Dostaňte žehličku na žehlicí prknoTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:40
Počet zobrazení:4 029
Nedávno jsme tu viděli hod toaletním papírem, tentokrát nás čeká hod žehličkou v podání Alana Daviese, Desiree Burch, Guze Khana, Morgany Robinson a Victorie Coren Mitchell. Budou naši soutěžící tentokrát vynalézavější, nebo budou žehličkou jen bezhlavě házet?

Přepis titulků

Tady jseš. Čau, kámo. Mám žehlit i v práci? Domácí práce, hezké, tak jo. Dobře. Dostaňte žehličku na žehlicí prkno z co největší dálky. Cože? Dostaňte co? Žehlicí prkno musí být rozložené do maximální výšky, když na něj žehlička dopadne.

Aby pokus mohl být započten, žehlička musí zůstat na prkně. - Který pokus má být započten? - Máte na to 20 minut. Já tomu nerozumím. Takže to žehlicí prkno musí být daleko - a dostat se na žehlicí prkno? - Žehlicí prkno jsi řekla dvakrát. - Můžu odejít z pokoje? - Veškeré pokyny jsou v zadání. Aha, já musím být co nejdál, ne ta žehlička. Ale ty musíš žehličku na žehlicí prkno dostat.

- Victorii to zmátlo. - Ano. Mně se to zdá jasné, z co největší dálky se musí dostat na prkno. Nemusí ji házet. Je to jako hod kladivem na olympiádě, ale s dopadem na kladivové prkno. - S žehličkou. - Ano. Tak už o tom nemluvme, pojďme se podívat. O dálkový hod žehličkou se jako první pokusí Guz a Desiree a samozřejmě Alan!

Jasně. Měla bych jít ven. To změřím. Jdeme na to. Maximální výška. - Můžu hýbat s tím prknem? - Všechny pokyny jsou v zadání. Hele, já chápu, že se s ostatními snažíš komunikaci udržet na minimu, ale mezi námi je speciální pouto. Cítíš ho?

Pšt, zavři oči. Cítil jsem to. Cítils to? To by se dalo hodit daleko. Pamatuješ na Nevilla Southalla? Hrál za Everton. Tohle je pro něj! - To bylo odsud. - Ano, mám to. - Máš to? - Sakra. - Jo, já bych… Fajn, to bylo poprvé. Ten plot je váš, nebo sousedů? - Jo!

- Skvělý hod. Alexi, kámo, pomůžeš mi? Tak, a je to. Koho vyvoláme teďka? Shaku Hislopa. Pamatuješ Shaku? Chytá jedinečný Shaka Hislop! To ne. Nepočítal jsem s tím, že by se žehlička rozpadla. Nevím, kolik pokusů mi zbývá. Tak jo.

Určitě existuje i lepší způsob. Kéž bych na něj přišla. Jsem spokojený. Díky všem. Mrkejte na to! Mám splněno. Kurva! No nic, co se dá dělat. - Díky, Alane. - Promiň za tu žehličku. Krása. Krapet naštvaná.

První věc, co mě na tom zaujala, bylo to, že Alan ani na chvíli nezaváhal. Jednou si to přečetl a řekl si: „Oukej, hod žehličkou, pohoda.“ A ještě to doložil jeho styl. Vypadal jako sportovec na vrcholu. Jedna noha ve vzduchu, široký úsměv na tváři. Myslel jsem, že jsi měl nejlepší styl, dokud jsem v akci neviděl Desiree. Ona totiž stejně jako curlingoví šampióni, které obdivuji, šla po každém hodu rukou do prošvihnutí.

- Samozřejmě, ano. - Pokaždé. Řekli byste si, že s rovnováhou přijde i přesnost. To se nestalo, ale byla jsem na sebe pyšná. - Guzi, to s tou vanou, geniální. - Naprosto. A jsem moc rád, že jsi připomněl některé velikány sportu. Musíš vyvolávat své předchůdce. Díky nim jsme dnes tady. Díky nim vznikla disciplína hodu žehličkou.

