Someliér

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:74
Počet zobrazení:3 933

Někteří lidé se prostě minou povoláním. Video zhlédněte do konce.

Vysvětlivky:
Coxinha je smažená kapsička tvaru kapky, v nejtypičtější variantě plněná kuřecím masem a sýrem catupiry, můžou se však do ní přidávat i jiné ingredience.
Catupiry je druh brazilského sýru, který vytvořil italský imigrant Mario Silvestrini v roce 1911. Název pochází z již zaniklé staré tupíjštiny, kde znamená "vynikající".
Kibbeh je původně libanonské jídlo z drcené pšenice nebo rýže a nakrájeného skopového masa.

Přepis titulků

Kamaráde! Jaká tady máte dobrá vína, která byste doporučil? Vína, která tu mám… Mám třeba tohle. - Jaké je? - Červené. Je dobré? Mně chutná. - Jaká je chuť?

- Chutná. - Je suché? - Ne. Podívejte se, pane. - A z jakého je roku? - Tohle? Dva tisíce něco. - Dobře. A k čemu je vhodné? - K filmu, jídlu, ženušce… - Ale k čemu si ho mám dát? - K ženušce. - Ne… myslím opravdu jídlo. - Aha. Tak to třeba k fondue, pane. - Dobře, tak nám tedy přineste fondue. - Fondue nemáme. - Nemáte, dobře. A odkud to víno je? - Odtamtud ze supermarketu. - Ne, myslím zemi.

- Z brazilského supermarketu. - Dobře, tak si vezmu jednu láhev s sebou. - S sebou? - Prosím. - Moment. Překlad: Adeus www.videacesky.cz - Zdravíčko, hoďte mi jednu coxinhu. - S catupiry nebo bez? S catupiry. Na již ztvrdlé kůrce můžeme pozorovat, že je ze včerejška. Je zřejmé, že po ještě jednom dni bude mít intenzivnější dochuť tuku. Vůně je perfektní.

Lze poznat, že coxinha ležela vedle kibbehu. - Suchá a začíná být mírně kyselá. - Dobře, může být. - Vynikající volba, pane. - Díky.

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář