Thumbnail play icon

Soutěž o ceny pro nacisty

84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:6 745

Nedávno byly zveřejněny dokumenty z výzkumu amerického vědce Abela, který ve 30. letech vypsal soutěž o ceny. Peněžní odměnu mohl vyhrát ten, kdo nejlépe vysvětlí, proč se přidal k NSDAP.

Poznámka:
SPD – Sociálnědemokratická strana Německa

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Taková videa nemám příliš v lásce. Pár účelově vybraných vět jsou prezentovány jako vševypovídající. Nicméně nechci se zastávat národního socialismu, byla to zvrácená ideologie, ale ne proto, že to by byl národní, ale proto, že to byl socialismus. Když se podíváme na internacionální socialismus, což byli sovětští komunisti, tak páchali naprosto stejná zvěrstva. Příčinou tedy nebyl nacionalismus, ale socialismus.

Ve videu ale zazněla zajímavá věc: "Znovu a znovu píší o tom, že se stali obětí." Z daného pocitu křivdy pak čerpali ospravedlnění svých činů. Ať už to byli nacisté, kteří se cítili být poškozeni Židy nebo proletáři, kteří se cítili být utlačováni kapitalisty. A z toho svého pocitu křivdy čerpali ospravedlnění pro zrůdnosti, které páchali. (likvidace židů a vlastníků majetku) No která skupina obyvatel se v Evropě cítí být utlačována, diskriminována atd...? Ano, přistěhovalecké menšiny. Tedy pokud vzniknou noví fašisti, tak budou z řad těchto menšin a budou se cítit oprávněni nás likvidovat. Neříkám, že to tak 100% bude, ale riziko tu je.

712

Odpovědět

Vše ve videu je sice pravda, ale pravda ze zcela jiné, předválečné chudé, doby. A obávám se, že autoři toto video zamýšleli spíše jako další onanie na téma německého pocitu viny s tím, že se snaží ovlivňovat společnost směrem k přijímání uprchlíků.

55

Odpovědět

A navíc uprchlíků, kteří často vyznávájí ideologii, která se může s nacismem lehce srovnávat, minimálně svým pohledem na příslušníky jiných náboženství.

75

Odpovědět

+Radek K.Je to presne naopak. Tohle se da srovnavat prave s temi xenofobnimi stranami proti islamu a ne s ilsamem.
To co ctou je jak pres kopirak to co dnes chrli kazdy druhy volic SPD. A tim SPD myslim Okamuru.
Docela zvlastni shoda zkratek btw...

115

Odpovědět

+Mikeeeovca

36

Odpovědět

+v m vargaNení spíš ovce ten, který věří mediím, je xenofobní a rasista, bojí se smyšleného ohrožení, aniž by vůbec někdy v životě potkal muslima?
Jen ovce se bojí, že ČR bude zaplaveno imigranty a islám nás tu převálcuje, když tu máme 3,5 muslima na větší město a potkat je je těžší, než potkat Roma...

65

Odpovědět

+MikeNeni spis ovce ten, ktery veri mediim, coz je zaujmave, lebo su veskrs vitacske, tie mainstreamove, s moslimmny som prezil oar rokov, narozdiel od teba a o slove prevencia, si to uz najdi sam

35

Odpovědět

+v m vargaNo muslimy jsem potkal a není s nima problém. Díky své kultuře jsou kolikrát morálnější a hodnější, než průměrný Čech. Jejich pohostinství je něco, od čeho by se naši mohli učit. U nás vidíš ležet člověka co upadl na schodech a lidi jdou okolo a nevšímají si. Arab tě pozve i do domu a dá i z toho, co nemá (klidně si pujčí od souseda), protože host je pro něj něco jako Bůh do domu.
A to jsou jen příklady. A to mluvím jen o těch středovýchodních muslimech. Muslima v indii prakticky nepoznáš od ostatních.
A víš, kolik muslimů tady může chodit okolo tebe a ani to nevíš? Nebo ve Francii? Hodně z nich nenosí šátky, zvláštní oblečení a podobně. Náboženství není vytetováno na čele.

A jestli je pro tebe občasná tolerance vítačství, tak jsi na hlavu. Media většinou roznášejí strach z muslimů a těch pár zpráv, kdy se tam protlačí to, že bychom je měli přijmout? To není vítačstv, to je normální rozum a etika. Empatie ale těmhle lidem jako ty nic neříká.

