Záchodová revoluce Billa GateseThe Daily Show with Trevor Noah

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:5 257

Svět potřebuje změnu a záchody obzvlášť. Alespoň to se domnívá Bill Gates, který vkládá velké peníze do toho, aby se nám záchody tak, jak je známe, proměnily před očima. Proč podle něj potřebuje změnu něco, co zdánlivě funguje tak dobře?

Přepis titulků

Bill Gates. Je bohatej, je to génius a zřejmě mu přeskočilo. Toto je... sklenice s lidskými výkaly. Proč s sebou jeden z nejbohatších mužů světa nosí sklenici vlastních hoven? Zajel jsem do Seattlu zjistit, co je s Billem Gatesem špatně. Pane Gatesi, je mi ctí vás poznat.

Jen rychlej dotaz... Co je s vámi kurva špatně? Myslím tím... Jste v pořádku? Mám se skvěle. Miluju svou práci. Tak proč s sebou nosíte svůj bobek v zavařovačce? Měl jsem u sebe nádobu s lidskými výkaly, když jsem vysvětloval, proč potřebujeme přetvořit záchody. To není potřeba.

Vysereme se tam, zmáčkneme tlačítko, hovno je pryč. Jsou dokonalý. Záchody bereme jako samozřejmost, přitom je miliardy lidí nevlastní. Ani v rozvíjejících se městech chudých zemí si nemohou dovolit vybudovat kanalizaci. To způsobuje nemoci. Proto musíme nalézt nový způsob, jak s tímto odpadem nakládat. Jelikož je na světě málo míst, kde můžem kadit v čistotě, Bill rozjel výzvu "Přetvoř záchod".

Podporuje vědce, aby vytvořili záchody bez potřeby kanalizace. Vložili jsme do toho stovky miliónů, abychom ukázali, že je to možné. Počkejte, pardon. Vy jste dali stovky miliónů do záchodů? Rozdáváme je, ano. Můj bože. Fakt Bill Gates splachuje svý jmění do záchoda? Abych to zjistil, zaletěl jsem na University of South Florida, kde tým profesora Daniel Yeha využívá Gatesovy finance k vytvoření kouzelný krabičky na hovínka.

Tohle je miniaturní verze čističky odpadních vod, která může putovat kamkoliv. V bioreaktoru jsou mikroorganismy. Jedí výkaly a mění je na čistou vodu. Dobře, ale proč mikrobi jedí výkaly? Jedí výkaly, protože je to jejich práce. Ptal jste se, jestli to chtěj dělat? No... Proč jim nedáte muffin nebo něco?

Možná by ho rádi. To si poznamenám, ale když jim dáte bobek, jsou nadšení. I když mluvil fakt šíleně, něco na tom týpkovi bylo. Nevím, čím to je, ale věřím mu. Proto jsem se rozhodl dát jeho stroji šanci. Normálně tu bude několik záchodů a odpad z nich půjde sem, projde přes stroj a díky solární energii můžeme vodu s výkaly proměnit na čistou. - Stojíte si za tím?

- Ano. Dokažte to. Dobrá. - Fungovalo to? - Jo. Kolikrát to nevyšlo a vy jste vypil vlastní hovna? Zatím to fungovalo tak dobře, že spolupracujeme s NASA. Astronauti musí kadit a my ty výkaly můžeme proměnit na vodu, živiny a dokonce energii. - Počkat, řekl jste energii?

- Jo. Mikrobi v bioreaktoru produkují metan. To je to samé, co v zemním plynu. Lze to spálit. Bille Gatesi, ty prohnanej zmetku. Právě jsi našel nestoudný zadní dvířka do nejvýnosnějšího průmyslovýho odvětví světa, energie. Energii jste nezmiňoval. No jo! Jedním ze způsobů, jak zlevnit zpracování toho odpadu, je prodávat vzniklou energii.

S tím příště začněte. Ne se "záchranou světa, dětí, nemocema", ale s: "Vyrábíme záchody, který mění hovna v energii." Musíme ty záchody zdražit, jak to půjde, protože podle mýho výzkumu všichni kaděj. Tím myslím všichni. No, pokud nebudou co nejlevnější, nedostanou se k těm nejchudším, kteří je potřebují nejvíce.

Hele, chápu, že vy máte vyděláno. Někteří to ještě nevzdáváme. - Pokud máte nápad, dejte vědět. - Mám jich fůru. - Dobře. - Takže tohle je iPad. - Skvělý zařízení. Rád ho používám. - No jistě. Nejhorší sedadlo v letadle je vedle záchoda. Ale co kdyby každý sedadlo bylo záchodem? Letadla poháněný bobkama. Abychom udrželi letadlo v chodu, nesmíme přestat srát. Je to velkej tlak, já vím, ale aspoň budou mít aerolinky důvod nás krmit.

Nejsem si jistý, že čísla sedí. Co záchod, do kterýho se vykadíš, a nabiješ tak kanón, který to hovno střelí do sousedova domu? - Proč se smějete? - Není to legální. Hele, snažím se tu přijít na věci, který můžou zachránit svět. Co děláte vy? - Tohle dělám. - Ne, to dělám já. Házím vám nápady a vy na ně serete. No, nemyslím si, že jsou vaše nápady dotažené.

Ale máme spoustu nápadů, které podstupují zkoušky v terénu, v Durbanu. Snažíme se pokrýt 30 % jeho obyvatel, kteří nemají dostupné dobré odpadní systémy. Kompletně změníme budoucnost. Každý bude mít skvělý záchod. Připijme si na to, aby všichni měli skvělej záchod.

Na zdraví. Není špatná. Hádejte, odkud je. Právě jste vypil moje hovna. Jak to chutná? Tohle je opravdu úspěšná technologie. Chutná to jako normální voda. Dobrá práce. Díky, Bille.

A mám tu toho víc. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže Karvinsko a Ostravsko má obrovský potenciál být opět energetickým srdcem republiky.

Jen se nebude zpracovávat uhlí, ale lejna. ' Sklepy' jsou už připraveny...

10

Odpovědět

Beztak až je dá do těch nejchudších oblastí, tak budou po týdnu vypadat jak hajzly z Trainspottingu.

31

Odpovědět

Jo, tak tohle mi prijde vtipnejsi jak vsichni Kimmelove, Gordonove a nevim jaci vsichni pablbove dohromady.. :D

51

Odpovědět

XDDDDDDDDDDDDDDD

10

Odpovědět

Hodně pobavilo :)

53

Odpovědět

Nemám nic proti černýmu humoru, kontroverzi a podobně, například Rickyho Gervaise miluju, ale tohle? Takhle teď vypadá zábava? Tak to je celkem smutný, když ten vtip má být založen na tom, že "tvůrce" použije co nejvíc sprostejch slov.

193

Odpovědět

Wtf ? Tohle někomu přijde jako vtipný styl rozhovoru ? Možná tak na prvním stupni základní školy.....

248

Odpovědět

liberal "humour" jfc

46

Odpovědět

možná by rádi muffin.. :D skoro som skapal

36

Odpovědět

Tahle část mi přišla nejtrapnější...ale jako celek oceňuji, pobavilo, jako reklama to taky funguje, ale vtipné to moc nebylo

32