Andie MacDowell o nadávkáchThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:51
Počet zobrazení:4 130

V britské televizi, stejně jako v té americké, jsou ve vysílání některých pořadů zakázaná sprostá slova. Grahamova show k těm pořadům patří také, ale v prvním videu se ukáže, že herečka Andie MacDowell má výjimku. Ve druhém videu vás pak naučí slangovou frázi, kterou dlouho neznala ani ona sama, ačkoliv úzce souvisí s jejím velkým hobby.

Poznámka:
V českém dabingu filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb byla slova „fuck, fuckity, fuck, fuck“ přeložena jako „kruci“. V angličtině je slovo fuck přece jen vulgárnější a kvůli kontextu videa je v titulcích vulgarita zachovaná.

Přepis titulků

Tvá postava Paula je docela sprostá, možná se mýlím, ale mám pocit, že ty, Andie, tolik nenadáváš. To se mýlíš. Kéž bych byla slušnější. Když byly moje děti malé, ten slovník jsem si upravila, ale teď jsou dospělé a nadávají taky. Hlavně holky herečky. To herectví to v člověku nějak probudí.

Vážně. Ale normálně samozřejmě neříkám ku*va. - Normálně to nedělám. - Já myslel, že to slovo je zakázané! Andie MacDowell to říct může. - To víš. - Tak jsem se na to těšil! Děláš si legraci? Mně neřekli, že se to nesmí. Ochranka, prosím, zavíráme studio. Vyhodili jsme pojistky, všechno vypnout.

Někdy, když v práci něco zkazím… Nevím, jak vy, asi se ovládáte víc, ale já když zkazím repliku, vypadne ze mě: „Kurva, kurva, do řitě, kurva.“ Víte, odkud to mám? - Čtyři svatby a jeden pohřeb. - Jasně! Všichni se tomu vždycky smějí. Vždycky to ze mě vyletí: „Kurva, kurva, do řitě, kurva.“ Mám pocit, že jsem otevřel Pandořinu skříňku.

- Tohle my u nás v Americe nemůžeme. - Tady se to taky nesmí! - Byla to neškodná otázka. - To je z toho, že jsem byla ve Čtyřech svatbách a pohřbu.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je jeden z momentů, kdy si vždycky říkám, že Graham je jediná podobná show, kde se ti hosté fakt jako úplně uvolní. Ty rozhovory jsou pak na úplně jiný úrovni, než v jiných talk show.

90

Odpovědět

Ja nemám velmy pozitívny vzťah k takémuto nadávaniu. Bol som vychovaný v rodine, kde sa pred detmi nenadávalo. Dnes je už doba iná a bežne počujem, ako mamičky bez ostichu nadávajú pred svojimy malými detmi. A potom sa budú pýtať, keď z dieťaťa vyrastie grázel, "Kde som urobila chybu vo výchove?! ". (Osobne poznám také). Dave Grohl (nedávne video), tiež rád nadáva na verejnosti (aj na nejakej gremmy faklil), Jimmy Carr rád nadáva vo svojej show a iný. Berú to ako srandu, alebo ako nejaké hrdinstvo, ale je to dehonestácia. Také veci ako slušnosť, česť, zodpovednosť, kto si to pametá, čo to ešte znamená? Mladá generácia ani nevie čo tie slová znamenajú. Asi budem za čudáka, ale mal som radšej, keď boli vulgarizmi cenzurované a hlavne na verejnosti(v mediách) zakázané.

68

Odpovědět

Dobře použitá vulgarita vydá na tisíc slov - problém není, že se sprostá slova používají, ale jak se používají. Když děcko slyší, že se vulgarity použivají pořád (aneb ono pověstné 'vole') bez ladu a skladu, nic mu to nedá, bude jen papouškovat. Naopak, pokud se s nimi nesetká, může ho pak každá nadávka vykolejit, a pokud bude vulgarita z pohledu rodičů smrtelným hříchem, pro špunta se stane zakázaným ovocem, o to lákavější. Jako u všeho, je třeba se o tématu bavit, ne ho démonizovat, předstírat neexistenci nebo ho nechat ležet ladem. Co se televize týče, samozřejmě, že do zpráv, vzdělávacího pořadu či politické debaty se to opravdu nehodí ( a snad jsem to ani nikdy neviděla, tedy až na ty politiky...), ale různé show, filmy, seriály správně využitou vulgaritou mohou udeřit hřebíček na hlavičku - když se dobře použije - jako prvoplánovanost a vycpávka je pouze ubohá. Mluvit slušně jenom proto, že to je nakázané, mi přijde povrchní, umělé. Někdy je třeba trochu přiostřit situaci.

141

Odpovědět

+Mucholapkaano, dobre vyuzita vulgarita vyda na tisic slov... ale presne ve zminovanych show, filmech, serialech jich pribyva a pribyva, a troufam si rici ze k "dobremu vyuziti" maji velmi, velmi daleko.
se zbytkem bez vyhrad souhlasim

12

Odpovědět

Nejak nechapu souvislost mezi tim, ze se dite nauci mluvit sproste a nasledne by mel z neho vyrust grazl. To jako ze clovek co ma sprostou mluvu nemuze byt dobrym clovekem ? To je prece p*covina... Znam spostu lidi, co mluvi jak anglicky gentlemani z vylohy a jsou to ukazkovy svine. Stejne tak znam lidi co mluvi jak dlazdic a jsou to hodni a ferovi lidi...

70

Odpovědět

+BukomirPřijde mi to jako typický konzervativní agrument, podle kterého problém není, že se lidi chovají jako z***i, problém je, že lidi říkají nahlas slovo "z**d"

50

Odpovědět

no spis si to "d" vymen za "r" a presne za to jsi..

00

Odpovědět

nemam nic proti homosexualom, ale kto je henta fialova *****?:D

128