat i takhle, nebo si je otočím. Popravdě si myslím, že už jsou tak zamíchané, že můžeme začít. Pět karet takhle. Pět karet obráceně. A teď, Briane, budu postupně míchat karty. Budu se ptát: "Jaké dvě karty vidíš?" A budu míchat po každém písmenku. Po každém písmenu můžeš říct, abych přestal míchat tuhle hromádku a přešel na tu druhou neboli "změna".

Dobře, to je lepší, je to totiž mnohem kratší. Nebo řekni stop, jak budeš chtít. Můžeš začít, jsem připravený. J- -A- Změna. -K- -É Já bych chtěl změnu, ale nemá to cenu.

Teď tyhle dvě karty odložím sem a můžeme pokračovat. Mám začít tady, nebo tam? Tam. Paráda, čteš mi myšlenky. D- Změna. -V- -Ě Teď si zase dvě odložím.

Jsou to naprosto náhodné karty. Dvě náhodné karty. Víš, že jsou tak promíchané, že... Na to se*u. K- -A- -R- Změna.

-T- -Y Dobrá práce. V- Změna. -I- Změna.

-D-Í- Změna. -Š Jestli budou všechny spárované, vykouzlíš pro mě cigaretu? V pohodě, vykouzlím ti tu cigaretu. Připraven? Jo. Ty nejsou stejné.

Promiň, to byla asi tak trochu moje chyba. Dělám si tu z tebe srandu. Zázrak! Zopakujme si to. Zamapatujte si, že pokud dojde na tenhle samočinný trik, tak je všechno o tom, jak dobře ho dokážete okecat. Musí to vypadat jednoduše a napínavě. Pokud to bude působit moc složitě, lidé o ten trik ztratí zájem.

Mimochodem, pokud máte návrhy na nějaké vlastní podfuky, pište mi na email. Pokud máte nějaké otázky ohledně tohohle triku nebo se chcete pochlubit, jak jste někoho nachytali, napište do skupiny Škola podfuků na Facebooku. Dále, pokud chcete vědět, co právě dělám, sledujte můj Twitter. Příště se naučíme využívat staré karburátory na destilování vodky. Ale nejdřív budu muset ochutnat místní vodku. Přeložil: Phillipozz www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto je starý jak svět sám. Podobné triky jsem se učil na kouzlaonline.cz akorát za to chtějí sms :-) dávejte sem další díly

180

Odpovědět

Nerozumiem tomu... skúšam a furt nevychádza...

180

Odpovědět

prosim prekladejte dalsi dily skoly podfuku,,nejlepsi serial to je ! :)

180

Odpovědět

posledni dily nic moc ... ae i tak diky

180

Odpovědět

aa super dalsi dil scam school, diky!! :)

180

Odpovědět

Janica: Jo jo já to chápu, však mně to taky trvalo docela dlouho, než jsem to vymyslel. Dobrá práce, jen tak dál...

180

Odpovědět

Epic-T: Máš pravdu. Ten díl byl nahrán už předtím. Umáznu to. ;-)

180

Odpovědět

nepsali jste náhodou že už scam school nebudete číslovat pro větší přehled? ;-)

180

Odpovědět

mamlas: Tvoje věta se mi líbí víc, ale když člověk překládá a používá prostě tu svoji češtinu, tak ho takováhle věta třeba vůbec nenapadne. :)

180

Odpovědět

bože.. to je zlozvyk.. jsem si myslel, že ten "banner" s jeho jménem je zas nějaká blbá reklama kterou musím zrušit abych viděl titulky:/

180

Odpovědět

skvelej trik :)

180

Odpovědět

Poraďte prosím. Co když někdo řekne stop třeba po 7 - 9 kartách u jednoho z balíčků, co pak s tím druhým ? ://

180

Odpovědět

Ale ono je to vlastně jedno jaký slova se použijou, jen když maj správný počet písmen.

180

Odpovědět

Jde o to že ty dva balíky po pěti kartách mají opačné pořadí, protože jeden je rubem nahoru a druhý dolů... Potom vzhledem k počtu písmen ve slovech (tedy 4-3-5-5) na sebe vždycky vyjdou páry dvou stejných karet.

Překlad je super, jen bych možná místo "Jaké dvě karty vidíš?" použil něco co víc odpovídá, třeba "Vždy dvě karty spolu"

180

Odpovědět

ta znělka je dokonalá :D

180

Další