11

Odpovědět

+Mikeno muselmany sem potkal, dokonca zil, 5 let v anglii, skrz naskrz rasisti, jo a mal som noz u krku, od nich samo. takze si skoncil, to neprebijes s kolaraciu

01

Odpovědět

Dneska zase tu máme Makrelu a její pošahanej celoevropskej sociální experiment

1419

Odpovědět

Tys to video zřejmě moc nepochopil... :D

99

Odpovědět

Když dám Morčeti palec nahoru, tak mu zároveň přibyl i palec dolů. Když jsem dal ceckovi palec dolů, přibyl mu zároveň i jeden palec nahoru. A to jsem před čtením komentářů aktualizoval stránku, protože to není poprvé, co jsem na tento jev narazil. (nejenom u Morčete) Zajímavé... Lze namítnout, že zrovna, když jsem hodnotil já, hodnotil i někdo jiný (nebo chvilku přede mnou) a moje hodnocení zpustilo aktualizaci, nicméně je to velká náhoda s tává se to poměrně často.

59

Odpovědět

+Moor8Nejslavnější zdejší klikač palců nahoru pro své komentáře přes VPN Moron8, si stěžuje na konspiraci serveru, který nebohému Morčeti počítá palce nahoru jako palce dolů.

26

Odpovědět

+Klikačaj mne to robi, ty primitiv

41

Odpovědět

+KlikačAbsolutně nechápu, co to plácáš.

22

Odpovědět

+Moor8Merkelova za to moze

00

Odpovědět

Bohužel dnes se nám dostává stejně propagandy. Propagandy o demokracii. Systému který je v podstatě diktaturou většiny. Je ovšem smutné, že ani to není pravda. Je to již nějakou dobu co by nám vládla vláda s podporou většiny obyvatel. Nehledě na to, že lidé volí dle volebního programu, ktery je pouhá carta blanche. Lidé si zvolili například SPD aby nás bránilo proti uprchlíkům. Ale na neštěstí oni budou řešit úplně jiné problémy. Na který de facto mandát mít nemají.
Demokracie je diktatura většiny... as best... Bohužel se to projevuje tak, že mi například demokraté vezmou peníze a pak mi za ne koupí něco o co nestojím. Třeba sociální dávky pro druhé. Růžovou lavičku. Je to nějaká doba co jsem nahlédl, že když lidem řekněte, že stát je zbytečná věc a demokracie je svinstvo, tak na mě vyhrknou, že jsem blbec... a pak začnou hledat důvody... vědí dřív že jsem blbec než vědí proč... skoro jako by byli indoktrinovani. A není se co divit když v našich základních školách se učíme krom prirodnich věd i společenské... a ty jsou prostým nástrojem státní propagandy.
Nedělejme si iluze. Ti nacisti si také mysleli, že oni jsou ti hodní. Nikdo není v jeho očích zlej a proto bychom je neměli odsuzovat. Jsou to oběti propagandy. A s odstupem 80 let už se snadno hodnotí... teda hlavně protože už je k tomu jasný postoj. Kdyby vyhráli němci tak by se o tom učilo jinak... No... radši končím :)

1712

Odpovědět

jarinin ty budes komouš jak vyšitej :D

88

Odpovědět

a ty blb

56

Odpovědět

Krásný důkaz, že populismus, hesla, výtky, ublíženost nebo kritika médií, kterými nás dnes "obohacují" Pitomio s Burešem nebo to proruské prase z Hradu, a jejich voliči, jsou v podstatě neměnné. Mění se pouze lidi a čas.

Dnes nám byla zvolena komoušská mlátička do pozice předsedy komise pro kontrolu GIBS, premiérem je práskačský STBák, místopředseda posranecké sněmovny fašoun, který úspěšně vykrádá již druhou vlastní stranu (vykrádá peníze daňových poplatníků). Nacismus 30. let by se uchytil i tady, velmi snadno. Na Němcích se tenkrát snad nejvíc v celé Evropě projevovala hospodářská krize a důsledky prohrané války, nám pro zvolení výše uvedených stačí 12 uprchlíků na území ČR a ti zvolení se k moci a pozicím dostali v podstatě podobnými žvásty a nářeky jako ten zasranej Hitler. Pravda, prozatím nechtějí nikoho "likvidovat", ale kdo ví, tímto tempem.

