Taková moderní rodinka - pohled do zákulisí

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:119
Počet zobrazení:5 673

Seriál Taková moderní rodinka (Modern Family), ke kterému dělám titulky a překládám ho pro dabing, se už 22. září vrátí na stanici ABC s druhou řadou, takže jsem se rozhodl přeložit krátké video, ve kterém najdete sestřih momentů z první řady spolu s komentáři tvůrců a herců. Doufám, že video potěší ty z vás, kteří tento seriál, který byl na Emmy vyhlášen nejlepším komediálním seriálem roku, sledují a že ostatní třeba aspoň navnadí a začnou se na něj dívat. Více informací o seriálu najdete na www.modernfamily.cz.

 

Přepis titulků

A... Asi akce. Chtěli jsme vyprávět rodinné příběhy, které budou uvěřitelné. Teď pravdu. Nezačalas zase zběsile mačkat všechny knoflíky? Ne. Asi tak tři čtvrtiny příhod, které se v seriálu staly, pochází přímo ze života našich scenáristů.

Jednou jsem přišel domů a našel jsem svůj... velmi drahý dálkový ovladač rozmlácený na tisíc kousků, protože s ním má žena nedokázala zapnout televizi. Rušíme Vánoce! Otec jednoho z našich scenáristů zrušil jeden rok Vánoce. A jen tak mimochodem, Silvestr a Velikonoce... jsou taky v ohrožení! Jako malý jsem dělal klauna a chtěl jsem se tomu věnovat i v dospělosti. Znovu se shledáváme, příteli.

Producenti mě o tom slyšeli mluvit a napadlo je, že by se to hodilo ke Cameronovi. Kdo krucinál jseš? Jsem klaun drsňák, co tě zkroutí jako nafukovací zvířátko. Budu ti mlátit palicí o tenhle nárazník, dokud nevystřelej airbagy, takže se mému příteli radši okamžitě omluv! Omlouvám se. Mizíme odsud. Budeme mít zpoždění. V každé rodině je něco, s čím se může divák ztotožnit.

Navíc se něco takového najde i v každé příhodě ze seriálu. Řeknete si: "To se mi stalo," nebo: "Znám někoho, kdo to zažil." Kdo řekl, že jsem blátokopka? Co je blátokopka? Zlatíčko, špatně jsi rozuměla. Je to zlatokopka. Vážně si nepamatuju, že bych to někdy řekla. Říkalas to v autě, říkalas to o Vánocích, říkalas to v mexi...

Dlouhou dobu musela být komedie... ironická, odměřená a trochu dráždivá, aby sklidila úspěch. Hej... Kupóny na... pět obejmutí zdarma. Nelíběj se ti?

Děláš si legraci? Jsou skvělý! To je tak kreativní. Kupóny na obejmutí, za který se většinou neplatí, ale takhle je to oficiální, což je supr. Byl to velký risk... napsat seriál, který je seriózní. Lidé touží po nových rodinných sit-comech a myslím, že přesně tohle v televizi dlouho chybělo.

Zabouchli jsme naši holčičku v autě a lidé nás odsuzují! Přísahám Bohu, že to rozmlátím! - Řekněte své ženě, aby se uklidnila. - To je muž. Opravdu? Je to seriál, který můžete sledovat s dětmi, s babičkami, prostě s celou rodinou. Prst. Jeden prst. Nebe!

Zataženo, občas trakaře! - Je to jen jedno slovo. - Trakaře! Chemie, kterou nelze předvídat a můžete v ni jen doufat, se v tomhle seriálu dostavila. Dobře, jdem na to! Nejen, že je to zábavné, ale také to má srdce a... zasmějete se u mnoha absurdních situací... Jdu si ven hrát. Au!

Tenhle schod musím spravit. ...ale hlavně se s tím seriálem můžete jako divák ztotožnit. Panebože. Pořád nevím, jestli ti to přijde trapný nebo dobrý. Podle mě je to až neuvěřitelně dobrý. Tím, že se plno těch věcí doopravdy stalo, dostává každý díl nádech skutečnosti. - Zatím se měj.

- Ty taky. Díky za návštěvu. Tak jo. Překlad: BugHer0 Překlad: BugHer0 www.modern Překlad: BugHer0 www.modernfamily.cz www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejde :(

00

Odpovědět

Hustýýý! 22. Září se vrací na ABC a já měla narozky :DDD

180

Odpovědět

Tento seriál fakt stojí za to si ho pozrieť:) Mne sa najviac páčia scény, keď sa niečo stane a postava hodí taký divný pohľad priamo do kamery. To ma vždy dostane

200

Odpovědět

VelvetSun78: Se zpožděním děkuji za poklonu. :-)

180

Odpovědět

pro mě bezkonkournčně nejlepší seriálek roku a musím vyseknout poklonu BugHer za brilantní překlad. Často mi nekvalitní překlad dokáže zvednout ze židle, věty nedávající smysl a nebo naprosto ztrácí na vtipnosti. Ale v tvým případě fakt smekám! Nebýt tvýho překladu asi bych se smála míň:D mockrát děkuju!

190

Odpovědět

BugHer0: Přesně tak :D Jak mu to Claire řekla, tak jsem myslel, že spadnu ze židle.

180

Odpovědět

Trailer super, srovnání s Glee a Misfits to okamžitě odsuzuje k velice brzkému stáhnutí a shlédnutí. :)

180

Odpovědět

BugHer0: To jsem taky říkal. Nechci nijak zlehčovat herecký výkon Stonestreeta, protože hraje taky skvěle a hlavně věrohodně, ale Ty si mě prostě získal od prvního dílu, zatímco na dvojici StonestreetXFerguson jsem si ze začátku musel pár dílů zvyknout (a opravdu ne proto, že hrajou homosexuály. I když Ferguson ho prý nehraje jsem někde četl). Snad příští rok no. :)

180

Odpovědět

takže Bugu, díky za tip. Už mám postahováno a dneska v noci asi nebudu spát :D

180

Odpovědět

Tyjo Cameron si nechal narůst vousy jo :D moc se těším na 2 sezónu

180

Odpovědět

Banger: S tím naprosto souhlasím. Ty Burrell měl podle mě dostat Emmy místo Erica Stonestreeta. ;-)

180

Odpovědět

Jeden z mála seriálů na který se dívám vlastně od premiérového dílu a rozhodně patří mezi to lepší co americké televize nabízí. Už dlouho jsem nezažil seriál, kde je tolik postav a přesto jsem si je všechny oblíbil. Nejvíc podle mě exceluje Ty Burrell - cool táta. :)) Ta postava je fantasticky napsaná a ještě lépe zahraná.

190

Odpovědět

Že bych se začala dívat? :) Bylo dobrý jak ten chlap dostal tím letadýlkem :D A nebo "Tenhle schod musím spravit"

180

Odpovědět

Pokud nemám televizi a ani si ji neplánuji pořídit (respektive anténu, či kabel) co mohu dělat abych se na tento
seriál také podívala?

180

Odpovědět

Díky kluci asi se na to podiáam.. na misfits sem o tom viděl článek a ten mě moc nepřesvědčil... tohle je jiná :)

180

Další