Machu Picchu v největším rozlišení na světěSmarter Every Day

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 76
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:115
Počet zobrazení:12 614

Dnes se s Destinem podíváme na slavnou peruánskou památku Machu Picchu. Tam pořídí fotku v největším rozlišení, jaké tento objekt zažil (16 gigapixelů). Fotku najdete zde: http://www.gigapixelperu.com/Welcome.html

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Destin, vítejte u Smarter Every Day. Dnes jsme v Peru a je to tu úchvatné. Dali jsme dohromady tým, abychom zachytili Machu Picchu v rozlišení, jaké ještě nevidělo. Umožníme vám uvidět Machu Picchu, protože je cenově dost nedostupné. Většina z vás se sem nejspíš nedostane. Tak se na to pojďte podívat se mnou.

Já jsem Destin a vy jste den ode dne chytřejší. Koukněte na to. Pojď to dát tam. Tohle je GigaPan Epic Pro. Nejdříve to vyrovnáme. Jdem to nastavit. Běžná fotka zachytí široký úhel, zatímco my vezmeme spoustu malých úhlů dohromady.

Jdou si nás proklepnout, protože máme dobrý foťák. Musíme jim ukázat, že máme povolení. - V pořádku? - Ministerstvo kultury. Díky. Plánovali jsme to měsíce kvůli tomuhle chlápkovi. Úspěšně! Hádal bych se s ním tak dlouho, že než bych skončil, fotka by už byla hotová.

Tohle je Jeffův sen. Já se s ním spojil a... Jak bys nazval moji zdejší roli? Motivace? Ne, jen jsem si říkal, že jsi fajn a že by tě bavilo tohle dělat. - To je úžasné. Moc ti děkuji. - Není zač. Koukněte na tohle.

Tomuhle zdivu používanému Inky se říká kvádříkové, všechny kameny vyhladili, aby na sebe dokonale sedly. Zajímavé na tom je, že když tenhle kámen musí držet tenhle, čím větší má kontaktní plochu, tím menší je na něj vyvíjen tlak. Dnešní stavebnictví k tomu používá maltu. Máš hotovo.

Tvoje dlouho očekávaná chvíle. Schovali jsme se někde na fotce s Jeffem, zkuste nás najít. Jeffova fotka je úchvatná, odkaz na ni najdete v popisku. Já jsem Destin a vy jste den ode dne chytřejší. Odebírejte moje videa a mějte se. Pořídíme fotku Machu Picchu... Nemůžu dýchat. Tato stěna je nejdůkladněji postavená.

Je velmi dlouhá, vysoká a přímá. Jestli to chcete vidět, nechám vám odkaz v popisku, můžete se na ni podívat sami a kouknout se, jak vypadá. Tohle je Gordon. Dělá zvuk pro Smarter Every Day už roky, ale poprvé se potkáváme v Peru. Je to šílené. Budeš mít bineurální mikrofony, které jsou stereo, ale navíc počítají s tím, že máš hlavu, což většina mikrofonů nedělá.

Pokud jde zvuk z jedné strany, trvá to půl vteřiny, než dorazí do druhého ucha. A na nahrávce je to slyšet? Ano, jako kdyby je zvuk obklopoval. - Pokud si nandáš sluchátka. - Tak si nandejte sluchátka a projdeme se po Machu Picchu.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:00 "Vložil si tam kartu?" "Pičeeee!"

60

Odpovědět

Je zvláštní, jak nikdy nejsou vidět ty hromady odpadu, co se tam všude válí. Vždycky to nahrnout za zeď a kašlou na to. Přijde mi, že za to vstupné se o tak nádhernou památku moc nestarají. Ale fotka nádherná.

10

Odpovědět

Ty vole preco vyzera ako Fico?!?! Kvoli tomu ma percenta dole

111

Odpovědět

sedí na schodoch típek :D

20

Odpovědět

Copak létající hlava, ve velké skupině lidí nalevo chybí hromadě lidí spodní část těla a je tam jedna hodně zmutovaná noha do ruda.

21

Odpovědět

Úplně vlevo nahoře, jak se tam jen tak vznáší hlava :-D

11

Odpovědět

To je dnešní doba. Samé povolení na všechno. Myslím že kdyby se zrušilo řidičské oprávění tak nehod víc nebude, je to zbytečná byrokracie. Stejnak zbrojní průkaz,průkaz na motorovou pilu,vysokozdviženj vozík atd. Když jsem brigadničil tak po mě chtěli nějakej strojní průkaz a já na ně u w0t m8 co to jako sakra je? a to jako vážně potřebuju takovejhle průkaz na práci co dokáže cvičená opice? Původní záměr všech těhle povolení byl ten aby se dala prokázat že daný člověk danou věc umí ale ve skutečnosti to jen omezuje lidi.
Bojím se že za pár let si člověk nebude moct koupit ani zahradní sekačku na domáci používání bez nějakého průkazu. Člověk může mít 5 vysokejch škol ale tomu nestačí musí mít blbej průkaz na motorovku s kterou umí každej 15letej kluk na vesnici. Neřikám že získat nějakej ten průkaz je těžké ale zbytečná ztráta času kterej můžu využít jinak a prohlubuje to nedůvěru systém x lidstvo

28

Odpovědět

+MorceNejvíc nehod v lese se stává právě kvůli těm tvým "s motorovkou umí každej 15letej kluk z vesnice."

42

Odpovědět

+BilisknerPrůkazy na motorovku jsou víceméně z důvodu aby byl krytej zaměstnavatel a když se pracujícímu něco stane tak řekne: vždyt měl průkaz, nemůžeme za to my.
Navíc kdyby místo 30 hodin které trvá k dostání průkazu někde sám zkoušel kácet stromy tak udělá líp. Úplně by vystačila 2 hodinová instruktáž jak kácet strom, jak řezat a neuřezat si nohy a hotovo. Obdobná situace je v autoškole kde se za těch pár hodin stejnak nic nenaučíš a naučíš se to až tak po roce ježdění v provozu.
Jsem názoru že všechno povolit a když u nějaké činnosti někdo umře nebo se zraní tak si za to může sám. Přirozený výběr. Lidské životy a zdraví je nic oproti svazování systémem ve kterém žijeme.

12

Odpovědět

+MorceVesměs by se s tím dalo i souhlasit. Jen mě napadá jedna velice důležitá věc. Co když zabiješ svou neznalostí někoho dalšího. Ať už v autě a nebo tím že budeš kácet strom špatně. Proto jsou na takové věci dle mě zkoušky. V autoškole tě naučí základy a ty se pak jen zdokonaluješ. To samé u jakéhokoli učení na třeba i tu motorovku, vysokozdvižný vozík, atd. .... Nechci to více rozvádět, ale snad se chápeme :)

20

Odpovědět

Nejsem si uplne jistej ale bude to nejspis kvuli pouzivani fotografii ke komercnim ucelum. Znas to kazdej chce prasule takze za fotku pro sebe do alba jim nic davat nemusis, ale jak rikal jejich vybaveni bylo hodne profi tzn prodavani fotek atd. A jak bylo vydet na konci nedelali jen fotky ale i prochazeci video takze urcite povoleni i na to:)

10

Odpovědět

Vyfotit a prodávat si fotky staveb, který už nespadají pod autorskej zákon zařídí jen hamouni, fakt tohle mě štve. Koupíš si někde vstup, a nemůžeš fotit, protože oni z toho peníze nemaj. CC!

00

Odpovědět

jde zkrátka o to, že když tam přijdou, zadarmo vyfotí profi fotografii a pak na ní vydělají, samotná stavba sama o sobě vlastně nic nezíská. Povolení tedy tebe sice stojí peníze, ale ty peníze jdou na podporu lidí, kteří se o tamní místo starají...
Mě třeba více sere zákaz používání stativů na Karlovo Mostě... kvůli pandě skurvenců kteří tam čmáraj ty svoje karikatury

00

Odpovědět

Krása, jen mě trochu vyvádělo z míry, když jsem tam občas zaslechl "píí*ču". :-D

100

Odpovědět

Jsem člověk z vesnice. Řezat s motorovkou celkem jde, pokud víš kam spadne... stačí řezat tak, aby se ti pila nesevřela, horší je když máš třeba 13metrový strom a nejseš si jist, na jakou stranu půjde. Viděl jsem, jak to známému málem urazilo hlavu (kácel modřín přes mez na pole, konec vylít do vzduchu). Některým stromům musíš pomoct, protože jsou vychýlený na špatnou stranu, tím, že zahákneš provaz a taháš. Do lesa lepší nechodit sám, je to o hubu... podobně jako s cirkulárkou, ale tam to tolik nevadí :-) jo, a papíry na to nepotřebuješ, jen z ní mít respekt a přemýšlet a soustředit se... jako matematika :-D

00