Němci jsou mimochodem k otázce vlastní minulosti velmi zodpovědní. Škoda, že něčeho podobného nejsme schopni i my. Pochybuji, že v Německu 30 let po válce by mohl dělat kancléře bývalý příslušník Gestapa a nacistická strana s lehce jiným názvem by figurovala v tamním parlamentu - a ještě jí volilo takové procento lidí.

7515

Odpovědět

ještě aby se povolily referenda, to bude teprv prdel :)

#přímádemokraciejefuj

267

Odpovědět

Nic ve zlém Zecku ale tím co tady děláš ty lidi na opačné straně barikády akorát nasíráš ještě víc. Lidi jako ty vráží to společnosti klín stejně tak jako Tomio. Tím že takhle útočíš na jejich "oblíbence" resp. názory je nepřiměješ ten názor změnit, ale naopak je přiměješ v tom vytrvat. Druhá strana (=ty) na ně teď utočíš a k takové straně se nepřidají ale budou proti ní bojovat. Měj svůj názor, ale respetuj názor druhých. A zkus se taky zamyslet nad tím, jak se cítí druhá strana. Lidi nevolí Babiše proto, že dostali koblihu...

A k tý mlátičce... nevíme jaké byly okolnosti. Policista (zejména v té době) musel poslouchat nadřízené a neuposlechnutí rozkazu by nekončilo jen výpovědí jako v mekáči...
A kdyby mlátička byl doopravdy člověk, kterej to dělal rád (takový obraz nám předkládají media), tak si myslím, že daleko trestuhodnější je to, že vůbec v tý sněmovně může už 5 let sedět.

134

Odpovědět

+šlomoNaprostý souhlas.
Jinak, netroufnu si tvrdit, že bych hned Babiše volil, ale určitě některé věci, které udělal, považuju za pozitivní.

51

Odpovědět

+jjkHitler taky udělal několik pozitivních věcí. Nikdo nedělá jen negativní věci. Tady ty negativní věci ale silně převažují a ať Bureš udělá cokoliv, už ty špatný věci nepřebije. Přesně kvůli takovýmu blbýmu uvažování vyhrávají ti nejhorší z nás volby.

77

Odpovědět

+šlomoTen první odstavec je neskutečná sračka. Ta druhá strana barikády jsou retardi s IQ max 65 co jsou rádi že umí číst natožpak aby pochopili co jim člověk říká. Jestli je urážíš nebo ne nemá vliv.

113

Odpovědět

+AutoBudu hádat: namyšlenej trotl, kterej za život nepoznal nic jinýho než penízky od rodičů?

52

Odpovědět

+šlomoTrefa, jak jsi to uhodl?

05

Odpovědět

+šlomoAle není pravda, že je to jediná věc co jsem poznal. Ještě jsem poznal spoustu retardů co volí Bureše.

14

Odpovědět

+Auto"Ta druhá strana barikády jsou retardi s IQ max 65 co jsou rádi že umí číst"
Těch 8 záporných hlasů zřejmě naznačuje, že se takovými řečmi akorát snižuješ na jejich úroveň.

00

Odpovědět

+jjkTakhle IQ nefunguje, nesníží se ti automaticky na základě vyprodukování jedné věty. Rád jsem tě něco nového naučil.

04

Odpovědět

+AutoNemluvil jsem o IQ, ale o úrovni. Ale i tak díky.

00

Odpovědět

Pro alegorii nemusíme daleko, stačí se podívat na soudobou situaci u nás. Vytvořit nepřítele, šířit paniku, sázet na populismus a destabilizovat společnost. Lidé se pak stávají konformními a jsou ochotni podstoupit část svých práv a hodnot výměnou za slíbené bezpečí.

244

Odpovědět

Wow. Děsivý. To aby člověk vážně začal mít strach z budoucnosti, takhle přesně dneska mluví spousta lidí, hlavně voliči SPD.

324

Odpovědět

Až mě mrazí, jak moc se s tím ztotožňuju.

37

Odpovědět

Němci mají vlastní verzi The Onion?

115

Odpovědět

Marně jsem čekal, kdy přijde pointa :D až na konci mi došlo, že to není gag.

280

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK