Thumbnail play icon

Soutěž o ceny pro nacisty

84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:6 515

Nedávno byly zveřejněny dokumenty z výzkumu amerického vědce Abela, který ve 30. letech vypsal soutěž o ceny. Peněžní odměnu mohl vyhrát ten, kdo nejlépe vysvětlí, proč se přidal k NSDAP.

Poznámka:
SPD – Sociálnědemokratická strana Německa

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Taková videa nemám příliš v lásce. Pár účelově vybraných vět jsou prezentovány jako vševypovídající. Nicméně nechci se zastávat národního socialismu, byla to zvrácená ideologie, ale ne proto, že to by byl národní, ale proto, že to byl socialismus. Když se podíváme na internacionální socialismus, což byli sovětští komunisti, tak páchali naprosto stejná zvěrstva. Příčinou tedy nebyl nacionalismus, ale socialismus.

Ve videu ale zazněla zajímavá věc: "Znovu a znovu píší o tom, že se stali obětí." Z daného pocitu křivdy pak čerpali ospravedlnění svých činů. Ať už to byli nacisté, kteří se cítili být poškozeni Židy nebo proletáři, kteří se cítili být utlačováni kapitalisty. A z toho svého pocitu křivdy čerpali ospravedlnění pro zrůdnosti, které páchali. (likvidace židů a vlastníků majetku) No která skupina obyvatel se v Evropě cítí být utlačována, diskriminována atd...? Ano, přistěhovalecké menšiny. Tedy pokud vzniknou noví fašisti, tak budou z řad těchto menšin a budou se cítit oprávněni nás likvidovat. Neříkám, že to tak 100% bude, ale riziko tu je.

712

Odpovědět

"No která skupina obyvatel se v Evropě cítí být utlačována, diskriminována atd...? Ano, přistěhovalecké menšiny. Tedy pokud vzniknou noví fašisti, tak budou z řad těchto menšin a budou se cítit oprávněni nás likvidovat. Neříkám, že to tak 100% bude, ale riziko tu je."
Ten psychický problém máš z toho jak vypadáš? Nebo........

68

Odpovědět

Vše ve videu je sice pravda, ale pravda ze zcela jiné, předválečné chudé, doby. A obávám se, že autoři toto video zamýšleli spíše jako další onanie na téma německého pocitu viny s tím, že se snaží ovlivňovat společnost směrem k přijímání uprchlíků.

55

Odpovědět

A navíc uprchlíků, kteří často vyznávájí ideologii, která se může s nacismem lehce srovnávat, minimálně svým pohledem na příslušníky jiných náboženství.

75

Odpovědět

+Radek K.Je to presne naopak. Tohle se da srovnavat prave s temi xenofobnimi stranami proti islamu a ne s ilsamem.
To co ctou je jak pres kopirak to co dnes chrli kazdy druhy volic SPD. A tim SPD myslim Okamuru.
Docela zvlastni shoda zkratek btw...

105

Odpovědět

+Mikeeeovca

36

Odpovědět

+v m vargaNení spíš ovce ten, který věří mediím, je xenofobní a rasista, bojí se smyšleného ohrožení, aniž by vůbec někdy v životě potkal muslima?
Jen ovce se bojí, že ČR bude zaplaveno imigranty a islám nás tu převálcuje, když tu máme 3,5 muslima na větší město a potkat je je těžší, než potkat Roma...

55

Odpovědět

+MikeNeni spis ovce ten, ktery veri mediim, coz je zaujmave, lebo su veskrs vitacske, tie mainstreamove, s moslimmny som prezil oar rokov, narozdiel od teba a o slove prevencia, si to uz najdi sam

35

Odpovědět

+v m vargaNo muslimy jsem potkal a není s nima problém. Díky své kultuře jsou kolikrát morálnější a hodnější, než průměrný Čech. Jejich pohostinství je něco, od čeho by se naši mohli učit. U nás vidíš ležet člověka co upadl na schodech a lidi jdou okolo a nevšímají si. Arab tě pozve i do domu a dá i z toho, co nemá (klidně si pujčí od souseda), protože host je pro něj něco jako Bůh do domu.
A to jsou jen příklady. A to mluvím jen o těch středovýchodních muslimech. Muslima v indii prakticky nepoznáš od ostatních.
A víš, kolik muslimů tady může chodit okolo tebe a ani to nevíš? Nebo ve Francii? Hodně z nich nenosí šátky, zvláštní oblečení a podobně. Náboženství není vytetováno na čele.

