Natočte stop motion film s bramborou v hlavní roliTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:49
Počet zobrazení:4 466
Stop motion neboli pookénkovou nebo fázovou animaci určitě znáte z filmů Mrtvá nevěsta Tima BurtonaFantastický pan Lišák nebo, jak zazní ve videu, z Wallace a Gromita nebo pořadu Morph (o němž je ve videu rovněž zmínka, ale do titulků se už bohužel nevešla). Záludnosti tohoto řemesla v úkolu odhalí Doc Brown, Joe Wilkinson, Jon Richardson, Katherine Ryan a Richard Osman.

Přepis titulků

Brambora! - Jde se na to. - Já otvírám, ty čteš. - Hezký nápad. Natočte nejlepší stop motion film s bramborou v hlavní roli. Máte na to hodinu. Čas vám běží odteď. Měli bychom té bramboře udělat obličej, nebo bychom z ní měli udělat panáčky, kteří v tom budou hrát? Možností je nekonečno, ale já o animaci nic nevím. - Máš zkušenosti se stop motion průmyslem?

- Ne. To skládáš ty dva snímky? - Jo, to je stop motion. - To je ten film. Jenom dva? Na to nepotřebujeme hodinu. - Potřebujeme zhruba 800 snímků. - 800? Zbláznil ses? - Na 30 vteřin filmu. Za hodinu? - Animace je těžká. - To jo. - Co slovní hříčka na název hororu? - Co třeba? - Osm hrozných brambor? - Noc oživlých brambor? Kaše na půdě?

- Přilepme na něj pusu. - Jo! - Spoustu různých pus. - Jo! Chodit bude asi takhle, ne? - Uděláme mu oči? - Jo. To vypadá jako šťouchadlo na brambory. - Jo, jasně. - Je to ale padouch. Proto nosí bílý oblek. Teď ho vrať zpátky. A znovu. A znovu.

Je to snazší, než jsem si myslel. Nechme to tak. Musí být nejdřív šťastný, a pak trochu zmatený. A pak musí reagovat takhle: - Hotovo. - Balíme to. - Dobrá práce. - Ano. - Klídek. - Máme hotovo. Pořád to chce název. Lepší než Kaše na půdě už to být nemůže. Jen pro ty hloupé ujasněme, co to je stop motion.

Stop motion jsou třeba Wallace a Gromit, velká část Poirota… Podobné věci. Tento žánr. - Podívejme se na ty nesmysly. - Chceš začít se synem a otcem, - Richardem a Richardsonem? - Ano, prosím. - Tady je máme. 28 DNÍ PO(TATO)TÉ 28 TÝDNŮ PO(TATO)TÉ Pokud to chápu dobře, zmutovaná brambora, žijící v podzemí, vycítila, že člověk ubližuje jejímu souputníkovi, dostala se k domu, úspěšně vybojovala škrabku z rukou člověka, zavraždila ho a v mrazivém finále jsme svědky toho, jak se děti zmutované brambory chystají vykonat pomstu na celém lidstvu.

Skoro jsi to vystihl, ale ten záměr nebyl tak strašný. Podle mě se ta brambora snažila s lidmi spřátelit, ale první člověk, na kterého narazila, byl Alex, co zrovna zabíjel bramboru. Alex tedy bohužel způsobil konec světa. - Velmi dobře se s ním pracuje.

- Řekli jsme mu, ať se podívá do stran, a on se podíval nahoru, z vlastní iniciativy. - Dal vám to zadarmo. - Jen tak. - Ty vychytralý kmotřenče. Trochu tě pošimrám. Ještě nám zbývá kraťas od Joea, Doca a Katherine. BRAMDIVÁK Kdo volá? Procházím chodbou.

Ty lišty jsou v hrozným stavu. To bude pan Brambor. Ty jsi ale kokot. Jako vždy jste ve správný čas na správném místě, pane Brambore. Co? Vím, že nepožadujete martini, co tu mám. No ne, když chcete. Protože už tak jste na kaši!

Božínku. Výborně. Na kaši! - To byla slovní hříčka, že ano? - Ano. Jdi do hajzlu. Nebojte. Já se o něj postarám. Docela dobrá parodie na Bonda, tedy do okamžiku, kdy bramborový James Bond řekl: „Ty jsi ale kokot.“ Čistá improvizace.

- Cože? - Cože? Pro zajímavost, nafotili přesně 800 snímků. Jon a Richard nafotili 1463 snímků. Proto byl jejich film delší. Jejich záběry se ale trhaly, naše brambora se hýbala děsně plynule. Nevidíte, jak se opakovaně ukazuje malá a velká ruka.

Ty jo, ta brambora se hýbala děsně plynule! To vám to může vyhrát. Mně jde jen o dobrou kinematografii, nebudu se navážet do práce ostatních. Co to ale bylo za příběh, když bramboru bezdůvodně zašlápne podpatek? Není pro bondovky absurdní konec typický? Jo, ale tohle nedávalo smysl. Chyběl tomu narativní oblouk. Mělo to feministický oblouk.

Bude ze mě první ženský bramborový Bond. Feministický „oblouk“ je oblouk, který nechala postavit Napoleonova žena. Bond by za všechno to sexuální obtěžování měl zemřít. S tím nemůžu nesouhlasit, ale to z toho filmu přímo nevyznívá. Myslím si, že oba filmy byly znamenité, ale 28 dní po(tato)té měl jiskru. Tři body pro každého z toho týmu a dva body pro každého z druhého týmu. A je to. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

AssXard, ty honimír.

210