Postavte nejvyšší most z věcí ze stoluTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:68
Počet zobrazení:4 395
Nelehký stavitelský úkol a jedna brambora tentokrát čeká na Doca Browna, Joea Wilkinsona, Jona Richardsona, Katherine Ryan a Richarda Osmana.

Přepis titulků

Zdravíčko. - Ahoj, Jone. - Ahoj, to je hezké. Doufám, že nebudu muset nic tvořit, to mi nejde. Postavte přes řeku most jenom za použití věcí z tohoto stolu. Nejvyšší samonosný most vyhrává. Nejvyšší? Samotný most musí udržet tuto bramboru. Samotný most musí udržet tohoto bělouše. - Píše se tam bělouš?

- Ne. Brambora. Člověka spíš napadne bělouš. Nesmíte se dotknout Taskmasterova domu! Máte 20 minut, čas vám běží odteď. To není moc času. - Můžu použít jen věci ze stolu? - Jen ze stolu. Dobře. To je opravdová voda. To je super. Má unést bramboru? Není lehká. Nejledabylejší čtení v téhle řadě.

Přečetl sis B a hned je to bělouš? - Většina lidí by hádala bělouše. - Nebylo potřeba hádat. Dostal jsi text se zabudovanou odpovědí. Přiznávám, že jsem se unáhlil. - Začněme s hipstery. - Katherine, Jon a Doc, jdeme na to. Víš, co to znamená? Debajo de la mesa? - Ano. - Dobře. Dobře.

Samonosný most přes řeku. Nedotýkat se domu. Brambora. Kolik brček je potřeba na udržení brambory? Odvěká otázka. To je docela lehká brambora. To říká teď. - Vím, že nejpevnější tvar je trojúhelník. - Co je nejpevnější tvar? Oblouk, že jo? Pevný. K čemu to je?

Bezúčelný prvek. Je mnohem těžší, než jsem si původně myslel. Možná je rozžvýkám, aby lepily. Je to nechutný, nemám žvýkačky rád, když vychází z cizí pusy. Jsem zvědavý, kdo zkusí ty žvýkačky. Silně mátové. Jsou hodně štiplavé, slzí mi z toho oči. Jo, to bude dobrý, jen možná musím zrychlit.

Nevím, jestli lidé ví, že jsem tak chytrá. To je nechutný. Pardon. Nerad se toho dotýkám, i když je to má pusa. Nápad na hovno. Krása. Jak to zvětšit? To je hodně vratký. Dochází ke křížení.

Bože, já to prostě nechápu. Změřím vzdálenost od trávy. Jdu na to vytrvale. Použiju její kopyta na podepření. To bude stačit. - Jsem spokojený. - Nemohli to zvládnout líp. - Ne. - Díky, super trojúhelníky. - Zatím. Když se sejdou nejlepší inženýři světa a mají postavit most, první stavební materiál, co navrhnou, je guma.

No, nevím, jestli to víte, ale studovala jsem městské plánování - a učili jsme se o trojúhelnících. - Ani maturita nedopadla dobře, co? - Jo. - U mě taky. Víš, kdy jsi prohrála? Prohrála jsi to ve chvíli, když jsi řekla: Lidé netuší, že jsem takhle chytrá. Jen jsem neměla dost trojúhelníků. - Vypadaly skvěle.

- To jo. Vypadaly fakt dobře, podívejme se na to. Prostě tam na to nebyl materiál, pokud jste nechtěli použít bezbranné savce. Ale dejte mi kupu brček a s trojúhelníky vám vyrazím dech. Štve mě, že jsem se zeptal, jestli víš, co znamená Debajo de la mesa. - Přišel jsi na to? - Jo, ale nevyužil toho. - Co to znamená? - Pod stolem. - A taky jsi zmáčkl vypínač.

- Ano, a řekl jsem, že je bezúčelný. - Chceš vidět, co dělal? - Ne, teď, tehdy bych chtěl. Podívejme se na to, co vypínač dělá. Co to dělá? PODÍVEJ SE POD STŮL Bezúčelný prvek. Kolik minut? Tři minuty patnáct vteřin. Není důvod, proč se k zvířatům takhle chovat.