A jestli je pro tebe občasná tolerance vítačství, tak jsi na hlavu. Media většinou roznášejí strach z muslimů a těch pár zpráv, kdy se tam protlačí to, že bychom je měli přijmout? To není vítačstv, to je normální rozum a etika. Empatie ale těmhle lidem jako ty nic neříká.

11

Odpovědět

+Mikeno muselmany sem potkal, dokonca zil, 5 let v anglii, skrz naskrz rasisti, jo a mal som noz u krku, od nich samo. takze si skoncil, to neprebijes s kolaraciu

01

Odpovědět

Dneska zase tu máme Makrelu a její pošahanej celoevropskej sociální experiment

1419

Odpovědět

Tys to video zřejmě moc nepochopil... :D

99

Odpovědět

Když dám Morčeti palec nahoru, tak mu zároveň přibyl i palec dolů. Když jsem dal ceckovi palec dolů, přibyl mu zároveň i jeden palec nahoru. A to jsem před čtením komentářů aktualizoval stránku, protože to není poprvé, co jsem na tento jev narazil. (nejenom u Morčete) Zajímavé... Lze namítnout, že zrovna, když jsem hodnotil já, hodnotil i někdo jiný (nebo chvilku přede mnou) a moje hodnocení zpustilo aktualizaci, nicméně je to velká náhoda s tává se to poměrně často.

59

Odpovědět

+Moor8Nejslavnější zdejší klikač palců nahoru pro své komentáře přes VPN Moron8, si stěžuje na konspiraci serveru, který nebohému Morčeti počítá palce nahoru jako palce dolů.

26

Odpovědět

+Klikačaj mne to robi, ty primitiv

41

Odpovědět

+KlikačAbsolutně nechápu, co to plácáš.

22

Odpovědět

+Moor8Merkelova za to moze

00

Odpovědět

Bohužel dnes se nám dostává stejně propagandy. Propagandy o demokracii. Systému který je v podstatě diktaturou většiny. Je ovšem smutné, že ani to není pravda. Je to již nějakou dobu co by nám vládla vláda s podporou většiny obyvatel. Nehledě na to, že lidé volí dle volebního programu, ktery je pouhá carta blanche. Lidé si zvolili například SPD aby nás bránilo proti uprchlíkům. Ale na neštěstí oni budou řešit úplně jiné problémy. Na který de facto mandát mít nemají.
Demokracie je diktatura většiny... as best... Bohužel se to projevuje tak, že mi například demokraté vezmou peníze a pak mi za ne koupí něco o co nestojím. Třeba sociální dávky pro druhé. Růžovou lavičku. Je to nějaká doba co jsem nahlédl, že když lidem řekněte, že stát je zbytečná věc a demokracie je svinstvo, tak na mě vyhrknou, že jsem blbec... a pak začnou hledat důvody... vědí dřív že jsem blbec než vědí proč... skoro jako by byli indoktrinovani. A není se co divit když v našich základních školách se učíme krom prirodnich věd i společenské... a ty jsou prostým nástrojem státní propagandy.
Nedělejme si iluze. Ti nacisti si také mysleli, že oni jsou ti hodní. Nikdo není v jeho očích zlej a proto bychom je neměli odsuzovat. Jsou to oběti propagandy. A s odstupem 80 let už se snadno hodnotí... teda hlavně protože už je k tomu jasný postoj. Kdyby vyhráli němci tak by se o tom učilo jinak... No... radši končím :)

1712

Odpovědět

jarinin ty budes komouš jak vyšitej :D

88

Odpovědět

a ty blb

56

Odpovědět

Ty ani nevíš co to znamená, osle. :(

36

Odpovědět

Krásný důkaz, že populismus, hesla, výtky, ublíženost nebo kritika médií, kterými nás dnes "obohacují" Pitomio s Burešem nebo to proruské prase z Hradu, a jejich voliči, jsou v podstatě neměnné. Mění se pouze lidi a čas.

