Vládci MorrowinduSvět TES

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:5 480

V minulém díle jsme se dozvěděli, jak vznikl legendární Tribunál, který po tisíce let vládl Morrowindu. V dnešním díle Světa The Elder Scolls zjistíme další informace a dozvíme se, co předznamenalo jeho pád.

Přepis titulků

Život v Tamrielu jste si zkusili po svém, ale co takhle si říct víc o příběhu? Abyste se dostali k srdci příběhu, musíte se vrátit na počátek. ČÁST 2 VLÁDCI MORROWINDU Zvolili jste si svůj osud a osud svého lidu. Všichni Dunmeři budou sdílet váš osud až do konce věků. Považujete se za bohy, ale jste slepí a kolem vás je temnota.

Válka První rady skončila. Dwemerská pevnost v Rudé hoře padla. Dwemeři byli vyhlazeni. Jejich neživé zrůdnosti zůstaly bez života. Zlověstně bez hnutí. Celý Morrowind se radoval a vzdal čest těm, kteří v bitvě padli.

Almalexia neustále truchlila za svého manžela Nerevara. Vivec a Sotha Sil jí byli oporou. Tato trojice založila Velkou radu, která vlídně vládla Morrowindu po mnoho let. Bez vědomí královny Almalexie a lorda Viveca pokračoval Sotha Sil ve výzkumu proklínaných nástrojů Kagrenaca. Stejných nástrojů, které zapříčinily válku První rady a zmizení rasy Dwemerů.

Nástroje byly pošpiněny temnou magii, když byly použity na Lorkhanovo srdce. Mnoho elfů věří, že právě tyto nástroje donutily Dagotha zradit svůj lid. Sotha Sil měl vizi o mocné chimerské říši, a tak přesvědčil další dva členy Tribunálu, že se mohou stát nesmrtelnými. Oni sami mohou být bohy. Museli pouze porušit svaté přísahy, které daly Daedrickému princi Azuře.

Musí porušit přísahu, která jim zakazuje použít nečisté Kagrenacovy nástroje. V Rudé hoře udeřil každý člen Tribunálu nástroji do Lorkhanova srdce. V ten moment se změnili a stali se nesmrtelnými. Když bylo dokonáno, vychutnávali si nově nabyté síly a vysnili si svět míru, cti, vznešenosti a spravedlnosti.

Avšak hned nato se před nimi objevila rozzuřená Azura. Daedrickým princem lomcoval obří vztek. Rozzuřenější ji nikdo nikdy neviděl. Avšak tři smrtelní bohové se jí nezalekli. Sothal Sil si ve své bláhové hlouposti Azuru dokonce dobíral. Zpochybňoval její právo vměšovat se do života elfů. Ve svém oprávněném hněvu vynesla zapovězená Azura rozsudek nad těmito vládci.

Všichni Chimeřané na povrchu Nirnu ponesou cejch jejího hněvu. "Tohle jsem nezpůsobila já," řekla Azura. "To jste způsobili vy." Její aura opadla. Zanechala Tribunál v neproniknutelné temnotě s podivným nepoznaným strachem.

Ještě netušili, že v tento moment se kůže každého Chimeřana změnila na barvu tmavého popela. Každý z nich získal oči, které zářily rudým plamenem. Když zaregistrovali svůj nový vzhled, Chimeřané skryli své tváře a plakali. Podle nich se k nim Azura otočila zády, ačkoliv netušili proč.

Toho dne se Chimeřané navždy změnili. Navždy už budou nazýváni Temnými elfy, Dunmery z Morrowindu. Když se vrátili na pevninu Morrowindu, Sotha Sil, lord Vivec a Almalexia oslovili všechny Dunmery najednou. Prosili je, aby se vzchopili a byli na svou proměnu hrdí. Sotha Sil promluvil o nové společnosti Dunmerů. O společnosti intelektuálního a duchovního pokroku.

Jediným omezením bude jejich představivost. Vyzval každého Temného elfa, aby své vzezření ocenil. A toho dne přestali Chimeřané existovat. Od té doby byli známí jako Dunmeři. Říká se, že se během jejich proslovu země pod jejich nohama zatřásla. Dunmeři okamžitě poklekli a začali s uctíváním Tribunálu.

Časem zde rozkvetla nová čestná civilizace, nezaložená na uctívání Daeder, ale na laskavé vládě. Dunmeři poznali do té doby nevídanou prosperitu a štěstí. Po mnoho staletí dohlížel nesmrtelný Tribunál na zemi a jejich výtvor. A byl potěšen. Pět Velkých rodů Dunmerů pod dohledem Tribunálu zbohatlo a získalo velký vliv.

Morrowind se stal místem pohody. Sotha Sil, Vivec i královna Almalexia dokázali pozvednout tři největší ctnosti Dunmerů. Almalexia měla být ztělesněním Daedrického prince Boethie za svůj neskonalý soucit. Ze svého chrámu v Mournholdu byla uctívána jako znovuzrození soucitu a lásky. Její nesobeckost byla ve velkém kontrastu s tím, když pomstychtivá čarodějnice povolala Mehruna Dagona, který zaútočil na Morrowind.

Se Sotha Silem po svém boku se Almalexia utkala s daedrickým princem a zahnala ho zpět do jeho říše Zapomnění. To vše, aby ochránila milované město Mournhold. I daedričtí princové si museli dát pozor na moc Tribunálu. Sotha Sil byl známý jako zvěstování nejpožehnanější Azury.

Byl představitelem tajemství Dunmerů. Svůj čas a energii věnoval učení tajemného Psijického řádu. A také ke stavbě svého Mechanického města. Právě z Mechanického města se tento bůh pokusil změnit fyzický svět. Dokonce i samotnou podstatu života. Sice se narodil jako Chimeřan, ale Sothal Sil byl skrz na skrz Dwemerem. A Vivec, válečník a pěvec, byl považován za ztělesnění daedrického prince Mefaly.

Byl proslulý svým darem vyjednávat. Sedával v městském chrámu pojmenovaném po něm a dlouze rozjímal. Byl to Vivec, kdo opakovaně vedl válku proti legiím Akaviřanů. Poprvé, když uzavřel spojenectví mezi Morrowindem a Ramonovou dynastií. Díky tomu mohlo vzniknout druhé císařství lidí. O mnoho let později naučil svůj lid tajemství dýchání pod vodou. Poté zaplavil Morrowind a utopil akavirské dobyvatele, kteří znovu zaútočili.

Temní elfové z Morrowindu poznali za vlády Tribunálu nebývalou prosperitu. Ale ta nemohla trvat věčně. Než Azura zanechala Tribunál v temnotě Rudé hory, slíbila jim, že se vrátí duše samotného Nerevara a potrestá Tribunál za porušenou přísahu. Odejme jim jejich uloupenou moc a falešné božství. On se vrátí a udělá to, v čem selhali. Jejich zkáza bude následovat jeho příchod.

Úpadek moci Tribunálu začalo u prince Juleka, z ramonské dynastie. Zrušil předchozí spojenectví a sám napadl Morrowind. Tento konflikt se zapsal do dějin jako Osmdesátiletá válka. Nakonec Morrowind padl. Vivec, potažmo celý Tribunál, musel pro dobro svých lidí vydat Morrowind nepříteli. Morrowind se musel zodpovídat princi Julekovi, později Tiberu Septimovi.

Tribunál ovládal Morrowind, který začal být brzy považován za součást rostoucí říše lidí. Jako výraz úcty předal Vivec Septimovi Numidia. Tu samou věc, díky které vznikla válka První rady. Ale Vivec císaře nenaučil, jak ho používat. Nikdo netušil, proč moc božského Tribunálu pomalu vyprchává. Prostě tomu tak bylo.

Ani sám Tribunál neznal děsivou pravdu. Po tisících let povstal z velmi temného a hlubokého místa Dagoth, nyní známý jako Dagoth Ur. Když plně povstal, Rudou horu zakryla zlověstná temnota, která způsobovala morové bouře a šílenství, jež se vplížilo do myslí obyvatel Morrowindu. Pověsti o příchodu Nerevarina a naplnění Azuřina proroctví se začaly šířit, i když se tomu Tribunál snažil zabránit.

Rudý rok byl čím dál blíže. Nirn se otřásl ve svých základech. Předznamenávalo to konec vládců Morrowindu. Život Dunmerů už nikdy nebude stejný. Ale to je příběh na další den. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Preboha ono to aj niekoho zaujima? u ziadneho z tychto chujovych videi som nevydrzal dlhsie nez minutu, to je horsie ako Game of Thrones... co tak radsej pribeh Warcraftu? som si isty ze by to zaujalo viac ludi, trebars skoro nikto nevie, kto bol Nerzhul, ze bol Lich King a kopec kopec dalsich.. srat na nejaky Tamriel a Morrowind.

142

Odpovědět

radšej mlč ...

11

Odpovědět

hral si ty vôbec nejaký elder scroll ?!!!

10

Odpovědět

Tak tady stojím za Tribunálem. Získali božskou moc, ale využili ji, aby přinesli své rase věk prosperity a pohody. Azura je naštvaná, protože na ni hodili bobek a rozhodli se řídit svůj osud sami? Ať jde Azura někam.

312

Odpovědět

Pokud by ti Ďáběl nabídnul temnou moc výměnou za to, že porušíš posvátnou přísahu a prokleješ tím celou svou rasu, tak by jsi taky přijal?

23

Odpovědět

+EdvinTo máš to samé, jako když se spojili za války Lotyši nebo Banderovci na Ukrajině s nacisty, aby se odprostili od nadvlády bolševika. Učel světí prostředky (až na to vyvražďování čechů, slováků a židů a dalších menšin žijících na Ukrajině, které prváděly Banderovy oddíly),a proto si ze dvou zel vybrali to menší.

37

Odpovědět

+EdvinTo není to samé. Oni nebyli ve válce, nehrozilo jim žádné nebezpečí a nepotřebovali tu moc. Prostě ji chtěli. Stejně tak by jsi mohl říct, že první a druhá světová válka byla dobrá věc, protože se tak svět mohl sjednotit, mohli jsme mít jen jeden jazyk a už by nebyly žádné další války. Nádherný světový totalitní režim plný míru.

42