Víš, co to znamená? Debajo de la mesa? - Ano. - Dobře. POD STOLEM Nářadí, co jste mi dali, je tak užitečné, úžasné. - Jsem spokojený. - Díky, Docu. - Čus. PODÍVEJ SE POD STŮL Víš, že kolem mostů tak dobře nevidím.

Taková nehoráznost. Říkali jsme si, že brčka a gumičky jsou k ničemu, tak že dřevo… Co bylo ale v zadání? Nebylo tam něco jen o věcech ze stolu? Ano, věci ze stolu. Tuto otázku jsme předvídali. Spojili jsme se se Susie Dent. Z bývalých epizod víme, jak si jejího názoru vážíte. „Ze“ platí pro všechno, co se stolu fyzicky dotýká. - To je význam této předložky.

- Joe je nějak potichu. Páč jsem zaválel. Má jediná schopnost v této soutěži je to, že umím trochu španělsky. V mysli jsem si to přeložil a řekl si: Hm, prostě loď s názvem Pod stolem. - Byl jsi ale blízko. - Zmáčkl jsem ten… Ale skoro ses pod stůl podíval. I tak jsi postavil vysoký most. Chceš to v centimetrech, nebo v bonbónech? V kilometrech. 11,4 bb, bonbónů.

V centimetrech je to stejné. Doc zvládl přesně 10 bb. Jon je ve vedení. Katherine zvládla 1 mm, šíři gumičky. Ještě jsme neviděli Joa a Richarda a nevíme, jestli použili něco z toho, co jsme schovali. Tohle je inženýrství, že jo? Na tohle potřebujete jedničky z fyziky.

U nás ve škole se tohle neučilo. - Co vás učili? - Tesařinu. - Chceš nějaké dřevo? - Jo. Nevím, co mám dělat. Nevím, co dělat. Chytří lidé by asi postavili domeček z karet. Jde se na to. Tak teď něco postavíme. Tohle je budoucnost. Věřím si.

Teď už se jen předvádím. - Tu loď můžu přesunout, že jo? - Jo. Jedemé. Jsem fakt pomalej. - Tohle mi ještě zabere hodně času. - Jak dělá loď? Má to vadu. Už si zase nevěřím. Cítím se hrozně, jsem v takovém stresu. Určitě existuje chytřejší řešení.

Je to opravdu těžké, když jste natvrdlý. Což se vší úctou… já jsem. Nevím, nevím, jak to inženýři dělají. Tohle je skoro nemožné. Co ten oblouk? Teď jsem se nadchl. Něco na tom bude. Je v tom síla. Jak tu sílu můžeme využít?

V obloucích je síla. V obloucích je síla. V obloucích je síla. Přehlídl jsem na tom stole něco, co bych mohl využít? Opravdu se těším na výsledek ostatních. Hodně štěstí všem. - Díky, Richarde.

- Díky. PODÍVEJ SE POD STŮL Šokující záběry. Richard Osman, obyčejně mistr logického myšlení: „Musí to jít chytřeji. Šup s tím do řeky.“ Pokud o špagetách něco víme, tak že jsou pevnější mokré. Richard nakonec postavil dobrý most, symetrický. Docela se povedl. Měl osm centimetrů. Ano, to je dobré, ale pobavme se o síle v obloucích. Takhle bys měl pojmenovat vlastní parfém.

Zašeptej to do tamté kamery. V obloucích je síla. Opravdová nádhera. Rafinované, trpělivé, nádherné, jak to ale bylo vysoké? Richardův měl osm centimetrů, Docův deset, Jonův jedenáct. - Ať ten můj není na hov*o. - Joeův měl devět. - Omlouvám se. - Neuvěřitelné. Ale ten tvůj výraz, když jsi to řekl…

Hned bych tě adoptoval. Všichni jsme tě chtěli pochovat. Cítil jsem se jako jedno z těch dětí ve škole, co chodili na písemky a tak. - Alexi, jaké je skóre? - Katherine je poslední. A to o dost. Pak Richard, Joe, Doc a Jon úkol vyhrál. Gratuluju. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Děkuji za překlad :)

50