Starší generace versus technologieCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:684
Počet zobrazení:9 962

Máme tu dalšího Cypriena, který se tentokrát zaměří na to, jak se starší generace umí (nebo neumí) poprat s novými technologiemi.

Přepis titulků

Starší lidi a technologie... Je to trochu zvláštní. Už když o technologii mluví, mám pocit, že dělají, co můžou, aby se spletli. Wifitka moc nejede. Možná je potřeba restartovat rodem. Rodem. Jedním z koníčků starých lidí je dávat zájmena tam, kam nepatří. - Například... - Ukaž mi to na tom internetu. Na internetu.

Ne "na tom internetu". Opakujte po mně: "Na internetu." Já jsem taky na tom Facebooku. Jen Facebook. Je to tak čistší. Moji rodiče jsou naprosto zoufalí. Je to zoufalství nejvyšší úrovně. Snaží se, ale netuší, co dělají. - Když máma něco hledá na internetu, dělá to takhle. - Tak jo. Google... tečka... com. - A je to.

- Aspoň si je jistá, že je na Googlu. Stránku si určitě nesplete. Máma podle mě na klávesnici píše nejpomaleji na světě. Uvědomil jsem si to, když si mě přidala na Facebooku. - Všechno dobrý, synku? - Jo, u vás taky? O 45 minut později - Co? - Ona si totiž myslí, že LOL znamená jo. Je to ztracenej případ. Nejvíc nesnáším, když mi rodiče volají, abych jim pomohl s počítačem.

Jsou tak hrozní, že si říkám, co si z těch mých instrukcí odnáší. Mám dokument na USB a chci ho dát na počítač. Jak se to dělá? - Dobře. Nejdřív otevřeš okno. - Otevírám okno. - Zkopíruješ dokument. - Kopíruju dokument. - A pak ho připevníš... - Chápu. - ...na plochu. - A je to. - Díky, Cypriene.

- LOL! - Mám ti od mámy vzkázat LOL. Mám menší vzkaz pro všechny starší lidi, kteří se dívají. Okamžitě přestaňte říkat Facebuch. Přestaňte s tím prosím. To jste si nikdy nevšimli, že se tomu mládež vždycky směje takhle? Půjdeme na Facebuch? Občas si myslí, že něco objevili. Táta si před pár dnama myslel, že objevil Ruzzle. Já na to: "Jo, je to moc pěkná hra."

Až na to, že ji mládež už rok nehraje. Starší lidi si vždycky tak rok, dva počkají, než nějakou technologii začnou používat. Ruzzle? Dej mi tak rok, dva. Možná si ho zahraju. Ještě nevím. Nejhůř jsou na tom ale prarodiče. Děda má mobil už dva roky. Vždycky, když zazvoní, je to, jako by ho viděl poprvé. Co je to za předmět? Co je to?

Když jde ven, mobil si nechává doma. Proč? Možná bych mu měl vysvětlit, co slovo "mobilní" znamená. Znamená to, že se dá přesunovat. Abych to shrnul, starší lidi mládež podle mě vidí takhle. - Mohl bys mi prosím vypnout režim v letadle? - Jo, jasně. Je to úplně jednoduchý... A je to. - Díky.

- Tak zatím. Teleportace. Ještě než se rozloučíme... Sdílejte tohle video. Teleportace! Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je docela povedené a sedí to :) Konečně video od Cypriena, co se mi líbí :)

30

Odpovědět

Je snadné ovládat něco, co se vyvíjí v době, kdy jste mladí. Ale dokážete si představit, že jste museli jít na poštu, abyste mohli někomu zavolat? Že se scházeli lidé z celého domu aby se mohli dívat na televizor, který vlastnila nejzámožnější rodina? Že jste museli všechno psát v ruce nebo na psacím stroji, pak to zalepit do obálky, ofrankovat a jít hodit dopis do schránky, čekat dva, tři dny na doručení a odpověď?
Tak a teď když jste na tohle zvyklí celý svůj život, tak je asi velice snadné vzít najednou do ruky mobilní telefon a umět ovládat všechny jeho funkce, být si naprosto jistý za počítačem, který jste celý svůj předchozí dlouhý a bohatý život nepotřebovali, ale najednou vám ze všech stran tvrdí, že HO PROSTĚ MUSÍTE MÍT...

92

Odpovědět

Já znám spoustu svých vrstevníků (a pro info, není mi 50 ale 22), kteří sami neumí ovládat moderní technologie. Myslí si, že objevili Ameriku a jsou nejvíc cool, když umí s telefonem poslouchat písničky, volat, fotit a chodit na facebook. Přijde mi relativně trapné dělat si srandu z toho, že starší neumí moderní věci ovládat, protože upřímně, kdo z vás, co se tomu smějete, dokáže to, co oni celkově? Moderní společnost už nelpí na tom učit mládež všemožné praktické věci, protože na všechno jsou dneska firmy, každý vám všechno za nějaký obnos uděláš, návody se dají najít na internetu. Ale naši rodiče a prarodiče nic takového neměli a všechno zvládali zadarmo a daleko kvalitnějši, než se dělá dnes. Tak na to příště myslete, až se budete někomu smát nebo na někoho nadávat, že špatně vyslovuje facebook nebo neví, co je to email.

122

Odpovědět

Jeeej ta poslední minuta mi dala zabrat, ještě teď utírám slzy od smíchu :D

120

Odpovědět

Přesně, ten mi dneska dal zabrat :-D

10

Odpovědět

plz more norman
less cyprien

dekuji velice.. norman tru nebyl jak dlouho a ted.. tohle? :((( jako nerikam ze je cyprien spatnej ale tvuj cas je tak desne vzacnej ze bys ho nemela ztracet cyprienem ;D

214

Odpovědět

Jo zrovna včera se mě otec ptal, kam se strká ten špalíček .... myslel flashku .... a když chce cistou disketu tak už vím, že chce CéDéčko.

91

Odpovědět

Děkuji za překlad :) Cyprien je poslední dobou fajn.
A pro vás ostatní z klubu těch, co nemají rádi Cypriena. Pokud je to podle vás blbánek, pitomec, idiot, nadutec a kdovíco ještě, proč, zatraceně, sledujete jeho videa? Jenom proto, abyste si mohli zchladit žáhu? Nebo proto, že se vlastně flákáte a nemáte do čeho kopnout, tak si alespoň virtuálně kopnete do něj? :)
Ono to totiž o vás samotných dost vypovídá...

142

Odpovědět

teraz treba rychlo prelozit les jeunes et la technologie aby tu ludia zistili ze si vie spravit srandu aj zo seba

50

Odpovědět

Co to ku...?

21

Odpovědět

Můj děda v pětašedesáti vesele operuje se smartphonem a když musel na nějaký čas do nemocnice, mamka mu tam přinesla tablet, přičemž než mu stihla říct, kde najde filmy, co mu tam dala, aby se nenudil, surfoval po netu. Dokonce znám paní, které bylo přes sedmdesát, když si pořídila notebook, a velmi rychle se naučila s kancelářskými aplikacemi, internetem a Skypem. Zato já jsem ve dvaceti narazil na problém, když jsem si chtěl zapnout televizi a nedokázal přijít na to, jak zprovoznit set-top box. :D

181

Odpovědět

Já jsem nedávno v práci dělal mezi kolegy (věk od 20 do 30) takový průzkum jestli pak vědí jaký je rozdíl mezi bitem a Bajtem no nevěděli! Ti lepší z nich tušili že bajt je více než bit. No já měl za to že by to prostě všichni měli znát dyť je to naprostý základ co by o počítačích měli vědět a vono ne. Hlavně že pořád špekulujou který poskytovatel internetu ho má rychlejší ale reálnou rychlost stahování si prakticky neuvědomují!

39

Odpovědět

O Ruzzle slyším prvně.
I'm SO OLD!

360

Odpovědět

Hláška ze seriálu comeback:
Když to chci odeslat mám dát odeslat nebo storno?

662

Odpovědět

Další pako, co si myslí, že když někdo nezná Facebook tak je idiot. Chtěl bych ho vidět pracovat v DOSu pomocí příkazů, chytráka.

2530

Odpovědět

Nebo s děrnými pásky a asemblerem :D

810

Odpovědět

Tohohle metrouše bys vidět nechtěl, to mi věř

411

Odpovědět

Ale on přece nic takového ani nenaznačuje... :) Prostě si dělá legraci z lidí, co mermomocí chtějí používat facebook a technologie, ale prostě jim to nejde a nejde. Taky mám takových pár doma a občas je to fakt zoufalé. Náhodou trefil docela hřebíček na hlavičku a vtipný byl.
Jestli se ti to nelíbí a ani se to nesnažíš pochopit, běž se raději vrátit zpátky k programování v DOSu a nemarni drahocený čas dle tebe hloupými videi :)

80

Odpovědět

+EJaké jiné technologie popisuje? Mluví jen o facebooku, emailu, základním používání internetu,...

02

Odpovědět

+EOrcinusorca2014: Třeba mobilní telefony :) (Ale to není pointa mého komentáře, to už by bylo slovíčkaření. Jestli se ti do toho chce, prosím, posluž si, ale já se asi nezúčastním :))

20

Odpovědět

+Easi půlka videa je o tom, že starší generace používá vlastní slovník, kterému on nerozumí, nebo si z něj dělá srandu...

12

Odpovědět

nechápu co je to za francouzkej zvyk čumnět pulku videa mimo kameru někam do p****e

431

Další