Snědli byste koňské maso?

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:193
Počet zobrazení:6 017
Nikomu z vás určitě neunikla aféra s koňským masem, které se dostalo do potravinových řetězců v Anglii a Irsku. Redaktor Trace z Dnews v tomto videu netradičně opustí prostory natáčecího studia a vydá se s mikrofonem do parku ve Washingtonu, aby zjistil, co si o této netradiční pochoutce myslí americký lid.

Přepis titulků

Snědli byste koňské maso? Právě se nacházím v parku National Mall ve Washingtonu, abych zjistil, jestli ano. Překlad: Sonia www.videacesky.cz Zdravím, tady Trace z Dnews. Hlásím se z parku National Mall, abych zjistil váš názor na problém s koňským masem, které se dostalo do obchodních řetězců v Anglii a Irsku.

Podle článku, který byl nedávno uveřejněný na našem webu, je chuť tohoto masa sladká, něco mezi hovězím a zvěřinou, což zní dost lákavě. I když se od toho Amerika distancuje, některé národy koňské maso konzumují. Bulhaři, Belgičané, Švýcaři, Francouzi i Mongolové. Americká řeznictví dokonce během 2.

světové války koňské maso prodávala. Tady na americké půdě se budu ptát, jestli tu někdo už jedl koňské maso. Už jste někdy vědomě snědli koňské maso? Takže jak jste na tom vy? Nikdy, nikdy. Ne, já ne. Ne, já taky ne, jen zvěřinu. Koňské maso jsem nikdy nejedl.

Ne, já jsem vyrůstal na farmě, takže to je to poslední, co bych snědl. Možná. A chtěli byste koňské maso ochutnat? Takže snědla byste koňské maso? Kdybych měla hlad, tak asi ano. Ne, vědomě ne, opravdu nikdy. Bez problémů.

Nikdy bych nejedla koně. Vědomě ne. Ano, už jsem ho jedl. Páni, jak to chutnalo? Je to křehké a libové maso. Chutná jako zvěřina, je to tmavé maso. Dobrá, myslíte si tedy, že je to přehnaná aféra? Neudělala média z komára velblouda?

Je to velký problém, když koupíte hovězí a místo toho jíte koňské. Potom to je klamavá reklama. Když si koupíte koňské maso, tak víte, co budete jíst. Pravda je, že koňské maso není až tak špatné. Pokud jste byli v Quebecu nebo Francii a jedli Chevalin hamburger, tak to bylo koňské maso, protože Cheval znamená v překladu kůň. Co nejzvláštnějšího jste v žvotě snědli? Takže co nejdivnějšího jste kdy snědl?

Jedl jsem pštrosa a buvola. S jídlem jsem nikdy moc neexperimentovala Zřejmě salát z mořských řas. Sušené kobylky. U mě je to krokodýlí maso. Jedl jsem antilopu. Asi žraloka. Různé druhy zvěřiny.

Králíka. A byl výborný, chutnal jako kuře. Hady, ale ve Francii je nejíme. Veverku? Takže Connore, co nejdivnějšího jsi v životě jedl? Brokolici! A moje otázka zní: Které zvíře a rostlinu byste nikdy nesnědli, i kdybyste měli hrozný hlad?

Napište nám to do komentářů a odebírejte naše videa, ve kterých se každý den dozvíte něco nového. Děkuji za pozornost, moje jméno je Trace a přeji dobrou chut'!

Komentáře (77)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

kůň je 3. nejchutnější maso, lepší už je jen pes a ůplně nejlepší je jezevec

10

Odpovědět

Jako vážně?? Kdo by mohl sníst tak majestátní zvíře?? Kdo nám asi pomohl vytvořit dějiny, hrdinové co jezdili na koních...a my se jim takto odvděčujeme...Ještě kdyby jste věděli jak se vůbec ta zvířata(teď myslím všeobecně, nejen koně) zabíjejí a jak musí trpět kvůli tomu, že někdo chce maso...Je mi z takových bezcitných lidí na nic :(...Nejsou to věci, mají právo žít stejně jako my, nám by se taky nelíbilo aby s námi někdo tak zacházel...Někteří lidé jedí ani sami neví co, jde jim jen o to aby chutnalo, ale neví jak to zvíře trpělo aby si mohli pochutnat...Kvůli trpění zvířat jsem veganka...Soucítím se zvířaty, které oddělují od rodiny a bezcitně je zabíjejí...Koně jsou nádherní, jak je můžete jen tak v klidu jíst?? Stejně tak i ostatní zvířata...zamyslete se nad tím, co to vlastně jíte :(

16

Odpovědět

Vyrvat ředkvičky z temné a chladné země na denní světlo, pokácet hrdý klas pšenice a rozdrtit její vznešená zrna na prach, nebo ostrým nožem zběsile řezat netečnou šlupku z brambory, to je teprve ten pravý hovadismus ty pitko jedna pokrytecká.

91

Odpovědět

úplně jsem dostala chuť na koňský salám, mňamka
Ale nejbizarnější, co jsem kdy jedla bude asi žížala z pískoviště, když jsem byla malá. Dnes bych rozhodně dobrovolně nekonzumovala sojové mléko... Když si vzpomenu na tu chuť humusu ihned mám klepavku po celém těle... brrr

201

Odpovědět

Známý známého dělá z malých vlčáků guláš a klobásy, jinak pokud chcete ochutnat něco nezvyklého stačí zajít na kočku či psa k nejbližšími vietnamskému bistru dávají to tam pod jménem Gyros, hamburger si nedávejte minule jsme tam měl jakýsi rozmočené rohlíky a chutnalo to hnusně!

2024

Odpovědět

Tak to si o vietnamské kuchyni myslíš hodně špatných věcí. Proč by probůh chutnala kočka nebo pes jako kuře, co se do gyrosu z větší části dává?

192

Odpovědět

+VailenGyros z kuřete? No potěš koště... :-O

196

Odpovědět

+Vailenale jo, taky znám vietnamský bistro, kde se dělá gyros z kuřete běžně.

191

Odpovědět

+Vailenhttp://en.wikipedia.org/wiki/Gyro_(food) Pod obrázkem máte složení masa. Pro jistotu: Pork a chicken znamená vepřové a kuře ;-) Ano, kuře je jedna z hlavních ingrediencí gyrosu :-)

190

Odpovědět

Jedl jsem psa, koně, klokana, pštrosa(člověk by nevěřil co všechno se dá v klasickém obchoďáku koupit) a samozřejmě klasické druhy masa pro českou kuchyni.

proč bůh stvořil tolik těch krásných zvířátek? No přeci abychom nemuseli žrát tu hnusnou zeleninu.

Jinak lidi co tu mluví o psech a kočkách. U nás se jedli celkem normálně ještě za první republiky a podle mě maso jako maso.(samozřejmě někomu nesežeru domácího mazlíčka)

255

Odpovědět

A proč ne? Všechno je to jen o psychické bariéře. Zabít na maso koně nebo psa není o nic krutější než zabít krávu nebo prase...

244

Odpovědět

popravdě mi nevadí jest ani psa.. a aji bych rád ochutnal lidský :D

2114

Odpovědět

přesně taky mě vždycky zajímalo jak chutná lidský maso :D

207

Odpovědět

+SobJako taky mě to zajímá, ale někde je přeci jen hranice... :D Ale tak pokud by se lidé chovali jen pro maso jako dobytek či prasata, tak proč ne... :D (Neříkám, že by se s tím ale mělo začít!)

199

Odpovědět

+SobJo pravda... Vyznělo to trošku jinak, než jsem chtěl :D

191

Odpovědět

Nevím jak chutná, ale prý po trochu větší konzumaci (kdybys ho jedl normálně) dostane člověk třes.

200

Odpovědět

ako dieta som jedla salamu, kde bolo aj konske maso a bola chutna. Myslim, ze aj prasata aj kravy su bystre zvierata, ale co podla mna dava konom imunitu je, ze je to nevdacne poslat masiarovi kona ako odmenu za jeho celozivotnu pracu.