Dnes nám byla zvolena komoušská mlátička do pozice předsedy komise pro kontrolu GIBS, premiérem je práskačský STBák, místopředseda posranecké sněmovny fašoun, který úspěšně vykrádá již druhou vlastní stranu (vykrádá peníze daňových poplatníků). Nacismus 30. let by se uchytil i tady, velmi snadno. Na Němcích se tenkrát snad nejvíc v celé Evropě projevovala hospodářská krize a důsledky prohrané války, nám pro zvolení výše uvedených stačí 12 uprchlíků na území ČR a ti zvolení se k moci a pozicím dostali v podstatě podobnými žvásty a nářeky jako ten zasranej Hitler. Pravda, prozatím nechtějí nikoho "likvidovat", ale kdo ví, tímto tempem.

Němci jsou mimochodem k otázce vlastní minulosti velmi zodpovědní. Škoda, že něčeho podobného nejsme schopni i my. Pochybuji, že v Německu 30 let po válce by mohl dělat kancléře bývalý příslušník Gestapa a nacistická strana s lehce jiným názvem by figurovala v tamním parlamentu - a ještě jí volilo takové procento lidí.

7515

Odpovědět

ještě aby se povolily referenda, to bude teprv prdel :)

#přímádemokraciejefuj

267

Odpovědět

Právě jsi se předvedl jako správný debil, co nic neví a je zpracovaný propagandou něco jako ti osli ve videu.
Ta tvoje komunistická mlátička, jestli to nevidíš, je dvacetiletý oslík co nechtěl na vojnu a šel k policii a nechal se ukecat k vystoupení v televizi, taková byla doba.
Kde jsi přišel, že Babiš někoho práskal, přečti si pořádně rozsudek soudu, možná tvoje debilní hlava to pobere.
Okamura není nácek, ale kariérista co se svezl na vlně nacionalismu a s prachama co dostali od státu mají právo nakládat jak chtějí v souladu se zákonem. Třeba takoví piráti se za ty peníze vozí po Praze v drožce nebo nakupují kvalitní hulení, paraziti co dělají akorát "opoziční" křoví.
Tvoje nenávist pramení z jediného, buď jsi účastník současného zlodějské systému nebo jeho uživatel tak doufám, že brzo půjdeš smykem rovnou do tepláků, kriple.

950

Odpovědět

+JarininNa konci ti chybělo už jen "Proletáři všech zemí spojte se."

Takže listopadová mlátička a chrabrý obránce totalitního režimu, který mlátil ženské na náměstí a posléze v TV lhal, že byly ozbrojené řetězy (a dnes z pozice komunistického poslance ničeho nelituje a je na to hrdý) prostě jen "nechtěl na vojnu". Soudně potvrzený agent Bureš z prominentní komunistické a straně loajální rodiny nebyl STBák. Fašoun tunelující již druhou stranu na to má "právo"...

Že nebudeš zrovna nejbystřejší pistolník mezi trolly jsem tak nějak tušil, ale ty budeš nakonec úplně vylízaný pytel hoven.

308

Odpovědět

+ZeckNa rozdíl od tebe zmetku jsem tu dobu zažil, takže vím o čem je řeč, měl jsem kamarády a spolužáky na obou stranách, ti kluci v bílej blembácích byli studenti policejních škol, ne žádný komunistický náckové nebo fanatici, jednoduše tam byli nahnaní, jestli tam byli i lidský hovada je věc druhá. To nejhorší čekalo ve sklepích na rozkaz, ozbrojené LM. Naštěstí si nikdo netroufl ten rozkaz dát.
Jsi zmetek co nemá pojem o realitě a využívá polopravd ve svém zájmu což z tebe dělá svini nejtěžšího kalibru.

926

Odpovědět

+JarininPěkný příběh, takže ve svých zhruba padesáti letech nemáš nic lepšího na práci než neúspěšně trollit na videačesky... Klasická ukázka komouše. Buďto jsi lhář nebo totální nula.

Přestaň laskavě hájit neobhajitelné, ty celopravdo. Neměj se.

2310

Odpovědět

+ZeckSuper argument, gumo, užij si svojí tupost.
Nic nehájím, jen objasňuji realitu, kdyby jsi nebyl idiot tak ti dojde, že toho Ondráčka tam dosadili vlastně tradiční strany tím, že nechtěli vládnout s Babišem, proč asi, protože je to banda zlodějů co tu akorát škodí.

817

Odpovědět

+JarininDobrý den,
nechám být věcí okolo Babiše, ani ty příšerné pomluvy okolo pirátů které jsou velmi urážlivé a útočné. To nechám být. Ale chci abyste věděl jedno - znám muže, který byl doopravdy u 17. listopadu jako policista z policejní školy. Do dnes toho činu lituje, měl z toho deprese, bylo mu zle ze sebe samého. Litoval a omlouval se.
Zdeněk Ondráček nikdy nelitoval. Nikdy se neomluvil. A k dispozici máme jeho rozhovor v Mladém světě nebo známou reportáž, kde šířil typické komunistické kecy ( s prominutím). V rozhovoru s novinářem se o tom absolutně odmítal bavit, a dokonce řekl, že by v životě ve své kariéře nic nezměnil. Kdyby cítil lítost, kdyby mu to bylo blbé... respektoval bych to. Ale takto si ten muž nezaslouží být v politice. A už vůbec ne na své současné pozici. Je to plivnutí do tváře všech statečných protestantů v roce 1989 a dalších revolucionářů, i do tváře samotné demokracie.

183

Odpovědět

+CathanTo je docela možné, takový je současná stav, politika je umění možného. Kdyby nemusel, komouši, by si ani neškrtli.

26

Odpovědět

+JarininZřejmě nerozumím, co se snažíte říct. Co kdyby nemusel? A současný stav něco omlouvá?

10

Odpovědět

+CathanJe to napsáno hned nad vámi, kdyby šli piráti s Babišem do vlády nebo ho podpořili, nemusel se dohadovat s komouši. To samé platí pro ostatní "tradiční" strany. V podstatě tam toho Ondráčka dosadili oni.

14

Odpovědět

+JarininNemluvíte k tématu a schválně kličkujete.

11

Odpovědět

+CathanProč, bych kličkoval ?:o Téma je?

01

Odpovědět

+JarininTéma je "proč je špatné, že je Zdeněk Ondráček v čele GIBS komise" a jednalo se o reakci na váš komentář o tom, že to bylo mladé ucho které do něčeho nutili. Já vysvětlit v čem je problém, a k tomu jste se už nevyjádřil. Naopak jste zjistil, že podporuji piráty a snažíte se situaci postavit tak, že piráti vlastně mohou za to, že Ondráček v čele GIBS komise je, a tedy dokázat, že oni jsou ti špatní. Nechápu sice proč, ale kličkujete.

21

Odpovědět

+CathanŽe je Ondráček v čele komise GIBS je na první pohled a vzhledem jeho minulosti špatné, souhlasím, stejně tak špatné je, že jsou komunisti v parlamentu, že se Jakeš směje národu ze své vily, že Grebeníček získal poslanecký mandát a snad ani nemusím pokračovat. Takový je stav věcí vezdejších. Reagoval jsem na kriploidní hejt zmetka Zecka, který ze svých polopravd dělá propagandu.
Pravda, ale je, že to bylo jediné východisko z volebního patu, který vypracovali piráti a ostatní "tradiční" strany a že nic jiného ANO nezbylo než se dohadovat s Komunisty SPD. Za další, žijeme v přítomnosti, ať ho soudí za to co udělá.

13

Odpovědět

+JarininNapsat jste toto. Cituji. "Ta tvoje komunistická mlátička, jestli to nevidíš, je dvacetiletý oslík co nechtěl na vojnu a šel k policii a nechal se ukecat k vystoupení v televizi, taková byla doba." Čímž jste se snažil obhájit Ondráčka, ono bohužel není co obhajovat. Ať je Zeck jaký chce, tohle bylo popsání reality - Ondráček je komoušská mlátička.

31

Odpovědět

+CathanBlbost, komoušský mládičky byli úplně jiný lidi. Projděte si videa a fotky z té doby. Toto jsou tupý hejty, ještě tupějších lidí.

13

Odpovědět

+JarininByl Ondráček v roce 1989 na místě? Mlátil ženy i muže? Dal o tom rozhovor do televize a Mladého Světa? Na tyto otázky z ní odpověď ano.

Omluvil se někdy? Měl někdy špatné svědomí? Cítí morální povinnu? Změnil by to, kdyby mohl? Na tyto otázky zní odpověď naopak ne.

Tohle jsou fakt. Komoušská mlátička je možná nálepka, ale tady bohužel sedí - v nejednom smyslu.

31

Odpovědět

+CathanTy jsi stejnej tlučhuba jako to b******t Zeck, viď. Literát co si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, na to ti chybí analýza chytráku, myslíš, že jsem ti žral toho kamaráda v depresích, jseš stejnej blb jako ten Zeck a nálepky si nech do čtenářskýho deníku pro hrdiny románů, osle.

13

Odpovědět

+JarininVe chvíli, kdy nemáte čím argumentovat přejdete na urážky? :) Alespoň jste se ukázal v pravém světle. Já se pokusil o věcnou diskuzi, bez urážek i bez vulgarit. Ale jak je vidět, on není problém v Zeckovi - vy o diskuzi nestojíte. Vy stojíte o potvrzení své vlastní pravdy, a když se vám toho nedostane... no, výsledek jsme viděli :)
Hezky zbytek večera

11

Odpovědět

+CathanTu konverzaci jsi ukončil ty, vole, vyčerpáním argumentů, tak co tady šaškuješ.
Argumenty jsem ti jasně sděloval a ty se vrátíš na začátek, běž do p****e blbe.

13

Odpovědět

+JarininNikoliv, vy jste kličkoval a schválně se tématu vyhýbal, a dokonce si protiřečil. Já na to upozornil. A mimochodem, stále jsem slušný a v klidu. To vy jste tu vulgární a agresivní.

11

Odpovědět

+CathanSlušností inteligenci nedoženeš, pokud to co jsem ti tu říkal nejsi schopný pochopit, nemá to řešení, nakreslit ti to nedokážu. :D

13

Odpovědět

+JarininStále se nemohu rozhodnout, jestli jste troll nebo zahořklý muž :) No, ani s jedním se nemá bavit, když z toho nic nevzejde, že? Inu, užijte si své "vítězství" v diskuzi, kde jste neřekl nic co by mělo nějakou váhu. Já půjdu dělat něco smysluplného.

11

Odpovědět

+CathanZa to tvojí nosnou myšlenkou bylo, že Ondráček je komunistická mlátička. :D
Což má váhu stejnou jako ten uvědomělý kluk.

13

Odpovědět

+CathanJeště jsem chtěl napsat, jsem si vzpomněl, ten tvůj příspěvek pod Minchinem a Bouří byl excelentní - smekám.

13

Odpovědět

+JarininVěta "paraziti co dělají akorát "opoziční" křoví." je možná úplně to nejnebezpečnější co tady příznivci Bureše a Pitomia hlásají. Shazování opozice jako nedůležité je prostě základní nepochopení našeho demokratického systému.

229

Odpovědět

+AutoPodle programu, nejsou piráti opozice. Pleteš si pojmy s dojmy. Pirátům se nechce plnit program a vládnout tak se jen zúčastní procesu, občas něco vyhlásí, něco okecají a zkusí jestli jim to zase projde, vyrůst na Babišovi, v Praze jim to, s Bémem, fungovalo.

516

Odpovědět

+JarininOni nemůžou vládnout protože nemají koaliční potenciál ty retarde blbej.

83

Odpovědět

+AutoJseš jelítko, hážeš pojmy kterým ani nerozumíš.

26

Odpovědět

Nic ve zlém Zecku ale tím co tady děláš ty lidi na opačné straně barikády akorát nasíráš ještě víc. Lidi jako ty vráží to společnosti klín stejně tak jako Tomio. Tím že takhle útočíš na jejich "oblíbence" resp. názory je nepřiměješ ten názor změnit, ale naopak je přiměješ v tom vytrvat. Druhá strana (=ty) na ně teď utočíš a k takové straně se nepřidají ale budou proti ní bojovat. Měj svůj názor, ale respetuj názor druhých. A zkus se taky zamyslet nad tím, jak se cítí druhá strana. Lidi nevolí Babiše proto, že dostali koblihu...

A k tý mlátičce... nevíme jaké byly okolnosti. Policista (zejména v té době) musel poslouchat nadřízené a neuposlechnutí rozkazu by nekončilo jen výpovědí jako v mekáči...
A kdyby mlátička byl doopravdy člověk, kterej to dělal rád (takový obraz nám předkládají media), tak si myslím, že daleko trestuhodnější je to, že vůbec v tý sněmovně může už 5 let sedět.

134

Odpovědět

+šlomoNaprostý souhlas.
Jinak, netroufnu si tvrdit, že bych hned Babiše volil, ale určitě některé věci, které udělal, považuju za pozitivní.

51

Odpovědět

+jjkHitler taky udělal několik pozitivních věcí. Nikdo nedělá jen negativní věci. Tady ty negativní věci ale silně převažují a ať Bureš udělá cokoliv, už ty špatný věci nepřebije. Přesně kvůli takovýmu blbýmu uvažování vyhrávají ti nejhorší z nás volby.

77

Odpovědět

+šlomoTen první odstavec je neskutečná sračka. Ta druhá strana barikády jsou retardi s IQ max 65 co jsou rádi že umí číst natožpak aby pochopili co jim člověk říká. Jestli je urážíš nebo ne nemá vliv.

113

Odpovědět

+AutoBudu hádat: namyšlenej trotl, kterej za život nepoznal nic jinýho než penízky od rodičů?

52

Odpovědět

+šlomoTrefa, jak jsi to uhodl?

05

Odpovědět

+šlomoAle není pravda, že je to jediná věc co jsem poznal. Ještě jsem poznal spoustu retardů co volí Bureše.

14

Odpovědět

+Auto"Ta druhá strana barikády jsou retardi s IQ max 65 co jsou rádi že umí číst"
Těch 8 záporných hlasů zřejmě naznačuje, že se takovými řečmi akorát snižuješ na jejich úroveň.

00

Odpovědět

+jjkTakhle IQ nefunguje, nesníží se ti automaticky na základě vyprodukování jedné věty. Rád jsem tě něco nového naučil.

04

Odpovědět

+AutoNemluvil jsem o IQ, ale o úrovni. Ale i tak díky.

00

Odpovědět

Pro alegorii nemusíme daleko, stačí se podívat na soudobou situaci u nás. Vytvořit nepřítele, šířit paniku, sázet na populismus a destabilizovat společnost. Lidé se pak stávají konformními a jsou ochotni podstoupit část svých práv a hodnot výměnou za slíbené bezpečí.

244

Odpovědět

Wow. Děsivý. To aby člověk vážně začal mít strach z budoucnosti, takhle přesně dneska mluví spousta lidí, hlavně voliči SPD.

324

Odpovědět

Až mě mrazí, jak moc se s tím ztotožňuju.

37

Odpovědět

Němci mají vlastní verzi The Onion?

115

Odpovědět

Marně jsem čekal, kdy přijde pointa :D až na konci mi došlo, že to není gag.

280

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK