ZapřísáhlíSvět TES

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:140
Počet zobrazení:6 392

V tomto díle světa The Elder Scrolls se podíváme na národ divochů, který se snaží osvobodit Pláně od všech cizinců. Se Zapřísáhlími jste se ve Skyrimu mohli setkat, avšak jaká je jejich historie a jejich důvody k boji?

Přepis titulků

Sérii The Elder Scrolls jste si zažili po svém, ale co takhle si říct víc o příběhu? Abyste se dostali k srdci příběhu, musíte se vrátit na počátek. ČERVENÝ OREL ZAPŘÍSÁHLÍ Z PLÁNÍ Jsou popisováni jako divocí válečníci, kteří se po Pláních prohání s bojovým řevem na rtech, ale také jako nespatření anarchisté, kteří kují plány v tajnosti a útočí ze stínů.

Avšak co se skutečně ví o vzbouřencích známých jako Zapřísáhlí? Odkud přišli? Co chtějí? A jak se z rozprášených poražených vzbouřenců stali dnešní vysoce organizovaní rebelové? Před tisíci lety se na území, které je známo jako Roztříštěné hory, narodilo dítě, které mělo být podle proroctví skvělým bojovníkem a vládcem lidu.

Jmenoval se Faolan, což znamená Červený orel. Proroctví se naplnilo a Faolan se stal mocným vůdcem, který sjednotil tehdejších Deset králů Plání. Svou zástavou s Červeným orlem bude znám široko daleko pro svou odvahu a dravost v bitvě. Vše bylo na čas v poklidu, dokud císařovna Hestra z Cyrodiilu nenapadla Pláně ve jménu Alessiina císařství.

Jeden po druhém králové Plání poklekli, nebo byli zmasakrováni společně s těmi, kteří jim zůstali věrní. Avšak Červený orel se nevzdal. Během let shromáždil lid z Plání, který s cizinci bojoval za pomoci lstí a chytrosti. Avšak čím víc úderů uštědřil císařským silám, tím více jich přicházelo bojovat. Bojoval vším, čím mohl. A když už mu nic nezbylo, vyřízl si z hrudi srdce, které nabídl jako oběť vranici, výměnou za sílu k porážce nepřátel.

Díky tomu se Faolan stal nástrojem pomsty a seslal na lid Císařství zkázu. Se svým ohnivým mečem čelil Hestře a její armádě. A všech tisíc bojovníků za jediný den zabil. Nakonec však svým zraněním podlehl. Ale ještě předtím svůj mocný meč předal lidu z Plání se slibem, že až budou z Plání vyhnáni všichni cizinci, povstane, vrátí se a bude svůj lid opět vést.

Čas běžel a lid z Plání vyčkával až do velké války ve 4. věku. Během konfliktu mezi Císařstvím Tituse Meda a Aldmerským dominiem byly všechny jednotky z celé země povolány do boje. To platilo i pro většinu posádky na Pláních, která sídlila v nedalekém městě Markarath. Po mnoho staletí se Bretonci z High Rocku mísili s Nordy se Skyrimu.

Časem si vytvořili vlastní pokrevní linii a kulturu, která byla založena na tradicích Bretonců i Nordů. Avšak nepatřili ani k jedné rase. Během spousty let docházelo k rozmíškám, především kvůli zlatým a stříbrným dolům na území Plání. Tato rasa lidí z Plání začala Nordy nenávidět. Považovali je za okupanty, kteří kradou zdroje patřící synům a dcerám Plání.

Chtěli z území vyhnat všechny, až na svůj lid, stejně jako to před tisíce lety udělali pod zástavou Červeného orla. Když byla většina vojáků z Markarthu převelena do bojů s Thalmorem, toto město krutý lid z Plání bez problému dobyl. Ti na město zaútočili zevnitř a brzy se k nim přidali ostatní členové z okolí. Lid z Plání vyhnal Nordy a vládl městu po dobu dvou let. Kvůli velké válce nemělo Císařství volné jednotky, které by se se vzbouřenci vypořádaly.

Vstoupil do toho Ulfrik Bouřný háv, Syn Skyrimu a válečný hrdina. Jako čerstvý jarl Větrného žlebu byl požádán jarlem Igmundem o pomoc při opětovném dobytí města Martkarth. Ulfrik a jeho vojáci, kteří budou brzy známí jako Bouřné hávy, zaútočili na město v jednom krvavém útoku, který vešel ve známost jako Markarthský incident.

Vůdce lidu z Plání Madanach byl zajat, ale ne popraven, ve víře, že je cennější jako živý zajatec než jako mrtvý mučedník. Ostatní byli vyhnáni do kopců, kde se spojili s Bretonci, kteří masakr viděli nebo při něm ztratili své milované. Tito Bretonci se rozhodli připojil k tomuto lidu z Plání a pozvednout zbraně proti dobyvatelům, stejně jako kdysi jejich hrdina Faolan Červený orel.

Zapřísáhlí jsou odhodláni vyhnat všechny cizince ze země svých předků. Stali se mistry v záškodnickém boji a v teroristických útocích, které mají zasít strach do srdcí Nordů i ostatních nebretonských obyvatel. Zapřísáhlí byli velice nebezpečnou hrozbou městu Markarath a jeho okolí. Byli rozdrobeni na množství nezávislých buněk a věřili se, že se jim povedlo infiltrovat mezi obyvatele města.

Oblékáním i chováním se vmísili do společnosti, což bylo v rozporu s jejich běžným vzezřením neotesaných barbarů s kostěnými zbraněmi. To vše kvůli možnosti zasívat chaos uvnitř nepřátelského města. Především rodina Stříbrokrevných se snažila o to, aby odhalila Zapřísáhlé a jejich agenty. Měli totiž spojenectví s Ulfrikem Bouřným hávem.

Mnoho lovců odměň se živilo tím, že odhalovali Zapřísáhlé a jejich agenty, načež je předvedli spravedlnosti. Někteří věří, že Zapřísáhlí nezůstali pozadu a dosazovali své skryté agenty do jejich společností i rodinného sídla. Zde čekali na příležitost zničit rod Stříbrokrevných zevnitř. To, že se byli schopni bez povšimnutí vmísit do běžného života Markarthu, je náznakem toho, že by se jednou mohl odehrát další Markarthský incident.

Zapřísáhlí jsou fanatickými zastánci jakéhosi náboženství a uctívají několik Daeder, které nazývají Et'ada, nebo Staří bohové. Myslitelé věří, že to jsou ve skutečnosti Azura a Hircine, Lovec. Vyšší Zapřísáhlí prý sami sebe světí tím, že své srdce obětují posvátným vranicím. Na oplátku se stanou nezastavitelnou silou, stejně jako kdysi Faolan. Tyto magické rituály přemění běžného Zapřísáhlého na zosobnění odplaty.

Na Šípková srdce. Jsou to částečně nemrtvá stvoření, která bojují buď na blízko, nebo kouzly, jsou to vždy muži a vždy jsou smrtelně nebezpeční. Ačkoliv jich není mnoho, jejich touha vyhnat cizince z Plání je fanatická. Když zkombinují mocnou magii a silné zbraně, které mají k dispozici, jsou Zapřísáhlí velmi vážným nebezpečím.

S odvážnějšími a nebezpečnějšími útoky chtějí dosáhnout dne, kdy všichni cizinci budou mrtví nebo vyhnaní. Toho dne se obávaný Červený orel vrátí a povede svůj lid k bohatství a moci. Avšak mezitím musí žít v harmonii se zemí svých předků. Loví jako jejich praotcové, v duchu jejich hlavního boha Hircina.

Jeho divoká povaha se odráží v nezkrotném duchu Zapřísáhlých. Legenda o daedrickém princi Hircinovi je příběhem o lovu a divoké bestii, která číhá v hlubinách duše každého člověka. Ale to je příběh na další den. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přiznám se, že po shlédnutí tohohle videa jsem sakra rád, že jsem to hrál v angličtině, protože jestli jsou ty české překlady odpovídající hře, tak bych asi tu hru jen kvůli těm názvům vypnul :D

Jinak video perfektní, na Vlkouše se nemůžu dočkat :)

513

Odpovědět

Červený orel už se nikdy nevrátí, zapíchl jsem ho, nechal ho ležet v hrobce a jeho meč si vystavil na zeď. Sakra, teď mě napadá, že jsem to měl pojistit a dostat jeho duši do nějakýho Kamene duší :D .

240

Odpovědět

i should download skyrim..again

121

Odpovědět

Úžasné, těším se na další díl. A už jsem si i zvykl na nového vypravěče :D

131

Odpovědět

Tohle už je na mě moc, jdu si nainstalovat a zahrát Skyrim znovu..

160

Odpovědět

Já to hrál asi půl roku zpátky... Takže pro mě obzvláště velký fail, že jsem si nepočkal... :D

60

Odpovědět

Škoda, že tahle videa nebyla dříve, předtím, než jsem hrál Skyrim. Dodalo by to ještě hlubší porozumění té hře pro mě. :)

270

Odpovědět

Mám na ně neutrální názor. Spojili se s Vranicemi, ale na druhou stranu i s Bretonci a pomohli mi utéct z vězení.

120

Odpovědět

Mě ne, ja ve vězení toho šaška zabil a při každé jiné příležitosti jsem upaloval i ostatní zapřísáhlé. :D

150

Odpovědět

+TommasoJsou to svině, ale spojili se s Bretonci. A já rád Bretonce.

11

Odpovědět

Díky za překlad :) Konečně vím, kdo to byli ti šípkové srdce :D

270

Odpovědět

A pokud jsi byl dobrý v plížení a dokázal jim ukrást Šípkové srdce z inventáře, tak jsi je okamžitě zabil. Jen taková zajímavost navíc. :-)

180

Odpovědět


Odpovědět

+MithrilFakt? To je hodně dobrý :D No včera jsem si kvůli tomuhle videu zase rozehrála Skyrim, už se to prostě nedalo vydržet :D tak to musím zkusit :)

20