- Chci slyšet data. - Změřil jsem to… Měřit se dá měřicí tyčí, já to ale měřil v čokoládových tyčinkách o 15 centimetrech. Desiree, 32 tyčinek. - No jo. - Jo? - Řekni si to a pak to řekni normálně. Dobře. 4,8 metru. Guz… 82 a dvě třetiny tyčinky.

Nebo 6,4 Shaků Hislopů, tedy 12,4 metru. Zato Alan hodil 56,4 původní tyčinky Curly Wurly, což je 93 a jedna třetina tyčinky, což je 14,1 metru! Neuvěřitelné. Už jsme viděli Guze, Morganu ne, Alana ano, Victorii ne a viděli jsme Desiree. To se nyní změní. Dobře. Půjdu se podívat po nějakých serepetičkách. Přemýšlím, jestli by se dal sestavit nějaký kladkový systém.

Jak těžké to může být? Boha jeho. Tak a je to. Bude to fungovat? Prostě… A jen to uvaž. Je to tam. Hajzlík jeden. Tak jo. Jsou moc tenké.

Takhle jsem si to nepředstavovala. Vyměňme si místa. Jo, dobře, tak jo. A je tam. Kdybych měla víc času, zkusila bych to z větší dálky. - Máš víc času. - Tak jo. A jde se na to. - Skoro to vyšlo. - Spadla z prkna. - Já vím. Můžeš tu žehličku zvednout?

- Teče mi to rukávem po ruce. - Měl jsi koupit lepší žehličku. Tak pojď. Měla jsem si vzít brýle. Musíš mi říct, až bude nad prknem. Je nad prknem. - Je tam? - Ano. - Výborně, jsem spokojená. Díky, Morgano. Děkuju. Opravdová revoluce tohoto sportu.

Kladkový systém, páka… A byly to úspěšné nápady. Morgana s rukama vítězně ve vzduchu. - Hrozně mě to bavilo. - Ano, to bylo vidět. Victoria se radovala střídměji: „Jsem spokojená.“ Měla jsem radost z toho, že žehlička přistála na prkně, ale už ne tolik z toho, co to říká o mojí kariéře v této části mého života. To já jsem na jejím vrcholu.

Těžko to může být lepší. - Proto jsi rukama vystřelila do vzduchu. - Jsem na vrcholu. - Samozřejmě. Oběma se dařilo. - Aspoň se mi zdá. - Je mezi nimi rozdíl jen jedné tyčinky. Victoria byla 8,6 metru daleko, tedy 57 tyčinek, Morgana 8,44 metru, takže Victoria byla o něco málo dál. Desiree byla nejblíž, dostává jeden bod, pak Morgana s 8,44 metru za dva body, Victoria tři body, Guz čtyři, ale mistrem v hodu žehličkou je Alan s pěti body a 14,1 metru.

A je to. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"na žehlicí prkno"
"když na něj žehlička dopadne"
"žehlička musí zůstat na prkně"

Takže žehličku ve vaně, která je sice na prkně, bych nepočítal, protože v tu chvili nedopadla žehlička na prkno, ale do vany. A ještě ho za to pochválí.

00

Odpovědět

Alex by jim neměl s ničím pomáhat. Kde je pak ta hranice? By mu mohli říct, ať tam na jejich povel žehličku položí.

05

Odpovědět

Tak je to jeho show, tak hranice si určuje sám. Ostatně jde o zábavu, ne o regulérní soutěž. Soutěžící navíc zdaleka nemají stejné podmínky (někomu Alex prostě pomoc odmítne, někdo zase dostane extra úkol oproti ostatním, který mu celou soutěž ztíží).

Ale fascinuje mě, že on, který je v pořadu prezentován jako takový otloukánek a místy až podržtaška, je ve skutečnosti ten, kdo celý koncept a pořad vymyslel a je jeho hlavním producentem.

101

Odpovědět

Překvapuje mě, že nikoho nenapadlo to nejjednodušší - umístit žehličku na něco jen trochu vyvýšeného nad prknem, přidělat ke kabelu od žehličky provaz, drát, kabel, prostě udělat co nejdelší navázání, celé to napnout a pak jen zdálky o pár centimetrů popotáhnout.

91