Hodina zeměpisu: Kdo nenávidí kohoThe Daily Show with Trevor Noah

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:119
Počet zobrazení:4 416
Taky už se nevyznáte v tom, kdo koho na téhle planetě nenávidí a v čem ty spory vězí? No, tohle video vám sice nevysvětlí důvody světových roztržek, ale minimálně se dozvíte, který národ nenávidí úplně všechny země na světě.

Přepis titulků

Čau děcka, vítejte na hodině zeměpisu. Co je hlavní město Mosambiku? Nevím. Vygooglete si to! Já vás naučím zeměpis, který se ve škole nenaučíte, ale potřebujete znát. Dnešní lekce: Kdo nenávidí koho? To prostě musíte znát. Pokud váš taxík řídí Srb, nemůžete básnit o své dovolené v Chorvatsku. Vykopne vás na chodník. Takže vám řeknu, kdo koho nenávidí, ale nebudu vysvětlovat proč, páč nějakou maličkost spletu a oba se na mě naštvou a nechci, aby mě někde označoval Kyrgyzstán.

No a už to začíná. Dobře, začněme. Číňani a Japonci? Nesnáší se. Indové a Pákistánci? Nemůžou se vystát. Vietnamci a Kambodžané spolu nevydrží v jedné místnosti. Turci a Arméni se nesnáší.

Turci a Řekové se taky nesnáší. Turci a Kurdové se nesnáší taky. Popravdě je Turecko tak trochu jako NeNe Leakes Evropy. Pořád ňáký drama. Pak máte Rusy a Čečence, ti se pořád handrkují. Maďaři a Romové, Dinkové a Nuerové, Irové a Britové, Skoti a Britové, Angličani a Britové, vlastně se celý ten ostrov nenávidí. Ghana a Nigérie. Jak jsem pochopil, tenhle konflikt se týká převážně rýže.

Nigerijci si myslí, že ghanská rýže chutná jako beton. A Ghaňané si myslí, že nigerijská rýže je větší mezinárodní zločin než jejich podvodné e-maily. Naštěstí jsou kvůli staletím kolonialismu obě země tak chudé, že si nemůžou dovolit atomovku, takže na tom tolik nesejde. Íránci a Saúdští Arabové, Saúdové a Hútíové, Saúdové a Katařani, Saúdové a Izraelci, i když se z nich teď stávají kámoši, protože oba nesnáší Íránce víc.

Svým způsobem Írán Blízký východ spojuje dohromady. Pak máte Súdán a Jižní Súdán, Severní Koreu a Jižní Koreu. Vlastně pokud mají dvě země stejný název, určitě se nesnáší. A pak tu jsou samozřejmě Izraelci a Palestinci. Říkal jsem, že o tom mluvit nebudu. Sakra práce! Tak a na závěr poslední půtka. Amerika a všichni ostatní.

Je to tak. Řeknu vám to na rovinu, děcka. Všechny země nás nesnáší. Všichni nás nesnáší. Někam jsme vpadli, někde jsme svrhli vládu, někde jsme shodili bomby, ale někde jsme vybili nácky, tak proč jsou tam nakrklí? Ale tak to prostě je. Ale teď už můj tip dne, děcka. Pokud někdy pojedete do zahraničí, dělejte to, co já. Předstírejte, že jste Kanaďani.

No jó, dé si ten javorové lupen na kebulu, páč pokud existuje země, proti který nikdo nic nemá, je to Kanada. Popravdě nevím prečo, ale vytřískám z toho maximum. To je pro dnešek vše, děcka. Uvidíme se příště u další hodiny zeměpisu, což? Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Za to, že jsou chudí nemůže kolonialismus. Ten může za to, že tam vůbec něco mají a nemlátí se klacky a kameny.

135

Odpovědět

Nejlepší je rada pro Američany nakonec - tvařte se jako Kanaďani!

150

Odpovědět

Treba sa viac zamerať na to, čo nás spája, a nie na to, čo nás rozdeľuje

68

Odpovědět

EU nenávidí Rusko, čína ameriku a Brusel bílou rasu

1228

Odpovědět

Stačilo říct, že sousedi se nemají rádi. :D

23

Odpovědět

Přes šedesát let má Ghana a Nigérie nezávislost, ale jááásně "kvůli staletí kolonializmu jsou chudé" bla bla. Furt stejná písnička. Nikdy neměli u zkoušky správný pera na rýsování. U kružítka se jim zase ulomil hrot, no! Copak si nevidí do huby, když říkají: „Lituju, že jsme si zvorali život. Za všechno může kolonializmus!“
Typická Trevor no Laugh show.

3322

Odpovědět

Důsledky staletí kolonialismu nezmizí během pár desetiletí - kdo by to byl řekl?

1621

Odpovědět

+ErichJo? Indie. Jaderná velmoc, největší demokracie na světě, vesmírný program atd. Bývalá kolonie. Celkem rychle se otřepali na rozdíl od jiných. Má své problémy, jistě - chudoba, kastismus, sektářství, náboženské, etnické nebo sexuální násilí a další... už několik tisíc let. Dál?

2711

Odpovědět

Kdyby byli afričani schopný národ, dokázali by se vyvinout, za tísice let vývoje lidstva, ve schopnou civilizaci a kolonizátorům by se možná ubránili. Ale to zkrátka afričani neumí, vývoj a civilizace, jsou pro ně cizí pojmy.

1822

Odpovědět

+BarryTo je kreténský názor. Ode zdi ke zdi. K ničemu

109

Odpovědět

+BarryZkuste si trochu rozšířit obzory, doporučuju si přečíst třeba "V zajetí geografie" od Tima Marshalla. Vývoj civilizací je dán především jejich geografií, nehostinností svého prostředí a zdroji, které dostali do vínku. Možná pak přestanete vnímat miliardu a čtvrt Afričanů jako opožděný "národ", a sebe jako tu vyvolenou rasu.

216

Odpovědět

+no hateŽili si ve stabilním ráji a tak je nic nenutilo se vyvíjet. Evropani naopak žili v drsných podmínkách, které je nutily se vyvíjet technologie nebo zemřít.

123