Doba bronzováThat Mitchell and Webb Look

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 40
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:192
Počet zobrazení:10 252

Doba kamenná se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a je potřeba všechny řádně proškolit o materiálu budoucnosti – bronzu.

Přepis titulků

Zrzovousi, když stihnu naštípat tenhle pazourek do chvíle nejteplejšího slunce, zvládneš ho uvázat na klacek do chvíle hladu? Asi ne, Velká Noho. Nezapomeň, že dnes vyklízíme místo, kam občas chodíme, od ztichnutí cvrčků až do návratu do našich chatrčí. - Fakt? A proč? - Dnes máme školení o bronzu. Sakra. Ten bronz už mi leze krkem. Bronz, bronz, bronz. Co je špatnýho na kameni? Přestal zničehonic fungovat?

Říká se, že bronz způsobí revoluci v lovu a sběru. To je možný, ale já bronz a ty lesklý věci z něj nemůžu vystát. Pánové, tohle je Chlupatý Hřbet z kmene v údolí, kde mají zničehonic plno šperků. Povede naše školení o bronzu. Chlupatý Hřbete, tohle jsou Velká Noha a Zrzovous, špičky mezi štípači a vázači. Skvělé, zrovna vás dva potřebuji přesvědčit. A mé poselství zní takto: Nebojte se bronzu.

Vážně. Pokud na vás tedy někdo neútočí bronzovou sekerou. V tom případě byste se bát měli, protože bronz je vynikající. Seznamte se s bronzem. Bronz je váš přítel. Bronz je uživatelsky přívětivý, víceúčelový, vzrušující, dobový, a nejdůležitější ze všeho je, že se trochu leskne. Denně pro bronz nacházíme nová využití. Bronzové talíře, bronzový hrnek, bronzové čapky, bronzové boty...

A dokonce... bronzová okna! A bronz se ani nemusí štípat. Kámen to má tedy za sebou. Připravte se na dobu bronzu! Děkuji. Ano? Dotaz? Jo.

Když říkáte, že se bronz nemusí štípat... Chci se zeptat... Nemusí? Ne. S novou technikou tavení je štípání jen ozvěnou minulosti. Jasně... Já jsem totiž štípač, víte? Nebudu vám lhát. Štípači skončí stejně jako šavlozubí tygři. Ne, tím myslím, že vyhynou. Ale co takhle rekvalifikace na taviče? Ne, to nechci.

Někomu tavení možná nevadí, ale já nejsem tavič. Bronz je možná úžasná věc, ale jediné, co můj otec potřeboval, aby nasytil rodinu o tolika členech, kolik mám rukou, a pak i více, byl kámen. Co kdybychom jako kmen přenechali bronz těm všeználkům a chytrákům a nadále používali kamenné sekery, tak jako doposud. Když tohle uděláte, kmeny s bronzovými sekerami vás zabijí. A vezmou vám vaše kamenné sekery. A pak je vyhodí, protože nestojí za nic.

Aha. Ano? - Bude i bronz potřeba přivazovat ke klackům? - Ano. Pecka. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není už náhodou tahle doba za námi ? Co to jako je takové trýznění se jako zvířata nad touto minulosti ? Jsem nepříjemně znechucen nad tímto opovrženíhodným chováním. Barbaři

217

Odpovědět

Nechci rýpat, ale pazourek se neštěpí, ale štípe.

52

Odpovědět

Třeba jim kupci přišli nabídnout bronzový reaktor na těžkou vodu, aby zpomalili štěpení uranových pazourků. :)

133