180

Odpovědět

Maso, které mělo nějaké jméno vždy chutná lépe.

195

Odpovědět

Maso jako maso, pokud to zvíře zemřelo důstojně a ne jako v Číně třeba. Samozřejmě bych nesnědl zvíře, ke kterému jsem měl citový vztah (kočku, psa). Byčí žlázy jsou dobré.

203

Odpovědět

Aféra s koňským mäsom sa netýka len Anglicka a Írska, ale takmer celej Európy, našlo sa aj v Česku. Nejde však len o etický problém či jesť koňa alebo nejesť, príp. zavádzanie zákaznika, ktorý si kupuje konské mäso v domnení, že ide o hovädzie. Je veľké podozrenie, že to mäso pochádza s dostihových koňov. Také koníky sú často ošetrované rozličnými veterinárnymi liekmi, antibiotikmi, príp. aj dopingom apod. a rozhodne nie sú určené na konzumáciu ľuďmi práve kvôli zdravotnej závadnosti.

181

Odpovědět

Jednou jsem jedl býčí koule. Je to hrozně dobry a ma to takovou zváštní chuť která snad nejde k ničemu přirovnat. Potom jsou taky dobry mozečky... nejvíc mě asi chutnal prasečí.

185

Odpovědět

Já bych nikdy nesnědla hmyz, pavouky a tak.. Jinak koně miluju - myslim ne jako jídlo!!! A je mi na zvracení z lidí, co si na tom mase libujou. Snědli byste psa, kočku ?

1954

Odpovědět

Pes a kočka nechutnají dobře takže ne...
ale taková konina, hmm.

193

Odpovědět

+BeesmanKočka nevím, ale pes že nechutná dobře?....tos asi nejedl psa.

213

Odpovědět

Nevím jak chutnají, ale nemám s tím problém, je to to samý jako sníst prase. To že sme se rozhodli je mít jako domácí mazlíčky z nich nedělá nic nepoživatelnýho. Nesnědl bych svýho psa, ale nějakýho anonymního bez problémů.

193

Odpovědět

+KarelSe psem je to jako se zvěřinou, nebo se skopovým, ze samců je prostě maso cítit o dost víc než ze samic. A ještě je dost problém v ceně psího masa, myslím tedy vzhledem k tomu, kolik do něj nacpeme peněz, než vyroste do jateční velikosti, kámoš musel toho svýho pejska utratit, tak jsme mu dali česnekovou boudu a k tomu štěně piva, pohoda.

192

Odpovědět

Co to je furt za kecy ohledně čoklů a koček????

Kdyby byla nouze tak bych sežral jakýkoliv maso a bylo by mi jedno, jestli ti spí v posteli nebo ne.

213

Odpovědět

jasně :-)

191

Odpovědět

Proč by si měl kůň zasloužit víc, než kráva? Co jej dělá tak unikátního?

201

Odpovědět

Jo pipině je ze mě na zvracení :D Holka, já bych klidně sežral i jednorožce kdyby byl dobře upravenej. Šup šup běž se projet na Šemíkovi něž půde do salámu, a cestou pober trochu rozumu :)

203

Odpovědět

Koňské maso je moc dobré, ale lidi jsou prostě hrozně zaujatí. Jednou jsme ho podávali u nás v restauraci a skoro nikdo si jej nedal, nakonec jsme to dojídali doma. Přitom to není nic strašného a nehumánního. Vemte si, že si nějaký kůň zlomí nohu, tak ho tak jako tak zastřelí a proč si to maso nedát, když by ten kůň byl tak i tak mrtvej.

192

Odpovědět

koňské maso je v pohodě :) jinak moje nejzajímavější jídlo je asi had, potom hmyz, různé mořské potvory , myslím že sem nevědomky jedl i kočku :D jinak podle mého kdyby byl člověk opravdu vyhladovělej tak sežere jakejkoliv druh masa, jídla...

190

Další